SemTamTuPrídem píše:
Xion : Mňa by zas zaujímalo koľko parazitov má v sebe nejaký 110 ročný človek ktorý ešte chodí po svojich a nikdy nepodstúpil protiparazitálnu kúru (lieky), a koľko parazitov v sebe mal, keď mal 30 rokov....
TO je najdôležitejšie zistenie.
A... čo zvieratá ??? .... Prečo tie majú takú imunitu, že sa vo voľnej prírode (prirodzená strava, atď) dožijú prirodzenej smrti, resp. neumierajú na civilizačné choroby, ale príčina je vždy (alebo takmer úplne vždy) iná aj napriek tomu, že ich telo je tiež (ako aj ľudské) hostiteľom parazitov ? ...
Myslim si, ze clovek, ktory sa dozil 110 rokov, ich mal menej, teda patril k tym 20%, a teda napriklad v 70tke ich mal tolko, ako dnesny priemerny 30 rocny clovek. Ale za dlhovekostou vzdy nieco je, aj mnoho inych faktorov. Taky clovek ma aj silnejsiu imunitu, vacsinou co pozeram, tak dlheho veku sa dozili taki dobraci, jednoduchy skromny ludia, s dobrym srdcom. Ktory sa neprejedali, zili v chudobe, mali vela postov, a jedli velmi skromne. A skus sa ich opytat, ci sa aj nemodlili, nedodrziavali desatoro, a neverili v Boha. Vacsinou zistis, ze ano. Boli to vacsinou krestania. Da sa povedat, ze prvu ateisticku generaciu splodil az komunizmus. Cize, musis si pockat tak do 2050, ci sa aj tam najdu jedinci, co sa doziju 90,100 alebo 110 rokov, a pritom to boli ateisti.... uvidis... nechame sa prekvapit, kolko ich bude...teda, chcem tym povedat, ze to zavisi aj od duchovna.
Uz zvierat je to ine. Ako si iste vsimnes, psy alebo zvierata co ziju spolu s clovekom, maju tie iste chronicke choroby. A takisto hromadu parazitov. Vo volnej prirode je to tak, ze ti slabsi ani nepreziju mladost. Takze zvierata vo volnej prirode maju tiez parazity, lebo tam sa tomu neda vyhnut, kedze vsetko sa je surove, ale ich imunita a vitalita je taka silna, ze im nesposobuju parazitozy, teda ochorenia s premnozenia parazitov. Navyse, ich tela su silne, vitalne, a geneticka vybava silna, cize vyrastu len silni jedinci, ktorych ti paraziti neskolia, ani sa im nejak vyrazne nepremnozia. V skutocnosti, ak sa nejakemu premnozia, umiera, a to sa da v prirode pozorovat tiez. Napriklad, cital som jeden clanok, ako nasli nejaku labut mrtvu v jazere, a pri pitve sa ukazalo, ze pricinou umrtia boli paraziti. Cize, tam je proste cistka. My si tu udrzujeme tychto chorych jedincov, vdaka pokrocilej medicine, statnym davkam, atd... v prirode by poumierali, a este aj v stredoveku alebo staroveku, by neprezili detstvo.
Druha vec, u zvierat je este ta vyhoda, ze si vedia vyrabat vitamin C priamo v peceni, tym padom sa vitalita zvierat a cloveka nikdy nebude dat porovnat. Zviera, konzumujuce zivu a surovu stravu v prirode, kazdy den na cerstvom vzduchu a k tomu hora pohybu, a podla zakonov prirody, sa paria casto iba alfa samce, takze vsetci s geneticky silnou vybavou... to sa neda porovnat s nicim, v podstate je to udrzovanie vitality na maximalnej moznej urovni, o co sa priroda jasne ze snazi, aby maximalizovala sance na prezitie kazdeho druhu.