Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 7:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 12:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
prioritas píše:
dobrý den
chcel by som sa spýtať v teme na začiatku asi na piatej strane pišete že je v protikvasinkovej diete vhodne na ranajky slivky a jahody, preto by som sa chcel spýtať či možu byť aj sušene a či obidva typy ovocia nepatria medzi tzv "sladke" ovocie čo by sa nemalo hodiť, skor kysle ako su citrony napr.
dakujem

No nevím, lesní plodiny obecně moc problém nedělají, ale sušené ovoce je plné koncentrovaného cukru a to už asi problém bude, musíte vyzkoušet jak se takové jídlo bude chovat a asi dost bude záležet i na zkonzumovaném množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 12:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
zuzka píše:
Dobrý den , už dva roky mám diagnostikovanou systematic candidozu - držím dietu ale příznaky ne a ne ustoupit...
Chci se zeptat, jestli se candidoza může zhoršit po dovolené ( Maroko), s tím, že i tam jsem se snažila dodržovat dietu až na nějaké vyjímky ..., po návratu asi za týden jsem dostala zánět průdušek s vysokýma teplotama (39) , na záněty průdušek trpím od malička... (dělala jsem taky v minulosti očisty jater asi 6 krát a po první očistě jsem dostala taky vysoké teploty a zánět průdušek ) . Nyní asi za 6 týdnů po dovolené mám zánět průdušek znova - vykašlávám masivní žluto /zelený hlen - chci se zeptat, jestli to může být projev toho, že se tělo čistí ( chodím na akupunkturu ) a nebo je to opravdu zhoršení candidozy po dovolené děkuju Zuzka
A taky se chci zeptat- jestli candidozu může zhoršovat pobyt ve vlhké místnosti , kde je plísen ?

Tak dobře vám odpovídá člen Vševěd, je to skutečně hlavně o imunitě a o imunitě je především funkční střevo, což je u mnoha lidí stěžejní problém. Dovolená asi problém nezhorší přímo, ale pokud je nějaký větší stres, třeba při odjezdu, pak to možné je. Osobně bych řešil hlavně střeva, tedy klystýr, nebo šanku a dodat masivně laktobacily. Pobyt ve špatném a zaplísněném prostředí není nikdy dobrý a bez ohledu na zdravotní stav je třeba se tomu vyhýbat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte kvě 27, 2014 12:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 27, 2014 12:52 pm
Příspěvky: 1
Vzhledem k tomu, že Maroko je místo, kde jsou velká vedra, bylo by dobré nosit vzdušné oblečení, hlavně žádné džínsy. Pokud se budete koupat, osvědčilo se mi, nesedět dlouho v mokrých či vlhkých plavkách. Dříve jsem na candidu trpěla pořád a byla jsem i jinak často nemocná. Hodně to souviselo se špatnou imunitou. Nějakou dobu jsem brala enzymy - Wobenzym a probiotika na srovnání střevní mikroflóry. Namísto mouky jsem nedávno objevila mouku z cizrny a je absolutně úžasná! Dá se sní dělat úplně vše:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát čer 06, 2014 3:54 pm 
Offline

Registrován: pát čer 06, 2014 3:44 pm
Příspěvky: 1
Tak nějak mě napadlo jestli by se dal použít klystýr za pomoci chytré houby? \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob čer 07, 2014 12:32 pm 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
Dan93 píše:
Tak nějak mě napadlo jestli by se dal použít klystýr za pomoci chytré houby? \":wink:\"

Ano, klystýr s chytrou houbou se používá při kandidóze, je silně protiplísňový. Podobné protiplísňové účinky má také klystýr s grepovými kapkami (použije se celá lahvička kapek Citrovital).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát čer 13, 2014 9:13 am 
Offline

Registrován: pon bře 04, 2013 2:12 pm
Příspěvky: 4
Zdravím, vidím v očích celé kolonie plísně a hlavně takové dlouhé kolečky spojené obrysy(Hyphae) nevím, zda-li se jedná přímo o kandidu, ale rád bych věděl, jak na to. KS už vyplachuji oči šlo by ještě něco udělat? \":)\" Je to docela na nervy, objevuje se to vždy na bílém pozadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 6:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Dan93 píše:
Tak nějak mě napadlo jestli by se dal použít klystýr za pomoci chytré houby? \":wink:\"

To jsem zde již také někde doporučoval, ale jde to opravdu pouze klystýrem, chytrá houba může přežít v prostředí 5-7 pH a neprojde tedy žaludkem, nebo ji to tak oslabí, že pak většinou mnoho práce již udělat nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 6:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
forgiver píše:
Zdravím, vidím v očích celé kolonie plísně a hlavně takové dlouhé kolečky spojené obrysy(Hyphae) nevím, zda-li se jedná přímo o kandidu, ale rád bych věděl, jak na to. KS už vyplachuji oči šlo by ještě něco udělat? \":)\" Je to docela na nervy, objevuje se to vždy na bílém pozadí.

Koloidní stříbro je dobré, ale chce ho nějakou dobu pravidelně aplikovat, nicméně pokud nezabere, nemusí se nutně jednat o uvedený problém, může jít i o úsady ve sklivci, to je také dost častý problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Cancida Albicans a přírodní sladidla
PříspěvekNapsal: čtv čer 19, 2014 2:47 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 19, 2014 2:22 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Zajíčku,
chtěla bych se zeptat, jak vnímáte přírodní sladidla a jejich konzumaci při problémech s Candidou Albicans? Všude obvykle čtu, že jediné povolené a neškodné sladidlo je stévie, ale mám pocit, že doba trochu pokročila a v poslední době je přírodních sladidel větší množství - např. agáve sirup, kokosový cukr, apod. Vzhledem k výrobě těchto sladidel mám pocit, že škodit by neměly (v obou případech jde o vysušení nektaru nebo šťávy z dané rostliny až na výsledný produkt bez přidání čehokoli dalšího).
Velmi by mne zajímal váš názor.
Děkuji předem za vaši odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 19, 2014 4:02 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Coconut palm sugar would not be allowed on the Candida diet. It supposedly has a lower glycemic index than regular sugar, but it is comprised mostly of sucrose and so will definitely raise your blood sugar.

http://www.thecandidadiet.com/5-common- ... -in-sugar/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 19, 2014 4:25 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Při kandidóze se může sladit jedině stévií nebo možná ještě tak xylitolem. Žádné sirupy z kokosu nebo agáve nepřipadají v úvahu, jsou plné cukru (fruktózy).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 22, 2014 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Klárka píše:
Dobrý den pane Zajíčku,
chtěla bych se zeptat, jak vnímáte přírodní sladidla a jejich konzumaci při problémech s Candidou Albicans? Všude obvykle čtu, že jediné povolené a neškodné sladidlo je stévie, ale mám pocit, že doba trochu pokročila a v poslední době je přírodních sladidel větší množství - např. agáve sirup, kokosový cukr, apod. Vzhledem k výrobě těchto sladidel mám pocit, že škodit by neměly (v obou případech jde o vysušení nektaru nebo šťávy z dané rostliny až na výsledný produkt bez přidání čehokoli dalšího).
Velmi by mne zajímal váš názor.
Děkuji předem za vaši odpověď.

Člen Ates vám to píše správně, je jedno jak je sladidlo přírodní, prostě cukr kvasí a je jedno o jaký jde. Situaci změní až počet uhlíků ve vzorci, pak je dost pravděpodobné, že problém nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 24, 2014 8:05 am 
Offline

Registrován: stř led 20, 2010 6:20 pm
Příspěvky: 10
Přesně tak, všechny sirupy obsahují cukr a je houby platné, že je to cukr přírodní. Žádný druh sirupu nebo medu se při candidě prostě nesmí. Nesmí se ani většina druhů ovoce. Myslím, že sirup, med nebo ovoce bývá nejčastější chybou lidí, co se snaží dodržovat protikvasinkovou dietu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř čer 25, 2014 7:38 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Vsechny zdravim! Takove hleny ze me vysly dneska rano po klystyru (vychazely prubezne az do 8. vyplachu, dal uz jsem to radeji ani nedelala, mela jsem strach, ze si moc vysusim strevo tim octem. Ale vim, ze to chce stale jeste cistit, je jich ve me asi hodne. Kazdy nalev byl jen s 1/2 litrem vody a presto jsem to v sobe neudrzela dyl jak 5 minut, proto jsem to zkousela tolikrat. Klystyry se ucim delat uz tak 3 mesice, stale mi to ale nejde, jako by bylo ucpane nekde v nejakem zahybu strevo, ale jakto, vzdyt jsem delala uz 2x shanku? Byla uspesna. 2x jsem cistila jatra a zlucnik (160 kaminku), mam za sebou jednu ocistnou kuru kloubu bobkovym listim (pisek sel krasne z tela ven) a taky jsem se odparazitovala (Fresh Green Black Walnut Wormwood Complex, pouzila jsem 2 sklenicky, takze jsem pouzila celkem 120 ml tohoto nechutneho drijaku). Snazim se jist zdrave, sem tam si zobnu jen obcas kurecich prsek, ale opravdu velmi malo, vsechno moucne a taky sladke jsem vypustila, jenze jim hodne casto meloun, ktery cisti ledviny a zbavuje telo toxinu, ale ma bohuzel sacharidy, takze neni mozne se te candidy zbavit. A nebo to neni candida ty hleny? Co to vlastne je? Zitra se chystam na 3. ocistu jater, takze dneska pojidam jablka, zitra budu pit jablecnou stavu, to jsou zase dalsi sacharidy do tela.
Uz 2 mesice me boli ve stredni casti zad, vic jakoby na prave strane. Pocituju to od te doby, co jsem si zacala cistit klouby tim bobkovym listim (pomalu tomu budou 2 mesice a stale to boli) a minuly tyden, po tom co jsem zmokla a zustala (nechtacky) v mokrem triku pod klimatizaci, me to zacalo bolet navic i pri hlubokem nadechu, takze me to ted vadi take venku pri chozeni (chodim hodinu denne a nemuzu dychat jak bych mela), nekdy to citim jakoby me bolela zebra zepredu i ze zadu, nekdy mam podezreni na to, jestli to neni treba nakonec moje vyhrezla plotenka, nevim, mozna ze je to zachlazene. Boli to v sede, ve stoje, boli to kdyz se pro neco sehnu, boli to pri hlubokem nadechu, na prave strane zeber, boli to prestoze tady denne chodim v tech paracich po venku (Florida). Mam urcite nejakou infekci v tele, protoze me pobolivaji i dasna, dokonce me to dasno zacalo trochu smrdet, je zvednute (ustupuje nahoru, zub je obnazeny). Uz jsem zvykala hrebicky, od bolesti sice pomohly, ale to dasno smrdi, zjistila jsem to tak, ze jsem si to pomackala a cichla k prstu, citim to, i kdyz me manzel tvrdi, ze on nic neciti i kdyz jsu tesne vedle neho). Koupila jsem si salvej, mam ji v kvetinaci (nesehnala jsem tady susenou) a nevim jak ji mam pouzit ...asi ususene ty listky? Syrova se nepouziva? Nevim jak tuto bylinu vyuzit, ale vim ze by me mohla pomoct. Take citim v nose kdesi uvnitr, to jenom kdyz se predklonim, kdyz si obouvam boty, ze tam mam nejaky smrad, citim rybinu, ale rymu zadnou nemam, nejsu nachlazena. Rymu jsem nemela ani nepamatuju, ani kasel (5let?). Ale tedka kolikrat kdyz sedim vecer v klidu treba u TV, tak citim, ze se me delaji nekde v nosohltanu malinke hleny, ktere ale nemam sanci vyplivnout, jsou tam kdesi uvnitr a ja je musim jedine polknout, coz je urcite spatne, ja vim. Ale co s tim mam delat? Poradi mi nekdo? Dekuji vsem za nejaky napad!

Omlouvam se, ty hleny neuvidite, vypisuje me to tady, ze je to foto z meho mobilu prilis velike a ja to bohuzel neumim zmensit, manzel je na sluzebni ceste, tak snad az se vrati, tak to sem budu moct dodatecne vlozit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 26, 2014 8:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Vsechny zdravim! Takove hleny ze me vysly dneska rano po klystyru (vychazely prubezne az do 8. vyplachu, dal uz jsem to radeji ani nedelala, mela jsem strach, ze si moc vysusim strevo tim octem. Ale vim, ze to chce stale jeste cistit, je jich ve me asi hodne. Kazdy nalev byl jen s 1/2 litrem vody a presto jsem to v sobe neudrzela dyl jak 5 minut, proto jsem to zkousela tolikrat. Klystyry se ucim delat uz tak 3 mesice, stale mi to ale nejde, jako by bylo ucpane nekde v nejakem zahybu strevo, ale jakto, vzdyt jsem delala uz 2x shanku? Byla uspesna. 2x jsem cistila jatra a zlucnik (160 kaminku), mam za sebou jednu ocistnou kuru kloubu bobkovym listim (pisek sel krasne z tela ven) a taky jsem se odparazitovala (Fresh Green Black Walnut Wormwood Complex, pouzila jsem 2 sklenicky, takze jsem pouzila celkem 120 ml tohoto nechutneho drijaku). Snazim se jist zdrave, sem tam si zobnu jen obcas kurecich prsek, ale opravdu velmi malo, vsechno moucne a taky sladke jsem vypustila, jenze jim hodne casto meloun, ktery cisti ledviny a zbavuje telo toxinu, ale ma bohuzel sacharidy, takze neni mozne se te candidy zbavit. A nebo to neni candida ty hleny? Co to vlastne je? Zitra se chystam na 3. ocistu jater, takze dneska pojidam jablka, zitra budu pit jablecnou stavu, to jsou zase dalsi sacharidy do tela.
Uz 2 mesice me boli ve stredni casti zad, vic jakoby na prave strane. Pocituju to od te doby, co jsem si zacala cistit klouby tim bobkovym listim (pomalu tomu budou 2 mesice a stale to boli) a minuly tyden, po tom co jsem zmokla a zustala (nechtacky) v mokrem triku pod klimatizaci, me to zacalo bolet navic i pri hlubokem nadechu, takze me to ted vadi take venku pri chozeni (chodim hodinu denne a nemuzu dychat jak bych mela), nekdy to citim jakoby me bolela zebra zepredu i ze zadu, nekdy mam podezreni na to, jestli to neni treba nakonec moje vyhrezla plotenka, nevim, mozna ze je to zachlazene. Boli to v sede, ve stoje, boli to kdyz se pro neco sehnu, boli to pri hlubokem nadechu, na prave strane zeber, boli to prestoze tady denne chodim v tech paracich po venku (Florida). Mam urcite nejakou infekci v tele, protoze me pobolivaji i dasna, dokonce me to dasno zacalo trochu smrdet, je zvednute (ustupuje nahoru, zub je obnazeny). Uz jsem zvykala hrebicky, od bolesti sice pomohly, ale to dasno smrdi, zjistila jsem to tak, ze jsem si to pomackala a cichla k prstu, citim to, i kdyz me manzel tvrdi, ze on nic neciti i kdyz jsu tesne vedle neho). Koupila jsem si salvej, mam ji v kvetinaci (nesehnala jsem tady susenou) a nevim jak ji mam pouzit ...asi ususene ty listky? Syrova se nepouziva? Nevim jak tuto bylinu vyuzit, ale vim ze by me mohla pomoct. Take citim v nose kdesi uvnitr, to jenom kdyz se predklonim, kdyz si obouvam boty, ze tam mam nejaky smrad, citim rybinu, ale rymu zadnou nemam, nejsu nachlazena. Rymu jsem nemela ani nepamatuju, ani kasel (5let?). Ale tedka kolikrat kdyz sedim vecer v klidu treba u TV, tak citim, ze se me delaji nekde v nosohltanu malinke hleny, ktere ale nemam sanci vyplivnout, jsou tam kdesi uvnitr a ja je musim jedine polknout, coz je urcite spatne, ja vim. Ale co s tim mam delat? Poradi mi nekdo? Dekuji vsem za nejaky napad!

Omlouvam se, ty hleny neuvidite, vypisuje me to tady, ze je to foto z meho mobilu prilis velike a ja to bohuzel neumim zmensit, manzel je na sluzebni ceste, tak snad az se vrati, tak to sem budu moct dodatecne vlozit.

Tak pokud máte kvasinku namnoženou, je třeba opravdu radikálně omezit sacharidy a uvidíte co to udělá. Osobně bych každopádně vyzkoušel prvních pár dní stlačit sacharidy klidně i k 30 g na den, což stačí pro práci mozku a uvidíte co se bude dít. Jinak vyzkoušejte žvýkat lístky té šalvěje, tím se dutina ústní patrně zlepší, ale to ostatní je od špatného střeva, tam bych dodal cca 500 miliard laktobacilů denně po dobu deseti dnů a pokud uvidíte pozitivní změnu, tak nějaké udržovací množství dávejte dlouhodobě, aby se udržela kvalitní defekace.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz