Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 9:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 08, 2014 3:20 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Tak po nejake době a snaze o stravu s minimem sacharidu a minimem masa (+nejim mlecne výrobky) to vzdavam. Nedelam ted nic namáhavého a presto jsem byl totalne KO a o dusevnim stavu ani hovorit nebudu. Tady u nas v zime, kdy je vyber surovin, které bych mohl jist opravdu hodne omezeny je to trapeni. Nedej boze kdybych na tehle strave mel zacit tezce manualne pracovat, tak do tydne skolabuju (většina vahy která odesla byla ze svalu...) Ted to vidim tak, ze budu jist 2x denne zivocisne bilkoviny - vajíčka, kruti, makrela, treska.. a k tomu jak syrovou tak tepelne upravenou zeleninu. Zeleninu se snazim konzumovat s co nejmensim obsahem cukru hlavne okurky, spenat, brokolice, zelena paprika, rapikaty celer atd.. Rajcata občas a sem tam mrkev nebo mensi červenou repu do salatu. Ovoce jen občas citron, avokado. Jinak tuky kokosovy olej, občas olivovy. Orechy a semínka do tech 60g denne max + 20/30g rozemletych lnenych semínek. Jinak se snazim do každého jidla dat něco pro kvasinky jako oregano, skorice, cesnek, cibule. kokosovy olej a taky zacnu rano na lacno pit v 1l vody mlady jecmen a mezi jidly chlorellu abych drzel PH na nejakem rozumnem cisle. Zatím mam dost casu, tak si muzu kazde jidlo pripravovat doma, ale az zacne byt casu malo, tak orezu jidelnick dost vyrazne na maso a zeleninu, coz predpokladam, ze bude na kvasinky fungovat perfektne. Kdy telo bude hltat kazdou kalorii a na kvasinky nic nezbude...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 08, 2014 3:34 pm 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 34
Ÿura: z vlastní špatné zkušenosti bych vám doporučil nejprve si zjistit krevní skupinu, metabolický typ z vlasové analýzy a dóšu z Ajurvédy a až poté na sobě dělat nějaké velké pokusy se stravou, než se doslova zdecimujete, tak jako jsem to udělal já. Zkuste si vyhledat třeba příspěvky člena sakul na toto téma a zkuste se tím řídit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 08, 2014 6:38 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
A co jsi vlastně jedl, když jsi nejedl maso a mléčné výrobky a sacharidy? Moc toho nezbývá \":D\"
maso, vejce, zdravé tuky, zelenina... nevím co řešíš, nechápu, proč se divíš, že nemáš energii, když
nic nejíš...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 08, 2014 8:59 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Vševěd píše:
A co jsi vlastně jedl, když jsi nejedl maso a mléčné výrobky a sacharidy? Moc toho nezbývá \":D\"
maso, vejce, zdravé tuky, zelenina... nevím co řešíš, nechápu, proč se divíš, že nemáš energii, když
nic nejíš...

No prave.. Uz jsem uplne zblbl z toho kvanta informaci, maso ne, bilkovin staci minimum, nesmis se prekyselovat atd.. Do toho zadne cukry, zadne sacharidy a pak clovek zere jen zeleninu se seminkama a je mu na umreni... \":?\" \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2014 12:05 am 
Offline

Registrován: stř led 08, 2014 11:59 pm
Příspěvky: 1
Dlhodobo u mňa pretrváva podozrenie na kandidu (cca 3 roky), vtedy mi známy doporučil Now Foods Candida Clear.
Veľmi som tomu neveril a navyše test zo stolice na kandidu bol negatívny (čo som čítal, tak kandida sa dá len zriedkavo zistiť zo stolce).
Nemáte s týmto niekto skúsenosť?

Ďakujem za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2014 1:20 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
pve píše:
Ÿura: z vlastní špatné zkušenosti bych vám doporučil nejprve si zjistit krevní skupinu, metabolický typ z vlasové analýzy a dóšu z Ajurvédy a až poté na sobě dělat nějaké velké pokusy se stravou, než se doslova zdecimujete, tak jako jsem to udělal já. Zkuste si vyhledat třeba příspěvky člena sakul na toto téma a zkuste se tím řídit.

Prispevky mistniho candida guru sakula ctu pozorne to se nebojte a taky na to pujdu podobne jako on. Ja zase nepatrim mezi ty blazny co se rozhodnou bezhlave drzet nejake silene postupy protoze to nekdo nekde psal a nevzdaji se toho ikdyz je jasne, ze je to nici, ale oni jsou presvedceni o opaku.. Proste ted v zime v CR to nevidim jako realne abych se cistil syrovou stravou a zaroven pri tom redukoval ten bordel co je ve me nizkosacharidovou dietou.. Ovsem v lete to bude jina pohadka a uz se nemuzu dockat az vyzkousim poradny detox na stavach, melounove monodiete atd.. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát led 10, 2014 9:34 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ÿura píše:
Prispevky mistniho candida guru sakula ctu pozorne to se nebojte a taky na to pujdu podobne jako on. Ja zase nepatrim mezi ty blazny co se rozhodnou bezhlave drzet nejake silene postupy protoze to nekdo nekde psal a nevzdaji se toho ikdyz je jasne, ze je to nici, ale oni jsou presvedceni o opaku.. Proste ted v zime v CR to nevidim jako realne abych se cistil syrovou stravou a zaroven pri tom redukoval ten bordel co je ve me nizkosacharidovou dietou.. Ovsem v lete to bude jina pohadka a uz se nemuzu dockat az vyzkousim poradny detox na stavach, melounove monodiete atd.. \":)\"

\":roll:\"
no radši nic, každej se tím musí prokousat sám.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát led 10, 2014 5:47 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Vševěd píše:
\":roll:\"
no radši nic, každej se tím musí prokousat sám.

Copak se vam nezda? Rad si vyslechnu vas nazor.. Me by spis zajimalo a nemam v tom moc jisto kolik tuku pridavat do stravy aby ho nebylo ani malo ani moc. Krome tucnych ryb jako jsou makrely a tuku ve zloutku jim spise mene tucna masa jako tresky, kruti prsa a k tomu pridam rostliny tuk. Myslim si totiz, ze kdyz nekupuji opravdove kvalitni bio u ktereho je tuk urcite prospesny, tak radsi vetsi cast doplnim tuky rostinnymi nez si kazdy den dopravat hovezi steaky, kureci, kruti stehna s kuzi atd.. Jenze kolik ho pridat neni lehke odhadnout. Ale to asi poznam az za pochodu podle toho jak budu nebo nebudu hubnout a ted otazka kdyz budu hubnout, ktereho tuku pridat? Neco bude vzdycky z masa, neco ze zloutku a denne mleko s cca 60/70g (mandle, seminka...) + do jednoho jidla vrchovata polevkova lzice kokosoveho oleje a do druheho 2 lzice olivoveho... Ted vlastne ani netusim kolik gramu tuku ma lzice olivoveho nebo kokosoveho oleje aby v tom mel clovek trochu prehled. Taky otazka je jestli navysit ty kalorie tukem nebo bilkovinou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 11:22 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
nezdá se mi melounová dieta na candidu např...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 11:27 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Vševěd píše:
nezdá se mi melounová dieta na candidu např...

Jasny, ale tak plno lidi zase uvadi ze monodieta taky funguje.. U me ale asi není hlavni problém candida ikdyz ono je tezke urcit co je vlastne hlavni problém a proc se to všechno sere...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv led 16, 2014 9:54 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Tak jsem si zase po nejake době flusl rano do sklenice s vodou. Clovek tak nejak uz tusi, ze se s toho budou tahnout ty provazce. Proste ty sliny v puse po ranu jsou hodne divne, taky si myslim, ze mam slusne zamorene oci kvasinkama. Když se peclive divam do zrdcadla, tak tam občas vidim jakoby hranici kde konci a zacina takovy bily film no myslim, ze to je jasne... Včera po 14 dnech jsem si dal 2 pecene brambory, neprdel jsem nejak moc, ale trochu me to nafouklo a potom jsem mel hlad, coz na strave maso, zelenina a tuky jsem drzel chute slusne na uzde.. Jinak ted davam kazde rano mlady jecmen a během dne 15 tablet chlorelly a stolice je zelena, mazlava a dnes zase docela prujem. Nejsem si jist, jestli to není horcikem(ted beru 8g chloridu tj. cca 1g cisteho horciku), ale spis bych to videl na ty kvasinky a moc jim to nechutna.. Jen jsem zaradil do stravy takovy salat strouhana mrkev se stredni červenou repou a stavou z 1 citronu, jako takovy pomocnik pro jatra. Nekombinuju to s nicim, pridavam do toho hodne skorice a nijak me to nenadyma to v jidelnicku zatím necham, ale kstatni tepelne upravene sacharidy asi bohužel... Rad bych sel na to temne pole jestli se tam potvrdi, ze jsem opravdu zamoren kvasinkou, snad se do toho dokopu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv led 16, 2014 2:41 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Jinak dneska jsem poprvé otestoval proužky ketophan a opravdu lehce se to zabarvilo do ruzova, spis jen takovy naznak tzn. ze podle obalu to není ani 1,5 mmol/l coz je dobře nebo spatne? Primo v ketoze byt nechci, takze asi dobře... \":mrgreen:\" Jinak par dni beru chlorellu a jecmen a PH bez problemu vyskakuje na 7, ikdyz jim denne maso a vajíčka, takze to funguje asi slusne..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát led 17, 2014 11:58 pm 
Offline

Registrován: sob čer 26, 2010 9:09 am
Příspěvky: 32
Co si myslite o tofu pri protikandidovaj diete? Tofu je fermentovany vyrobok, kde podla udajov vyrobcu zostava zbytkove uz len cca 0,2% sacharidov. Viem o problematickosti soji, zaujima to vsak vo vztahu tofu a kandida, ine negativa prosim teraz opomente. Moj problem totiz je, ze nejem maso a tak mi z bielkovin zostavaju len zrejuce syry, bryndza, vajcia a rano orechy. Tofu by mi jedalnicek trochu doplnilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob led 18, 2014 1:20 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Zappy píše:
Co si myslite o tofu pri protikandidovaj diete? Tofu je fermentovany vyrobok, kde podla udajov vyrobcu zostava zbytkove uz len cca 0,2% sacharidov. Viem o problematickosti soji, zaujima to vsak vo vztahu tofu a kandida, ine negativa prosim teraz opomente. Moj problem totiz je, ze nejem maso a tak mi z bielkovin zostavaju len zrejuce syry, bryndza, vajcia a rano orechy. Tofu by mi jedalnicek trochu doplnilo.

U tofu se uvadi ze fermentovane neni, viz napriklad http://www.bud-fit.cz/zdrava-vyziva/sojove-dobroty/ , takze ja bych ho nejedl. Ale negativa te nezajimaji tak dobrou chut \":(\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 20, 2014 2:15 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dobry den,
neviete mi poradit, kde by som mohla stiahnut knihu Syndorm travenia a psychologie, ale rozsirenu verziu z 2010? Moze byt v anglictine. Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz