Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 59  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob říj 25, 2014 10:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Na jaře jsem zbaštila 2 baleni Vermoxu, brala jsem si dávkování na ty nejodolnější parazity, a nic jsem necítila, ani zhoršení, ani zlepšení.

Kokosovej olej by mi nevadil, mám ho ještě asi půl litru z dřívějška, ale jen si s ním mažu kůži. Nějak jsem tu ještě nezahlédla vysvětlení, čím by měl pomáhat, a docela se bojím kalorií, abych nepřibrala, když mi teď jede metabolismus na půl plynu.

Pokud se štítná zrychlí, nemůžete přibrat ani po obrovských dávkách jídla. Základem je v maximální možné míře vyloučit PUFA ze stravy a naopak zařadit nasycené mastné kyseliny, které tlumí zánětlivé procesy. V podstatě lze použít 3 druhy tuku v pořadí kokosový (může jít o jediný užívaný druh tuku), kvalitní máslo či přepuštěné máslo ghí anebo olivový olej. Nemám ovšem na mysli nekvalitní olivové oleje, prodávané v běžné obchodní síti, ale opravdový olivový olej; ten obsahuje pouze 10% PUFA, což je horní snesitelná hranice. U všech ostatní tuků uděláte jedině dobře, pokud je ze stravy vyřadíte. Nezapomínejte přitom ani na tuky skryté v semenech, ořeších apod. Je dobré si uvědomit, že třeba 100 g ořechů obsahuje cca 50 g tuku s poměrně vysokým podílem PUFA.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob říj 25, 2014 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
fotof píše:
Co se týká parazitů ve štítné žláze, co mají vyvolávat ten autoim.zánět samotné štítné žlázy, také jsem vyzkoušela
ivermectin, hetrazan, albendazol ...Výsledek nulový. Vždy mám hodnoty štíttné žlázy o něco lepší či o něco horší, ale ve finále pořád blbé.O parazitech ve štítné žláze narážím všude na jeden a ten samý článek, který je všude zkopírovaný, že paraziti putují hrtanem či hltanem uchytí se na štítné a tam se rozeběhne autoim. zánět, mám z toho pocit, že článek jednou někdo kdosi napsal a pořád ten samý článek se šíří a šíří, všude se kopíruje a skutek utek.To už by se někdo musel toho zánětu na štítné zbavit, kdyby to byli parazité.Nebo už se někdo autoim.zánětu na štítné zbavil po užívání antihelmetik?To nebude tak jednoduché.

Tak je to sice asi možné, ale sám jsem nikdy o takovém případu neslyšel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 11:48 am 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 16
Mám dlouhodobě hypotyreózu, vysoké anti TPO, neboli autoimunitní zánět. Lehce nižší T3. Hodnoty teď z halvy nevím. Léčím už se dlouhou dobu přírodně, nicméně teď mívám docela často záchvaty úzkosti. Žádná legrace, nemůžu to vůbec kontrolovat. Má tu někdo problémy s psychikou a štítnicí, někde jsem četl, že to může být docela průvodní jev.
Moc nevím co dělat, po ránu jím kokosák, PUFA ve stravě téměř nemám. Jím to co štítnici zrychluje. Teď zkouším třezalkový čaj na sklidnění. Docela zvažuji návrat k hormonům aspoň do srovnání. Mátě nějakou radu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 12:05 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Jurri píše:
Mám dlouhodobě hypotyreózu, vysoké anti TPO, neboli autoimunitní zánět. Lehce nižší T3. Hodnoty teď z halvy nevím. Léčím už se dlouhou dobu přírodně, nicméně teď mívám docela často záchvaty úzkosti. Žádná legrace, nemůžu to vůbec kontrolovat. Má tu někdo problémy s psychikou a štítnicí, někde jsem četl, že to může být docela průvodní jev.
Moc nevím co dělat, po ránu jím kokosák, PUFA ve stravě téměř nemám. Jím to co štítnici zrychluje. Teď zkouším třezalkový čaj na sklidnění. Docela zvažuji návrat k hormonům aspoň do srovnání. Mátě nějakou radu?

Jsem na tom podobně, autoimunitní zánět mi ŠZ už úplně zlikvidoval. Minulý rok jsem zkusil postupně hormony vysadit, po půl roce jsem na tom byl psychicky tak špatně (úzkosti, deprese...), že jsem se bohužel k hormonům musel vrátit. Po cca 3 týdnech se psychika výrazně zlepšila a teď jsem OK, jen musím brát celkem vysoké dávky. Ale zase si říkám že snad je lepší brát letrox než antidepresiva \":-)\" Kdybych přišel na to, jak se léčit přírodně a nemít takové stavy, asi bych do toho šel. Problém je v tom, že psychika se bez hormonnů tak rozhodí, že nejsem skoro schopen donutit se jít do práce, natož řešit přírodní léčbu. Někde se tu psalo o závislosti na umělých hormonech, asi na tom něco bude i když než jsem přišel na to, že mám problém se štítnicí, byl jsem na tom psychicky taky hodně špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 2:00 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 16
Danny, díky za odpověď. jsem rád, že jsi mi potvrdil tu souvislost se št. Právě teď uvažuji stejně. Asi radši začnu brát letrox než antidepresiva. Jsem úplně odrovnanej, nemá cenu se takhle trápit..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 10:56 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jurri píše:
Mám dlouhodobě hypotyreózu, vysoké anti TPO, neboli autoimunitní zánět. Lehce nižší T3. Hodnoty teď z halvy nevím. Léčím už se dlouhou dobu přírodně, nicméně teď mívám docela často záchvaty úzkosti. Žádná legrace, nemůžu to vůbec kontrolovat. Má tu někdo problémy s psychikou a štítnicí, někde jsem četl, že to může být docela průvodní jev.
Moc nevím co dělat, po ránu jím kokosák, PUFA ve stravě téměř nemám. Jím to co štítnici zrychluje. Teď zkouším třezalkový čaj na sklidnění. Docela zvažuji návrat k hormonům aspoň do srovnání. Mátě nějakou radu?

Taky mi nějak blbne štítná žláza, byť méně než vám. Minulý víkend jsem měla hodně psycho, už jsem taky nevěděla co se sebou, a musím říct, že mi asi hodně pomohlo přidat Mg (doteď jsem jednal 50-200mg dle náročnosti dne, teď jsem to nahradila neznámou dávkou chloridu hořečnatého ráno na lačno) a hlavně B komplex forte. Mám pocit, že už první "blbá"tabletka od Zentivy mi moc pomohla.
Ráda bych k tomu vyzkoušela toto, našla jsem si to jako poměrně hezkou kombinaci třezaky, šafránu, kozlíku, trochy tryptofanu a adaptogenů, ale nedaří se mi to nikde v lékárně objednat.
http://www.lekarna.cz/alba-forte-tob-30/

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 2:23 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Kometa píše:
Taky mi nějak blbne štítná žláza, byť méně než vám. Minulý víkend jsem měla hodně psycho, už jsem taky nevěděla co se sebou, a musím říct, že mi asi hodně pomohlo přidat Mg (doteď jsem jednal 50-200mg dle náročnosti dne, teď jsem to nahradila neznámou dávkou chloridu hořečnatého ráno na lačno) a hlavně B komplex forte. Mám pocit, že už první "blbá"tabletka od Zentivy mi moc pomohla.
Ráda bych k tomu vyzkoušela toto, našla jsem si to jako poměrně hezkou kombinaci třezaky, šafránu, kozlíku, trochy tryptofanu a adaptogenů, ale nedaří se mi to nikde v lékárně objednat.
http://www.lekarna.cz/alba-forte-tob-30/

Z toho co jsem doposud vyzkoušel na psychiku mi nejvíc pomáhá Hořčík, beru dlouhodobě každý den, začínal jsem na 1 čajové lžičce teď 1 menší lžičce, tuším, že se mokka, mám ale z chloridu hořečnatého udělanou solanku, tak nevím kolik ho vlastně beru, řídím se průjmem \":-)\" Dále je to MSM, B-komplex a teď jsem vyzkoušel GABA, to funguje opravdu dobře. Zkoušel jsem pít třezalkové čaje, ale žádný efekt oproti předešlému jsem nepozoroval. Tak se dokážu dostat do stavu, kdy jsem schopen na sobě pracovat, uvědomovat si přítomnost a neřešit pořád co bylo nebo co bude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 5:32 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Triptophan a třezalka zpomaluje štítnou žlázu takže s tím bych neriskoval.Všechno co zvyšuje serotonin brzdí štítnou protože serotonin je hormon zimního spánku=zpomalení metabolismu natolik aby zvíře vydrželo s tukovými zásobami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 10:30 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 16
Citace:
Triptophan a třezalka zpomaluje štítnou žlázu takže s tím bych neriskoval.Všechno co zvyšuje serotonin brzdí štítnou protože serotonin je hormon zimního spánku=zpomalení metabolismu natolik aby zvíře vydrželo s tukovými zásobami.

Takze vsechno co zvysuje serotonin brzdi stitnou \":)\" Tak co je potom podle vas vhodne na podporeni psychiky? Vytamin D spatne, aminokyseliny spatne, třezalka špatně. Tak nahodte neco co je podle Vas dobre!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 7:33 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak existují i způsoby kdy na psychiku nemusíte nic používat-zábava,pěkný den s rodinou nebo přáteli,nějaká činnost která Vás baví,odpočinek,horká lázeň nebo vířivka,hudba,práce-krásně o tom píše třeba pan Hnízdil ve svých knihách.Netvrdím že suplementy jsou na nic ale některé z nich jsou natolik silné že mohou při nesprávném použití způsobit i problémy.Také záleží na tom jaké problémy s psychikou máte, protože serotonin je jen jednou z mnoha chemikálií které ovlivňují mozek.Vy třeba píšete že máte úzkosti-jenže úzkosti jsou průvodním jevem zrychlování metabolismu,protože se v organismu dějí velké věci.Při zpomalování metabolismu u rychlých lidí zase dochází k nepředstavitelné únavě-která je ale v dlouhodobém horizontu k jejich dobru protože je nutí zabrzdit svůj rychlý životní styl a dovolí jim odpočívat.Také je docela důležité při zrychlování metabolismu dostatečně jíst protože úzkost může být i příznakem hypoglykémie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 9:40 am 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Pavel Veselý píše:
Tak existují i způsoby kdy na psychiku nemusíte nic používat-zábava,pěkný den s rodinou nebo přáteli,nějaká činnost která Vás baví,odpočinek,horká lázeň nebo vířivka,hudba,práce-krásně o tom píše třeba pan Hnízdil ve svých knihách.

Ano, to máte jistě pravdu, ale musíte být ve stavu, kdy to všechno vůbec dokážete realizovat, pokud nejste schopen ani vylézt z postele, máte strach promluvit s cizím člověkem, těžko si budete užívat vířivku. A dostat se do stavu, kdy jste vůbec schopen něco pro sebe udělat, pomůže doplnění látek, které tělu chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 3:31 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
skuste si zabehat, alebo zacvicit nejake ukludnujuce cviky,
aj 5tibetanov napriklad,
alebo daco z cchi-kung....
vsetko je to lepsie nez pchat do seba chemiu a dostat sa tak do zacarovaneho kruhu z ktoreho je tazko uniku....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon lis 03, 2014 11:26 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Danny_70 píše:
Ano, to máte jistě pravdu, ale musíte být ve stavu, kdy to všechno vůbec dokážete realizovat, pokud nejste schopen ani vylézt z postele, máte strach promluvit s cizím člověkem, těžko si budete užívat vířivku. A dostat se do stavu, kdy jste vůbec schopen něco pro sebe udělat, pomůže doplnění látek, které tělu chybí.

A pokud je člověk ve stavu, kdy to dokáže realizovat, tak ještě nemusí být schopen si to užít a skutečně se uklidnit a načerpat síly. Už se kolikrát stalo, že jsem si chtěla odpočinout na dovolené, výletě, v sauně, na procházce, u televize... cokoli... a prostě se mi nepodařilo se zklidnit a "napojit" na energii.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon lis 03, 2014 11:36 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
[quote="Pavel Veselý":17darofc]Tak existují i způsoby kdy na psychiku nemusíte nic používat-zábava,pěkný den s rodinou nebo přáteli,nějaká činnost která Vás baví,odpočinek,horká lázeň nebo vířivka,hudba,práce-krásně o tom píše třeba pan Hnízdil ve svých knihách.Netvrdím že suplementy jsou na nic ale některé z nich jsou natolik silné že mohou při nesprávném použití způsobit i problémy.Také záleží na tom jaké problémy s psychikou máte, protože serotonin je jen jednou z mnoha chemikálií které ovlivňují mozek.Vy třeba píšete že máte úzkosti-jenže úzkosti jsou průvodním jevem zrychlování metabolismu,protože se v organismu dějí velké věci.Při zpomalování metabolismu u rychlých lidí zase dochází k nepředstavitelné únavě-která je ale v dlouhodobém horizontu k jejich dobru protože je nutí zabrzdit svůj rychlý životní styl a dovolí jim odpočívat.Také je docela důležité při zrychlování metabolismu dostatečně jíst protože úzkost může být i příznakem hypoglykémie.[/quote:17darofc]
Úzkost je o zrychlování metabolismu? Jak si mám tedy vysvětlit to, že jsem včera usínala snad půl hodiny, dneska dopo mám úzkosti (prostě stres z nastávajícího pracovního týdne) a přesto jsem ráno naměřila 36,4 (což teda asi v praxi znamená, že jsem nejspíše ani tento měsíc neovulovala jak bych měla a zase budu mít kdovíjak dlouhý cyklus - protože minulý měsíc se mi to konečně alespoň po té ovulaci zvedlo).
Ináč já teď jídlo moc neřeším, snažím se většinu jíst zdravého, přidávat kokos v hojném množství, ale padá do mě po kouskách i smetanová zmrzlina, po letech jsem si začala dávat chleba s máslem a solí a pod., takže kalorií má mé tělo až kam \</div

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon lis 03, 2014 8:39 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Ano přesně tak úzkosti jsou mnohdy příznakem zrychlování metabolismu,protože musíte pamatovat na to že zrychlováním štítné musíte současně zrychlit i nadledvinky a vůbec všechny orgány a ty na to vůbec nejsou zvyklé.Typická je úzkost po užití kávy nebo amfetaminů-neuvěřitelně zrychlují metabolismus a člověk který je zpomalený může potom mít nepěkné úzkosti,protože se zrychlí moc, ale paradoxně i stavy kdy se cítí skvěle(neznamená to že beru amfetamin,mám raději tu kávu:))naproti tomu rychlý metabolismus si spíše "libuje" v sedativech,pivu,konopí,opiátům, protože zklidňují a dovolí mu relaxovat.
Mnohdy se dá štítná zrychlit jedním nebo dvěma postupy a je potřeba postupovat velmi pomalu aby se ostatní orgány přizpůsobili.
Pokud budete zrychlovat štítnou jídlem tak to vyžaduje relativně disciplínu(musí se jíst docela hodně) a vytrvalost-zrychlení jídlem trvá 6-12 měsíců podle toho jak je člověk zpomalen-mnohdy to může být až o 50% od tabulkového bazálního metabolismu.
Za tu zmrzlinu Vás chválím,za ten chleba moc ne,protože je v něm tuze málo kalorií.
Tak teď té nespavosti-neměla jste ten den guaranu?Nebo hořkou čokoládu?Neřešila jste něco co Vás rozrušilo?Necvičila jste navečer?Jedla jste hodně celý den?
Máte nějakou relaxační činnost která Vás příjemně zklidní nebo až unaví?U mě třeba funguje horká vana nebo sledování přírodopisného dokumentu třeba z korálových útesů-máte něco takového?dokážete si ten pocit zklidnění představit?Tak a teď chci abyste vysledovala které jídlo nebo jak velké množství jídla na Vás bude působit stejně-může to být klidně kýbl kvalitní zmrzliny nebo prostě jen velká porce jídla které máte fakt ráda-důležitý je pocit zklidnění nebo únavy po tom jídle.Až takovéto jídlo objevíte tak si ho dobře zapamatujte a až zase nebudete moct spát tak ho snězte a jděte si lehnout-budet spát celou noc.Mám kamarádku cyklistku závodnici a ta když má úzkosti a trému den před závody tak sní před spaním celou nutelu nebo půl sklenice medu a usne jako špalek-řekl bych že se zde fantazii meze nekladou-jsou to vyjímečné situace.Pokud ale máte problémy se spánkem denně tak už je to na hlubší zamyšlení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 59  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz