Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 7:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: jaterní očista bez kamenů
PříspěvekNapsal: sob srp 09, 2014 6:41 pm 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
Jaterní očista od kamenů je jen taková pohádka. Ve skutečnosti se při tzv.jaterní očistě žádné kameny nevylučují, maximálně vychází ven jen sražený olivový olej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob srp 09, 2014 7:04 pm 
Offline

Registrován: pát srp 01, 2014 7:52 am
Příspěvky: 4
tak jsem podstoupil očistu, dnes dopoledne jsem dopil epsom sůl...kamínků bylo minimálně, ale stolice, resp. voda byla žlutá, počítám, že to asi byla žluč. dal jsem si odpoledne rizoto se zeleninou a poté před chvílí ještě nášup, ale ne do přejezení, to vůbec ne, jen jsem měl prostě po těch dvou dní hlad. a po první porci v pohdoě, po druhé už klasické stavy nafouknutí břicha, bolest ve střevech a lehce v žaludku a pocit na stolici, která samozřejmě jak znám už nejde.
začínám vypouštět plyny, z toho jsem byl asi nafouklý ale pocit v konečníku je stálý, nutkání na stolici, která nejde. anebo jde nitkovitě po malinkých kouskách. je možné, že jsem ještě nějak "pod vlivem" očistné kúry?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaterní očista bez kamenů
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 8:24 am 
Offline

Registrován: ned zář 25, 2011 6:22 pm
Příspěvky: 2
sestřička píše:
Jaterní očista od kamenů je jen taková pohádka. Ve skutečnosti se při tzv.jaterní očistě žádné kameny nevylučují, maximálně vychází ven jen sražený olivový olej.

Tak prečo sa potom vylučujú tie isté kamene aj pri očiste kávovými klistýrami+miniklyzma ? Pri tomto spôsobe sa olivový olej (ani žiadny iný ) nepoužíva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaterní očista bez kamenů
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 8:36 am 
Offline

Registrován: sob bře 01, 2014 4:51 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den,musím napsat,že jsem si taky dělala asi 5x kávový klystýr po sobě a žádné kameny se nevyloučily \":cry:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv srp 14, 2014 11:17 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
alerter píše:
Asi pred rokom som mal prvý žlčníkový záchvat, potom ešte asi dve a po treťom so skončil v nemocnici so zápalom žlčníka. Na sone mi nezistili nič, až na CT mi zistili 2 cm kameň. Podľa doporučenia som kameň začal rozpúšťať /horčík, chanca piedra , B6/. Pár mesiacov bol pokoj a potom som dostal záchvat, ktorý trval skoro dva dni a bolo to niečo strašné, nezaberali ani inekcie z pohotovosti ani žiadne rady tu z fóra a nakoniec som zase skončil v nemocnici so zápalom. Súhlasil som s operáciou, lebo toto som už viac nechcel žažiť. Vyoperovali mi nakoniec 5 kameňov cca 1 cm , ktoré sa mimochodom vôbec nepodobajú tým, ktoré sú tu na fóre /vyzerajú ako normálne tmavé kamene/. Týždeň som držal dietu a potom som začal skúšať všetko, 2 týždne po operácii som už na oslave jedol všetko od vypr. mäsa, cez majonezový šalát až po koláče bez žiadneho problému. Ani jedna potravina , alkohol ... proste nič mi nerobí žiadne problémy. Ja osobne som rád, že som išiel na operáciu, ktorá bola moja prvá a nebolo to nič straštné, skôr naopak.

No a proc jste je sem nedal ty vase kaminky? Mohli jsme se podivat na to jak vypadaji. Mate je jeste?


Žlučové kameny
Cholecystolitiáza
Takzvané "pravidlo 5 F" (Fat - Female - Fertile - Forty - Fair) popisuje typického pacienta trpícího žlučovými kameny. V překladu označuje těchto "5 F" největší rizikovou skupinu pro vznik žlučových kamenů (konkrementů): Jsou to obézní blond ženy po čtyřicítce ((no ktery vul (s prominutim) toto napsal??? \":mrgreen:\" )), které již porodily dítě. Řidčeji trpí žlučovými kameny muži a zcela výjimečně také děti. Celkově se v populaci žlučové kameny vyskytnou u každého desátého až patnáctého člověka.

Žluč se tvoří v játrech a do střeva je odváděna žlučovodem. Ve střevě se žluč podílí na trávení tučné potravy. Jako rezervoár žluče slouží žlučník, který se nachází na spodní straně jater. Uskladňuje žluč a v případě potřeby ji dodává do dvanácterníku. Žlučové kameny vznikají tehdy, když se složení žluči nenachází v ideální rovnováze. K předpokladům jejich vzniku patří těhotenství, užívání antikoncepčních pilulek, cukrovka (diabetes mellitus), tučná strava a obezita. Žlučové kameny bývají rozdělovány na častěji se vyskytující cholesterolové kameny (asi v 80% případů se žlučové kameny skládají z kombinace cholesterolu, žlučového barviva a vápna) a na vzácnější kameny pigmentové.

http://www.anamneza.cz/nemoc/Zlucove-ka ... litiaza-92


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaterní očista bez kamenů
PříspěvekNapsal: pát srp 15, 2014 10:09 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
bezkamene píše:
Dobrý den,
dělala jsem očistu jater podle návodu , ale nevyšli mi žádné kameny, akorát mi bylo hodně špatně od žaludku, sůl jsem raději pila na záchodě, kdyby to šlo horem ven. Jediné co mě napadá že jsem mohla dělat jinak je že: olej s grepem jsem vypila o 10 minut později, když jsem si pak lehla s flaškou na bok, tak jsem měla obě nohy trochu pokrčené a během 20 minut jsem s nimi trochu pohla. Po 30 minutách od vypití oleje jsem šla na toaletu asi 2x stolice byla jen voda bez kamenů, pak jsem šla dále v 1:30 asi 3x stolice byla pouze voda bez kamenů. Ráno jsem po každém vypití soli šla mnohokrát na toaletu a zase vyšla pouze voda bez kamenů. Nevím jestli na to muže mít vliv, že jsme v sobotu ráno dostala menstruaci. Nebo prostě žádný kameny nemám- což je divný. Mnohokrát děkuji za odpověd.

Zdravim!
Je docela mozne, ze se kaminky napoprve jen uvolnily a pohnuly se a kdyz si udelate dalsi ocistu jater, potom pujdou ven. Ze me zacaly vychazet po 1. ociste s 24 hodinovym zpozdenim ....mozna, ze vam take odesly pozdeji a vy jste je proste ve stolici prehledla. Mozna, ze jste to uz ani nekontrolovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 6:33 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 9:23 am
Příspěvky: 17
Moje žlč. kamene z operácie.


Přílohy:
kk (640x360).jpg
kk (640x360).jpg [ 73.08 KiB | Zobrazeno 9877 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 7:56 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Zkoušela jsem dělat očistu jater, ale podle trochu jiného návodu, než je tu.

Průběh je takový, že první den se nevečeří, večer se vypije směs deci citr. šťávy a 90 ml oliv. oleje.
Další den se vůbec nejí. Ráno klystýr, večer by měl být taky, ten jsem nedělala a zase se před spaním vypije ta směs.
Třetí den se může jíst zelenina a ovoce.

Žádné kamínky za mě nevyšly, teda mám alespoň ten dojem. Chci se jen zeptat, po jaké době se může očista dělat znovu?


Naposledy upravil vero dne ned srp 17, 2014 11:54 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 11:51 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Příloha:
kk (640x360).jpg
kk (640x360).jpg [ 73.08 KiB | Zobrazeno 9693 krát ]
alerter píše:
Moje žlč. kamene z operácie.

Pekne kaminky! Ale jeste moc nekricte o tom, co vsechno muzete zdlabnout. Moje mamka mela take operovany zlucnik, vyndali ji 3 kaminky. Nejakou dobu po operaci delala machra, furt se chlubila jak muze jist vsechno a ze je ji dobre ....a pak ji po par letech prekvapil dalsi zachvat a to prave o vanocnich svatcich ...rizecek a bramborovy salat. Na dalsi operaci uz nesla, radeji se vyhybala smazenemu a vsem mnamkam. Muj bracha ma stejny problem jako ona a ja diky Jardovym strankam jsem si jatra zacala radeji honem cistit, nechtela bych tak dopadnout taky. Me zatim zlucnik nikdy nebolel a doufam, ze ani nikdy bolet nebude. Za tyden planuju 5. ocistu. \":D\"
Preji vam at vam to dlouho vydrzi! Zalezi to ted jen na vas ...co dobreho si budete dopravat a jak se budete pucovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 11:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
vero píše:
Zkoušela jsem dělat očistu jater, ale podle trochu jiného návodu, než je tu.

Průběh je takový, že první den se nevečeří, večer se vypije směs deci citr. šťávy a 90 ml oliv. oleje.
Další den se vůbec nejí. Ráno klystýr, večer by měl být taky, ten jsem nedělala a zase se před spaním vypije ta směs.
Třetí den se může jíst zelenina a ovoce.

Žádné kamínky za mě nevyšly, teda mám alespoň ten dojem. Chci se jen zeptat, po jaké době se může očista dělat znovu?

Ahoj, tady se pise, ze jednou za 3 roky ...coz se me nejak nezda.

K této hloubkové turbo-detoxikaci budeme potřebovat směs ze 100 ml citronové šťávy a 90 ml olivového oleje, kterou vychladíme na 10*C. Tuto směs si pro každé použití připravíme čerstvou. První den této očistné kůry zahájíme večer, kdy bez večeře těsně před spaním za stálého míchání popíjíme po malých doušcích připravenou vychlazenou směs, pak hned zalehneme a pokud možno již celou noc nevstáváme. Druhý den ráno pak aplikujeme klystýr, který zopakujeme ještě i večer. Těsně před spaním si zase dáme vychlazenou směs citronu a oleje a třetí den totéž. Po celou dobu této detoxikační kůry pijeme jen 100% přírodní ; ovocné šťávy nebo vodu slazenou medem. Jíst můžeme až třetí den a to pouze oblíbené ovoce a zeleninu. Tuto hloubkovou turbo-detoxikaci opakujeme každé tři roky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon srp 18, 2014 9:12 am 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 9:23 am
Příspěvky: 17
miram píše:
Pekne kaminky! Ale jeste moc nekricte o tom, co vsechno muzete zdlabnout. Moje mamka mela take operovany zlucnik, vyndali ji 3 kaminky. Nejakou dobu po operaci delala machra, furt se chlubila jak muze jist vsechno a ze je ji dobre ....a pak ji po par letech prekvapil dalsi zachvat a to prave o vanocnich svatcich ...rizecek a bramborovy salat. Na dalsi operaci uz nesla, radeji se vyhybala smazenemu a vsem mnamkam. Muj bracha ma stejny problem jako ona a ja diky Jardovym strankam jsem si jatra zacala radeji honem cistit, nechtela bych tak dopadnout taky. Me zatim zlucnik nikdy nebolel a doufam, ze ani nikdy bolet nebude. Za tyden planuju 5. ocistu. \":D\"
Preji vam at vam to dlouho vydrzi! Zalezi to ted jen na vas ...co dobreho si budete dopravat a jak se budete pucovat.

Ja nekričím, len píšem ako to je, ale nejak nechápem na akú ďalšiu operáciu by Vaša mamka mala ísť, keď už žlčník nemá?
No a čo sa týka tých kameňov,tak ešte som nevidel ani jeden kameň vylúčený pri očiste, ktorý by sa podobal na tie moje, takže podľa mňa očista síce možno pomáha, ale ten, kto už má žlčníkové kamene /v žlčníku/ sa ich pri očiste určite nezbaví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon srp 18, 2014 2:18 pm 
Offline

Registrován: pon srp 18, 2014 2:17 pm
Příspěvky: 1
prosim vas, ako je to u ludi bez hrubeho creva ? mozu to aplikovat ?

https://www.youtube.com/watch?v=7IYvhfhSvaA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon srp 18, 2014 6:24 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
alerter píše:
Ja nekričím, len píšem ako to je, ale nejak nechápem na akú ďalšiu operáciu by Vaša mamka mala ísť, keď už žlčník nemá?
No a čo sa týka tých kameňov,tak ešte som nevidel ani jeden kameň vylúčený pri očiste, ktorý by sa podobal na tie moje, takže podľa mňa očista síce možno pomáha, ale ten, kto už má žlčníkové kamene /v žlčníku/ sa ich pri očiste určite nezbaví.

No jasne ze uz na zadnou, kdyz ma zlucnik venku, to jen ona si stale cosi namlouvala, ze tam ma nekde nejaky zbloudily kaminek a ze skonci opet ve spitale.
A s tema kaminkama jako mate vy nevim, takove kaminky (takoveho slozeni) nema mozna ze moc lidi? Asi zalezi na tom co kdo konzumuje? A jestli je mozne touto ocistou je dostat ven, to opravdu netusim. Ja jsu rada, ze se zbavuju tech mekkych, je to velika uleva pro cele telo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon srp 18, 2014 9:09 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
miram píše:
vero píše:
Zkoušela jsem dělat očistu jater, ale podle trochu jiného návodu, než je tu.

Průběh je takový, že první den se nevečeří, večer se vypije směs deci citr. šťávy a 90 ml oliv. oleje.
Další den se vůbec nejí. Ráno klystýr, večer by měl být taky, ten jsem nedělala a zase se před spaním vypije ta směs.
Třetí den se může jíst zelenina a ovoce.

Žádné kamínky za mě nevyšly, teda mám alespoň ten dojem. Chci se jen zeptat, po jaké době se může očista dělat znovu?
Ahoj, tady se pise, ze jednou za 3 roky ...coz se me nejak nezda.

Mně se to taky nezdá, zkusím to ještě jednou, trochu jsem si to přizpůsobila a místo citr. šťávy použila jablečný ocet, no, snad to nevadí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon srp 18, 2014 10:16 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
vero píše:
Mně se to taky nezdá, zkusím to ještě jednou, trochu jsem si to přizpůsobila a místo citr. šťávy použila jablečný ocet, no, snad to nevadí...

Proc si neudelas klasickou ocistu jater a zlucniku? To funguje uplne bezvadne a je to hlavne mnoha lidmi vyzkousene a bezpecne. Ten jablecny ocet se me tam nelibi. Kdyz se uvadi v receptu citronova stava, tak pouzij citronovou stavu a nepokousej certa! ...nechces si pocket radeji na to, co ti odpovi pan Jarda? Ono ti to urcite nic nepodela, ale asi ti to nevyhodi ani zadne kaminky ...a ty je prece chces dostat ven, ne?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz