Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 4:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 11, 2013 5:26 pm 
Offline

Registrován: stř črc 03, 2013 6:54 pm
Příspěvky: 32
Ohledně té řepy, pokud si odšťavním větší množství řepy, tak mám taky zbarvenou stolici i moč, i když jen lehce. Stolice na první pohled zbarvená není, ale po krátkém čase ve vodě se "vyluhuje" a voda se obarvní do lehkého růžova. Moč když hodně piju tak v pohodě, pokud méně, pak je lehce žlutorůžová. Někde už jsem to tady s panem Jardou řešil a neměl by v tom být žádný problém, červená řepa prostě barví jako sviňu. \":lol:\" Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv pro 12, 2013 8:25 am 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Ja muzu vypit i 300ml cerstve stavy z repy a cerveneho nemam nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned pro 15, 2013 4:36 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
misujka23 píše:
Tak pokud mocite cervene, tak nemate v poradku ledviny, kdyby byla i stolice cervena, tak zas jatra.
jinak k tem klystyrum u pritele- nejaky velky chuchvalec cehosi (asi paraziti) a tuna kalu.

a pokud zvracím červeně...ne vážně tuším že Jarda tu někde uváděl že to je normální,ale mohu se zeptat z jakého zdroje jste čerpala

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned pro 15, 2013 4:54 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
ja som nieke citala ze ak po repe curate cervene, tak mate vraj nejak viac priepustne steny criev.... ale netusim kde som to citala....

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned pro 15, 2013 5:55 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
redbat píše:
ja som nieke citala ze ak po repe curate cervene, tak mate vraj nejak viac priepustne steny criev.... ale netusim kde som to citala....

Hm tak to do mesice umru co. \":roll:\"
Ja zase ctu třeba tohle
"Jaké další prospěšné látky najdeme v červené řepě?
Mimo jmenovaného křemíku a kyseliny listové se v řepě nachází ještě mnoho prospěšných látek. Z minerálů například hodně draslíku a železa, dále pak hořčík, vápník, zinek, jód a měď. Z vitaminů je zastoupen vitamin C, E a betakaroten. Obsahuje také organické kyseliny (jablečnou, vinnou, šťavelovou a citrónovou) a barviva (typické zbarvení jí dodává betanin, který po konzumaci řepy způsobuje neškodné zbarvení moči do červena).
Červená řepa je též bohatá na vlákninu, čímž stimuluje peristaltiku střev a čistí je od jedovatých usazenin. Celkově se řepě přisuzují příznivé účinky na trávení, mimo jiné podporuje produkci trávících šťáv v žaludku a činnost žlučníku a jater.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned pro 15, 2013 6:56 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Ÿura píše:
Hm tak to do mesice umru co. \":roll:\"
Ja zase ctu třeba tohle
"Jaké další prospěšné látky najdeme v červené řepě?
Mimo jmenovaného křemíku a kyseliny listové se v řepě nachází ještě mnoho prospěšných látek. Z minerálů například hodně draslíku a železa, dále pak hořčík, vápník, zinek, jód a měď. Z vitaminů je zastoupen vitamin C, E a betakaroten. Obsahuje také organické kyseliny (jablečnou, vinnou, šťavelovou a citrónovou) a barviva (typické zbarvení jí dodává betanin, který po konzumaci řepy způsobuje neškodné zbarvení moči do červena).
Červená řepa je též bohatá na vlákninu, čímž stimuluje peristaltiku střev a čistí je od jedovatých usazenin. Celkově se řepě přisuzují příznivé účinky na trávení, mimo jiné podporuje produkci trávících šťáv v žaludku a činnost žlučníku a jater.

Já bych zbarvení moči nebo stolice po konzumaci červené řepy neřešil. Dávám si cca 4 měsíce každý den ráno šťávu z 1 střední č.řepy v kombinaci s jablkem a mrkví (někdy přidám zázvor nebo řap.celer, špenát...) a pravda je, že zpočátku se zbarvení objevovalo denně, teď už jen sporadicky. V souvislosti s č.řepou mne spíš zajímá zda někdo zjistil důvod, proč v knížce Cesta ke zdraví od Michaila Tombaka na str.152 píše: "Pozor! Šťávu z č.řepy nepijte čerstvě připravenou (odstavte ji na tmavé místo na 2-3 hodiny a potom konzumujte)" Nikde se mi nepodařilo najít důvod proč by měl být problém pít čerstvou šťávu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 18, 2013 1:14 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Zkoušel někdo klystýr s koloidním stříbrem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned pro 22, 2013 12:04 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Po klystyru se mi vždycky stane, ze na prave strane pod zebry když šťouchám do bricha, tak slysim, ze tam mam furt ten nalev. Cim to muze byt ze to nevyjde při vyprazdnovani všechno hned?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned pro 22, 2013 12:18 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Tělo si čas od času část tekutiny nechá pro sebe \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
misija píše:
Dobrý den, děkuji za odpověď. Klystýrům se věnuji od léta, poslední 3 týdny velmi intenzivně, tzn. každý den. Stále nemohu střeva vyburcovat k jejich činnosti, samovolně na stolici nejdu. Můj jídelníček se skládá převážně z ovoce, zeleniny, snažím se jíst zdravě, jednou týdně maso. Užívám laktobacily, které si přidávám do závěrečného klystýru. Dříve jsem trpěla na zácpy, mám za sebou několik šank.., čím to své lenivé střevo vyburcovat?

Jak zde všude píšu tak hořčík, jód, voda a tuk, musíte si nějak otestovat co vám vlastně chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
misujka23 píše:
Vim ze to zni asi divne, ale nemate nekdo fotky z klystyru, kdy po nem vychazi kvasinka?Zajima me, jak to vypada-potrebuji porovnat vizuelne se svym vzorkem \":D\"

Takových fotek je zde plno, jde o ty chrchlance co zde často vidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Petr_P píše:
Dobrý den. Rád bych se zde zeptal na několik otázek ohledně klystýru
Prvně bych se rád zeptal, čím to je, jak to je možné, že po klystýru mi zůstává větší váha než by měla a přebytečnou vodu nevyloučím ani ráno. Ty střeva nějak absorbují nabranou tekutinu do těla, z čehož se většina brzy vyloučí. To vsakování do těla na mě působí nepříjemně, vyvolává to ve mně obavy a odpor. Jednou se mi stalo, že ve mně zůstaly snad 2 litry moči, z nichž nějaký objem jsem určitě nějak vstřebal do organismu. Kdysi jsem to tak neměl. Máte s tím někdo zkušenosti, víte, o co jde, a co s tím? Nemám třeba využívat bylinek pro regeneraci střevní sliznice a zajít na hydrocolonterapii?
Dále bych se vás rád požádal o vysvětlení, jak by asi fungovala epsomská sůl ve střevě při dodání klystýrem. Měl bych potom nějak vysušené to střevo? Měl bych případně pracovat s nějakým slabým roztokem nebo rovnou fyziologickým roztokem, což by mělo nějaký konkrétní účinek? Pokud by se nevyřešil ten problém při využívání moči při klystýru, tak bych ji tímto rád nahradil a zvýšil účinnost klystýru, jak to půjde. Měl bych potom třeba navázat nějak na tento klystýr s epsomskou solí nebo nějak skombinovat sůl ještě s něčím? Pokud by se dala používat epsomská sůl takto a ještě by to pomáhalo k tomu, že by se natáhla nějaká zanesená lymfa, bylo by to fajn, ale bojím se, že to asi takto snadno nefunguje, když hlavní problém je, že to střevo mi v poslední době tu tekutinu natahuje.
Díky za případné reakce.

Nějakou část nálevu tělo vstřebá vždy i u nálevů které jsou slané, ale tam jde do těla opravdu málo. Epsomka je hodně projímavá a do těla moc nejde, čili tu by jste měl vyloučit skoro všechnu. Jako občasný klystýr, dejme tomu dvakrát týdně se aplikovat dá, ale denně bych ji nepoužíval, to opravdu střeva vysušuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 8:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
misujka23 píše:
díííky....hm...takže nejspíš candida no paráda...a co když jí mám v normě a klystýry ji vymývám a ona by tam měla být?neuškodím si tím?

Tak toho bych se nebál, kandida se zlikvidovat nedá, nebo určitě ne trvale.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Když při klystýru použiji urinu, je nutné brát laktobacily? Nebo ty se jen berou při klystýru z čajů.

Nutné nejsou, ale určitě neuškodí, je to spíše otázkou peněz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 8:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Jo teplota vody kolem 37/40 stupnu to jsem cetl, ale s tim citronem nevim nevim. Nemam nejake silene hemeroidy, ale občas se ten konecnik trochu ozve. Takze citron nebo slana voda bude asi dost neprijemna..

Nebojte se citrónová voda určitě nijak výrazně střeva nedráždí a ani nepůsobí žádné pálení, nebo jiné potíže.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz