Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 4:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 31, 2010 1:05 pm 
Offline

Registrován: úte bře 30, 2010 9:49 pm
Příspěvky: 4
Protože mám už nějaké zkušenosti se šankaprakšalánou, rozhodla jsem se tyto dvě metody očisty spojit. Po třetí a čtvrté dávce epsomské soli jsem se prolévala vodou - na dvakrát jsem vypila přibližně dva litry vody v rozmezí těchto dvou hodin mezi jednotlivými dávkami soli. Odcházela ze mě jen čistá voda, přesto - abych předešla nahromadění toxinů ve střevech, udělala jsem si klystýr. Když nad tím teď přemýšlím, asi jsem to opravdu podcenila a měla v klystýrech pokračovat i v následujících dnech i přesto, že vyprazdňování bylo pravidelné a bez problémů. V sobotu a neděli po očistě jsem se cítila dobře - hlavně co se týká energie, jen s mírnými bolestmi hlavy. Ale v dalších dnech jsem začala být trošku unavená a ty bolesti hlavy - hlavně za očima se stupňovaly,což mě často nutilo ke spánku.Tu bolest za očima občas mívám, když si dám i malé množství alkoholu - tímto by se dala potvrdit Vaše teorie o jakési otravě organismu a taky o stavu mých jater ve 28letech. Děkuji za Vaše rady, alespoň mám poučení pro další kolo, které mě čeká tento víkend a asi se mám na co těšit! Několikrát jsem byla na masáž vnitřních orgánů, kde se mi masér pokoušel zprůchodnit žlučovody,ale zřejmě pro množství kamenů a nečistot ve žlučových cestách se mu to nepodařilo. Ještě by mě a možná i mnoho jiných žen zajímalo, jestli by mohla být problémem právě probíhající menstruace nebo třeba těhotenství. Očista jater je kontraindikována v případech nemoci - ty stavy, na které se ptám, sice nejsou nemoc, ale přesto jsou určitá odchylka od normy. Právě v těhotenství by se některé ženy mohly chtít čistit, aby se jejich tělo dalo do pořádku. A i když menstruace není nemoc, přesto ji některé ženy jako nemoc prožívají (bolesti břicha,migrény,únava). Jaký vliv by tedy mohla mít očista jater samotná, případně spojená se šankaprakšalánou (jak to tady někdo nazval "játraprakšalána \":)\" ). Nevadí, když ta první ovocná šťáva po očistě bude zase jablečná nebo grepová - nevyvolá tato kombinace opět další čištění?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 31, 2010 7:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
oldieska píše:
Protože mám už nějaké zkušenosti se šankaprakšalánou, rozhodla jsem se tyto dvě metody očisty spojit. Po třetí a čtvrté dávce epsomské soli jsem se prolévala vodou - na dvakrát jsem vypila přibližně dva litry vody v rozmezí těchto dvou hodin mezi jednotlivými dávkami soli. Odcházela ze mě jen čistá voda, přesto - abych předešla nahromadění toxinů ve střevech, udělala jsem si klystýr. Když nad tím teď přemýšlím, asi jsem to opravdu podcenila a měla v klystýrech pokračovat i v následujících dnech i přesto, že vyprazdňování bylo pravidelné a bez problémů. V sobotu a neděli po očistě jsem se cítila dobře - hlavně co se týká energie, jen s mírnými bolestmi hlavy. Ale v dalších dnech jsem začala být trošku unavená a ty bolesti hlavy - hlavně za očima se stupňovaly,což mě často nutilo ke spánku.Tu bolest za očima občas mívám, když si dám i malé množství alkoholu - tímto by se dala potvrdit Vaše teorie o jakési otravě organismu a taky o stavu mých jater ve 28letech. Děkuji za Vaše rady, alespoň mám poučení pro další kolo, které mě čeká tento víkend a asi se mám na co těšit! Několikrát jsem byla na masáž vnitřních orgánů, kde se mi masér pokoušel zprůchodnit žlučovody,ale zřejmě pro množství kamenů a nečistot ve žlučových cestách se mu to nepodařilo. Ještě by mě a možná i mnoho jiných žen zajímalo, jestli by mohla být problémem právě probíhající menstruace nebo třeba těhotenství. Očista jater je kontraindikována v případech nemoci - ty stavy, na které se ptám, sice nejsou nemoc, ale přesto jsou určitá odchylka od normy. Právě v těhotenství by se některé ženy mohly chtít čistit, aby se jejich tělo dalo do pořádku. A i když menstruace není nemoc, přesto ji některé ženy jako nemoc prožívají (bolesti břicha,migrény,únava). Jaký vliv by tedy mohla mít očista jater samotná, případně spojená se šankaprakšalánou (jak to tady někdo nazval "játraprakšalána \":)\" ). Nevadí, když ta první ovocná šťáva po očistě bude zase jablečná nebo grepová - nevyvolá tato kombinace opět další čištění?

Menstruace by asi tvořila pouze drobné problémy, ale v těhotenství bych to provádět nedoporučoval, to by mohlo skončit i potratem. Ty nesmyslné potíže při menstruaci, mají ženy právě kvůli překyselení a po odkyselení nic takového nemají a nechápou, proč se tak dlouho a nesmyslně trápily. Zpočátku se vždy problémy trochu zhorší, jak se tělo čistí, ale pak již je klid napořád, což rozhodně stojí za to. Tu šťávu si můžete dát podle chuti, já většinou používám jablečnou s grepovou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 3:19 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Pane Jardo , mám kamaráda , kterému zjistili v listopadu 2009 kameny ve žlučníku o velikosti 8 až 22 mm / stěna žlučníku zesílená na 4-5 mm pozánětlivá reakce / - měl bolesti a šel na vyšetření - sono . Od té doby provedl 3 očisty a vyšlo z něj dost kamenů / pouze tmavě zelené po první a druhé a světle zelené po třetí / od té doby oddělená strava bez mléčných výrobků a masa , 1x za 14 dní mořská ryba , cca. 3 l šťáv za den / kombinace mrkev , jablko , pomeranč / . Před týdnem / 4 dny po 3 očistě / si nechal udělat opět sono , ale kameny jsou zde stále / velikost 9 až 25 mm , stěna žlučníku stále zesílená na 4-5 mm ... standard je 1 mm / , stejně žlučník v současném stavu pracuje špatně ... jako kdyby nebyl - podle vyjádření doktora . Po první očistě bolest přešla , jen občasné , drobné popichování v oblasti jater ( žlučníku ) . Doktor mu řekl , že žádná očistná kůra žlučníkové kameny ze žlučníku nevytlačí , očistná kůra vytlačí pouze ze žlučovodů , už drobný písek / bahno / zhoršuje činnost žlučníku a následně to má vliv na tenké střevo - řešení je vyndat žlučník . Jak to vidíte ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 5:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Pane Jardo , mám kamaráda , kterému zjistili v listopadu 2009 kameny ve žlučníku o velikosti 8 až 22 mm / stěna žlučníku zesílená na 4-5 mm pozánětlivá reakce / - měl bolesti a šel na vyšetření - sono . Od té doby provedl 3 očisty a vyšlo z něj dost kamenů / pouze tmavě zelené po první a druhé a světle zelené po třetí / od té doby oddělená strava bez mléčných výrobků a masa , 1x za 14 dní mořská ryba , cca. 3 l šťáv za den / kombinace mrkev , jablko , pomeranč / . Před týdnem / 4 dny po 3 očistě / si nechal udělat opět sono , ale kameny jsou zde stále / velikost 9 až 25 mm , stěna žlučníku stále zesílená na 4-5 mm ... standard je 1 mm / , stejně žlučník v současném stavu pracuje špatně ... jako kdyby nebyl - podle vyjádření doktora . Po první očistě bolest přešla , jen občasné , drobné popichování v oblasti jater ( žlučníku ) . Doktor mu řekl , že žádná očistná kůra žlučníkové kameny ze žlučníku nevytlačí , očistná kůra vytlačí pouze ze žlučovodů , už drobný písek / bahno / zhoršuje činnost žlučníku a následně to má vliv na tenké střevo - řešení je vyndat žlučník . Jak to vidíte ?

Prostudujte to tady a uvidíte, že to jde. Základem je velká dodávka hořčíku a omega 3 mastných kyselin, hořčík rozpustí ty vápenné kameny a omega 3 mastná kyselina vyřeší ten zánět. Většinou na to stačí tři měsíce a játra je potřeba čistit tak dlouho, dokud z nich cokoliv poleze a to klidně trvá i rok. Pokud se jeho potíže nezhoršují, tak nechápu, proč by se nechal řezat a umožnil tak trvale zlikvidovat dokonalé dílo přírody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 7:25 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Hořčík / jako práškový chlorid hořečnatý nebo kapsle např. od Finclubu / v jaké dávce by se měl podávat denně a omega 3 mastné kyseliny / např. kapsle jako doplněk stravy od NaturaMed / v jakém množství ... další očisty jater a žlučníku zatím vynechat nebo pokračovat a odstranit alespoň ty menší ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Hořčík / jako práškový chlorid hořečnatý nebo kapsle např. od Finclubu / v jaké dávce by se měl podávat denně a omega 3 mastné kyseliny / např. kapsle jako doplněk stravy od NaturaMed / v jakém množství ... další očisty jater a žlučníku zatím vynechat nebo pokračovat a odstranit alespoň ty menší ?

Dávky hořčíku se stále pomalu navyšují, až do průjmu a pak se dávka sníží na poslední akceptované množství u kterého se průjem nedostavuje. Omega 3 mastné kyseliny jen ze sirné patlanice, nic jiného bych vám nedoporučoval a můžete i celou várku denně. Pokud to nečiní potíže, tak bych pokračoval a snažil se z těch jater dostat cokoliv, co vyleze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 6:45 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
V jakém poměru se ředí čistý chlorid hořečnatý s 1l vody ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
V jakém poměru se ředí čistý chlorid hořečnatý s 1l vody ?

Nepíšete k jakému účelu by to mělo sloužit, ale obecně na pití tak plná moka lžička do 0,3-1,5 litru vody a na mazání 2,5 % roztok, čili plastová malá lžička, což je tak 2,5-3 g, do 1 dcl vody a dát do rozprašovače. Používá se stejně jako olej na opalování, postříkat, rozetřít a nechat uschnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 12:44 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Na rozpuštění žluč. kamenů ve žlučníku , jaké denní množství vypít , mazání je také vhodné ? Jaký je Váš názor na Chanca Piedra ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 2:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Na rozpuštění žluč. kamenů ve žlučníku , jaké denní množství vypít , mazání je také vhodné ? Jaký je Váš názor na Chanca Piedra ?

Jediné omezení je stav průjmu, jinak se to dá dávkovat dle chuti. Samozřejmě kameny zajímá hořčík v krvi a ten tam přes unavená střeva doplňuje člověk dost dlouho, je tedy vhodné to do sebe cpát všemi možnými cestami. Chanca Piedra funguje, ale ta cena nic moc, to záleží na stavu vaší peněženky, ale dá se užívat souběžně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 5:51 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Na rozpuštění zvápenatělých žluč. kamenů ve žlučníku , které nevyjdou očistnou kůrou je třeba dostatek Mg v jakékoliv formě a na zánět žlučníku sirná patlanice . Je to tak p. Jardo ? Omega 3 mast. kys. lze přidávat také ve formě kapslí nebo je to neúčinné a jediný způsob je sirná patlanice ? Nejdou kameny tohoto typu rozbít stejným způsobem jako ledvinové ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Na rozpuštění zvápenatělých žluč. kamenů ve žlučníku , které nevyjdou očistnou kůrou je třeba dostatek Mg v jakékoliv formě a na zánět žlučníku sirná patlanice . Je to tak p. Jardo ? Omega 3 mast. kys. lze přidávat také ve formě kapslí nebo je to neúčinné a jediný způsob je sirná patlanice ? Nejdou kameny tohoto typu rozbít stejným způsobem jako ledvinové ?

Ano je to tak, ty kapsle klidně jíst můžete, ale proti velkým dávkám sirné patlanice to nejde srovnávat. To je jako srovnávat střelbu z praku se střelbou z děla. Zda jdou mechanicky rozbít, to opravdu netuším, já se v klasické medicíně zase tak detailně neorientuji, protože invazivní metody neuznávám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 7:30 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Děkuji , velká dávka sirné patlanice je cca. kolik na den ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 8:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Děkuji , velká dávka sirné patlanice je cca. kolik na den ?

Klidně se dá jíst i celá várka denně, případně dělat patlanici v jiném poměru a dá se zpočátku použít i poměr oleje proti tvarohu, nebo kefíru i 1:1. To se aplikuje zhruba týden, až 14 dní a pak se přejde na standardní směs.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 8:10 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Mám k Vám ještě pár dotazů :
- jaký je rozdíl ve vzhledu mezi cholest. a zvápen. kamenem / jak se v míse poznají /
- proč nevyjdou zváp. kameny snadno jako cholest.
- kamarád četl recept na očistu , kde se používá teplý olivový olej 3x po 100 ml - je rozdíl mezi teplým a studeným olejem v celkovém efektu
- před očistou se může brát sirná patlanice nebo ji vynechat cca. 2-3 dny před očistou
Děkuji za odpovědi .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz