Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 11:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 05, 2013 12:52 am 
Offline

Registrován: pon čer 04, 2012 12:54 am
Příspěvky: 25
juice píše:
Martte, psychika je moc důležitá a je radost vidět, že se někomu daří s ní spolupracovat tak, jako se to daří tobě. Ale já mám pocit, že jsem v pohodě, snažím se nebýt v zajetí společenské přetvářky atd. ale stále je to tady .. poslechla jsem si část Čvrté dohody a líbí se mi to, je v tom schováno hodně moudra, člověk si do hloubky uvědomí spoustu věcí, o kterých přemýšlel třeba jen tak okrajově.. vše souvisí, ale myslím, že psychika asi nebude u mě tou rozhodující, protože se mi pleť hodně zhoršila po tom, co jsem omezila v jídleníčku cukry, mouku. Achjo, už nevím cobych. Ale moc díky za info o Vašich zkušenostech.

Juice,

mě osobně po nasazení diety se stav pleti na 14 dní zlepšil, ale pak se dost zhoršil tak na 2 měsíce, docela jsem z toho byl zoufalý, ale vracet jsem se nechtěl a pak se to pozvolna začalo zlepšovat. Výraznějších výsledků jsem pak dosáhl cca po půl roce a od té doby se to jen a jen zlepšuje. Chce to hodně zkoušet co dělá a nedělá pokožce dobře, mě kupříkladu pomáhalo kysané zelí H+H Kvasareň Komárno jako jediný kupovaný zelí, rozhodně špatně pak nepasterovaný pivo a pečivo. Hodně dobře dělá pokožce také omega 3 mastné kyseliny v podobě rybího oleje a mě i ten zinek a selen. Béčka na homocistein - B6, B12 a kyselina listová se zdá také trochu pomohli.

Obecně kůže v takovém stavu je velice dobrý indikační prostředek, co dělá a nedělá dobře v relativně krátké době, ikdyž je to občas trochu deprimující.

Je jasné, že každý má svojí jedinečnou spravnou cestu a musí si na ní přijít sám, takže jestli si jseš jistá, že bys měla zkusit více tělesnou cestu, tak to určitě není špatný nápad. K té psychické stránce jsem se já dopracoval stejnak až v druhém sledu, člověk na to musí trochu uzrát a nejdříve si zvyknout na jiný jídelníček a také vyzkoumat co dělá tělu dobře. A já osobně jsem původně o psychické očistě také neuvažoval, ale jak člověk vezme svůj život totálně do svých rukou, tak jsem se k tomu dostal tak nějak přirozenou cestou, protože mě to prostě začalo zajímat a to čtení mě bavilo.

Ať se ti daří \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 9:31 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
Uz dlhsie premyslam nad jednou vecou... Citam dookola vsetky mozme zdroje, robila som si test na candidu... Ale zaujima ma, ci moze vobec niekedy ten pluvaci test vyjst aj negativne... Je tu niekto, komu sa podarilo nad candidou zvitazit a vysiel mu ten test negativne?

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 5:43 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
nikto nic? \":roll:\"

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 8:12 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
Za několik let zpět jsem vyzkoušel na kandidu kde co. Jsem asi měsíc na ketogení dietě podle Vševěda jako vlákninu dodávám psylium. Spořádám velké množství kokosového tuku používám krill oil, rybí tuk, velké množství probiotik, Acai Resveratrol, malé množství pickles, c vitamin, zinek od mercoly, maca, b-vitaminy z vitalvibe. Maso si dělám dušené a vařené jím jakékoliv maso v BIO KVALITĚ. Hodně se řídím podle gaps diet. Používám sádlo které si sám škvařím z bio čuníků, mám i bio kachní sádlo. Měl jsem problémy od narození s plísněmi ve střevech a s exemy a celkově mizernou kůží. Celý život mě bylo nedobře.Je mi 26 let a za poslední měsíc jsem bez exzemu a trávení se mě vylepšilo tak o 90 %. Paráda nikdy jsem se necítil tak dobře. Jen podotýkám že jsem si prošel skoro ročním vitarianstvím a pěkně mě to rozbilo \":-D\" Každému svědčí hold něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 8:28 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
Kdo si myslí že opraví svoje střevo zeleninou a ovocem je zřejmě na omylu. K tomu je potřeba kvalitní bílkoviny a tuky, minerály a vitamíny kyselinu chlorovodíkovou a trávicí enzymy. Na těchto věcech je třeba nešetřit a nakupovat kvalitu. Jinak se z toho horko těžko dostanete. Mám s tím letité zkušenosti, dá se říct celoživotní. Pod to co tady doporučuje Sakul ohledně vyčerpanosti nadledvinek a hormonálního systému se mohu podepsat, Vševěd tady má taky mnoho přínosných příspěvků. Každý si to musí upravit malinko podle sebe, ušít si dietu přímo na sebe a vše se začne lepšít velice rychle. Nejdůležitější je naučit svoje tělo přijímat energii z tuků, přejít na tukový metabolismus. Pak se začnou dít malé zázraky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 8:39 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
S tím individualismem to podepisuji. Tady se moc mudruje a vytrhávají věci z kontextu, vzápětí se globalisuje ... Každý je jiný.
Já a moje kámoška nejíme skoro vůbec, ale jsme na másle. Na hodně másla. Máslo všude.
Takže za nás tuky všema deseti. Ale každému co jeho jest. Jiný to bude míti jinak.
Ona hodně ovoce, já hodně zeleniny. Nezaměňovat, nebude to fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 9:48 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
mne osobne pomohlo ked som prestala jest pecivo a mucne veci a obmedzila sacharidy... pred dvoma rokmi som bola na dukanovej diete.. ano priznavam sa \":D\" ved je to skoro ako paleo alebo ketogenna dieta... same bielkoviny a zelenina... aj ked v dalsich fazach sa uz pridavali aj sachadiry... mne to pomohlo tak ze som zhodila par kil, vylepsila sa mi plet, aj na psychiku to malo ucinok... potom so zacala jest "normalne" a nabrala som nejake tri kilecka spat... )zhodila som predtym 9) ale bola som na svojej idealnej vahe tak ma to nestavalo.... ale natrafila som potom na rozne informacie typu food matters, forks over knives, citala walkera, richtera, cingrosa, a dalsie knihy, ktore som nasla tu a na vitarian.cz a povedala som s,i ze asi som nerobila dobre, ked som jedla pocas tej diety tolko masa a mliecnych vyrobkov.... doslo ku kupeniu odstrediveho odstavovaca, ktory ma po chvili prestal bavit, lebo bol hlucny a tazko sa cistil.... skoncil v skrini.... no aj tak som,sa stale venovala studiu vyzivy a niekedy vo februari tohto roku som investovala do omegy 8006 a skusila skusila byt na par dni, tyzdnov mesiacov raw.... a citila som sa vyborne no musim povedat, ze mi zacali chybat take veci ako maso a pecivo... tak som zas do toho spadla... najskor zlahka potom uz a som zas jedla "normalne"... no a teraz to vyzera tak, ze sa poberiem znova cestou bielkoviny a zelenina.... mam priznaky premnozenej kvasinky.... skusam vysadit mucne veci, cukry a pod. mam aj nejake doplnky len sa mi este stale nedari uplne vyradit sacharidy (rozok sojovy na ranajky \":)\" skusam co sa da \":)\"

ale aj tak som este nedostala odpoved na otazku, ci niekomu vysiel ten pluvaci test negativne... je to vobec mozne???

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 10:24 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
Tak pečivo a vůbec věci z mouky bych nedoporučil ani tomu nejzdravějšímu člověku. To je asi první věc kterou by se lidé měli přestat krmit. Nejni na to najet na tukový metabolismus. Člověku pak stačí jist jednou až dvakrát denně bez toho aby měl hlad. A co se enrgie týče si pak jako stroj. Jen to chce překonat počáteční období přechodu a nekonzumovat sacharidy být tvrdý a překonat chuť na sacharidy, já teď mám chuť jen na tuky, pečivo mě vůbec neláká. Ideální je na toto gaps dieta. Máslo konzumuji také, od krav pasených na venku a nepasterované, jím i vajíčka zatím jen syrové žloutky samozřejmě domácí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 10:29 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
Osobně se zaměřuji na to jak se cítím celkově ne na to jak mě vychází plivací test, který je velice zavádějící.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 10:42 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
ale ved mne je to jasne... ja sa tym nemienim riadit, ale skusala som ho... len ma proste zaujima, ci ludia ktori su "cisti," ktori presli ocistami od kandidy, parazitov a dalsich veci, ci im test vysiel negativne.... mne je v podstate sum a fuk ten test.... ja sa orientujem na to ako mi je... to je len taka zvedavost, ci vobec je mozne, aby ten test takto vysiel...


mozno by som mala tuto otazku adresovat priamo jardovi, ked uz presiel vsetkymi moznymi ocistami... ci on mal niekedy negativny tento test... a neberte to prosim ako vyryvanie ci znevazovanie toho testu, je to len moja zvedavost ci je take daco mozne....



zaujali ma aj clanky vlada zlatosa o hlavne tie novsie o neranajkovani, ciastocnom hladovani a pod... tymto smerom sa asi uberiem....

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 10:51 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
Honzek píše:
Tak pečivo a vůbec věci z mouky bych nedoporučil ani tomu nejzdravějšímu člověku. To je asi první věc kterou by se lidé měli přestat krmit. Nejni na to najet na tukový metabolismus. Člověku pak stačí jist jednou až dvakrát denně bez toho aby měl hlad. A co se enrgie týče si pak jako stroj. Jen to chce překonat počáteční období přechodu a nekonzumovat sacharidy být tvrdý a překonat chuť na sacharidy, já teď mám chuť jen na tuky, pečivo mě vůbec neláká. Ideální je na toto gaps dieta. Máslo konzumuji také, od krav pasených na venku a nepasterované, jím i vajíčka zatím jen syrové žloutky samozřejmě domácí.

no uz sa mi to trochu aj darilo na tej dukanke a potom pocas toho raw obdobia... ale nevydrzala som... zistila som ze najviac sa mi dari na zaciatku roka takto upravovat rezim stravovania... takze teraz asi pojdem len tak light a po novom roku pojdem priamo na to \":)\"))

uz si to tu asi pisal Honzek,,, ale aj tak.. ak mas cas napis mi prosim, co take pocas dna zjes.... napr co si jedol dnes.... konkretne... dakujem!

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 12:35 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Je vhodné při dietě konzumovat klíčky jako fazole mungo,hrách,čočka.Z ryb chlazené nebo mražené-losos,makrela.Pokud vejce tak syrová nebo tepelně upravená.Lze součastně provádět kávové klystýry...
Je někde foto jak vypadá candida pokud odejde z těla třeba při klystýru.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 7:41 pm 
Offline

Registrován: pon lis 15, 2010 2:30 pm
Příspěvky: 7
Honzek píše:
Za několik let zpět jsem vyzkoušel na kandidu kde co. Jsem asi měsíc na ketogení dietě podle Vševěda jako vlákninu dodávám psylium. Spořádám velké množství kokosového tuku používám krill oil, rybí tuk, velké množství probiotik, Acai Resveratrol, malé množství pickles, c vitamin, zinek od mercoly, maca, b-vitaminy z vitalvibe. Maso si dělám dušené a vařené jím jakékoliv maso v BIO KVALITĚ. Hodně se řídím podle gaps diet. Používám sádlo které si sám škvařím z bio čuníků, mám i bio kachní sádlo. Měl jsem problémy od narození s plísněmi ve střevech a s exemy a celkově mizernou kůží. Celý život mě bylo nedobře.Je mi 26 let a za poslední měsíc jsem bez exzemu a trávení se mě vylepšilo tak o 90 %. Paráda nikdy jsem se necítil tak dobře. Jen podotýkám že jsem si prošel skoro ročním vitarianstvím a pěkně mě to rozbilo \":-D\" Každému svědčí hold něco jiného.

Mohl bys prosím napsat příklad jídelníčků na tři dny, rád bych taky majel na tuto stravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 9:38 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Dobrý den, už jsem psal v tématu štítné žlázy.. Dneska jsem vyzkoušel ten test. Hned jak jsem plivnul do té sklenice jsem videl, že to asi není dobré. Druhé foto je hned po plivnuti a na první jde vidět, jak je ta slina po 20 minutach rozlezla po cele skence. Chtěl jsem se zeptat co mám dělat jako první. Jít k lékaři a nechat si udělat nejaky test na to přemnožení těch kvasinek? A poté nasadit dietu, která se zde doporučuje? Ikdyž ja lepek ani cukr kromě ovoce stejně nejím. Musím to už vše nejak zasadně řešit nebo se s toho už nedostanu. Děkuji za názory..


Přílohy:
IMG_1247.JPG
IMG_1247.JPG [ 36.03 KiB | Zobrazeno 7757 krát ]
IMG_1246.JPG
IMG_1246.JPG [ 44.66 KiB | Zobrazeno 7757 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 1:21 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Je tu plno lidi co se vyzna, prosim vyjadrete se k tomu. Nerad bych udelal nejakou blbost. Zrejme pricina proc telo produkuje protilátku TPO a nici mou stitnou zlazu bude candida. Jsem rad, ze mozna uz teda konecne znam tvar nepritele a muzu s nim zacit bojovat... Myslite, ze ma teda smysl jit za obvodnim lekarem s tim, ze mam podezreni na kandidozu aby mi provedli krevni testy? Abych mel jistotu a nesvedlo me to na spatnou cestu pri hledani priciny proc mi nefunguje stitna zlaza jak ma? Stolice je u me opravdu pokazde jina. Nekdy to ze sebe tlacim 20 minut a nekdy mam zase stolici ridkou.. Plivaci test vidíte.. Kde tedy zacit? laboratorni potvrzeni jako první vec? Ve strave mam docela jasno ikdyz u me bude problém domaci kefir a domaci kysane zeli. Jelikoz jsem z města a tyhle bio produkty nejsou zrovna levne.. Ale snad se to nejak zvladne, hlavne vyradim to co se ma vyradit. U me to bude znamenat hlavne vyrazeni bananu a sladkych jablek. Jinak defakto nic co by se nemelo nejim.. Dal jak postupovat pri samotnem "odkandidovani" ? Mohl by mi tu někdo znaly v bodech napsat cim zacit a jak pokracovat? Klystyry atd.. ? Jinak bych chtel podekovat za tyhle stranky. Neskutecne mi otevrely oci a ted uz beru zdravi opravdu vazne. Za coz jsem hrozne rad. Snad jsem tohle moudro nenasel moc pozde a ještě s toho něco vytezim. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz