Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 24, 2024 4:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 2:19 pm 
Chtěla bych se zeptat jestli sirna patlanina nezakyseluje tělo? Dělám ji z kefíru a ten kefír z houby a nepasterizovaného kravského mléka. Mám totiž zase nízké Ph a nerada bych ještě víc zakyselovala tělo.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 3:18 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Co se týká vlivu omega 3 mastných kyselin je to prakticky shodné, akorát v obsahu lignanů se to dost liší, ty obsahuje pouze lněné semínko.

a k čemu že jsou ty lignany?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 8:08 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
lev píše:
Chtěla bych se zeptat jestli sirna patlanina nezakyseluje tělo? Dělám ji z kefíru a ten kefír z houby a nepasterizovaného kravského mléka. Mám totiž zase nízké Ph a nerada bych ještě víc zakyselovala tělo.

Řekl bych, že Vám dost pomůže až se vyčistíte... Tělo bude fungovat lépe a taky si lépe udrží správné pH... jinak to honíte z jedné strany na druhou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Chtěla bych se zeptat jestli sirna patlanina nezakyseluje tělo? Dělám ji z kefíru a ten kefír z houby a nepasterizovaného kravského mléka. Mám totiž zase nízké Ph a nerada bych ještě víc zakyselovala tělo.

Zásadní problém to nepředstavuje a ve srovnání s širokým spektrem pozitivních vlastností je to opravdu zbytečné řešit. Zvyšte konzumaci okurek, nebo melounů a pokud to ani tak nestoupne, tak aplikujte roztok jedlé sody. Je to rozhodně vhodnější řešit takto, než vynechat zdroj omega 3 mastných kyselin, které nutně potřebujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
a k čemu že jsou ty lignany?

Jedná se o naprosto nejsilnější antioxidanty, které příroda nabízí a mají široké spektrum léčebných účinků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 9:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
fdh píše:
a k čemu že jsou ty lignany?

Jedná se o naprosto nejsilnější antioxidanty, které příroda nabízí a mají široké spektrum léčebných účinků.

Lignany sú najvýznamnejšia zložka šupiek ľanového semena a ľanové semeno je ich najbohatším z potravinovým zdrojov. Obsahuje ich 100- násobne väčšie množstvo v porovnaní s akoukoľvek inou rastlinnou potravou. Lenže pri lisovaní sa zhruba 98 % lignanov odstráni. Niektorí výrobcovia lignany vracajú späť do oleja, ale mnohí nie. Kontrolujte preto etikety – najzdravšie je užívanie oleja, do ktorého boli lignany opäť vrátené. Patria do rodiny fytochemikálií, ktoré v súčasnosti pútajú pozornosť mnohých výskumníkov. Lignany okrem antioxidačných účinkov významne ovplyvňujú metabolizmus a funkciu hormónu estrogénu. Účinkujú v tele ako slabé estrogény a pôsobia proti silnejšiemu estrogénu vlastného tela. Črevné baktérie premieňajú lignany na enterolaktón a enterodiol, ktoré sa absorbujú cez črevnú stenu a putujú k tkanivám a do krvi. Naväzujú sa na hormonálne receptory v prsných, ale aj vo vaječníkových a maternicových bunkách, a tak znižujú nadmerný účinok ľudského estrogénu. Zistilo sa, že dostatočná hladina enterolaktónu v krvi znižuje riziko rakoviny prsníka. Napríklad Dr. Lillian Thompsonová z University of Toronto skúmala ženy s čerstvo určenou diagnózou rakoviny prsníka. Tieto ženy potom denne dostávali najedenie rozomleté ľanové semená (25 g). Medzi diagnózou a operáciou ubehli v priemere asi tri týždne a výsledok bol nad očakávanie. Pri operácii, keď lekári nádor odstránili, zistili, že sa výrazne zmenšil. Vláknina takisto plní významnú úlohu pri obmedzovaní rizika rakoviny. Viaže škodlivé chemikálie – karcinogény, ktoré vďaka nej vylúčime skôr, ako ich stihneme prijať do orgánov tela a poškodiť si ich. Okrem toho vláknina vytvára v črevách priaznivé prostredie pre užitočnú bakteriálnu flóru. Navyše sa pôsobením črevných enzýmov a mikróbov rozloží na mastné kyseliny s krátkym reťazcom, ktoré majú protirakovinový účinok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob bře 27, 2010 1:20 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Zdravím,
Jardo, prosím Vás mohl byste mi, prosím přiblížit (odhadem) jaké množství ořechů, pórku atd. pokud bych zkusila sirnou patlaninu z ořechů, , aby to mělo stejný účinek jako z tvarohu? A neurodila se Vám už houba, že bych si jí od Vás koupila?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob bře 27, 2010 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Zdravím,
Jardo, prosím Vás mohl byste mi, prosím přiblížit (odhadem) jaké množství ořechů, pórku atd. pokud bych zkusila sirnou patlaninu z ořechů, , aby to mělo stejný účinek jako z tvarohu? A neurodila se Vám už houba, že bych si jí od Vás koupila?
Díky

To vám moc nepomůžu, já to takto běžně nedělám, uvedl jsem to pouze jako možnou variantu a dělal jsem to jenom jednou, také zcela odhadem a víceméně podle chuti. Ohledně té houby mě pošlete soukromou zprávu s adresou a jak to bude možné, tak vám ji manželka pošle, tento týden zatím asi ne, ale pak to již možná vyjde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 3:27 pm 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 4:52 pm
Příspěvky: 68
Dobrý den, co myslíte tím čerstvým lněným olejem ? Mám koupený olej z Kauflandu, používám i olej z burských a vlašských ořechů, olej ze zrnek hrozn. vína.., vše přidávám do salátů, olej skladuji v lednici, ale v obchodě je před otevřením skladován při pokojové teplotě. A co znamená 10% tvaroh ? Ráda bych si udělala tu sirnou patlanici. V návodu píšete, že je to množsví na 1 až 3 dny, nezkazí se to ?
Díky Michala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 7:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
MICHALA píše:
Dobrý den, co myslíte tím čerstvým lněným olejem ? Mám koupený olej z Kauflandu, používám i olej z burských a vlašských ořechů, olej ze zrnek hrozn. vína.., vše přidávám do salátů, olej skladuji v lednici, ale v obchodě je před otevřením skladován při pokojové teplotě. A co znamená 10% tvaroh ? Ráda bych si udělala tu sirnou patlanici. V návodu píšete, že je to množsví na 1 až 3 dny, nezkazí se to ?
Díky Michala

Pokud budete více číst, než se ptát, tak to tu všechno již několikrát je popsáno. Čerstvý olej je opravdu čerstvý a v obchodě se koupit prakticky nedá. Tvaroh tohoto typu se jmenuje tučný tvaroh a obsahuje 10 % tuku. Po smíchání komponentů dojde k chemické vazbě a výsledný produkt vykazuje celkem slušnou životnost, při uchování v ledničce až týden.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 11:39 am 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 4:52 pm
Příspěvky: 68
Dobrý den,
mohu použít do sirné patlanice zatím než mi příjde čerstvý lněný olej třeba olej olivový, ořechový nebo olej z hroznových jader ( bohužel vše "nečerstvé" koupené běžně ve zdravé výživě ), jak jsou na tom vlastně se svou hodnotou podle Vás tyto oleje ? Zatím také marně sháním kefírovou houbu, je lépe použít tedy běžný kupovaný tvaroh nebo raději kupovaný kefír, dalo by se použít i kupované kysané podmáslí ?
A ještě poslední otázka - jak je to s tím zmrazením lněného oleje, to ho mrazíte v těch jednotlivých dávkách po 100gramech ? Přemýšlím v čem, zda v nějakých plastových kelímkách, musím si něco obstarat než mi olej dorazí.
Díky Michala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 12:27 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Michala, prosim Ta, vazne Ti doporucujem precitat tuto diskusiu o sirnej patlanine (a o lanovom oleji). V podstate vsetko na co sa pytas, sa tu uz riesilo a zodpovie Ti to 99% Tvojich otazok, a nebude sa tu musiet kazde 3 strany dokola odpovedat na tie iste otazky.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 1:05 pm 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 4:52 pm
Příspěvky: 68
Xione, diskusi jsme se snažila pročíst celou a vím, že čerstvý lněný olej je základ, zatím ho ale nemám, ani kefírovou houbu a proto mě zajímá možnost použití ořechového, olivového,... oleje i názor víc zkušených než já, na tyto oleje, které jsem kupovala a používala s tím nejlepším přesvědčením.
Myslela jsem si totiž, že jídlo pro svou rodinu připravuji zdravě, ale po seznámení s těmito pro mě velmi přínosnými stránkama zjišťuji, že jsem úplný začátečník. Klasický kupovaný tvaroh s rozemletými semeny, banány a medem jsem svému synovi připravovala často. Semena jsem přidávala i do ostatních jídel, také by mě zajímalo, jak hodně se ztrácí jejich zdravý účinek tepelnou úpravou.
Jsem prostě začátečník a najíždím postupně, prozatím se řídím heslem : raději kompromis než nic. Myslíte, že můj kompromis nemá žádný smysl ? Buď pořádně nebo nic? Já nevím a nechám se ráda poučit.
Michala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 5:09 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
MICHALA píše:
Xione, diskusi jsme se snažila pročíst celou a vím, že čerstvý lněný olej je základ, zatím ho ale nemám, ani kefírovou houbu a proto mě zajímá možnost použití ořechového, olivového,... oleje i názor víc zkušených než já, na tyto oleje, které jsem kupovala a používala s tím nejlepším přesvědčením.
Myslela jsem si totiž, že jídlo pro svou rodinu připravuji zdravě, ale po seznámení s těmito pro mě velmi přínosnými stránkama zjišťuji, že jsem úplný začátečník. Klasický kupovaný tvaroh s rozemletými semeny, banány a medem jsem svému synovi připravovala často. Semena jsem přidávala i do ostatních jídel, také by mě zajímalo, jak hodně se ztrácí jejich zdravý účinek tepelnou úpravou.
Jsem prostě začátečník a najíždím postupně, prozatím se řídím heslem : raději kompromis než nic. Myslíte, že můj kompromis nemá žádný smysl ? Buď pořádně nebo nic? Já nevím a nechám se ráda poučit.
Michala

Pouzitie ineho oleja sa tu uz urcite riesilo, lebo to napadlo viacerych ludi. Podla mna k reakcii dojde, medzi omega-3 kyselinami daneho oleja urcite, a medzi ostatnymi nenasytenymi kyselinami takisto. Pisala to totiz Budwigova v jej knizke. Nenasytene mastne kyseliny z lanoveho oleja maju vsak take vlastnosti, ze vyrazne prevysuju ostatne oleje, a takisto su jedine, ktore maju pomer omega-3 ku omega-6 vo vyraznej prevahe ku omega-3, cim sa idealne dorovna ich deficit, a zaroven rozhadzany pomer omega-3:omega-6. Ine oleje budu fungovat, ale nebudu robit to, co lanovy. Ci sa to oplati, neviem posudit, to by som musel vidiet podrobnosti vyskumu. Ja preto o inom ako lanovom oleji neuvazujem, mozno tak repkovom, ked by som si bol isty, ze mam omega-3 ku omega-6 1:3, len skutocne neviem, ako by som to mohol otestovat. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
MICHALA píše:
Dobrý den,
mohu použít do sirné patlanice zatím než mi příjde čerstvý lněný olej třeba olej olivový, ořechový nebo olej z hroznových jader ( bohužel vše "nečerstvé" koupené běžně ve zdravé výživě ), jak jsou na tom vlastně se svou hodnotou podle Vás tyto oleje ? Zatím také marně sháním kefírovou houbu, je lépe použít tedy běžný kupovaný tvaroh nebo raději kupovaný kefír, dalo by se použít i kupované kysané podmáslí ?
A ještě poslední otázka - jak je to s tím zmrazením lněného oleje, to ho mrazíte v těch jednotlivých dávkách po 100gramech ? Přemýšlím v čem, zda v nějakých plastových kelímkách, musím si něco obstarat než mi olej dorazí.
Díky Michala

Tyto oleje jsou celkem k ničemu z pohledu omega 3 mastných kyselin, na to vyhovuje mimo lněného ještě olej konopný a méně vyhovující je řepkový. Jde použít tučný tvaroh z běžné obchodní sítě s obsahem tuku alespoň 10 %. Mrazit se dá olej i do skleněných nádob s tím není problém a klidně se dají použít i malé PET láhve, ze kterých se pak dá potřebná várka vytlačit jako zubní pasta.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz