Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 1:10 pm 
Offline

Registrován: úte pro 03, 2013 1:06 pm
Příspěvky: 1
Dobry den dneska som skusal cistenie hrubeho creva. Postupoval som podla navodu rano som vypil pollitra studenej vody medzi tym som dal robit ryzu a luhovat 4 sacky kamilkoveho caju.Po hodinke som zacal so slanou vodou vypil som pol litra na ex dalej to uz islo tazsie ale nakoniec to islo a po nejakych 10min vyslo zo mna troska vody ale fakt ze malo.tak som pockal dalsich ale 5min nic sa nedialo tak som zacal pit druhy liter a pol no po pol litri zrazu ma naplo a pogrcal som sa. tak dalej som uz nepokracoval a zacal pit kamilkovy caj.zrhuba po pol litry caju to na mna doslo a asi tak pol hodku som bol stale na WC a vychadzala zo mna voda.
Spravil som nieco zle?mal som dat vacsiu pauzu medzi prvym 1,5l a druhym 1,5l?pripadne mal som pokracovat aj po tom co som vyvratil slanu vodu?a este sa chcem spytat ze nakonci keby som sa dostal az k stvrtemu 1,5l slanej vody tak jak ho dopijem mam hned zacat merat pol hodinu a potom zacat jest?dakujem za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 5:25 pm 
Offline

Registrován: úte pro 03, 2013 5:19 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda tuto očistnou techniku mohou použít i kojící matky? Mám 15měsíčního chlapečka a kojím už jen 1x denně a to ráno. Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2013 1:28 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Chtel jsem se zeptat při nedostatku HCI se zde doporucuje nejdriv vyplach zaludku. Predpokladam, ze lepsi výsledky prinasi sankha nez zvraceni je tomu tak? Jestli ano jak podavat HCI po sankhapraksanane? Je tam potřeba nejaky odsptup?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Moje první Shankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte pro 10, 2013 3:16 am 
Offline

Registrován: úte pro 10, 2013 2:25 am
Příspěvky: 1
Zdravím všechny tady, už pár týdnů pročítám toto fórum a celé stránky a tak jsem se také rozhodl se sebou taky něco konečně udělat. Zdravá výživa mi nikdy nebyla cizí ale po tom co čtu tady, tak vidím že jsem s ní celou dobu jen tak koketoval…. \":(\"
Ale mám přece jen nějaké zkušenosti s užíváním bylin, kratšími půsty..atd.
Takže jsemse rozhodl zkusit svoji první Shankhapraksalanu.
Naplánoval jsem očistu na sobotu , věnoval jsem týden přípravě :
Od pondělka jsem nejedl žádné maso ani uzeninu.
Středa a čtvrtek jsem jedl jen ovoce a zeleninu, chtěl jsem aby „potrubí“ bylo co možná nejmíň zaplněné, v pátek jsem držel půst jen o přemražené vodě.
V každé volné chvíli jsem pročítal toto vlákno a tak jsem i mysl postupně naladil a už jsem se nemohl dočkat soboty. \":D\"
Nějaké obavy tam samozřejmě byly ale nadšení pro věc převažovalo \":D\"
Myslím, že je velmi důležité přistupovat k proceduře pozitivně a bez obav… kdybych měl do toho jít s nejistotou raději bych to odložil a počkal na lepší konstelaci \":)\"
Zvolil jsem variantu s pitím slané vody po menších dávkách a cviky.
Ten 1,5 litrový „hrnek“ bych teda fakt nedal \":shock:\" Nepiju na ex ani dobrý hořký a studený pivko natož pak teplou slanou vodu.. \":?\"
Ale kdo ho tam pošle, tak rozhodně dobře, určitě to pak celé jede rychleji.
Pil jsem vodu po 0,3l hrnkách a vždy po vypití jsem provedl sérii předepsaných cviků které jsem si dopředu vyzkoušel. Snažil jsem to jet v klidu a soustředěně a už při pití třetího hrnku jsem cítil jak se žaludek vyprázdnil a voda začíná protékat. Po šesté sérii se opravdu dostavilo první vyprázdnění, šlo to hladce, díky střídmé stravě před očistou a byl to jen takový kal. Trochu mi pracovala fantazie, kdovíco tam bude ale bylo to v pohodě….no až na ten ozón, kam se hrabe yperit... pro sichr jsem před WC zapálil vonnou tyč abych doma zachoval harmonicko-meditační prostředí \":lol:\"
Celkem jsem vypil po zmíněných dávkách 5litrů vody v každém rovná polévková lžíce mořské soli. Na lince mám takový pěkný baňatý 5ti litrový demižón a když se na něj tak podívám kolik toho za necelé 2 hodiny skrze mne proteklo tak se tomu skoro nechce věřit…
Kolikrát to šlo ven už nevím, protože po prvních 5ti „průtokách“ už jsem si nestíhal dělat čárky \":)\" Ke konci už opravdu jen čistá čirá voda i když v mém případě ne bezbarvá ale žlutá, asi jako trochu tmavší urina. To mě trochu znervóznělo i když tu o tom zmínky byly ale doufal jsem, že je to od nahromaděné žluči, díky tomu půstu… Což mi Pan Jarda později telefonicky potvrdil….
Na závěr jsem vypil 1litr vlažné neosolené vody, to byla fakt chuť ráje po tý soli a po posledním hrnku zkusil vyvolat zvracení které se sice nekonalo ale „sifon“ se zavřel .
Pak po cca 40ti minutách rýže s máslem….odpočinek…
Takže shrnutí : 5+1 litrů celkem, 6 sérií cviků, pak už to jelo samo…
Celkově to proběhlo hladce, jen při pití čtvrtého litru jsem se cítil trochu malátně, přece jen to s tělem trochu zacvičí ale rychle to odeznělo, představoval jsem si jak už je to potrubí čistý…Dalo se to v pohodě zvládnout. Po posledním pití a čekání na rýži se dostavil pocit žízně jak na sahaře a to i přesto, že jsem hodinu před začátkem víc než litr vody vypil jak je zde v návodu doporučeno. Ale je to samozřejmě individuální, mě cela procedura trvala skoro 2 hodiny, tak jsem se asi dost odvodnil.
Ještě k tomu promazávání „vývodu“ po každém vyprázdnění, to je opravdu dobrá rada!
Chvíli jsem to vynechal a už jsem měl pocit, že tam mám feferonku \":lol:\" takže rozhodně mazat pokaždé !!
Měl jsem doma jelení lůj a pak už dobrý..
Dnes, 2 dny po proceduře, skvělá nálada, lehkost bytí, spousta energie, pocit vnitří čistoty, prostě výsledek opravdu hodně, hodně dobrý….
V pondělí dopoledne jsem se dovolal Panu Jardovi, chtěl jsem zkonzultovat pár detailů o průběhu, všechno mi zodpověděl a dobře jsme si popovídali, škoda, že jsem byl v zaměstnání a nebylo víc času.
Jinak Pane Jardo moc dík za tyto stránky, je toho tady k nastudování víc než dost a zatím jsem nikde jinde nenašel tolik komplexních a na sebe navazujících návodů, informací a zkušeností od diskutujících..a je to všechno v celku hodně motivující …..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 11, 2013 3:27 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
V patek jdu na to a chtěl jsem se zeptat, staci proste koupit 4x 1,5l balene ciste vody do které dam sul od vrchovate po pul lzicky? Tohle spolu s 1,5l heřmánkového caje si nachystam na zachod a ocista muze zacit? Cetl jsem něco o ohrivane destilovane vode atd.. Tak se radsi ptam. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 11, 2013 5:29 pm 
Offline

Registrován: stř črc 03, 2013 6:54 pm
Příspěvky: 32
Ÿura píše:
V patek jdu na to a chtěl jsem se zeptat, staci proste koupit 4x 1,5l balene ciste vody do které dam sul od vrchovate po pul lzicky? Tohle spolu s 1,5l heřmánkového caje si nachystam na zachod a ocista muze zacit? Cetl jsem něco o ohrivane destilovane vode atd.. Tak se radsi ptam. \":)\"

Stačí, klidně kup 4 petky, nebo si to prostě natoč z kohoutku, nic převářet nemusíš. A destilku, do které dáš sůl, to asi moc nedává smysl. Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 11, 2013 9:49 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Petr22 píše:
Stačí, klidně kup 4 petky, nebo si to prostě natoč z kohoutku, nic převářet nemusíš. A destilku, do které dáš sůl, to asi moc nedává smysl. Petr

Ok a ještě jsem se chtěl zeptat na to jidlo po. Kolik jidel a jakou porci te ryze s maslem bych si mel dat v ten den. Do me spadne bez problemu sáček ryze, takze v ten den dejme tomu 3 jidla= sáček ryze a 40g masla? Ten nasledujici doporučuješ nejake potraviny? Kroupani syrove zeleniny nebo orisku asi nebude idealni ze?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 2:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Petr22":38nnmzhr]Dobrý den,
mám za sebou 2 šanky a 2 jaterní očisty. Vždy šanka, po týdnu

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 2:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
mar píše:
Uvazujem nad Sankhapraksalanou a ale mam obavu či je to bezpečné, nakolko mi identifikovali na sone žlčnikový kamen do velkosti 18 mm

Zcela bez problémů, bát se nemusíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 2:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
MichalH píše:
Dobrý den pane Jardo, dnes jsem zkoušel tuto techniku, ale nezdařilo se. Vypil jsem 1,5l vody se zarovnanou lžící soli a měl jsem trochu pocit tlaku v břiše. Začal jsem dělat úklony a tlačit na břicho, ale stejně to nevyšlo ven. Sice jsem šel na velkou ale nic víc. Stolici mám úplně normální bez problému. Udělal jsem něco špatně? Děkuji za odpověď

Podle všeho tam nic špatně nebylo, měl jste pít další dávky a ono by to prošlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 2:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Daasha píše:
Zdravím,
absolvovala jsem svojí první šanku, šlo to přesně podle návodu naprosto skvěle, dokonce jsem tak nějak skončila už po 3 litrech slané vody, protože to pak už vypadalo čistě. Pití slané vody bylo divné, ale dá se na to zvyknout. Jen poprvé jsem si došla na malou velkou až po 56 hodinách což mi přijde docela divné. Že mám pomalý metabolismus, vím, ale až tak...? Přemýšlím, co s tím.
Stejně tak mně znepokojují ty tmavé kousky, co se v ní objevily. Nemohla jsem si nějak ublížit? \":oops:\" Jedla jsem samozřejmě pouze rýži s máslem, později také trochu uvařených brambor a baštím také laktobacily, aby se to vrátilo v pohodě do normálu. K snídani po 24 hodinách jsem si už dala pečivo. Bolesti nebo divné pocity jsem jinak nezaznamenala, tak mi to vrtá hlavou.

Já tam problém nevidím, asi bych dal hořčík, srovnal si jód, přidal do stravy tuk a více pil. To všechno zrychluje pohyby střeva a zlepší defekaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 2:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
misujka23 píše:
Jen si chci dojasnit...jakou sul nejlepe?Obyc?Morskou?Epsomskou, himalajskou?
Mam v tom gulas a popravde ta obyc.sul plna sodiku se mi nezamlouva.
Diky za odpovedi

Každá má své výhody a negativa, nicméně na první pokus prostě obyčejnou mořskou sůl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 2:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Petr22 píše:
Dobrý den,
rád bych se zeptal. Mám za sebou tento víkend třetí šanku a tentokrát neúspěšně. \":(\" První dvě (před měsícem, resp. před dvěma měsíci) byly úspěšné, vše podle návodu, sifon zafungoval, paráda. Jediná odchylka, jak jsem tu někde dříve popisoval, že jsem "začal protékat" až cca po 40ti minutách, ale jinak vše vzorově. Ale předevčírem se nepodařilo. Nalil jsem do sebe 1,5 litru, dělal jsem i doporučené cviky a nic. Tak jsem přidával slanou vodu, až jsem se dostal na 5 litrů a nic. Špatně mi nebylo, nejsem zvracecí typ, jen jsem cítil plné břicho. Cca hodinu po vypití první slané vody jsem udělal klystýr, ale to nepomohlo. Vypustil jsem jen to, co jsem spodem napustil, ale sifon to nevyvolalo. Až cca po 3 hodinách od první slané vody ze mě něco málo vyteklo, hádám to max na půl litru. Byla to špinavá voda s kousky stolice. A nic víc. Tak jsem vypil heřmánek, šel si dát rýži a tím to skončilo. Už v průběhu a několik hodin poté jsem stále hodil na malou, neboli veškerou vodu jsem vymočil. Negativní příznaky žádné, špatně mě nebylo, nic mi nebylo, cítil jsem se dobře i celý den po, jen to prostě neproteklo... Máte někdo podobnou zkušenost? Tušíte někdo, kde jsem mohl udělat chybu? Měl jsem to "ukončit" dříve než po třech hodinách? Jediné co mě napadá je, jestli jsem neměl málo slanou vodu. Přeci jen, není polévková lžíce, jako polévková lžíce a je pravda, že voda, kterou si umíchám (i ta první, nejvíce slaná) není nikterak nepoživatelná, je to taková přesolená polévka. Tak si říkám, jestli by nemělo být více soli. Víc mě nenapadá a neúspěch mě samozřejmě mrzí. Prosím poraďte, ať je příští pokus opět úspěšný. Děkuji, krásný den \":wink:\" , Petr.

Tak podle všeho opravdu málo té soli a pokud máte třeba deficit sodíku, tak si ho tělo navíc natáhne s tou vodou a průjem se nekoná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 3:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
daguberta píše:
A ty klystýry mám jet stylem 1. týden denně, další týden obden...atd?
A v den, kdy budu provádět šanku mám dělat i kávový klsytýr?
děkuji za váš čas.

Kávové klystýry se dají dělat denně celkem dlouhodobě a pokud děláte šanku, tak klystýr klidně dát můžete na zrychlení procedury.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 3:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
davvalek píše:
Dobrý den.Je mi 22 let. Dnes jsem (myslím že úspěšně) provedl SP. Po probuzení jsem vypil litr vody, po 30 min jsem začal pít vodu osolenou. Na ex mi to nešlo, pil jsem proto po sklenicich. Nutkání navštívit WC se dostavilo asi po necelém litru. Pokračoval jsem po sklenicích do té doby než ze mě tekla voda. Nebyla to voda čirá ale žlutá. Jelikož ze mě vyšla asi 4 krát čistá ale žlutá(barva pořád stejná) usoudil jsem tedy, že to muže být jak jste zmiňoval : ,,při pojídání kurkumy a kari místo čiré vody žlutá, obarvit ji může i žluč". Následoval 1,5 litru heřmánkového čaje ( na který jsem se vyloženě těšil po té slané vodě \":)\" ). Po čaji jsem byl asi dvakrat na WC pak už to přestalo. Po 45 minutách rýže + máslo. Citím se opravdu SKVĚLE \":wink:\" Chtěl bych vám proto moc poděkovat !!! A poslední věc : hodně mi pomohla navodit tu správnou náladu relaxační hudba proto doporučuji. Pro ty co ještě SP nezkusili a mají nějaké obavy...: Nebojte se toho, začátek není příjemný ale ten pocit na konci za to rozhodně stojí !

No vidíte, naprosto ukázkový průběh.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz