Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 12:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2015 9:34 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Lujza píše:
Zdravím všetkých:-))

Prosím o radu, od pana Jardy mám Protein CFM instant| WPC 80 a keďže mi príde ako dosť veľké blbnutie miešať ich osobitne a osobitne robiť orechové mlieko ( mandle, semienka slnečnice, ), čo hovoríte na to, že to budem mixovať raz naraz spolu aj s glycinom ? Zatial problemy nerobi...dala som do toho vcera aj namocenu figu, to uz ee, ale po Vianociach bazim po sladkom (kandida sa ozvala). Diky.
A ešte som chcela, je tu nejaký človek, ktorý sa stravuje tak, že je (jí) len raz denne, myslim okrem orechoveho mlieka, štiav (ovo a zelo) ? Mne sa veľmi nedá pripravovať čerstvý šalát do práce, alebo v práci, tak beriem len kusy ovocia doobeda, ráno šťavy a poobede cca okolo 16,00 stíham šalát a zeleninu.
Ďakujem za každú radu:-))

Je zcela dobře možné jíst jen jedno jídlo denně. Mnozí z nás ani nic víc nemohou sníst, prostě nám jídlo překáží, hlad nikdy nemáme, chuť málokdy, děláme to tak roky či desítky let. Jídlo je zvyk až zlozvyk. Prvním symptomem závislosti na jídle je hlad, druhým symptomem chuť. Obé jest zcela nefysiologické. Jde o projevy psychiky. I vaše obava o to, zda konáte dobře, když nejíte bohatě vícekráte denně, jest perverzní. Jde o projev konformitiy a naočkovanosti dogmaty. Jezte dle chuti, tak jak jíte, a neřešte to. Ono se to samo upraví. Též je možno se futrovat třeba celý víkend a pak týden skoro nejíst. Nebo naopak. Je to vlastně úplně fuk. Pokud přestanete uvažovat v klišé, budete jíst cokoliv a kdykoliv nebo taky nejíst vůbec. Takže pokračujte, vypadá to dobře, dle vašeho popisu. Jen to, co konáte, mějte víc ráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2015 9:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
takže jestli má energetickou potřebu na den cca 7000 KJ a dodá jen 3000 KJ tak z čeho ten rozdíl pokryje? Z prány? to určitě ne!

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2015 9:51 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Martina72: proč nepíšete preverSní? (sorry za off topic)

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2015 10:10 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Nickname píše:
takže jestli má energetickou potřebu na den cca 7000 KJ a dodá jen 3000 KJ tak z čeho ten rozdíl pokryje? Z prány? to určitě ne!

Není třeba chytat človíčka za slovo. Jde o postoj k věci. Je možné klidně jíst dle libosti. Dva lidé ale budou mít stejnou výkonnost a přitom naprosto jiný "příjem energie" v podobě snědených potravin. Tak byl můj příspěvek myšlen. Nesmíte vše jen měřit a vážit. Nikam daleko se nedostanete. Proč někdo z relativně mála jídla tloustne a tloustne, má nějaké fysické abnormality a je mu blbě a pak umře? Proč se někdo zjevně přejídá a kypí zdravím? A proč je to i naopak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2015 10:26 pm 
Offline

Registrován: pon lis 10, 2014 7:08 pm
Příspěvky: 12
Diky..a rada by som to asi mohla mat viac, to jo \":lol:\"
Ono, ta strava je dost kaloricka..tukom zrovna nesetrim pri salatoch, aj na Jardovu radu...do toho ide este asi liter kefiru...stavy, orechy, kokosák.
Doposial som jedla na obed varene jedlo( varena zelenina, strukovina s maslom), ale zaoberam sa tym, ze nebudem..aj ked ked to nebude vyhovovat, urcite to zmenim \":wink:\" Aj podla pocasia...ked mi bude zima a tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 12:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
martina72 píše:
Není třeba chytat človíčka za slovo. Jde o postoj k věci. Je možné klidně jíst dle libosti. 1. Dva lidé ale budou mít stejnou výkonnost a přitom naprosto jiný "příjem energie" v podobě snědených potravin. Tak byl můj příspěvek myšlen. 2. Nesmíte vše jen měřit a vážit. Nikam daleko se nedostanete. 3. Proč někdo z relativně mála jídla tloustne a tloustne, má nějaké fysické abnormality a je mu blbě a pak umře? 4. Proč se někdo zjevně přejídá a kypí zdravím? A proč je to i naopak?

tady v tomto všem co jste napsal jste jasně dokázal, že nevíte \":!:\" \":|\" Vaše věty jsem označil čísly a tak budou i odpovědi...
1. jestli mluvíte o výkonnosti těla v klidovém stavu, kdy ležíte u TV a jediná Vaše fyzická aktivita je tlukot srdce a práce orgánů těla, tak to je přesně ten stav energetické potřeby těla v KJ který Vám změří bodystat a o kterém jsem již psal dříve a pak teprve můžete spočítat kolik těch potravin je potřeba sníst.
2. nesmíte?...právě že musíte, jinak je to střelba od boku a trefit se nemusíte!
3. proč někdo z mála tloustne je naprosto jasné! Tělo ví kdy nemá dostatek a ukládá do zásob! Hranice toho kdy ví, že dostane a pak neuloží a tlustý zase hubne je cca 2000 KJ od naměřeného základu!
4. podle Vás se přejídá, podle bodystatu to může být přesně tam kde to má být a ještě když se k tomu připočte další fyzická aktivita jako práce nebo sport, tak potřeba KJ roste!
Nejen že v mnou zmiňovaném pořadu to bylo mnohokrát vysvětleno, tak se tomu i v zahraničí věnoval známý kuchař Jamie Oliver a potvrzoval stejné závěry a rady z českého pořadu a dále to mám na sobě vyzkoušeno a potvrzeno i na dalších známých, kteří si dali říct a nechali si svůj stav změřit a poté jim to fungovalo!
Citace:
Příklad mého stavu KJ kdy jsem měl ještě hodně výdeje energie ve formě fyzické práce a ledního hokeje \":arrow:\"
Naměřený bodystat 10.300 KJ + hokej 1h 4.860 KJ + práce cca 3.000 KJ = 18.160 KJ
a nyní zjednodušený příklad ve formě jídla...Kokosový olej - 540g = 18.382 KJ Rajčata - 20kg = 17.600 KJ atp.

a pak přece není potřeba vše měřit a vážit \":idea:\" \":wink:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 12:58 pm 
Offline

Registrován: pon lis 10, 2014 7:08 pm
Příspěvky: 12
[quote="Nickname":2fy2ueku]tady v tomto všem co jste napsal jste jasně dokázal, že nevíte \":!:\" \":|\" Vaše věty jsem označil čísly a tak budou i odpovědi...
1. jestli mluvíte o výkonnosti těla v klidovém stavu, kdy ležíte u TV a jediná Vaše fyzická aktivita je tlukot srdce a práce orgánů těla, tak to je přesně ten stav energetické potřeby těla v KJ který Vám změří bodystat a o kterém jsem již psal dříve a pak teprve můžete spočítat kolik těch potravin je potřeba sníst.
2. nesmíte?...právě že musíte, jinak je to střelba od boku a trefit se nemusíte!
3. proč někdo z mála tloustne je naprosto jasné! Tělo ví kdy nemá dostatek a ukládá do zásob! Hranice toho kdy ví, že dostane a pak neuloží a tlustý zase hubne je cca 2000 KJ od naměřeného základu!
4. podle Vás se přejídá, podle bodystatu to může být přesně tam kde to má být a ještě když se k tomu připočte další fyzická aktivita jako práce nebo sport, tak potřeba KJ roste!
Nejen že v mnou zmiňovaném pořadu to bylo mnohokrát vysvětleno, tak se tomu i v zahraničí věnoval známý kuchař Jamie Oliver a potvrzoval stejné závěry a rady z českého pořadu a dále to mám na sobě vyzkoušeno a potvrzeno i na dalších známých, kteří si dali říct a nechali si svůj stav změřit a poté jim to fungovalo!
[quote:2fy2ueku]Příklad mého stavu KJ kdy jsem měl ještě hodně výdeje energie ve formě fyzické práce a ledního hokeje \":arrow:\"
Naměřený bodystat 10.300 KJ + hokej 1h 4.860 KJ + práce cca 3.000 KJ = 18.160 KJ
a nyní zjednodušený příklad ve formě jídla...Kokosový olej - 540g = 18.382 KJ Rajčata - 20kg = 17.600 KJ atp. [/quote:2fy2ueku]
a pak přece není potřeba vše měřit a vážit \":idea:\" \":wink:\"[/quote:2fy2ueku]
Ono, nie su cisla, ako cisla....mna zaujalo to, co pise pán Jarda tu na prvej strane

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 7:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
co mně vyhovuje vím velice dobře \":wink:\"
to o čem mluvíte Vy jsem odpověděl v č.4
když se to podaří intuitivně tak jen dobře, nic proti tomu nemám (aby bylo lépe chápáno \":wink:\" ) a můžu Vám říct, že je to velice malé procento lidí, kterým se to podaří a zbytek se trápí do doby než přijdou na měření a pak se jim uleví a jde to a musí tu energii na tabulkování obětovat \":wink:\"
špatně jste to možná pochopila...nemusíte se nikde vtěsnat, +/- KJ nehrají roli, protože měřený stav je klidový a nikdo neleží u TV, takže přečtěte ještě jednou odpověď č.1 \":wink:\"
hladovky snáším taky dobře, mám za sebou 28 dní půst a už se těším až začnu po svátcích s půstem abych ty následky svátků zase odboural \":P\"
podle mého názoru do kokosového mléka ano, bude to fajn energeticky i nutričně vyvážené jídlo \":wink:\"

prosím necitujte když odpovídáte hned pod tím \":wink:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř led 07, 2015 2:43 pm 
Offline

Registrován: pon lis 10, 2014 7:08 pm
Příspěvky: 12
Ďakujem, Nickname! \":wink:\"
To s tou citáciou ste ako mysleli, niečo som domrvila? \":oops:\" Akože opravím, ak treba.

Ej veru o hladovke teraz premýšľam aj ja, len je dosť zima. Gratulujem Vám k tak dlhým hladovkám, mne je v zime fakt zima, v lete v pohode, aj ke´d nad desať dní to nikdy nebolo.
Aj keď v lete nie sú sviatky pokoja a moja úchylka...šľahačka, tu si dopriavam na Vianoce chjo. A orechové mlieko je veľmi mňam s proteínmi ( aj keď viem si ho predstaviť aj s kopcom šľahajdy \":oops:\" \":oops:\" ), len som chcela vedieť či sa to nebije chemicky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř led 07, 2015 4:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Není zač. \":wink:\"
Nedomrvila jste nic, jde jen o to ať se neopakuje toho moc, co je jen těsně nad tím, což znamená, naše poslední 3 komentáře bez citací jsou OK a myslím že dostačující a citace není potřeba. Když to uteče dál a chcete na to reagovat pak je citace na místě, ale jinak ne. Někdy stačí, když reagujete na něčí poslední komentář, napsat jen jeho jméno a taky to kolikrát stačí.
Je to tak pravidlem jinde na fórech a pak je to přehlednější \":)\"

Když chcete řešit trávení a ať se necítíte vždy po jídle zralá do postele, tak tam je nejlepší se držet pravidel Dělené stravy \":idea:\" dobře popsané to mají zde \":arrow:\" is.muni.cz/th/142658/fsps_b/Delena_strava.doc
Vánoce a svátky a oslavy neřešte, v klidu si dejte co je \":wink:\"
Zimou u půstu jsem netrpěl, jen trošku nohy byly studené, ale to mám někdy i bez půstu, no a pak jsem to nepodceňoval a byl radši oblečen tak trošku více než jindy \":mrgreen:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát led 23, 2015 4:36 pm 
Offline

Registrován: pát led 23, 2015 4:32 pm
Příspěvky: 1
Nedávno jsem našla takový obecný Příklad vyváženého zdravého jídelníčku. Dost se to tady řešilo, tak to snad někomu pomůže. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát led 23, 2015 5:02 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
PavlaKap píše:
Nedávno jsem našla takový obecný Příklad vyváženého zdravého jídelníčku. Dost se to tady řešilo, tak to snad někomu pomůže. \":-)\"

Tento jídelníček na stránkách http://painandgain.cz/ je dle mě velice nezdravý a nedoporučil bych ho ani nejhoršímu nepříteli. Každé jídlo z tohoto jídelníčku obsahuje mléko a lepek, to ukazuje na absolutní neznalost v oblasti výživy. Běžte si dělat reklamu někam jinam, protože tady většina lidí ví, že lepek a mléko patří mezi nejvíc škodlivé potraviny.


Naposledy upravil Ates dne sob led 24, 2015 10:19 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát led 23, 2015 9:19 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
PavlaKap píše:
Nedávno jsem našla takový obecný Příklad vyváženého zdravého jídelníčku. Dost se to tady řešilo, tak to snad někomu pomůže. \":-)\"

No potes! Tak nekomu snad pomuze, ale jedine tak do hrobu. \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát led 23, 2015 10:09 pm 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
miram píše:
No potes! Tak nekomu snad pomuze, ale jedine tak do hrobu. \":mrgreen:\"

Mám pocit, jako by Milan Pichlík, majitel webu painandgain.cz, prostě opsal 40 let staré jídelníčky z dob komunizmu. Jídelníček založený na mléku a pečivu tehdy soudruzi propagovali. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát led 23, 2015 10:31 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
\":D\" \":D\" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz