Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 20, 2024 12:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř úno 12, 2014 12:13 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ÿura píše:
Muzu se zeptat jak je to balene? Ted v zime asi problém nebude, ale nedokazu si představit jak to prezije transport v lete v rospalene dodávce u postaka.. Zatím teda melu jen lnena semínka, ale olej bude urcite lepsi volba. Jen netusim jak jej skladovat? Rozdelit třeba po 3dcl do sklenic a dat do mrazaku a jednu nechat v lednici? Kolik toho oleje vydrzi jak dlouho v lednici? Ještě dotaz, ono to v tom mrazaku zmrzne? \":)\"

Je to v 5 litrovom kanystri, v ochrannej atmosfére. Rozlejem do pol litrových fľašiek a strčím do mrazáku. Nezmrzne, len stuhne.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř úno 12, 2014 1:09 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Diky za odpověď.. A jak uz se tu někdo ptal, bude výsledek stejny, jestli si dam napr. do salatu najemno pomlete lnena semínka, nebo lzicku oleje? Krome toho, ze u semínka je ještě vláknina?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2014 8:05 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ahoj,
moja skúsenosť a názor.
druhá várka od agro. všetko hneď uložené
do mrazaku v sklených 0.3l fl .
žiaľ zrejme moje chuťové poháriky sú
prehnané citlivé ale jesť sa to veru nedá.
horkosť taká prenikavá síce nieje ale ten
pocit ako keď pijete fermež tak tá nepustí.
myslel som si že pri prvej várke som to asi dlho
držal v mrazaku, preto to bolo také fermežové
ale teraz to isté. tak neviem mne sa ten olej
proste nepáči aj keď cena je super. \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2014 11:13 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
dushan74 píše:
ahoj,
moja skúsenosť a názor.
druhá várka od agro. všetko hneď uložené
do mrazaku v sklených 0.3l fl .
žiaľ zrejme moje chuťové poháriky sú
prehnané citlivé ale jesť sa to veru nedá.
horkosť taká prenikavá síce nieje ale ten
pocit ako keď pijete fermež tak tá nepustí.
myslel som si že pri prvej várke som to asi dlho
držal v mrazaku, preto to bolo také fermežové
ale teraz to isté. tak neviem mne sa ten olej
proste nepáči aj keď cena je super. \":-(\"

Dushan 74 ja kupujem lanovy olej od Dr. Subotica v BA, trnavske myto 1 a ten olej nema chybu, ma stale cerstvy na zaciatku tyzdna, dokonca uz niekedy vo stvrtok , piatok ma ho vypredany......aj ked trochu drahy, 2,6 dcl = 7,50 €


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2014 2:56 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Potvrdzujem.Kupujem aj extra ľanový-z laničníka a sú lahodnej chuti,čerstvé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2014 3:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Je nějaký rozdíl při používání lněného oleje nebo čerstvě pomletého lněného semínka myslím z hlediska využití a stravitelnosti pro organizmus...

Tak určitě, v oleji je minimum lignanů,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2014 3:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Danny_70 píše:
Objednal jsem poprvé lněný olej z Agro-el, datum lisování 16.12.2013. Chuťově je olej výborný, žádnou hořkost necítím, mohu jen doporučit. Spolu s olejem jsem si objednal i lněné semínko ve žluté variantě (někde uváděno jako len zlatý). Zajímalo by mě, jestli je mezi hnědou a žlutou variantou lnu nějaký rozdíl co se týká obsahu prospěšných látek. Žluté semínko mi připadá chutnější.

Tak asi ano, ale to chuťově nepoznáte, má patrně jiný podíl omega 3 mastných kyselin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2014 3:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Muzu se zeptat jak je to balene? Ted v zime asi problém nebude, ale nedokazu si představit jak to prezije transport v lete v rospalene dodávce u postaka.. Zatím teda melu jen lnena semínka, ale olej bude urcite lepsi volba. Jen netusim jak jej skladovat? Rozdelit třeba po 3dcl do sklenic a dat do mrazaku a jednu nechat v lednici? Kolik toho oleje vydrzi jak dlouho v lednici? Ještě dotaz, ono to v tom mrazaku zmrzne? \":)\"

Vše se zde již probíralo a v mrazáku dle nastavené teploty získáte cosi jako hodně tuhou vazelínu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2014 3:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Diky za odpověď.. A jak uz se tu někdo ptal, bude výsledek stejny, jestli si dam napr. do salatu najemno pomlete lnena semínka, nebo lzicku oleje? Krome toho, ze u semínka je ještě vláknina?

Hlavně tam jsou navíc lignany a těch se zase neomezeně jíst nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv úno 27, 2014 7:11 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
Jarda píše:
Vše se zde již probíralo a v mrazáku dle nastavené teploty získáte cosi jako hodně tuhou vazelínu.

Ja som objednávala z Agro-elu 5 litrov oleja už aj v lete, keď vonku boli tie najväčšie horúčavy okolo 37 stupňov a olej prišiel v poriadku mal výbornú chuť, rozliala som ho a dala do mrazničky. Aj po rozmrazení bol dobrý, bez zmenej chuti.
A v mrazničke, keď sa nerozmrazuje vydrží veľmi dlho. Mám osobnú skúsenosť, lebo teraz som vybrala zabudnutú jednu fľašku, z leta 2012, sama nechápem, ako sa v tom boxe stratila, a je dobrý, bez zmenenej chuti aj farba je rovnaká. Porovnávala som ho s várkou, ktorá mi prišla začiatkom novembra a rozdiel žiadny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 12:26 pm 
Offline

Registrován: ned bře 23, 2014 8:38 pm
Příspěvky: 4
Zdravím,

chci se zeptat, kde v současné době sehnat kvalitní lněný olej, zvažuji Agro-el, Pikant Ostrava, nebo ještě jeden odkaz:

http://www.lnenyolej-cerstvy.cz/lnene-oleje/ (lisování každý týden)

Prosím tedy o reference, kdo nyní zasílá skutečně čerstvý olej.

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 12:43 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
aki píše:
Zdravím,

chci se zeptat, kde v současné době sehnat kvalitní lněný olej, zvažuji Agro-el, Pikant Ostrava, nebo ještě jeden odkaz:

http://www.lnenyolej-cerstvy.cz/lnene-oleje/ (lisování každý týden)

Prosím tedy o reference, kdo nyní zasílá skutečně čerstvý olej.

Děkuji.

Za sebe mohu doporučit Agro-El...už jsme brali třetí várku a vždy to bylo v pořádku (pokaždé 5l)...chce mít místo v mrazáku a vyhnout se aby se zásilka válela někde na poště..jinak olej by měli odesílat hned po lisování....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 1:49 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ehanas píše:
Ja som objednávala z Agro-elu 5 litrov oleja už aj v lete, keď vonku boli tie najväčšie horúčavy okolo 37 stupňov a olej prišiel v poriadku mal výbornú chuť, rozliala som ho a dala do mrazničky. Aj po rozmrazení bol dobrý, bez zmenej chuti.
A v mrazničke, keď sa nerozmrazuje vydrží veľmi dlho. Mám osobnú skúsenosť, lebo teraz som vybrala zabudnutú jednu fľašku, z leta 2012, sama nechápem, ako sa v tom boxe stratila, a je dobrý, bez zmenenej chuti aj farba je rovnaká. Porovnávala som ho s várkou, ktorá mi prišla začiatkom novembra a rozdiel žiadny.

Rekl bych, ze ta chut oleje neni dana tim, ze se cestou kazi, ale tim, ze se jim podari do dane varky nalisovat neco zkazenych nebo plesnivych semen.
Ono staci trochu plisne a cela varka je tou plisni citit. Pripadne staci mala cast zluklych semen a opet je cela varka chutove pokazena.
To jsem si overil uz pri lisovani na domacim lisu.
Bohuzel pri tom mnozstvi se to neda uhlidat, co nasypete do lisu, zjisti se to az na chuti.
Osobne jsem lisoval olej na domacim lisu z kvalitnich semen a umyslne jsem ho nechat tyden v pokojove teplote, abych zjistil jak se zhorsi kvalita chuti. I po tom tydnu mel vybornou chut, nic se na nem chutove nezmenilo. Takze dvoudenni dopravou v zavrene lahvi se urcite chut nezmeni. Pokud je chutove spatny, tak bych predpokladal, ze se to stalo uz pri vyrobe a meli by to zachytit uz pred expedici. To by asi po nich chtel clovek moc. Jedina cesta, jak to zlepsit, je tvrde reklamovat.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob bře 29, 2014 9:39 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
inzenyr píše:
Rekl bych, ze ta chut oleje neni dana tim, ze se cestou kazi, ale tim, ze se jim podari do dane varky nalisovat neco zkazenych nebo plesnivych semen.
Ono staci trochu plisne a cela varka je tou plisni citit. Pripadne staci mala cast zluklych semen a opet je cela varka chutove pokazena.
To jsem si overil uz pri lisovani na domacim lisu.
Bohuzel pri tom mnozstvi se to neda uhlidat, co nasypete do lisu, zjisti se to az na chuti.
Osobne jsem lisoval olej na domacim lisu z kvalitnich semen a umyslne jsem ho nechat tyden v pokojove teplote, abych zjistil jak se zhorsi kvalita chuti. I po tom tydnu mel vybornou chut, nic se na nem chutove nezmenilo. Takze dvoudenni dopravou v zavrene lahvi se urcite chut nezmeni. Pokud je chutove spatny, tak bych predpokladal, ze se to stalo uz pri vyrobe a meli by to zachytit uz pred expedici. To by asi po nich chtel clovek moc. Jedina cesta, jak to zlepsit, je tvrde reklamovat.

Inzenyr

ja ked som kupil olej od agro tak to bolo chutovo o.k, ( snad trosicku horkaste a mozno aj rybacie ale podotykam znesitelne ). ihned som to rozlial a ulozil do mrazaku.
zial po cca 2 mesiacoch som zacal citit ani nie horkost ale skor pachut fermeze a to ma dost
odradza ten olej dalej konzumovat.

aproppo; ked som pracoval v irsku, tam som si kupoval lanovy olej iba v chladnicke predavany (250ml za 10€),
ale musim povedat ze to bol chutovo extremny rozdiel. proste prijemny, lahodny, uzasny.
tak len pre porovnanie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob bře 29, 2014 9:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
takze u mna zial olej od agro napriek dobrej cene je neprijatelny.
neviem ci to bola nahoda ale natahovat sa reklamaciou, tak to nie.
( viem si predstavit tie opletacky reklamovat po 2 mesiacoch \":shock:\" )
som ale nazoru ze agro produkuje kvantitu a nestiha sledovat kvalitu.
tak teda do buducna, ja budem veru rozmyslat ci kupit za malo penazi vela nekvalitnej muziky. \":cry:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz