Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 8:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 4:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Dalimil píše:
Dobrý den pane Jardo, jak uchovat práškový chlorid hořečnatý a kyselinu askorbovou? Nevím jak pro sebe stanovit denní dávku hořčíkem a vitamínem C. Kolik má jedna zarovnaná kávová lžička gramů chloridu hořečnatého a kyseliny askorbové? Předávkování oběma látkami poznám když dostanu průjem? Děkuji za odpověd.

Problematický je pouze ten chlorid hořečnatý a je vhodné si ho nasypat do PET lahve, kde bez přístupu vzduchu vydrží i mnoho let. Pokud dokážete přesně vyjádřit jak velkou máte lžičku, myšleno kubické cm, já vám mohu odpovědět na tu váhu, jinak je to nesmyslný dotaz, neznám velikost vašich lžiček. Předávkování opravdu určuje až průjem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 4:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
readcom píše:
mám tip od kamaráda, který je docent chemie a tvrdí, že mnohem lepší vstřebatelnost např. chloridu hořečnatého se docílí, když se smíchá s malým množstvím kyseliny askorbové.

To je pravda a funguje to u mnoha dalších látek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 4:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
Dobrý den,

dozvěděla jsem se, že v zelenině se tvoří vitamíny den dva před dozráním, v obchodech v ní tedy nejsou žádné, neboť se sklízí ještě nezralá, je to tak? U ovoce je to to samé? Když tedy odšťavím velké množství ovoce či zeleniny-vláknina říkáte zůstane v tom odpadu, vitamíny ve šťávě taky nejsou ( i kdyby to bylo ovoce ze zahrádky s vitamínem C, ten by stejně zničil kov odšťavňovače, ne?) , tak co vlastně v té šťávě zůstane dobrého?
Myslíte, že jak prodávají tu zeleninu v bedýnkách od farmářů, dá se tomu věřit, je to opravdu lepší než z obchodu?

Chemické postřiky se dostanou do citrusů přes tu silnou kůru stejně tak jako třeba do jablek? Nebo v menším množství?

Předem děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

A kdo vám tak důvěryhodnou zprávu předal. Nesmíte věřit každému bludu, není tam sice mnoho živin a vitamínů, ale pochopitelně tam nějaké jsou a odšťavněním je koncentrujete, tak co na tom vidíte špatného.Nedovedu posoudit kvalitu farmářské zeleniny a zase vzato holou logikou, bio se u nás vypěstovat na polích zamořených chemií prostě nedá. Citrusy jíst v zimním období je docela nesmysl, hodně ochlazují, ale chemie do nich tak snadno neproniká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 5:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
Dobrý den,

mohu moc poprosit o odpověď, je to pro mě docela důležité, děkuji. Také bych se chtěla zeptat, má vůbec význam jíst hlívu - tepelně upravenou? Nebo má přínos pro zdraví jedině syrová?

Děkuji za odpověď,

hezký den.

Tak určitě ano i když syrová má některých živin a účinných látek více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
daguberta píše:
já mám koupené tabletky. Jenda má 5oomg hořčíku.

No nevím pokud jde o tablety magnesii lactici, tak ty sice mají 500 mg, ale obsahují pouze 51 mg hořčíku, nebude to náhodou takto?.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
misujka23 píše:
Pokud to tak je, tak vazne nechapu proc se tu o tom uz nekdo nezminil vcetne Jardy.
Ja se ted chystam na horcik -chlorid horecnaty a popravde, ten Vas prispevek mne docela odrazuje... :-/

Pokud by šlo o tak nebezpečnou záležitost, že by opravdu hrozila někomu smrt, tak se o chloridu hořčíku ani nezmíním. Hořčík by uvedené potíže mohl teoreticky vyvolat po extrémní nárazově přijaté dávce, což je skoro nemožné omylem vzhledem k jeho nepříjemné chuti. Navíc prakticky vždy vyvolá ve velké dávce rychle průjem a do těla se pak téměř nevstřebává. Uvedené stavy mohou nastat spíše při nitrožilním podání, to je opravdu trochu riskantní, vyžaduje stálou kontrolu a proto s ním moderní medicína nerada pracuje. Nakonec je zde celkem logický důkaz bezpečnosti v tom, že chlorid hořčíku užívají milióny lidí po celém světě a nikde na netu nezaznamenáte případ úmrtní v přímé souvislosti s orální aplikací chloridu hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 1:00 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Jardo, tim jsem se Vas nechtela v zadnem pripade dotknout ci snad rict, ze radite neco spatneho, protoze kdyby to bylo az takhle, tak by jste to urcite nedoporucil.Ja ve Vas mam plnou duveru, ale neco takoveho me pak jednoduse rozhodi.
Jinak moc dekuji za balik, dorazil v poradku, stribro je take cele \":)\" hned jak mi ve ctvrtek skonci 12-ti hod.nocni smeny, zavolam ohledne davkovani a kombinaci.
Pekny den \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 1:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
misujka23 píše:
Jardo, tim jsem se Vas nechtela v zadnem pripade dotknout ci snad rict, ze radite neco spatneho, protoze kdyby to bylo az takhle, tak by jste to urcite nedoporucil.Ja ve Vas mam plnou duveru, ale neco takoveho me pak jednoduse rozhodi.
Jinak moc dekuji za balik, dorazil v poradku, stribro je take cele \":)\" hned jak mi ve ctvrtek skonci 12-ti hod.nocni smeny, zavolam ohledne davkovani a kombinaci.
Pekny den \":)\"

Tak já to nevidím jako problém, jde o dotaz, tak se ho snažím zodpovědět a nejen pro vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 1:03 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 13, 2013 7:03 pm
Příspěvky: 11
Jarda píše:
No nevím pokud jde o tablety magnesii lactici, tak ty sice mají 500 mg, ale obsahují pouze 51 mg hořčíku, nebude to náhodou takto?.

Ano, je to tak.
Jak dlouho je vhodné brát 7 tablet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 4:59 pm 
Offline

Registrován: úte dub 30, 2013 11:04 am
Příspěvky: 13
Hezký den,
na alergologii mi otestovali některé prvky a mezi nimi i hořčík, který mám ukázkový. I přesto jsem zakoupila tablety magnesii lactici a snažila se najít svůj bod průjmu, jsem na 20 tabletách a průjem pořád nikde. Ještě dodám, že jím dlouhodobě hodně potravin s hořčíkem - pomeranče, banány, datle, mandle, ořechy... Jak můžu mít takový nedostatek hořčíku, když testy vyšly v pořádku?

Druhou záhadou mi je: vrátila jsem se z 3 týdenního pobytu u moře, kde jsem jedla ryby, máchala se v moři a doufala, že se mi tím trochu srovná jód v těle, když jsem přijela, zkusila jsem skvrnu lugolem a ta zmizla do 20 minut. Jak je to možné?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 02, 2013 9:45 pm 
Offline

Registrován: pon pro 02, 2013 9:36 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,poradíte prosím někdo jak a kdy užívat tabletu hořčík+vápník 2:1+vitamín D3?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 1:28 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Chtel jsem se zeptat jestli nejak neznehodnocuju a zbytecne nesnižuju obsah mineralu a ostatních latek v cerstvem spenatu, když necham nad parou asi 5 minut aby zmensil objem a trosku zmekl a semínka a ořechy, které namacim a pak si je davam do teple pohankove kase?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 1:37 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Ÿura píše:
Chtel jsem se zeptat jestli nejak neznehodnocuju a zbytecne nesnižuju obsah mineralu a ostatních latek v cerstvem spenatu, když necham nad parou asi 5 minut aby zmensil objem a trosku zmekl a semínka a ořechy, které namacim a pak si je davam do teple pohankove kase?

Myslím, že to je smrtelně nebezpečné konání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 1:55 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
martina72 píše:
Myslím, že to je smrtelně nebezpečné konání.

Jasny ze není \":D\" Ale prece jenom kupuju si ten cerstvy spenat za ne zrovna male peníze, protoze si myslim, ze je to jedna z nejprospesnejsich zelenych potravin pro nase telo, tak bych nerad zbytecne to dobre co v nem je nicil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 2:10 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Ÿura píše:
Jasny ze není \":D\" Ale prece jenom kupuju si ten cerstvy spenat za ne zrovna male peníze, protoze si myslim, ze je to jedna z nejprospesnejsich zelenych potravin pro nase telo, tak bych nerad zbytecne to dobre co v nem je nicil.

To zmíněné si myslíte úplně blbě. "jedna z nejprospěšnějších" je úchylné uvažování. Mimoto, vy znáte místo, kde se prodává čerstvý špenát? Sem s ním!!!!!!!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz