Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 17, 2014 9:23 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
tereza13 píše:
Dobrý den,
před 14dny jsem skončila na pohotovosti s bolestí v pravém podžebří a na sonu zjistili,že mám kamínky ve žlučníku velikosti do 7mm a hned mě hnali na vyoperování žlučníku.To jsem odmítla.Přítel mi řekl o možnosti vyčištění jater a žlučníku pomocí očisty a tak jsem začala hledat na internetu,až jsem narazila na Vaše stránky,které jsem celé přelouskala a rozhodla se,že očistnou kůru zkusím.Stalo se tak ze čtvrtka na pátek a vyšlo ze mě pár větších kamínků(asi 5mm) a hodně nějakého jakoby smetí-písku.Cítím se podstatně lépe,ale chtěla jsem se zeptat,zda se očistami opravdu těch kamínků ve žlučníku zbavím a zda ty kamínky nejsou už již zvápenatělé?Do 14dnů plánuji udělat další očistu a nasadila jsem i hořčík.Po druhé očistě chci jít na sono,zda tam kamínky ještě jsou nebo ne,ale právě nevím,zda ze mě vychází jen ty cholesterolové nebo i zvápenatělé kamínky?Co vidí doktoři vůbec na sonu?Jen ty zvápenatělé kameny?A ještě se chci zeptat,zda je nutné užívat ten hořčík na rozpuštění kamínků-pokud je mám tak malé?

Terezo, za prve gratuluju, ze jsi dala prednost ociste pred skalpelem a ze ti je lip. O ciste jater jsem cetl dlouhou knihu a spoustu webovych stranek a spoustu zkusenosti lidi, co ji absolvovali. Presvedcilo me to, ze jsou ocisty velice uzitecne, ale neodvazoval bych se tvrdit, ze vim, co se pri nich presne deje. Videl jsem tu i pripad, ze zadne kaminky nevysly, ale ustaly problemy a bolesti a to je podle mne to nejdulezitejsi. Nemyslim si, ze musi byt cilem, aby se ti vsechny kaminky ztratily ze sona. Mozna zrovna ty vubec nevadeji, ale treba ti nejvic vadilo to smeti protoze ucpavalo nejaky vyvod, kdo vi. Co se tyka rozpousteni horcikem, urcite muzes delat dalsi ocisty i bez nej. Ale taky muzes soucasne rozpoustet.
Co vidi doktori na sonu nevim. S doktorama se bavim jen pri urazu a posledni byl uz dost davno.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 17, 2014 9:44 pm 
Offline

Registrován: pon bře 17, 2014 6:52 pm
Příspěvky: 5
Pv3-moc děkuji za odpověď.Ještě jsem se chtěla zeptat,zda je normální,že mě po očistě pobolívá v místě ledvin a sem tam píchne v pravém podžebří?Je to OK nebo je něco špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 17, 2014 11:32 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
tereza13 píše:
Pv3-moc děkuji za odpověď.Ještě jsem se chtěla zeptat,zda je normální,že mě po očistě pobolívá v místě ledvin a sem tam píchne v pravém podžebří?Je to OK nebo je něco špatně?

Guru na ocistu, Andreas Moritz, odpovida na dotaz nekoho po prvni ociste, koho zaclo bolet na prave strane. Moritz pise, ze to neni obvykle, ale ze se to muze stat tim, ze po odblokovani se zacne telo cistit. Ze kdyz se hlavni vylucovaci organy vycisti, telo zacne uvolnovat ulozene toxiny a kyseliny, coz muze vest k uvadenym symptomum. Znamena to, ze se telo cisti. Dokonce i v chronickem stavu znamena bolest leceni, pomaha privest vic vody a kysliku k casti tela s usazeninama. Pomohou ocisty jater, strev a ledvin spolu s lepsi dietou.

Nedavno jsem cetl nekde jinde, tam se to tykalo hladovek, ze co boli, to se leci. Pri hladovkach me nekolikrat bolely ledviny a po ukonceni hladovky prestaly, asi se prestaly lecit. A po nekolika hladovkach uz me ani pri hladovce nebolely.

Takze tve pobolivani a pichani nemusi byt negativni.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 19, 2014 11:53 pm 
Offline

Registrován: stř bře 19, 2014 11:27 pm
Příspěvky: 0
Dobrý den, dostala jsem se na toto forum a chtěla bych napsat, ať je to s opozicí proti tzv. šarlatánům jakkoliv, mě očista jater pomohla. Dělala jsem jí zatím 2x, při první ze mě vyplaval jeden měkký mrňavý útvar ve velikosti nehtu na malíčku a spousta toho "smetí" a podruhé jen to smetí. Vše v barvě písku. Je mi docela fuk,jestli to jsou kameny nebo cokoliv, co se tělu nelíbí, ale fakt je ten, že problémy se špatným vyměšováním a neustálým nadýmáním s prdíky, následně tlak v pravém podžebří nejdřív po jídle, pak i nalačno zmizely, k tomu můžu spát v pohodě i na levém boku, nažloutlé bělmo zbělelo, a je mi prostě prima. Na vyšetření jsem byla třikrát, nic nezjistili, jen dráždivý tračník, ale já měla pořád dojem, že něco není v pořádku okolo žlučníku.
Přitom žiju dost přírodně, na horách a nemajíc auto, tak z práce chodím pěšky přes hory a doly, jsem třetí rok vegetarián, piju hodně, čili rady lékařů, i když dobře míněné, že prý vlákninu, pohyb a tekutiny, mě vždycky dokázaly oddělat.
Ale pravda je, že jsem měla v minulosti velké stresy, strava taky nic moc a navíc mi zubař na podzim nechtíc přivodil zánět okostnice, tak abych přežila do uzdravení a trhání, cpala jsem se ibalginem, no,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 20, 2014 7:05 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den všem, dneska jsem přečetl takřka celou tuhle stránku a musím vyjádřit autorovi velký dík. Velice inspirativní. Omluvte prosím můj dotaz pokud byl nedávno položen a zodpovězen, ale po dnešním návalu informací, už nemám na to prolízat celou, 4 roky starou diskuzi. Mohu dejme tomu ve středu aplikovat očistu střev pomocí Sankhapraksalany a na druhý den najet na očistu jater? Že bych ve čtvrtek začal přípravu pomocí jablek a ovoce a pokračoval dále podle návodu... "Neodpálí" mě tolik čištění naráz. Mnohokrát děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 21, 2014 11:07 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Sc3r0 píše:
Dobrý den všem, dneska jsem přečetl takřka celou tuhle stránku a musím vyjádřit autorovi velký dík. Velice inspirativní. Omluvte prosím můj dotaz pokud byl nedávno položen a zodpovězen, ale po dnešním návalu informací, už nemám na to prolízat celou, 4 roky starou diskuzi. Mohu dejme tomu ve středu aplikovat očistu střev pomocí Sankhapraksalany a na druhý den najet na očistu jater? Že bych ve čtvrtek začal přípravu pomocí jablek a ovoce a pokračoval dále podle návodu... "Neodpálí" mě tolik čištění naráz. Mnohokrát děkuji za odpověd

Na pripravu na ocistu jater tim, ze budes par dni jist hodne jablka (nebo jeste lepe pit jablecny dzus) muzes samozrejme najet hned po Sankpraksalane. Ale povazoval bych za ruzumne mit aspon tak 4-7 dni odstup mezi sankou a vlastni ocistou jater, tedy odstup od piti epsomky. Nicmene to je jen muj pocit a tak bych to udelal ja, jestli je to opravdu nutny nevim.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 11:59 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 4:52 pm
Příspěvky: 6
Pokud je moje tělo navyknuté na převrácený režim ( v noci pracovat, přes den spát). Musí se čas očisty jater také přizpůsobit nebo si to mám prostě na jeden den převrátit a dodržet normální časy?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 2:06 pm 
Offline

Registrován: stř bře 26, 2014 1:54 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, čím se dají při očistě jater nahradit jablka a jablečná šťáva? Mám na jablka v syrovém stavu alergii. Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 3:19 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den, chtěl jsem se optat na tu epsomskou sůl. Těch 60ml uvedených v ingrediencích můžu brát jako 60g, nebo jde přímo o nějáky roztok? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 4:17 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
pv33 píše:
Na pripravu na ocistu jater tim, ze budes par dni jist hodne jablka (nebo jeste lepe pit jablecny dzus) muzes samozrejme najet hned po Sankpraksalane. Ale povazoval bych za ruzumne mit aspon tak 4-7 dni odstup mezi sankou a vlastni ocistou jater, tedy odstup od piti epsomky. Nicmene to je jen muj pocit a tak bych to udelal ja, jestli je to opravdu nutny nevim.

Odsun od epsomky? Při té sankpraksalane byly psaná kuchyňská sůl, pokud se nemílím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 6:09 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Sc3r0 píše:
Odsun od epsomky? Při té sankpraksalane byly psaná kuchyňská sůl, pokud se nemílím.

Epsomka se pije pri ociste jater, viz http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 27, 2014 12:38 pm 
Offline

Registrován: stř říj 02, 2013 5:31 pm
Příspěvky: 13
Hm, trochu zmatkujem pri snhe zadat svoj prispevok.

Dobry deň, mám za sebou 2 JO, teraz realizujem 3., ale bolesti žlčníka mávam stále,niekedy vystreľujú do chrbtice, má niekto takéto skúsenosti? Prípadne som dosť unavená - asi to súvisí s pečeňou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 29, 2014 1:31 pm 
Offline

Registrován: ned dub 29, 2012 5:16 pm
Příspěvky: 2
Chci se zeptat kohokoliv, jak řešit to, že mi po očistě jater ráno vychazí malý počet kaménků a minimálně stejný počet jich je pak ve stolici? Pomáhal jsem tomu i vodou a klystýrem, ale vše jako při šance jen ne a ne ty kameny popohnat... Dík za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 30, 2014 10:17 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
AHOJTE.
[u:pyam4unn]Skúšal niekto z vás očistu pečene (oliv. olej + šťava z citrónu či grepu) tak, že deň pred tým mal hladovku ?[/u:pyam4unn]
Resp. nie je s tým žiadny problém ?
Dávam si 36 hodinovú hladovku 4 krát mesačne (spln, nov, 11 dní po splne, 11 dní po nove...to sú tie najlepšie časy na 36 hodinové hladovky), a jednu z nich chcem predĺžiť o očistu pečene. ALE TAK, že na druhý deň po hladovke vlastne s 36 hodinovou hadovkou budem pokračovať niekoľko hodín navyše, BEZ TOHO, aby som jedol jablká či pil šťavu z nich, no samozrejme s popíjaním roztoku epsomskej soli. Proste nech mi nikto netvrdí, že jablká sú nutnosť.
Prosím si vašu odpoveď (ak máte skúsenosti ohľadom toho čo sa pýtam).
Dám potom vedieť ako prebiehala očista. Bude asi moja 10-11-ta, ale prvá taká, ktorú začnem po hladovke a bez pitia jablkovej šťavy. Poslednú očistu pečene som mal niekedy v jeseni 2013.

edit : Trochu som zagoogloval, a našiel som v jednom fóre toto : "A ten Malachov taky píše, že je nutný se na to připravit, aby to mělo ten účinek, nějakou dietou (bez tuku), pít jablečnou šťávu nebo si dát před tim hladovku, aby se tam nahromadilo co nejvíc žluči. A pak hlavně před tim po celý den (nebo dva dny) prohřejvat

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 31, 2014 9:34 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Ako je to vlastne s tekutinou medzi 3. a 4. dávkou roztoku epsomskej soli ? Koľko ČISTEJ VODY sa má v to ráno (ktorému predchádzal večer kde sa vypila zmes oleja a šťavy) vypiť ? Lebo v návode to NIE JE SPOMENUTÉ, a ja som ten vytlačený návod aj s ručným dopísaním množstva vody ktorá sa má v spomínané ráno (koľko a kedy) vypiť, stratil.
ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz