Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 4:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 10, 2010 7:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Denní dávka pití : cca 1,5 - 2 l šťáv , 1 l čaje , 0,5 l kombuchy a od pátku ještě 1 l Mg+voda.
Jde mi o to , zda-li 1 l Mg / zatím 2 lžičky Mg s vodou / je dostatečná denní dávka , nebo je třeba dávku zvýšit . Pokud je dávka Mg nízká , tak vynechat šťávy nebo Mg lze přimíchávat do šťáv a kombuchy / nebude mít pak menší účinek než s vodou / ?

Ten objem je v pořádku a vše nad 2,5 litru je dobře. Ten hořčík není nutné pít v nějakém velkém množství vody, já to zamíchám zhruba do 1 dcl a vypiji. Je to sice dost hořké, ale zdaleka to nedosahuje chuti fernetu, tedy nevidím důvod to nějak více ředit. Vhodnější je to pít pouze ve vodě, protože v čemkoliv jiném to již může nějak reagovat a to se těžko odhaduje. Sice by to s největší pravděpodobností nijak nevadilo, ale jistota je jistota. Dávku musíte dostat až do průjmu, to se jinak odhadnout nedá co je dost, nebo málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 10, 2010 9:53 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Pri piti jablkovej stavy v dni, kedy sa prevedie samotna procedura, je ju mozne aj s nejakou miesat, napriklad s mrkvovou, alebo cviklovou, alebo je dolezite pit vyhradne jablkovu stavu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 10, 2010 4:40 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tak, dnes mam tretiu ocistu pecene. Chcem skusit ist podla normalneho, teda zimneho casu. Tento letny na to nepouzijem, takze s pitim prvej davky soli zacinam o 19:00, a samotne vypitie grepovo-olejovej zmesi prevediem o 23:00.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 10, 2010 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Pri piti jablkovej stavy v dni, kedy sa prevedie samotna procedura, je ju mozne aj s nejakou miesat, napriklad s mrkvovou, alebo cviklovou, alebo je dolezite pit vyhradne jablkovu stavu.

Raději ji pijte samotnou, jde tam o specifickou kyselinu, která pomáhá při změkčování úsad a ty se pak snadněji vyloučí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 10, 2010 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tak, dnes mam tretiu ocistu pecene. Chcem skusit ist podla normalneho, teda zimneho casu. Tento letny na to nepouzijem, takze s pitim prvej davky soli zacinam o 19:00, a samotne vypitie grepovo-olejovej zmesi prevediem o 23:00.

Ano mělo by se raději používat normálního přírodního čase, ne toho státního, který akorát komplikuje lidem život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 12:30 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Ano mělo by se raději používat normálního přírodního čase, ne toho státního, který akorát komplikuje lidem život.

Tak tak, rovnaky nazor. O 23:00 som vypil olej+grep, bublalo to tam pri peceni riadne, tak som zavedavy, co zo mna cez noc/zajtra rano vyleze. Zatial inak najpohodovejsia procedura z troch, postupne ziskavam prax. Zatial mi ani nieje zle, co sa o predoslych dvoch o tomto case nedalo povedat.

Ozaj, co tak doplnit toto info o posunuti casu do jaterni ocisty. Nie kazdeho to napadne a podla mna je to dolezita vec.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tak tak, rovnaky nazor. O 23:00 som vypil olej+grep, bublalo to tam pri peceni riadne, tak som zavedavy, co zo mna cez noc/zajtra rano vyleze. Zatial inak najpohodovejsia procedura z troch, postupne ziskavam prax. Zatial mi ani nieje zle, co sa o predoslych dvoch o tomto case nedalo povedat.

Ozaj, co tak doplnit toto info o posunuti casu do jaterni ocisty. Nie kazdeho to napadne a podla mna je to dolezita vec.

Tak s tím časem to mohu upravit, ale hned to nebude, mám docela našlapáno a nějak to nestíhám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 9:33 am 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Nevim kam zaradit muj dotaz,tohle vlakno me prislo nejprihodnejsi.
Dnesnim dnem mam 20.den pustu.Jiz 14 dni se mi cisti jatra,poslednich nekolik dni jiz neodchazi kousky zluce,ale "jen"tmava zapachajici voda.
Takto dlouhe cisteni jater je u me normalni,pac moje jatra jsou celkove slabsi organ.
Ted k veci:
Nejcasteji kolem 17,00 hodiny tj. v biorytmu ledvin a nasledne krevniho obehu,me zacne bolet zaludek(pominu,ze pri spicce cisteni jater me bolel cely den) a nasledne me zacnou pobolivat i jatra(Dost dobre nechapu,jak tyto 2 organy muzou takto soubezne regovat)Logicky jsem udelala zaver,ze jelikoz se toto spousti vesmes ve stejny cas, tak mam pomerne dost zaneradnou krev(jatra jako nejvetsi krevni cisticka nestiha). Premyslim,jak organismu pomoci.
Jediny vstup je pres klystyr. (Denne rano delam klystyr s urinou,zkousela jsem i hermanek,ten nic moc).


Naposledy upravil Maria dne pon dub 12, 2010 10:12 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 11:43 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Xion píše:
Tak tak, rovnaky nazor. O 23:00 som vypil olej+grep, bublalo to tam pri peceni riadne, tak som zavedavy, co zo mna cez noc/zajtra rano vyleze. Zatial inak najpohodovejsia procedura z troch, postupne ziskavam prax. Zatial mi ani nieje zle, co sa o predoslych dvoch o tomto case nedalo povedat.

Ozaj, co tak doplnit toto info o posunuti casu do jaterni ocisty. Nie kazdeho to napadne a podla mna je to dolezita vec.

Tak mam to prakticky za sebou, tretia ocista. Mam pocit, ze ten dzusovy post tomu fakt neuveritelne prospel, lebo zo mna vyslo rekordne mnozstvo bordelu. Navyse, oproti predoslym dvom proceduram, tato prebehla priam idealne, ani mi nebolo prilis zle. Vysli zo mna aj 3 asi 1cm kamienky, a odhadom asi 100-200 kusov mensich, az po velkost mensieho hrasku. Vyzera, ze este je co cistit.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 7:50 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Pán Jarda chcem Vás poprosiť o radu:
Neviem prečo som prehliadol, že deň pred jaterní očistou je treba konzumovať len ovocie, nejak mi ostala zafixovaná len tá jablková štava v deň očisty. Dnes na obed bola ryba+zemiakový šalát a okolo 17:30 dva koláče, čím som si asi vyprázdnil tak potrebnú žlč. Mám si posunúť jaterní očistu na 13.4 alebo ju môžem previesť aj zajtra za predpokladu, že už večerať nebudem a zajtra do 15:00 len jablková štava a potom už len voda?
Ešte dodám, že to bude to moja prvá očista.
Ďakujem za Vašu radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Maria píše:
Nevim kam zaradit muj dotaz,tohle vlakno me prislo nejprihodnejsi.
Dnesnim dnem mam 20.den pustu.Jiz 14 dni se mi cisti jatra,poslednich nekolik dni jiz neodchazi kousky zluce,ale "jen"tmava zapachajici voda.
Takto dlouhe cisteni jater je u me normalni,pac moje jatra jsou celkove slabsi organ.
Ted k veci:
Nejcasteji kolem 17,00 hodiny tj. v biorytmu ledvin a nasledne krevniho obehu,me zacne bolet zaludek(pominu,ze pri spicce cisteni jater me bolel cely den) a nasledne me zacnou pobolivat i jatra(Dost dobre nechapu,jak tyto 2 organy muzou takto soubezne regovat)Logicky jsem udelala zaver,ze jelikoz se toto spousti vesmes ve stejny cas, tak mam pomerne dost zaneradnou krev(jatra jako nejvetsi krevni pumpa nestiha). Premyslim,jak organismu pomoci.
Jediny vstup je pres klystyr. (Denne rano delam klystyr s urinou,zkousela jsem i hermanek,ten nic moc).

Můj názor je takový, že jste při té hladovce extrémně překyselená vyloučenými škodlivinami a pokud nechcete dávat cokoliv do těla, tak je možné ulevit organizmu od kyselin zásaditou koupelí, což bych i doporučoval. Změřte si pH moče a pokud bude nízké, tak je vhodné se cca 30 minut koupat v teplé koupeli s vysokou zásaditostí cca 8,5 pH. Nejjednodušší je nakapat do vany vody tolik chloritanu sodného, aby se dosáhlo to uvedené pH a v tomto roztoku louhu se odkyselit. Jinak se dá aplikovat množství jiných zásaditých koupelí, pokud uvedenou látku MMS nemáte k dispozici. Je zde někde popsána třeba koupel v epsomské soli, což udělá stejnou službu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tak mam to prakticky za sebou, tretia ocista. Mam pocit, ze ten dzusovy post tomu fakt neuveritelne prospel, lebo zo mna vyslo rekordne mnozstvo bordelu. Navyse, oproti predoslym dvom proceduram, tato prebehla priam idealne, ani mi nebolo prilis zle. Vysli zo mna aj 3 asi 1cm kamienky, a odhadom asi 100-200 kusov mensich, az po velkost mensieho hrasku. Vyzera, ze este je co cistit.

Tak vidíte, za chvilku vám to jde docela profesionálně a tak do páté kůry to většinou stoupá a pak již se stav zlepšuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Pán Jarda chcem Vás poprosiť o radu:
Neviem prečo som prehliadol, že deň pred jaterní očistou je treba konzumovať len ovocie, nejak mi ostala zafixovaná len tá jablková štava v deň očisty. Dnes na obed bola ryba+zemiakový šalát a okolo 17:30 dva koláče, čím som si asi vyprázdnil tak potrebnú žlč. Mám si posunúť jaterní očistu na 13.4 alebo ju môžem previesť aj zajtra za predpokladu, že už večerať nebudem a zajtra do 15:00 len jablková štava a potom už len voda?
Ešte dodám, že to bude to moja prvá očista.
Ďakujem za Vašu radu.

Vzhledem k tomu, že jde o první pokus a naprosto ideální stav měsíce, tak to asi bude fungovat i tak, ale to se odhadnout nedá. Netuším jak vám normálně játra žluč produkují, ale nic tím nezkazíte, čili bych to normálně provedl i když možná výsledek bude slabší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon dub 12, 2010 8:32 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Trošku som hľadal po internet informácie o detoxikácií a lunárnych fázach a našiel som toto:
Kód:
Popozajtra je Mesiac v nove. Čím bližšie je k nemu, tým má organizmus väčšie detoxikačné shopnosti, ktoré[b] vrcholia práve novom[/b]. Očistné a pôstne kúry je vhodné robiť práve v tento čas – pôst alebo hladovku najlepšie začíname 12 hodín pred novom a končíme 12 hodín po vrchole novu.

a ešte:
Kód:
NAJVHODNEJŠÍ ČAS NA OČISTU
Pečeň a žlčník sa podľa tradičnej čínskej medicíny dostávajú do najvýraznejšej aktivity práve na jar – v mesiacoch marec a apríl. Vtedy je aj vhodný čas na ich očistu. Podľa lunárnych fáz je vhodné detoxikovať – čo sa týka mechanickej očisty pečeňovou očistnou kúrou počas druhej a ešte lepšie počas ubúdajúceho Mesiaca vo štvrtej lunárnej fáze, kedy má organizmus najlepšie detoxikačné schopnosti. Tie môžeme pre okruh pečene podporiť, ak kúru aplikujme počas dní v znamení Raka alebo alternatívne Panny.

Tak premýšlam, že si tú očistu asi nechám na zajtra, pretože ako aj vy píšete ešte netuším, ako sa mi rýchlo tvorí žlč a tak by som to rád spravil podľa osvedčeného návodu, aby sa náhodu niečo niekde nepokazilo. Jeden deň po ideálnom dni na očistu s dodržaním všetkých podmienok mi príde lepšie, ako spraviť to v ideálny deň bez splnenia osvedčeného návodu.
Odobríte mi to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon dub 12, 2010 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Trošku som hľadal po internet informácie o detoxikácií a lunárnych fázach a našiel som toto:
Kód:
Popozajtra je Mesiac v nove. Čím bližšie je k nemu, tým má organizmus väčšie detoxikačné shopnosti, ktoré[b] vrcholia práve novom[/b]. Očistné a pôstne kúry je vhodné robiť práve v tento čas – pôst alebo hladovku najlepšie začíname 12 hodín pred novom a končíme 12 hodín po vrchole novu.

a ešte:
Kód:
NAJVHODNEJŠÍ ČAS NA OČISTU
Pečeň a žlčník sa podľa tradičnej čínskej medicíny dostávajú do najvýraznejšej aktivity práve na jar – v mesiacoch marec a apríl. Vtedy je aj vhodný čas na ich očistu. Podľa lunárnych fáz je vhodné detoxikovať – čo sa týka mechanickej očisty pečeňovou očistnou kúrou počas druhej a ešte lepšie počas ubúdajúceho Mesiaca vo štvrtej lunárnej fáze, kedy má organizmus najlepšie detoxikačné schopnosti. Tie môžeme pre okruh pečene podporiť, ak kúru aplikujme počas dní v znamení Raka alebo alternatívne Panny.

Tak premýšlam, že si tú očistu asi nechám na zajtra, pretože ako aj vy píšete ešte netuším, ako sa mi rýchlo tvorí žlč a tak by som to rád spravil podľa osvedčeného návodu, aby sa náhodu niečo niekde nepokazilo. Jeden deň po ideálnom dni na očistu s dodržaním všetkých podmienok mi príde lepšie, ako spraviť to v ideálny deň bez splnenia osvedčeného návodu.
Odobríte mi to?

Ano, to máte naprosto správný názor a tak se mi to zdá pro první pokus ideální.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz