Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 2:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát pro 26, 2014 9:22 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
bfinger píše:
Dobrý den, již nějakou dobu mne trápísilná plynatost spolu s odolávajícím akné. Po přečtění zdejšího fora jsem dosšel k zaveru ze by semohlo jednat o kandidozu. Jine priznaky kromě výše zmíněných nejsou takže doufám že se nejdedná o nějáké velké premnožení kvasinek. Provedl jsem plyvací test a vyšel pozitivně.
Chtěl bych se vás proto zeptat zda můj jídelníček a postup dokáže samozřejmně časem kandidu vrátit do přirozených poměrů.
Zaprvé bych provedl zde popsanou šanku. Dále bych začal dávkovak laktobacily,Intcel do frimy diochi a prípravek cytosan od fimry energy, zařadil čaje Lapachao Mate a bylinky. Dále bych řidal chlorelu a ječmen.
Dále uvedu jídelníček :
SNídaně : Vajíčka v nějáké formě(Někdy kvalitní párek či klovása) spolu se zeleninovým salátem a oříškový mix (Mandle, Lněné semínka, Seznam Slunečnice, Dýnovky)
Oběd Libové maso přírodně spolu s pohankou/jahly/CElozrenou ryzi
Svačina : Kysele jablko
Večeře : čístý sýr cottage/Čístý bílý jogurt s acidobacily a v něm romzýchán strohaný kokos mák troška kakaa a skořice a opět zeleninový salát.
Dále někdy místo zeleninových salátů (do kterých přidávám cobuli a česnek) zařadit kysané zelí. Pořídím si také jablečný ocet.
Je tento přistp rozumný a bude mít výsledky či je třeba něco změnit případně úplně překopat ?
Předem děkuji za odpověď-

Co se tyka toho jidla, ja bych vyloucila parky, klobasy, maso, taky cottage cheese, celozrnnou ryzi, pohanku, jahly a kakao.
Jinak nevim co je tady toto ...Intcel do frimy diochi???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát pro 26, 2014 9:24 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
Tak to mi začínají docházet nápady na jídla. Mám se tedy cpát zeleninou když mám hlad. Celkem dost sportujia z nečeho tu enregii brát musím. Intocel mi byl doporučen jako přípravek pro očistu střev http://www.diochi.cz/intocel-kapky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát pro 26, 2014 9:43 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
bfinger píše:
Tak to mi začínají docházet nápady na jídla. Mám se tedy cpát zeleninou když mám hlad. Celkem dost sportujia z nečeho tu enregii brát musím. Intocel mi byl doporučen jako přípravek pro očistu střev.

Pokud chces kvasinky co nejdriv srovnat do late, tak se opravdu nacpavej zeleninou. Pokud do sveho jidelnicku zaradis hned na zacatku lecby ty potraviny, ktere jsem ti neschvalila, potahne se to do nekonecna a to jiste nechces.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát pro 26, 2014 9:44 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
miram píše:
Pokud chces kvasinky co nejdriv srovnat do late, tak se opravdu nacpavej zeleninou. Pokud do sveho jidelnicku zaradis hned na zacatku lecby ty potraviny, ktere jsem ti neschvalila, potahne se to do nekonecna a to jiste nechces.

Samozřejmně nechi. Takže tedy i libovémaso ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2014 8:17 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 6:19 pm
Příspěvky: 29
Skušali ste niekto pri candide aj srvátku? či je to dobre alebo nie? skopírujem čo som našiel v jednom článku:
Srvátka má vysokú nutričnú a biologickú hodnotu, no zároveň neobsahuje veľa kalórií, pretože z 95% ju tvorí voda. Približne 4,5% jej obsahu tvorí mliečny cukor, ktorý rýchlo dodáva telu potrebnú energiu. V črevnom trakte sa zmení na mliečnu kyselinu, ktorá priaznivo pôsobí na črevnú mikroflóru a podporuje trávenie - podporuje množenie užitočných baktérií v hrubom čreve, najmä bifidobaktérií a laktobacilov. Obsahuje bielkoviny, minerálne látky ako vápnik, draslík a horčík, vitamíny skupiny B (B1, B2, B6, B 12) a tiež vitamíny C a A. Bielkoviny v srvátke svojou biologickou hodnotou vysoko prevyšujú bielkoviny v mäse, vajíčkach či v sóji.

čo si o tom myslíte? aj v pán Jarda? zaujímal by ma Váš názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 10:39 am 
Offline

Registrován: pát pro 26, 2014 9:25 am
Příspěvky: 1
Dobry den,

mam u seba podozrenie na kandidozu, ale nie som si isty, doktori mi to zatial neboli schopni zistit (2x vyter z ust, negativny). Vzdy po ranu mam neprijemny pocit v ustach (sucho a zapach) a okolo dasni a sliznici mam biele hleny (resp. take povrazky), ktore idu jednoducho zotriet. Nedavno som mal zapal dasni, ktory mi ustupil a davnejsie (oktober/november) som bral 2x antibiotika (raz na streptokoka, druhe mi predpisal doktor na ten zapal dasni), bohuzial som popri tom nebral probiotika.
Myslite, ze sa moze jednat o kandidozu? Mam zacat brat probiotika a zacat s protikvasinkovou dietou? Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 19, 2015 7:12 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
Ahoj nerad otravuju,ale potřeboval bych pomoct s kvasinkou. Především utvrzení že vše dělám dobře. Doma se na mě dívají jako na blázna a ja si nejem moc jistý. A jak bylo zmíněno je to i hodně o psychice takže kdybyste to jen nějak okomentovali.
S dietou jsem začal před pár dny.
Takže když vstanu dám jabl ocet do vody vypiji, snidani si hodin 3-4 vajicka na panev + hlavkove zeli porek cibule zaliju olivovym olejem.
Obed kus masa(Dle Sakulovy tabulky naprosto v pořádku, pokud někdo nejí maso jehovolba) prirodne zase hodne zeleniny treba redkvicky, brokolice, zaliju bud lnenym nebo konopnym olejem.
Během dnes Lapacho, Mate, Zazvorovy caj, medunka, hermanek. Take dávám tak dvě lžíce kokosového oleje a oříšky (Mandle) semínka (Dynovky, Lnene,)
Preparaty: Vytazek z cesneku, chlorella, Lepicol, Rybi tuk.
Večeře je kysané zelí.
Chtěl jsem dávat i sýry(Cottage, případně bezplísnove) nebo jogurt(hollanida čistý) ale obávám se reákce.
Trápí mě totiž večerní plynatost. Plivací test mi vyšel pozitivně ale nemám kromě lehčího akné a večerní nevolnosti žádné příznaky.
Takže bych chtěl jenom vaše schválení nebo aspon souhlas že je to okay. Případně co můžu ještě jíst.
Děkuju moc \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 19, 2015 7:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
bfinger píše:
Ahoj nerad otravuju,ale potřeboval bych pomoct s kvasinkou. Především utvrzení že vše dělám dobře. Doma se na mě dívají jako na blázna a ja si nejem moc jistý. A jak bylo zmíněno je to i hodně o psychice takže kdybyste to jen nějak okomentovali.
S dietou jsem začal před pár dny.
Takže když vstanu dám jabl ocet do vody vypiji, snidani si hodin 3-4 vajicka na panev + hlavkove zeli porek cibule zaliju olivovym olejem.
Obed kus masa(Dle Sakulovy tabulky naprosto v pořádku, pokud někdo nejí maso jehovolba) prirodne zase hodne zeleniny treba redkvicky, brokolice, zaliju bud lnenym nebo konopnym olejem.
Během dnes Lapacho, Mate, Zazvorovy caj, medunka, hermanek. Take dávám tak dvě lžíce kokosového oleje a oříšky (Mandle) semínka (Dynovky, Lnene,)
Preparaty: Vytazek z cesneku, chlorella, Lepicol, Rybi tuk.
Večeře je kysané zelí.
Chtěl jsem dávat i sýry(Cottage, případně bezplísnove) nebo jogurt(hollanida čistý) ale obávám se reákce.
Trápí mě totiž večerní plynatost. Plivací test mi vyšel pozitivně ale nemám kromě lehčího akné a večerní nevolnosti žádné příznaky.
Takže bych chtěl jenom vaše schválení nebo aspon souhlas že je to okay. Případně co můžu ještě jíst.
Děkuju moc \":)\"

Kus masa je podle Sakulovy tabulky ok, to ja vim, ale ja jsem ti uz rikala, ze me maso zpusobovalo plynatost. Tak to vyzkousej par dnu bez masa a uvidis co to s tebou udela. Pokud zjistis, ze to maso na tu plynatost nema zadny vliv, tak ho klidne jez kdyz chces a hledej v tom pripade ale dal vinika. Musis sam na sobe vyzkouset co ti dela dobre a co ne.
Ze syru bych jedla pouze nepasterizovane ...ovci a kozi. Cottage je pasterizovany.
A co bys chtel mit jeste za priznaky? Akne a vecerni nevolnost ti copak nestaci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 19, 2015 8:00 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
Stačí bohatě.Ale po tom co jsem viděl některé hrůzostršné příznaky tak sem si říkal že se nejedná snad o takové přemnožení. Toť vše. Snažím se na to dívat pozitivně. Že to není konec světa.
Maso sem měl k bojedu a parkrat sem si za odpoledne prdnul ale to je snad normální zádná bouře se nekonala. Uvidíme co udělá večeře plánuju pouze samotné kysané zelí.
Takže postup jinak okay ? Začnu eliminovat potraviny které mi způsobí nadýmání. Jakmile je najdu vyřadím a budu postupně citlivě zkoušet co mohu jíst a co ne. 3-4 týdny na kategorii 0-1 poté pomalu 2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 6:20 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
Dneska jsem koupil bio nepasterizovaný kozí sýr a je na cestě kefírová houba zanču vyrábět kefír. DNešní den bez masa. Je čas kvasinku pořádně nakopat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 7:17 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
bfinger píše:
Dneska jsem koupil bio nepasterizovaný kozí sýr a je na cestě kefírová houba zanču vyrábět kefír. DNešní den bez masa. Je čas kvasinku pořádně nakopat.

Ja verim, ze to s candidou jiste zamava! ...s mrchou!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 21, 2015 3:06 am 
Offline

Registrován: ned zář 21, 2014 12:10 am
Příspěvky: 4
Dobrý večer \":)\"Tak já už půl roku jsem na dietě.Můj stav se výrazně zlepšil,nadýmání a plynatost jsou pryč.Výrazně mi pomohl Biopron 9.A vysazení antikoncepce, ačkoliv jsem ženské problémy neměla. O vánocích jsem bohužel hřešila a ihned jsem to samozřejmě pocítila \":)\"Ale pak mi stačí chvíli zas nahodit režim a je to zas v cajku.Nedávno jsem nasadila lichořeřišnicové kapky a okamžitě jsem to začala cítit v dutinách a ve střevech,po vysazení opět dobrý.Asi ten alkohol mi neseděl..zhoršení vždy cítím v dutinách a bolesti ve střevech.Musím říct,že od té doby co beru magnézium,tak jsem psychicky hrozně v pohodě..skoro nic mě nerozhodí,takže u něj už asi zůstanu \":)\"Zásaditost moči se mi taky hodně srovnala.Tak jsem zvědavá jak dlouho ještě budu bojovat...Ale vlastně myslím že mi tento způsob stravování v podstatě vyhovuje a je mi po něm fajn..zelenina,pohanka,občas jáhly,kefír,kysané zelí,česnek,kokos olej,už dám i občas čočku,ořechy ,semínka..občas si dám dvojku červeného,pro radost \":)\"Dokonce se mi po jodu a selenu výrazně zlepšily hodnoty štítné žlazy,takže léčba která mi hrozila už není aktuální,což je pecka \":)\"jelikož doktorka mi tvrdila,že jod mi v žádném případě nepomůže..takže děkuji za rady na foru \":)\"..a zdar nám všem at to prostě nevzdáme a vydržíme \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 21, 2015 11:47 am 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 2:18 pm
Příspěvky: 31
Včera jsem po požití kozího sýru dotal průjem tmavě zelené barvy a bylo to pkryté takovým bílým povlakem. Je to umírající kvasinka?
Jinak bych se rád zeptal jak to vidíte s vývary ? Nepříkald zeleninový případně z masa. Mám tušení že nebudou moc dobré ale pro jistotu se zeptám. Myslím že se to tad ynikde ještě neřešilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 21, 2015 1:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
bfinger píše:
Tak to mi začínají docházet nápady na jídla. Mám se tedy cpát zeleninou když mám hlad. Celkem dost sportujia z nečeho tu enregii brát musím. Intocel mi byl doporučen jako přípravek pro očistu střev http://www.diochi.cz/intocel-kapky.

je potřeba se zajímat o kalorickou hodnotu potravin a zelenina má tyto hodnoty velmi nízko, takže musíte zařadit něco co dodá více energie při zachování menšího množství aby jste neměl na oběd 5 kg zeleniny \":!:\"
Jestli si děláte saláty, tak si tam přihoďte třeba semínka dýně, lnu, slunečnice nebo sezamu a zalít olivovým olejem e.p. \":idea:\"
Semínka z každého po 20g a 15ml oleje Vám přihraje 2.234KJ k té zelenině která Vám nestačí \":!:\"
Pak dejte vědět jestli už jste se najedl, věřím že určitě \":wink:\"
Zařaďte i čerstvý kokosový ořech nebo olej...to dává skvělou energii \":idea:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 21, 2015 4:29 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
bfinger píše:
Včera jsem po požití kozího sýru dotal průjem tmavě zelené barvy a bylo to pkryté takovým bílým povlakem. Je to umírající kvasinka?
Jinak bych se rád zeptal jak to vidíte s vývary ? Nepříkald zeleninový případně z masa. Mám tušení že nebudou moc dobré ale pro jistotu se zeptám. Myslím že se to tad ynikde ještě neřešilo.

Moc dobre ti radi Nickname.
Proc si chces delat zeleninove vyvary? Znicis veskere vitaminy, neni nad cerstve stavy.
A masovy vyvar? Ten snad taky prekyseluje organizmus, nejenom samotne maso ...kyselina mocova. \":mrgreen:\"
A jinak je nejlepsi sem umistit fotku, pokud chces vedet co z tebe vychazi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz