Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 5:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon lis 04, 2013 7:14 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
[quote="misija":2g7dd21z]Dobrý den, děkuji za odpověď. Klystýrům se věnuji od léta, poslední 3 týdny velmi intenzivně, tzn. každý den. Stále nemohu střeva vyburcovat k jejich činnosti, samovolně na stolici nejdu. Můj jídelníček se skládá převážně z ovoce, zeleniny, snažím se jíst zdravě, jednou týdně maso. Užívám laktobacily, které si přidávám do závěrečného klystýru. Dříve jsem trpěla na zácpy, mám za sebou několik šank.., čím to své lenivé střevo vyburcovat?[/quote:2g7dd21z]
Tak určitě tuky \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon lis 04, 2013 8:33 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
misija píše:
Dobrý den, děkuji za odpověď. Klystýrům se věnuji od léta, poslední 3 týdny velmi intenzivně, tzn. každý den. Stále nemohu střeva vyburcovat k jejich činnosti, samovolně na stolici nejdu. Můj jídelníček se skládá převážně z ovoce, zeleniny, snažím se jíst zdravě, jednou týdně maso. Užívám laktobacily, které si přidávám do závěrečného klystýru. Dříve jsem trpěla na zácpy, mám za sebou několik šank.., čím to své lenivé střevo vyburcovat?

Snad se zeptat v nemocnici, na interně. Ono se zdá, že doktoři na to kašlou a že je nutno býti za každou cenu alternativní. Ale není tomu tak. Kdo ležel někdy na kapačkách, snad potvrdí, že doktor má velkou starost o to, aby došlo k normálnímu vyměšování, tvorbě stolice a práci střeva. Kupodivu se i na tekuté a nitrožilně aplikované stravě má a musí tvořit normální "hovno". Mají o to starost. Zeptejte se. Normální stolice má být i když třeba vůbec nejíte, po řadu dnů. I v období půstu. I "pránická" výživa by měla vésti k tvorbě normální stolice. Víte, vy píšete, že jíte zdravě, a jmenujete ovoce, zeleninu, maso jednou týdně. To nevypovídá vůbec o ničem. Jde o kombinace těch věcí, o rytmus, množství, o to, zda to s vámi vůbec souzní. Stolice má také vazbu nejen na stravu, ale také na to, co jste zač a jak se máte, jde také o styl života, o pohyb.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte lis 05, 2013 6:22 pm 
Offline

Registrován: stř dub 24, 2013 6:27 pm
Příspěvky: 4
martina72 píše:
Snad se zeptat v nemocnici, na interně. Ono se zdá, že doktoři na to kašlou a že je nutno býti za každou cenu alternativní. Ale není tomu tak. Kdo ležel někdy na kapačkách, snad potvrdí, že doktor má velkou starost o to, aby došlo k normálnímu vyměšování, tvorbě stolice a práci střeva. Kupodivu se i na tekuté a nitrožilně aplikované stravě má a musí tvořit normální "hovno". Mají o to starost. Zeptejte se. Normální stolice má být i když třeba vůbec nejíte, po řadu dnů. I v období půstu. I "pránická" výživa by měla vésti k tvorbě normální stolice. Víte, vy píšete, že jíte zdravě, a jmenujete ovoce, zeleninu, maso jednou týdně. To nevypovídá vůbec o ničem. Jde o kombinace těch věcí, o rytmus, množství, o to, zda to s vámi vůbec souzní. Stolice má také vazbu nejen na stravu, ale také na to, co jste zač a jak se máte, jde také o styl života, o pohyb.

Děkuji za odpověď. Souhlasím s předchozí odpovědí, že bych měla dodat více tuků. Dodržuji dělenou stravu, ovoce jím samostatně, pečivo nejím vůbec, maso kombinuji jen se zeleninou, piji před jídlem, kávu piji max.1 za týden, pohyb mám pravidelný a střevo stále líné:). Dnes jsem vyzkoušela svůj první klystýr s čerstvou urinou a zdají se mi střeva trochu "živější":)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát lis 22, 2013 8:27 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Vim ze to zni asi divne, ale nemate nekdo fotky z klystyru, kdy po nem vychazi kvasinka?Zajima me, jak to vypada-potrebuji porovnat vizuelne se svym vzorkem \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 1:08 am 
Offline

Registrován: sob zář 28, 2013 7:46 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den. Rád bych se zde zeptal na několik otázek ohledně klystýru
Prvně bych se rád zeptal, čím to je, jak to je možné, že po klystýru mi zůstává větší váha než by měla a přebytečnou vodu nevyloučím ani ráno. Ty střeva nějak absorbují nabranou tekutinu do těla, z čehož se většina brzy vyloučí. To vsakování do těla na mě působí nepříjemně, vyvolává to ve mně obavy a odpor. Jednou se mi stalo, že ve mně zůstaly snad 2 litry moči, z nichž nějaký objem jsem určitě nějak vstřebal do organismu. Kdysi jsem to tak neměl. Máte s tím někdo zkušenosti, víte, o co jde, a co s tím? Nemám třeba využívat bylinek pro regeneraci střevní sliznice a zajít na hydrocolonterapii?
Dále bych se vás rád požádal o vysvětlení, jak by asi fungovala epsomská sůl ve střevě při dodání klystýrem. Měl bych potom nějak vysušené to střevo? Měl bych případně pracovat s nějakým slabým roztokem nebo rovnou fyziologickým roztokem, což by mělo nějaký konkrétní účinek? Pokud by se nevyřešil ten problém při využívání moči při klystýru, tak bych ji tímto rád nahradil a zvýšil účinnost klystýru, jak to půjde. Měl bych potom třeba navázat nějak na tento klystýr s epsomskou solí nebo nějak skombinovat sůl ještě s něčím? Pokud by se dala používat epsomská sůl takto a ještě by to pomáhalo k tomu, že by se natáhla nějaká zanesená lymfa, bylo by to fajn, ale bojím se, že to asi takto snadno nefunguje, když hlavní problém je, že to střevo mi v poslední době tu tekutinu natahuje.
Díky za případné reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 9:47 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
[quote="misujka23":2q185s36]Vim ze to zni asi divne, ale nemate nekdo fotky z klystyru, kdy po nem vychazi kvasinka?Zajima me, jak to vypada-potrebuji porovnat vizuelne se svym vzorkem \":D\"[/quote:2q185s36]
Už to nefotím, ale po skoro dvou letech klystýrů mě stále překvapuje množství kvasinky vycházející zejména druhý den po citronovém klystýru. Fotek je plný internet, třeba tady:


Naposledy upravil TomIn dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
sa=X&


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 3:06 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
[quote="TomIn":4n2nst4b]Už to nefotím, ale po skoro dvou letech klystýrů mě stále překvapuje množství kvasinky vycházející zejména druhý den po citronovém klystýru. Fotek je plný internet, třeba tady:


Naposledy upravil misujka23 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
sa=X&


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte lis 26, 2013 8:38 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Když při klystýru použiji urinu, je nutné brát laktobacily? Nebo ty se jen berou při klystýru z čajů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 5:39 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Dobry den, chtel jsem se zeptat na tenhle Irigator. Jiny o obsahu 2l jsem nenasel na internetu. Pouziva ho někdo?
http://www.medifrank-shop.cz/cz-detail- ... litry.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 8:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Ÿura píše:
Dobry den, chtel jsem se zeptat na tenhle Irigator. Jiny o obsahu 2l jsem nenasel na internetu. Pouziva ho někdo?
http://www.medifrank-shop.cz/cz-detail- ... litry.html

Měl ho můj kamarád a řekla bych, že je hodně dobrý - na úrovni, jaká se používá v nemocnicích a prakticky nezničitelný:).

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 11:51 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
prokera píše:
Měl ho můj kamarád a řekla bych, že je hodně dobrý - na úrovni, jaká se používá v nemocnicích a prakticky nezničitelný:).

Tak to jsem rad, uz se nemuzu dockat az mi prijde a budu moct zacit. Chtel jsem se zeptat je lepsi delat uplne prvni klystyr jen s vodou z vodovodu nebo tam mam neco pridat? Musi se ta voda vyvarovat? Takze vecer uvarim 2l vody a necham pres noc schladnout v kastrolu, abych to mel pripravene na rano ze? U me to vypada na problem s candidou, takze¨bylo by dobre tam neco pridat? Ohledne toho klystyru samotneho. Jestli tam nedokazu napustit cele 2l naraz, tak to mam delat aspon po castech a vzdycky to v sobe zadrzet teda aspon tech 20 minut a trochu se hejbat aby ta voda ve strevech jen nestala a opakovat nez tam natahnu celkove aspon ty 2l rikam to dobre? Jestli ze me furt neco nepekneho poleze, tak bych mel i presto ze uz jsem strevama prohnal 2l pokracovat? Takze si pripravit te prevarene vody vic? Prominte za dolik otazek najednou, ale prvni klystyr je prni klystyr. Jeste pred tydnem jsem tento pojem znal jen z vojaka Švejka. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 4:44 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Na kandidu je vynikajici 2litry vody a vymackany citron.
Necekejte zazraky pokud jste hodne zaneseny.Ze zacatku budete rad, kdyz vydrzite 2minuty \":D\".
Ja je delad uz par mesicu a muzu rict, ze mam co delat abych vydrzela i 4minuty \":D\".Ale kazdy je jiny.Urinu udrzim v poho mnohem dyl, ale u citronu se necapu ale pri nem odchazi i kandida coz je fajn.
Ja to delam tak, ze si vymackam citron do 2l nadoby, naleju tam studenou vodu z kohoutku (cca 800ml) a zbytek doleju vrouci vodou z konvice.Voda nesmi na dotek palit, musi byt tepla akorat.Nu a pak napustim az do pocitu tlaku, dokud ty dva litry nespotrebuji.Nekdy do sebe naleju naraz 1litr v pohode, nekdy jen 250ml...to je ruzne.
Takze ty dva litry dam nekdy na 2x a nekdy i na 4x \":-D\" ale to uz me pak boli zadek \":D\"
Musite zkouset \</div

Naposledy upravil misujka23 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 6:01 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Jo teplota vody kolem 37/40 stupnu to jsem cetl, ale s tim citronem nevim nevim. Nemam nejake silene hemeroidy, ale občas se ten konecnik trochu ozve. Takze citron nebo slana voda bude asi dost neprijemna..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát lis 29, 2013 8:21 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Je hodne moznosti.Napr.Hermankovy caj a uplne nejlepsi je urina.Sul bych si nedala ani ja...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 02, 2013 4:02 pm 
Offline

Registrován: pon pro 02, 2013 3:59 pm
Příspěvky: 1
Dobry den prajem chcela by som zacat s klystyrom urinou. Ale mam otazocku ako skladovat urinu aby jej bolo dost na ranny klystyr ? Treba ju dat do chladnici ? Vdaka za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz