Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 2:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 3:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Andrea 81 píše:
Očista jater úspěšně provedena u mne i manžela. Mám ale dotaz ohledně kamarádky, která nemá žlučník. Může očistu provádět?
Mohu v den očisty pít pomerančovou a grepovou šťávu? právě jsem zkazila odstředivku, další levný kus nechci kupovat a na Angel nyní nemám finanční prostředky.

Zdravím, bez žlučníku se dají očisty provádět také. Já jsem bez něj už 10 let a přeci jen se zanáší žlučovody. \":(\" I když držím poctivě dietku, tak se kousek špíny našel. Nebylo to nic závratného, ale.......... Můžete se do toho pustit. Já měla strach, ale není to náročné a mám po 2. kůře i s klystýrky lepčí pocit. \":)\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 5:23 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Veverka píše:
Jéje. Díky, snažím se žít zdravě, ale stále mám do ,,králika" daleko. Ještě jsem nepročetla celý tento web a už vidím i chyby, které dělám a pomalu je odstraňuji.
Někde musím mít v sobě cosi, co dělá paseku.

Mozno parazit. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Očista jater úspěšně provedena u mne i manžela. Mám ale dotaz ohledně kamarádky, která nemá žlučník. Může očistu provádět?
Mohu v den očisty pít pomerančovou a grepovou šťávu? právě jsem zkazila odstředivku, další levný kus nechci kupovat a na Angel nyní nemám finanční prostředky.

Nemá cenu se domnívat, že po operaci žlučníku se v játrech něco změní. Vše musí fungovat jako před operací, která je v naprosté většině případů zcela zbytečná. Pokud ji již podstoupila tak na důvodech k vyčištění jater se nic nemění, naopak je to velice potřebné. V den očisty by to měla být jablečná šťáva, která obsahuje určitý druh kyseliny, která dobře rozpouští kameny, což jiné šťávy neumí. V nejhorším případě by asi šla použít i kupovaná, ale nebude to ono.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 9:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Očista je v audiovizuální podobě v receptáři zde http://prima.stream.cz/receptar-prima-n ... 31-01-2010 (začíná v čase 13:35)
Škoda jen, že ten elixír Přemek na závěr do sebe nekopl, když už ho měl odborně připravený \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 11:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Xion píše:
Mozno parazit. \":-)\"

No Xione, někajý červíček mi tam určitě baští co nemá. A asi mu chutná i česnek. \":D\" \":D\" \":D\"
Ale já ho odhalim a zlividuju. \":D\" \":D\" \":D\" A až a to přijdu. To bude slávy kopec.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 5:54 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Pane Jardo , četl jsem článek bylináře Jos. A. Zentricha , kde píše / bylo vícekráte pozorováno , že kaménky se po tomto drastickém vyhánění v rekordní době utvořily znovu ... popíjení jablečné nebo grep. šťávy - 1,5 l denně a dlouhodobě , je zase vysoké riziko tvorby ledvinových kamenů / . Je to možné , při následném dodržování vhodné životosprávy / bez konzumace tučných jídel , mléka ... atd. / . V sobotu po vlastní očistě jsem našel docela dost kaménků do velikosti 8 mm , ale nic jiného .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Pane Jardo , četl jsem článek bylináře Jos. A. Zentricha , kde píše / bylo vícekráte pozorováno , že kaménky se po tomto drastickém vyhánění v rekordní době utvořily znovu ... popíjení jablečné nebo grep. šťávy - 1,5 l denně a dlouhodobě , je zase vysoké riziko tvorby ledvinových kamenů / . Je to možné , při následném dodržování vhodné životosprávy / bez konzumace tučných jídel , mléka ... atd. / . V sobotu po vlastní očistě jsem našel docela dost kaménků do velikosti 8 mm , ale nic jiného .

Vám se to vyhánění zdálo drastické? Jde o cholesterol, čili pokud se někdo stravuje hůře jak prase, tak asi opravdu znovu vzniknou velice rychle, ale na správné stravě se toho bát nemusíte. Šťávy z uvedených plodin piji mnoho let, čili dlouhodobě a v obrovských množstvích. Nic jako kameny jsem nikdy neměl a předpokládám, že ani nikdy mít nebudu. To vyloženě závisí na stavu hořčíku v těle a pokud ho má cca 98 % populace nedostatek, lze tuto informaci paušalizovat, protože to pro většinu lidí platí, ale pro mě ne, já mám hořčíku opravdu dostatek. A co jste tam chtěl ještě najít, nějaký diamant, vám vaše drahé kameny o rozměru 8 mm nestačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 9:16 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
sad píše:
Pane Jardo , četl jsem článek bylináře Jos. A. Zentricha , kde píše / bylo vícekráte pozorováno , že kaménky se po tomto drastickém vyhánění v rekordní době utvořily znovu ... popíjení jablečné nebo grep. šťávy - 1,5 l denně a dlouhodobě , je zase vysoké riziko tvorby ledvinových kamenů / . Je to možné , při následném dodržování vhodné životosprávy / bez konzumace tučných jídel , mléka ... atd. / . V sobotu po vlastní očistě jsem našel docela dost kaménků do velikosti 8 mm , ale nic jiného .

8mm kamene su uz na tazke zamyslenie sa nad svojim predoslym stravovanim a zivotospravou. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 12:23 am 
Offline

Registrován: stř bře 17, 2010 12:11 am
Příspěvky: 3
Dobry den. Tento vikend se chystam na ocistu jater. Kazde pondeli drzim pust, chtela bych se zeptat jestli je to vhodne po ociste?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 7:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Marketa píše:
Dobry den. Tento vikend se chystam na ocistu jater. Kazde pondeli drzim pust, chtela bych se zeptat jestli je to vhodne po ociste?

Pokud již celou neděli budete normálně jíst, tak to není žádný problém, ale vhodnější je podle mého názoru tak dva dny, aby se trávení mělo čas trochu porovnat. Jinak naši předci hladověli kdykoliv pokud nebylo jídlo a přežili to také, čili zjevně v tom žádný problém nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 9:43 am 
Offline

Registrován: stř bře 17, 2010 12:11 am
Příspěvky: 3
Jardo, dekuji za odpoved. Jeste bych se zeptala, pokud bych byla v nedeli v pohode, doporucil byste jogova cviceni??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Marketa píše:
Jardo, dekuji za odpoved. Jeste bych se zeptala, pokud bych byla v nedeli v pohode, doporucil byste jogova cviceni??

Pokud to budete dělat v noci z pátku na sobotu, tak jste v neděli v naprosto normálním stavu. Jinak již po obědě v sobotu není zpravidla žádný problém, ale na první pokus si nechte trochu rezervu, ať si to v klidu osaháte. Ta cvičení nepředstavují žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 21, 2010 10:12 am 
Offline

Registrován: stř bře 17, 2010 12:11 am
Příspěvky: 3
Hlasim 1. ocista provedena. Vsechno probehlo v pohode. Vysledek vypadal velikosti a barvou jako hrasek, nic velikeho jak jste tady predvadeli nebylo, tak mozna priste. V patek jsem dost trpela zimou, vypila jsem cca 2l jablecne stavy a od 14 hod. cca
3l vody. Pred Epsomkou 2x klystyr, druhy den po prvnim jidle take. V sobotu po 2. davce Epsomky jsem hodne rihala olej, coz nebylo zrovna nejprijemnejsi. Obe sobotni davky Epsomky jsem po 1/2 hodine zapila vodou, jak bylo doporuceno, tak to byl mozna duvod. V sobotu pres den jsem byla celkem unavena, kolem 20.hod. se mi do zil vlila energie, nemela jsem stani. O pulnoci jsem zalehla a ve 3 rano uz jsem surovala barak, citim se skvele!!!! Za rozbresku jsem cvicila jogu venku na terase. Tak doufam, ze mi to vydrzi. Vsem, kteri se nemohou odhodlat, vrele doporucuji!! To jsem zvedava co budu provadet po dalsich kurach. Jardovi moc dekuji za perfektni instruktaz a vam vsem za prispevky, ktere byly moc uzitecne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 21, 2010 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Marketa píše:
Hlasim 1. ocista provedena. Vsechno probehlo v pohode. Vysledek vypadal velikosti a barvou jako hrasek, nic velikeho jak jste tady predvadeli nebylo, tak mozna priste. V patek jsem dost trpela zimou, vypila jsem cca 2l jablecne stavy a od 14 hod. cca
3l vody. Pred Epsomkou 2x klystyr, druhy den po prvnim jidle take. V sobotu po 2. davce Epsomky jsem hodne rihala olej, coz nebylo zrovna nejprijemnejsi. Obe sobotni davky Epsomky jsem po 1/2 hodine zapila vodou, jak bylo doporuceno, tak to byl mozna duvod. V sobotu pres den jsem byla celkem unavena, kolem 20.hod. se mi do zil vlila energie, nemela jsem stani. O pulnoci jsem zalehla a ve 3 rano uz jsem surovala barak, citim se skvele!!!! Za rozbresku jsem cvicila jogu venku na terase. Tak doufam, ze mi to vydrzi. Vsem, kteri se nemohou odhodlat, vrele doporucuji!! To jsem zvedava co budu provadet po dalsich kurach. Jardovi moc dekuji za perfektni instruktaz a vam vsem za prispevky, ktere byly moc uzitecne.

Každý není stejně zahnojený a předpokládat u normálního zdravého člověka šutry velikosti vlašského ořechu je opravdu mylné. Příště již budete vědět do čeho jdete a lépe si vyhovíte, já to normálně udělám i v týdnu při práci, akorát musím ten den po proceduře jít do práce až po obědě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 7:55 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, prosím o radu. V pátek jsem se pustila do jaterky. Vše podle plánu, v sobotu ráno to ještě vypadalo dobře. Udělala jsem klystýr. Po desátá přišla ta ovocná šťáva, jen dvě deci, protože, když jsem dělala jaterku na podzim, měla jsem celej půl litr a pak mi nějak bylo nedobře až do odpoledne. Po půl hodině hrušku a půl banánu a byl konec. Blbě od žaludku, bolest celého těla, povleklý jazyk. Odpoledně jsem vyzvrátila tu šťávu a ovoce. Pak jsem si dala za hodinu asi 4 piškoty, vypadalo to, že se mi ulevilo. Ale večer šly zase ty piškoty. Pak asi v deset večer šlo spoustu zelených kamínků, opravdu velký množství. Tak jsem si říkala, že buď byla špatně vyčištěná střeva před jaterkou nebo že by to udělal ten ranní klystýr, co myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz