Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 9:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2013 9:32 am 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 9:23 am
Příspěvky: 17
Zdravím, práve ma prepustili z nemocnice po zápale žlčníka a na CT čku mi našli 2cm kameň v žlčníku. Lekár mi jednoznačne odporučil operáciu za cca 2 mesiace. Myslíte, že táto očista mi pomôže a vyhnem sa operácii a následne budem môcť normálne jesť ako predtým./teraz mám tie 2 mes. do operácie prísnu dietu/. Ďakujem za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2013 9:56 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="alerter":l4l6pndy]Zdravím, práve ma prepustili z nemocnice po zápale žlčníka a na CT čku mi našli 2cm kameň v žlčníku. Lekár mi jednoznačne odporučil operáciu za cca 2 mesiace. Myslíte, že táto očista mi pomôže a vyhnem sa operácii a následne budem môcť normálne jesť ako predtým./teraz mám tie 2 mes. do operácie prísnu dietu/. Ďakujem za odpovede.[/quote:l4l6pndy]
Zatim co to sleduju vzdy ocista zabrala. Podivej se treba na nove vlakno

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: operacia
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2013 10:26 am 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
[quote="alerter":yz83s0yh]Zdravím, práve ma prepustili z nemocnice po zápale žlčníka a na CT čku mi našli 2cm kameň v žlčníku. Lekár mi jednoznačne odporučil operáciu za cca 2 mesiace. Myslíte, že táto očista mi pomôže a vyhnem sa operácii a následne budem môcť normálne jesť ako predtým./teraz mám tie 2 mes. do operácie prísnu dietu/. Ďakujem za odpovede.[/quote:yz83s0yh]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2013 9:43 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 9:23 am
Příspěvky: 17
No asi sa na to dám, ale hneď po zápale žlčníka je to podľa Vás vhodné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2013 10:13 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
alerter píše:
No asi sa na to dám, ale hneď po zápale žlčníka je to podľa Vás vhodné?

Ja bych v tve situaci zacal hned, protoze 2 mesice neni tak dlouha doba. A kdyz zacnes hned, budes mit vic casu ocistu zopakovat. Jednou ocistou se vsechno neodstrani, i kdyz casto prestanou problemy s jidlem. Ale cim driv tim lip.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2013 11:55 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
[quote="alerter":2s5ywqgo]No asi sa na to dám, ale hneď po zápale žlčníka je to podľa Vás vhodné?[/quote:2s5ywqgo]
Zavolejte, nebo napiste Jardovi a poradte se s nim, pokud si nejste jista \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 15, 2013 10:08 am 
Offline

Registrován: stř črc 03, 2013 6:54 pm
Příspěvky: 32
Dobré dopoledne,
mám dotaz ohledně přípravy na jaterní očistu (olejem), je moc na závadu, když si dám 2 dny před očistou, tedy ve dni, kdy se jí pouze ovoce, kafe? Nemám problém nejíst, nemám problém jíst jen ovoce, ale chuť na kafe je velká... Je to velká chyba (s negativním vlivem na výsledek očisty), dát si v tento den 2 kafe?
Díky, Petr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 15, 2013 4:13 pm 
Offline

Registrován: pát lis 15, 2013 4:12 pm
Příspěvky: 1
chcela by som sa spytat ci neviete ci sa moze toto cistenie urobit ked je zapal zlcnika alebo az ked sa zapalal vylieci. Pripadne poradte ako liecit zapal.dakujem prosim dajte vediet na moj mail macicka7773@azet.sk dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 10:49 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
macicka7773 píše:
chcela by som sa spytat ci neviete ci sa moze toto cistenie urobit ked je zapal zlcnika alebo az ked sa zapalal vylieci. Pripadne poradte ako liecit zapal.dakujem prosim dajte vediet na moj mail macicka7773@azet.sk dakujem

Macicko, kdyz se podivas na http://sk.wikipedia.org/wiki/Ak%C3%BAtn ... Dn%C3%ADka, zjistis, ze pravdepodobnou pricinou zapalu zlcnika je ucpani zlucovych cest a toho se lze zbavit ocistou jater. Jednim z nejznamejsich autoru ktery se zabyval ocistou jater je Andreas Moritz, napsal knihu Amazing Liver and Gallblader Flush (nadherna ocista jater a zlucniku). Na svem webu http://www.ener-chi.com/frequently-aske ... questions/ odpovida:
Andreas Moritz píše:
Dotaz. Existuji nejake pripady, kdy neni vhodne delat ocistu jater?

Odpoved. Na vas vynikajici dotaz odpovidam ze ne, nevidel jsem zadne omezeni s beznou patologii. Fakticky kazdy den dostavam zpravy od doktoru, chiropraktiku a pacientu, kteri uspesne provedli ocistu jater pro temer kazdou znamou nemoc........

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon lis 18, 2013 11:54 am 
Offline

Registrován: stř črc 03, 2013 6:54 pm
Příspěvky: 32
Petr22 píše:
Dobré dopoledne,
mám dotaz ohledně přípravy na jaterní očistu (olejem), je moc na závadu, když si dám 2 dny před očistou, tedy ve dni, kdy se jí pouze ovoce, kafe? Nemám problém nejíst, nemám problém jíst jen ovoce, ale chuť na kafe je velká... Je to velká chyba (s negativním vlivem na výsledek očisty), dát si v tento den 2 kafe?
Díky, Petr.

Tak zřejmě 2 kafča na závadu nejsou. Přílohou přikládám výsledek víkendové očisty. První byla jen smetí, druhá cca 150 kamínků do 7 mm, no a třetí viz foto. Díky pane Jardo. Petr


Přílohy:
Poznámka: Třetí očista.
DSCN3406.JPG
DSCN3406.JPG [ 38.16 KiB | Zobrazeno 8174 krát ]
Poznámka: Třetí očista_detail.
DSCN3408.JPG
DSCN3408.JPG [ 39.41 KiB | Zobrazeno 8174 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř lis 20, 2013 4:30 pm 
Offline

Registrován: stř lis 20, 2013 4:25 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtělbych se zeptat, jestli je nějaká zkušenost tech lidí, kteří už žlučník nemají. Jaká je reakce těla? Nehrozí nějaký problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 4:16 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Tak jsem ve čtvrtek sebrala odvahu a za pocitu bezpečí z přítele na telefonu ( velký dík PV33 ) jsem se odhodlala udělat svoji první jaterku,. Do 14hodin jsem pila štávu z jablek a vodu, v 10.00 na snídani banán, v půl druhé oběd rýže natural s dušenou zeleninou. Od 14 hodin žádné pití ani jídlo. V 20.00 jsem dala první nálož epsomky, trošku mi pak škrundalo v břiše, ve 22.00 druhá nálož epsomky, po ní velké škrundání v břiše a následný průjem. V 24.00 jsem vypila ve stoje olivolej se štávou (cca 2citrony a 1 pomeranč) 300 ml, ihned zalehla s vyhřívací poduškou a čekala, že usnu, no nic, čert a já nikdy nespí, asi ve třičtvrtě na dvě na mě šly chvilkama takový závratě, točení hlavy a pocit propadání se, ale jen párkrát, jak při nízkém tlaku, a pak se mi začlo dělat špatně s návaly na zvracení, lehké krkání olejové směsi, no nechtělo se mi stávat, tak jsem to vždy nějak rozdejchala, byla to dlouhá noc, usnula jsem trhaně až kolem 4té, ve čtvrt na šest jsem šla poprvé na záchod, trocha hnědé vody, trocha měkkých nazelenalých kuliček. Jelikož mi nebylo zrovna nejlíp ( ale ne zcela špatně ) dala jsem třetí dávku epsomky až 8.15, po chvilce následovala toaleta, hnědá voda s nazelenalými kuličkami měkkými, některé byly krásně hráškově zelené, dala jsem klystýrek, 10.15 poslední dávka epsomky a po ní opět toaleta, největší kamínek měl asi 1,3 cm. Ve 12.30 čistá jablečná štáva a kolem půl 3tí jsem zbodla banán, po něm krátce ještě jedna toaleta a od té doby až dosud (sobota odpoledne ) bez toalety a jsem jen na vodě a ovocných štávách ( z jiných důvodů ).

Shrnutí ingrediencí:
Od 14.00 nejíst nepít, snídaně ovoce, oběd rýže natural s přepařenou zeleninou. Fakt je, že jsem očistu posunula o dvě hodiny než se doporučuje, takže jsem mohla jíst a pít do 16.00, ale nějak jsem nad tím nepřemýšlela a vzala to od 14.h.

Epsomská sůl 4 lžíce + 800ml vody (jelikož mi voda s epsomkou nechutnala, míchala jsem si dávky 100ml vody+epsomka s trochou jablečné štávy a dopila to zbytkem jablečné štávy pro spravení chuti. Toto ve 4 rozložených dávkách, tedy po 200ml.

Olivový olej 120ml + 180ml citronová + pomerančová štáva, řádně protřepané vypité na EX, chut není nejhorší, spíše jsem to vnímala až o hodně později.

Elektrická dečka na prohřívání jater. Tu jsem dávala už asi hodinu před vypitím oleje se štávou.

Zdařilé, bez výrazné nevolnosti, slabosti a jakýchkoliv dalších problémů, ve výsledku tedy vše zvládnutelné.


Přílohy:
fotečky 007.jpg
fotečky 007.jpg [ 30.53 KiB | Zobrazeno 7682 krát ]
fotečky 010.jpg
fotečky 010.jpg [ 30.95 KiB | Zobrazeno 7682 krát ]


Naposledy upravil jani dne ned pro 01, 2013 12:08 am, celkově upraveno 4
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 12:37 pm 
Offline

Registrován: sob lis 23, 2013 2:50 pm
Příspěvky: 15
Budha píše:
Dobrý den, chtělbych se zeptat, jestli je nějaká zkušenost tech lidí, kteří už žlučník nemají. Jaká je reakce těla? Nehrozí nějaký problém?

ja ho nemam, ale ocista absolutna pohodicka. robim uz 3. \":-)\" zo mna teda ziadne kamene nevychadzaju, asi preto ze mi ich vsetky vybrali. ale neviem ci sa nejake neutvorili, toto musim nejako zistit. skor ma bolia kolena - to mozno suvisi s tou horkou solou alebo s inym. je uz 11h. a uz som fit \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 2:51 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Gwen píše:
ja ho nemam, ale ocista absolutna pohodicka. robim uz 3. \":-)\" zo mna teda ziadne kamene nevychadzaju, asi preto ze mi ich vsetky vybrali. ale neviem ci sa nejake neutvorili, toto musim nejako zistit. skor ma bolia kolena - to mozno suvisi s tou horkou solou alebo s inym. je uz 11h. a uz som fit \":-)\"

Jak prosím souvisí kolena s hořkou solí-myslíte,že rozpouští uložený vápník v kloubech-nebo naopak škodí a bolí vás kolena po očistě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: očista jater bez žlučníku
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 8:54 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 28, 2013 8:49 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, zajímalo by mne, zda je možné provádět očistu jater, i když má člověk vyoperovaný žlučník. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz