Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 10:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2013 2:52 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
uz som to nasla...

kopirujem

Brát musíš podle toho, kolik ti hcl chybí. Udělej si test....

1. den
30 minut před snídaní užít jednu kapsli Betainu HCL s vodou.
Pokud se dostaví pocit pálení nebo bolesti žaludka, znamená to, že v žaludku je dostatek kyselin k trávení a nejsou potřebné žádné doplňky.Je možné se nasnídat, v testu není potřeba pokračovat.
Pokud se nedostaví nepříjemné pocity žaludku a pálení, pak je hladina kyselin nízká, je možné se nasnídat, test pokračuje druhý den.

2. den
30 minut před snídaní užít 2 kapsle Betainu HCL s vodou.
Pokud se dostaví pocit pálení nebo bolesti žaludka, znamená to, že dávka Betainu HCL je vyšší než je nutné. Je možné se nasnídat, v testu není potřeba pokračovat. Dávkování je stanoveno na 1 kapsli denně před snídaní.
Pokud se nedostaví nepříjemné pocity žaludku a pálení, pak je hladina kyselin nízká. Je možné se nasnídat, test pokračuje třetí den.

3. den
30 minut před snídaní užít 3 kapsle Betainu HCL s vodou.
Pokud se dostaví pocit pálení nebo bolesti žaludka, znamená to, že dávka Betainu HCL je vyšší než je nutné. Je možné se nasnídat. Dávkování je stanoveno na 2 kapsle denně před snídaní.
Pokud se nedostaví nepříjemné pocity žaludku a pálení, pak je hladina kyselin nízká nebo není v žaludku vůbec přítomna. Je možné se nasnídat. Dávkování je stanoveno na 3 kapsle denně před snídaní. Vyšší dávkování se bez doporučení lékaře nedoporučuje.
Jak a kdy ukončit užívání Betainu HCL

Po určité době užívání Betainu HCL je žaludek dostatečně stimulován k vlastní produkci žaludeční kyseliny. V okamžiku kdy se po užití dávky Betainu HCL objeví pocity pálení a bolesti žaludku je nutné dávkování adekvátně snížit.
Pokud jste užívali 3 kapsle, snižte dávkování na 2 kapsle před jídlem
Pokud jste užívali 2 kapsle, snižte dávkování na 1 kapsli před jídlem
Pokud jste užívali 1 kapsli, vysaďte užívání Betainu HCL

Toto snižování dávek může trvat dny nebo týdny, schopnost stimulovat žaludek k produkci žaludečních kyselin je individuální, proto je individuální i délka užívání.

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2013 6:32 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ÿura píše:
Candidu mam, ale není to asi az tak hrozne. Podle krkaciho testu a podle toho, ze nejsem moc v pohode taky usuzuju ze mam nedostatek HCl a z toho jak jsem se docetl muze byt i hypofunkce stitnice kterou mam... Myslite teda, ze mam s klystyrama a protikvasinkovou dietou pokracovat? To predpokladam nicemu vadit nebude ba naopak a zamerit se na tu obnovu HCl? Je krome krkaciho testu ještě nejaka jina dejme tomu oficialni cesta jak zjistit jestli mam opravdu nedostatek HCl?

Nedokáži Vám říci jestli máte pokračovat s protikvasinkovou nebo ne, jelikož o Vás téměř nic nevím.

Nicméně tahle dieta nemůže uškodit, tedy můžete klidně vyzkoušet a za 2-3 měsíce se ohlédnout a zhodntiti, zdali měla efekt či nikoli. Jasné můžete mít ale dříve, pokud se o nasazení přísné fáze fungicidů objeví příznak vymírání plísní v těle, tak zvané die-off.
Navíc tahle dieta je prospěšná i pro štítnou žlázu díky obsahu bílkovin a faktu, že neobsahuje sóju což je na štítnou žlázu asi největší průšvih

Nedostatek HCL zjisíte betainHCL testem. Další možnosti, i když drastičtější jsou vyšetření kamerou na gastru a výplach žaludu po 6 hodinách od vydateného jídla. Pokud máte v žaludku stále obsah, je velmi pravděpodobné, že netrávíte jak máte.
Jen chci v této souvislosti upozornit, že HCL je jen jedním z momentů, i když důležitým. Dalšími body ke zvážení při rekonstrukci trávení jsou enzymy a probiotické bakterie, obojí se na trávení podíli.

Betian HCL se prodává i s trávicími enzymy a probiotika jsou jasná. Doplnit určitě o práci na psychice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát pro 13, 2013 11:46 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Včera jsem si docela uzil. Protikvasinkovou dietu drzim asi 14 dni tzn. zadne cukry, ovoce, fruktózu jen omezene jahly, pohanku a opravdu vyjimecne brambory a k tomu vždycky aspoň cibule, cesnek nebo kysane zeli atd.. Včera sem sel na odber krve takze jsem byl 12 hodin bez jidla a doma jsem se pak najedl docela velke porce kysaného zeli s nejakou zeleninou(rajčata, papriky) s pulkou avokáda a tak 20 minut potom zacalo silene boleni vseho od hrudniku az po třísla, takova neprijmna bolest všude to pichalo. Pak se to trosku ustálilo během dne jsem ještě snedl nejake fungicidy(kvasene okurky, cibule, cesnek) nejaky cerstvy spenat, trocha pohanky a vecer to zase zacalo silene bolesti to uz hlavne jen nekde v zaludku a hlavne ve střevech. Ted rano uz je ok.. Myslite, ze to mohla způsobovat ta kandida, když dostala na prazdny zaludek nejakych 200g kysaného zeli? Nikdy jsem ho takhle na snidani nejedl a opakovat to nehodlam.. \":)\" Jinak stolice vypada dost mazlava, ihned jde na dno zachoda.. Premyslim o piti uriny, to by mělo slusne pročistit zaludek ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 15, 2013 10:31 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sežrat na snídani kysané zelí, a divit se tomu, že ti po tom je zle? \":lol:\"
ne, nesouvisí to s candidou.
jinak sacharidy živí candidu, takže žádná pohanka, brambory,
okurky nejsou fungicid a cibule taky ne...
no prostě máš v tom hokej celkem kvalitní...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 18, 2013 1:52 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Vševěd píše:
sežrat na snídani kysané zelí, a divit se tomu, že ti po tom je zle? \":lol:\"
ne, nesouvisí to s candidou.
jinak sacharidy živí candidu, takže žádná pohanka, brambory,
okurky nejsou fungicid a cibule taky ne...
no prostě máš v tom hokej celkem kvalitní...

No ten jídelníček uz tak nehrotim. ja nemuzu byt bez vareneho a uz vůbec ne na jidelnicku který zde nekde nacrtl Jarda. Muj hlavni problém není candida a tahle strava muj stav se spatne fungujici stitnou zlazlou jen zhoršovala. Nicmene se budu ridit podle tech zakladnich rad. Vyradil jsem z jidelnicku hlavne klasickou bilou rejzi, kterou jsem jedl opravdu hodne často. S ovocem se taky budu krotit. Hlavne se snazit nejist banány, které tak miluju. Proste sacharidy obecne opatrne a snazit se jist potraviny, které nedelaji dobře kvasinkam, ale telu ano. O tyhle poznatky jsem chytrejsi a hura na další problémy... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza-cesnak
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 12:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
janette píše:
dakujem za váš názor. Dočítala som sa, že sa môže jest 10aj viac strúčikov, len tí, čo majú vredy na žaludku, tak opatrne. Občas sa mi podarí aj 10, ale skor menej . Popučím si strúčik do vody a vypijem kedykolvek, ked ma napadne. Takto ho dobre znášam.Pomáaha mi udržovať normaln tlak, citim viac sil v svaloch, vobec sa mi uz nerobia vyražky, aj ked som nemavala nejake hrozne, ale vzdy nejake povyskakovali. Pokožka uz nieje taka sucha a odolavam roznym okoloitym chripkam,mam lepsiu imunitu. Lepsie sa mi dycha, dost stale cosi vykašlujem. Celkovo mi ustupili rozne bolesti.
Predtym som ho brala aj pri Sporanoxe, ktory iste dost pomohol, ale teraz mam pauzu, takze vsetko je na cesnaku. stravujem sa vegetariansky, sladke len obcas.
Uvidim ako dalej, dufam, že sa môže užívať dlhodobo \":)\"

Ne nadarmo platí úsloví "Jezte ovoce a zeleninu a nebude k vám chodit doktor, jezte cibuli a česnek a nebude k vám chodit vůbec nikdo". Jako vtip dobrý, ale ten postřeh je vysoce pravdivý, lidem sice ten smrad vadí, ale z hlediska zdraví je česnek k nezplacení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 12:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Renka píše:
http://www.jogin.cz/Oxyterapie-lecba-kyslikem/ H2O2 presny postup, čítať poriadne, odporučam tento postup si rozpísať na jednotlive dni a odškrtavať si užité dávky.

Již se to zde probíralo a určitě jde o dobrý postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 12:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Tom Kořenek píše:
Nabizim hypotezu k otestovani/okomentovani:

Vzhledem k tomu jak maji laktobacily a jine podobne produkty (chytra houba) problem prezit nizke pH zaludku, tak co je zapijet vodou s jedlou sodou?
Rekneme, ze rozpustim lzicku jedle sody a tim zapiju probiotika/cokoliv jineho. Dojde k produkci HCl, ale pH bude akorat zneutralizovano diky sode a vysledky roztok by mel prezit a dostat se dal na potrebna mista.

Co si o tom myslite?

Tak proč ne i když vysoké pH vadí laktíkům také, prostě ideální je přijímat je se stravou, nebo pomocí klystýrů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 12:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
juice píše:
Děkuji Vám za odpověď, pane Jardo, ale já už opravdu nevím, co více mohu dělat, zařadila jsem do toho i klystýr, jednodenní půst a pleť pořád lepší není (hlavně čelo, spánky, brada). Nedávno se mi udělala v podpaží červená svědivá vystouplá skvrnka..vím, že to vše souvisí. Myslím, že moje strava je v pořádku, jak jsem psala - hodně zeleniny, ovoce, ořechů (namáčené mandle, slunečnice, lňené semínka), užívám ted navíc selen se zinkem. Pokud mohu soudit, tak stres nemám, mám krásný vztah a můj optimistický životní postoj kazí pouze tento problém. Připadám si, že už pro to více udělat nemůžu ..

No vždy se dá udělat více, tak daleko určitě nejste, vyzkoušejte třeba odstranění malých šmejdů. Asi bych použil Endiaron 3x denně tabletu po jídle po deset dní, případně jde jít krátkodobě až na trojnásobek této dávky a současně dodávat probiotika, ideálně nad 500 miliard denně. Probiotika dávejte těsně před jídlem a hned začněte jíst. Velice často se tím problém dá pořešit, tak uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 12:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
redbat píše:
Uz dlhsie premyslam nad jednou vecou... Citam dookola vsetky mozme zdroje, robila som si test na candidu... Ale zaujima ma, ci moze vobec niekedy ten pluvaci test vyjst aj negativne... Je tu niekto, komu sa podarilo nad candidou zvitazit a vysiel mu ten test negativne?

Určitě ano, toho se nebojte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Honzek píše:
Za několik let zpět jsem vyzkoušel na kandidu kde co. Jsem asi měsíc na ketogení dietě podle Vševěda jako vlákninu dodávám psylium. Spořádám velké množství kokosového tuku používám krill oil, rybí tuk, velké množství probiotik, Acai Resveratrol, malé množství pickles, c vitamin, zinek od mercoly, maca, b-vitaminy z vitalvibe. Maso si dělám dušené a vařené jím jakékoliv maso v BIO KVALITĚ. Hodně se řídím podle gaps diet. Používám sádlo které si sám škvařím z bio čuníků, mám i bio kachní sádlo. Měl jsem problémy od narození s plísněmi ve střevech a s exemy a celkově mizernou kůží. Celý život mě bylo nedobře.Je mi 26 let a za poslední měsíc jsem bez exzemu a trávení se mě vylepšilo tak o 90 %. Paráda nikdy jsem se necítil tak dobře. Jen podotýkám že jsem si prošel skoro ročním vitarianstvím a pěkně mě to rozbilo \":-D\" Každému svědčí hold něco jiného.

Pěkný výsledek i když malá připomínka pro ostatní. Ne každému funguje život na tuku, setkal jsem se kupodivu v poslední době s pár lidmi, kteří si tím vyvolali docela slušné problémy. Tím nechci tvrdit, že jde o jednoznačně nevhodný postup, ale asi také nebude pro každého a má svá rizika jako vše ostatní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 1:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Je vhodné při dietě konzumovat klíčky jako fazole mungo,hrách,čočka.Z ryb chlazené nebo mražené-losos,makrela.Pokud vejce tak syrová nebo tepelně upravená.Lze součastně provádět kávové klystýry...
Je někde foto jak vypadá candida pokud odejde z těla třeba při klystýru.

Luštěniny mají poměrně dost sacharidů, ale pokud se vejdete do denního množství, proč ne. Ryby vyhovují, nicméně problém u mořských je rtuť, vajíčka také ve všech formách a klystýry mohou stav dost zlepšit i když v počáteční fázi se na ně názory různí, ale já je doporučuji. Fotek kandidy je zde dostatek, stačí projít pár stránek, prostě jako chrchlance ve velkém objemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 1:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Dobrý den, už jsem psal v tématu štítné žlázy.. Dneska jsem vyzkoušel ten test. Hned jak jsem plivnul do té sklenice jsem videl, že to asi není dobré. Druhé foto je hned po plivnuti a na první jde vidět, jak je ta slina po 20 minutach rozlezla po cele skence. Chtěl jsem se zeptat co mám dělat jako první. Jít k lékaři a nechat si udělat nejaky test na to přemnožení těch kvasinek? A poté nasadit dietu, která se zde doporučuje? Ikdyž ja lepek ani cukr kromě ovoce stejně nejím. Musím to už vše nejak zasadně řešit nebo se s toho už nedostanu. Děkuji za názory..

Tak jeden orientační test není důvodem ke skoku z mostu. Prostě si stav monitorujte a vyzkoušejte některé zde zmíněné rady a uvidíte, rozhodně není důvod do toho v tomto momentě tahat doktory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 1:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Je tu plno lidi co se vyzna, prosim vyjadrete se k tomu. Nerad bych udelal nejakou blbost. Zrejme pricina proc telo produkuje protilátku TPO a nici mou stitnou zlazu bude candida. Jsem rad, ze mozna uz teda konecne znam tvar nepritele a muzu s nim zacit bojovat... Myslite, ze ma teda smysl jit za obvodnim lekarem s tim, ze mam podezreni na kandidozu aby mi provedli krevni testy? Abych mel jistotu a nesvedlo me to na spatnou cestu pri hledani priciny proc mi nefunguje stitna zlaza jak ma? Stolice je u me opravdu pokazde jina. Nekdy to ze sebe tlacim 20 minut a nekdy mam zase stolici ridkou.. Plivaci test vidíte.. Kde tedy zacit? laboratorni potvrzeni jako první vec? Ve strave mam docela jasno ikdyz u me bude problém domaci kefir a domaci kysane zeli. Jelikoz jsem z města a tyhle bio produkty nejsou zrovna levne.. Ale snad se to nejak zvladne, hlavne vyradim to co se ma vyradit. U me to bude znamenat hlavne vyrazeni bananu a sladkych jablek. Jinak defakto nic co by se nemelo nejim.. Dal jak postupovat pri samotnem "odkandidovani" ? Mohl by mi tu někdo znaly v bodech napsat cim zacit a jak pokracovat? Klystyry atd.. ? Jinak bych chtel podekovat za tyhle stranky. Neskutecne mi otevrely oci a ted uz beru zdravi opravdu vazne. Za coz jsem hrozne rad. Snad jsem tohle moudro nenasel moc pozde a ještě s toho něco vytezim. \":wink:\"

Nikdy není pozdě, vždy existuje cesta k vítězství a člověk na to nesmí nikdy zapomenout a vždy se musí cítit vítězem. Jen tak projde život bez příznaků čehokoliv, plné zdraví je totiž prakticky spíše psychická záležitost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 1:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Candidu mam, ale není to asi az tak hrozne. Podle krkaciho testu a podle toho, ze nejsem moc v pohode taky usuzuju ze mam nedostatek HCl a z toho jak jsem se docetl muze byt i hypofunkce stitnice kterou mam... Myslite teda, ze mam s klystyrama a protikvasinkovou dietou pokracovat? To predpokladam nicemu vadit nebude ba naopak a zamerit se na tu obnovu HCl? Je krome krkaciho testu ještě nejaka jina dejme tomu oficialni cesta jak zjistit jestli mam opravdu nedostatek HCl?

HCl je základ všeho, ale ta úzce souvisí s kortizolem, čili pokud nejste v klidu, ale pod stálým stresem, tak se vám její tvorbu asi nahodit nepovede. Na to musí mít člověk kortizol srovnaný, což je možné prakticky pouze eliminací stresu a enormní zátěže. Dobře vám odpovídá člen sakul, ovšem oficiální medicína toto bohužel prakticky neřeší, většinou dají tabletky a pozorují.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz