Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 118  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Klystyry vetsina rodiny bude pouzivat, uz jsme jej koupili. Presto nekteri to delat nebudou. A zatim jsou na dusene zelenine, syrove salaty asi dostatek vlakniny nezajisti. Kdzy vime ze varena strava dobre ph v tele nezajisti, vareny kvetak, brokolice atd...by presto vlakninu telu mela dodat stejne jako syrovz kvetak a brokolice? }Navic nektera zelenina jako treba cukiny,lilek apod.asi syrove moc jist nejde/tepelna uprava mozna nici enzymy ale vlakninu asi ne?
Takze bylo by tedy jeste v jejich pripade mozne brat SMES vlaknin pro ocisteni strev? (Soter, Colonix apod.)
Urcite je to financne narocnejsi a ne tak ucinne jako klystyry. Ale jako caste palive papriky mohou resit parazity dlouhodobym uzivanim, tak aspon nejaky ucinek toto kostatko-vlaknina dlouhodobym pouzivanim snad mit bude, nebo myslite ze to jsou uplne vyhozene penize? Mozna by jeste pripadala v uvahu colonhydroterapie(kolikrat je nutne ji delat-staci 1x(nebo opakovat 2x po sobe?) a jak casto(pulrocne?). Dekuji

Vařená vláknina je k ničemu, ta bordel pouze po střevní stěně roztírá, ale neodstraňuje, jde o jeden ze zásadních bludů o zdravé výživě. Moc vlákniny ve střevě také škodí a střeva nepracují dobře, vlastně všeho moc škodí. Tak ať si místo klystýru udělají, alespoň jednou za 14 dní, průplach pomocí epsomské soli, je to mnohem levnější, daleko účinnější a nemusí ani nikam chodit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 10:30 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Vařená vláknina je k ničemu, ta bordel pouze po střevní stěně roztírá, ale neodstraňuje, jde o jeden ze zásadních bludů o zdravé výživě. Moc vlákniny ve střevě také škodí a střeva nepracují dobře, vlastně všeho moc škodí. Tak ať si místo klystýru udělají, alespoň jednou za 14 dní, průplach pomocí epsomské soli, je to mnohem levnější, daleko účinnější a nemusí ani nikam chodit.

Moc vlákniny, predpokaldám, že je to indivivduálne alebo sa to dá zovšeobecnit?
Napr ja osobne mám dojem, že ked zjem viac ako 3 jablká denne tak je to moc.
Jem v podstate iba vlákninu a orechy, držím sa tých doporučných objemov na jednu porciu, vačšinou je to aj menej, no niekdey sa mi zdá, že aj to je dost(subjekívne).
Myslím, že ten nadbytok vlákniny škodí v tom zmysle, že produkuje plyny, čo je krajne nepríjemné.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2010 8:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Moc vlákniny, predpokaldám, že je to indivivduálne alebo sa to dá zovšeobecnit?
Napr ja osobne mám dojem, že ked zjem viac ako 3 jablká denne tak je to moc.
Jem v podstate iba vlákninu a orechy, držím sa tých doporučných objemov na jednu porciu, vačšinou je to aj menej, no niekdey sa mi zdá, že aj to je dost(subjekívne).
Myslím, že ten nadbytok vlákniny škodí v tom zmysle, že produkuje plyny, čo je krajne nepríjemné.
Ďakujem

Prakticky vláknina do nějakého objemu trávení podporuje a od tohoto objemu trávení spíše brzdí. Čistě teoreticky se dá velkým obsahem vlákniny ve stravě docílit opačného efektu a vyvolat solidní zácpa, nadýmání a další potíže. Jak tedy píšu, všeho moc škodí. Také velice záleží na tom, zda jde o vlákninu mrtvou-uvařenou, nebo vlákninu živou z čerstvého ovoce a zeleniny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2010 10:33 am 
Pokud jde o očistu střev urinou, stačí napustit do střeva pet láhev uriny (1.2L) nebo je to málo? Taky jsem si všimla, že mám problém udržet v sobě čistou vodu zatímco s urinou to jde v pohodě 20 minut. Je to tím, že voda je těžší? Díky za odpovědi.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2010 7:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Pokud jde o očistu střev urinou, stačí napustit do střeva pet láhev uriny (1.2L) nebo je to málo? Taky jsem si všimla, že mám problém udržet v sobě čistou vodu zatímco s urinou to jde v pohodě 20 minut. Je to tím, že voda je těžší? Díky za odpovědi.

To množství naprosto vyhovuje a váha obou nálevů je stejná, nicméně urina je pro tělo mnohem vhodnější roztok a proto se ho nesnaží tak rychle zbavit. Je plná minerálních látek hormonů a enzymů, navíc přesně na míru, vzhledem k požadavkům vašeho těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon kvě 17, 2010 9:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
lev píše:
Pokud jde o očistu střev urinou, stačí napustit do střeva pet láhev uriny (1.2L) nebo je to málo? Taky jsem si všimla, že mám problém udržet v sobě čistou vodu zatímco s urinou to jde v pohodě 20 minut. Je to tím, že voda je těžší? Díky za odpovědi.

Mám přesně tu samou zkušenost. Vodu i heřmánkový čaj tělo rychle a velmi prudce vyloučilo, ale ta urina mu nějak nevadí.
Navíc nevyloučím všechnu, ale zbytek si tam ještě dlouho probublává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon kvě 17, 2010 4:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Mám přesně tu samou zkušenost. Vodu i heřmánkový čaj tělo rychle a velmi prudce vyloučilo, ale ta urina mu nějak nevadí.
Navíc nevyloučím všechnu, ale zbytek si tam ještě dlouho probublává.

To ničemu nevadí, spotřebovaná část nálevu velice zlepšuje hormonální rovnováhu a vyvolává mnoho dalších pozitivních změn v organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak na to
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 4:39 am 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 4:20 am
Příspěvky: 22
Dobry den. Koupila jsem si irigator a hodlam ho vyzkouset. Nevim ale kdy zacit. Od zitrka chci zacit s vyplachem zaludku, na patek pak vychazi jednodenni pust (prvni ctrvt mesice). Je vhodne zacit s prvnim vyplachem tlusteho streva pri pustu? Take by bylo asi vhodnejsi dokoncit nejdrive vyplach zaludku, zejmena kdyz nevim jak mi to pujde, ale na druhou stranu se na ten klystyr skoro az "tesim", no to neni to spravne slovo, ale jsem hodne zvedava, co ze me "vypadne" \":)\", a nechci jej zbytecne odkladat. Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na to
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 6:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
kafuka píše:
Dobry den. Koupila jsem si irigator a hodlam ho vyzkouset. Nevim ale kdy zacit. Od zitrka chci zacit s vyplachem zaludku, na patek pak vychazi jednodenni pust (prvni ctrvt mesice). Je vhodne zacit s prvnim vyplachem tlusteho streva pri pustu? Take by bylo asi vhodnejsi dokoncit nejdrive vyplach zaludku, zejmena kdyz nevim jak mi to pujde, ale na druhou stranu se na ten klystyr skoro az "tesim", no to neni to spravne slovo, ale jsem hodne zvedava, co ze me "vypadne" \":)\", a nechci jej zbytecne odkladat. Dekuji

To píšete správně a začít výplachem žaludku je nejvhodnější, protože k zamořování dochází právě svrchu. Potom by měl následovat klystýr a s tím půstem se to nijak netluče i v den půstu se dá dělat oboje a rozhodně tím nic nezkazíte. Při prvním klystýru nečekejte zázraky, to člověk nálev zpravidla dlouho neudrží a výsledek je minimální, ale pravidelnost dělá divy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 11:28 am 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Jardo, tak jsem zpátky, dnes jsem si poprvé udělala urina klystýr, a k mému překvapení jsem celkem bez potíží dostala do sebe potřebný litr.Spadlo to do mě jak němci do krytu. Urinu jsem použila pouze ranní a to asi první v 5.30 další v 6.50 a další asi 8.40 a 9.25, vypustila jsem trochu první /prý je moc toxická/, abych měla litr, tak jsem dolila teplou vodu asi 2 dcl. Jenže asi hned do minuty jsem musela na toaletu, ale vody ze mě moc nevyteklo, řekla bych asi 2 - 3 dcl. Skoro po hodině nic, na toaletu se mi nechce a i když jsem zkoušela zatlačit, tak vyšlo jen velmi málo. Někde v příspěvcích jsem četla, že to nevadí a urina se vstřebá. Doufám, že si nemusím dělat starosti. Je pravdou,že už asi 3 týdny jsem dělala, klystýr s teplou voudou /mimochodem víc jak 0.5 litru jsem do sebe měla problém dostat/, relativně dost často a trápily mě větry, to jak jsem před dvěma dny pochopila, bylo nedostatkem potřebných bakterií, které jsem si tou vodou vyplavila. Takže klystýr vodou naposledy v úterý ráno a urina dnes dopoledne. Snad se mi podaří ještě nějaká defekace do hodiny než budu muset odejít z domu, aby mě to nepřepadlo po cestě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Jardo, tak jsem zpátky, dnes jsem si poprvé udělala urina klystýr, a k mému překvapení jsem celkem bez potíží dostala do sebe potřebný litr.Spadlo to do mě jak němci do krytu. Urinu jsem použila pouze ranní a to asi první v 5.30 další v 6.50 a další asi 8.40 a 9.25, vypustila jsem trochu první /prý je moc toxická/, abych měla litr, tak jsem dolila teplou vodu asi 2 dcl. Jenže asi hned do minuty jsem musela na toaletu, ale vody ze mě moc nevyteklo, řekla bych asi 2 - 3 dcl. Skoro po hodině nic, na toaletu se mi nechce a i když jsem zkoušela zatlačit, tak vyšlo jen velmi málo. Někde v příspěvcích jsem četla, že to nevadí a urina se vstřebá. Doufám, že si nemusím dělat starosti. Je pravdou,že už asi 3 týdny jsem dělala, klystýr s teplou voudou /mimochodem víc jak 0.5 litru jsem do sebe měla problém dostat/, relativně dost často a trápily mě větry, to jak jsem před dvěma dny pochopila, bylo nedostatkem potřebných bakterií, které jsem si tou vodou vyplavila. Takže klystýr vodou naposledy v úterý ráno a urina dnes dopoledne. Snad se mi podaří ještě nějaká defekace do hodiny než budu muset odejít z domu, aby mě to nepřepadlo po cestě.

Urina se opravdu chová dost jinak než voda a má naprosto jiné čistící schopnosti. Udržet nálev pouze minutu je celkem k ničemu, to se nic moc nevyčistí, nutné je se vypracovat na dvacet minut, nebo nálev opakovat ihned po vyprázdnění a v součtu docílit těch dvacet minut. Pokud nevyšlo vše, tak to ničemu nevadí a skutečně se nálev vstřebá. Nadýmání nemusí být pouze rozhozenými bakteriemi ve střevě, ale mohou to dělat i kvasinky, čili je vhodné si to otestovat. Jako mezní dobu pro případné potíže po klystýru bych viděl cca 1,5 hodiny od napuštění, pak by se již nic podstatného dít nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 9:22 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Mám v úmyslu to opakovat každý den, dneska už jsem nestíhala, protože jsem musela odejít ven. Větry mě však ve větší míře začaly trápit až po těch vodních klystýrech. Jinak mě moc netrápí, né nadměrně. Teď už se to zase srovnává. V březnu jsem začala držet breusovu protirakovinnou kůru a vydržela jsem ale jenom 38 dnů ze 42 a to proto, že se mi ozvaly žaludeční vředy, objevil se mi ekzém na ruce,bolesti v oblasti jater a navíc jsem začala trpět stálou zácpou. Došlo mi, že z plné komzumace nezdravých potravin rovnýma nohama do breusovky, bez znalostí čitících procesů těla a předběžného vyčištění je pěkná hovadina. Jinad mi breusova dieta dala neskutečně moc energie, která vydržela i teď, ale nejdřív se chci pořádně vyčistit. Seznamuji se se syrovou stravou, objevuji nové potraviny, po objevení kokosové smetany jsem zjistila, že jsem se měla narodit pod kokosem, jak mi chutná, hraju si a kombinuji zelenimu, ořechy, učím se to používat správně a tak aby mi to chutnalo I když ještě občas jím maso a to hlavně ryby. A brzy na tu breusovku vyzraju a vydržím v pohodě 42 dnů, a už si začínam pohrávat s půstem o destilované vodě, ale musím postupně a to nejdřív porazit breusovku, ať je to 1:1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Mám v úmyslu to opakovat každý den, dneska už jsem nestíhala, protože jsem musela odejít ven. Větry mě však ve větší míře začaly trápit až po těch vodních klystýrech. Jinak mě moc netrápí, né nadměrně. Teď už se to zase srovnává. V březnu jsem začala držet breusovu protirakovinnou kůru a vydržela jsem ale jenom 38 dnů ze 42 a to proto, že se mi ozvaly žaludeční vředy, objevil se mi ekzém na ruce,bolesti v oblasti jater a navíc jsem začala trpět stálou zácpou. Došlo mi, že z plné komzumace nezdravých potravin rovnýma nohama do breusovky, bez znalostí čitících procesů těla a předběžného vyčištění je pěkná hovadina. Jinad mi breusova dieta dala neskutečně moc energie, která vydržela i teď, ale nejdřív se chci pořádně vyčistit. Seznamuji se se syrovou stravou, objevuji nové potraviny, po objevení kokosové smetany jsem zjistila, že jsem se měla narodit pod kokosem, jak mi chutná, hraju si a kombinuji zelenimu, ořechy, učím se to používat správně a tak aby mi to chutnalo I když ještě občas jím maso a to hlavně ryby. A brzy na tu breusovku vyzraju a vydržím v pohodě 42 dnů, a už si začínam pohrávat s půstem o destilované vodě, ale musím postupně a to nejdřív porazit breusovku, ať je to 1:1

Na obnovu střevních bakterií je vhodný domácí kefír a můžete ho pít klidně denně. Pokud jste tu dietu jela bez očisty střeva, tak to je opravdu utrpení, protože uvolněné toxiny musí někudy z těla ven a pokud není pravidelně čištěno střevo, tak to leze přes kůži a nesmírně zatěžuje orgány. Půsty je vhodné pomalu trénovat, můžete klidně začít pravidelně vynechávat jeden den v týdnu a zůstat pouze na destilované vodě, což velice slušně čistí tělo. To vás dostane do obrazu, jak se tělo chová a klidně to pak budete zvládat podle potřeby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 9:57 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Jak už jsem někde napsala, žiji v Irsku a tady je to všechno nějaké těžší. Mléko jenom pasterizované a homogenizované. Akorát zkouším přes jednu kamarádku, která má ovčí farmu, sehnat kozí mléko, když né možná zkusím to ovčí. Ještě jsem ho neochutnala, tak nevím. Kefírové kultury přes ebay, 2.5 litru destilované vody jsem si v lékárně musela objednat, normálně ji neměli. Ani nevím co mě to bude stát. A tak je to se vším, v healthy shopech mají všechno jenom v tabletách, což není můj šálek kávy. Všechno co se podobá tabletce odmítám. Takže s tím trochu zápasím, ale dobrý, všechno jde, když se chce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 2:01 am 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 4:20 am
Příspěvky: 22
Jarda píše:
To píšete správně a začít výplachem žaludku je nejvhodnější, protože k zamořování dochází právě svrchu. Potom by měl následovat klystýr a s tím půstem se to nijak netluče i v den půstu se dá dělat oboje a rozhodně tím nic nezkazíte. Při prvním klystýru nečekejte zázraky, to člověk nálev zpravidla dlouho neudrží a výsledek je minimální, ale pravidelnost dělá divy.

Tak jsem tu s prvními dojmy. Výplach žaludku zatím nic moc, nehty sice ostříhané, ale mám pocit, že i tak jsem si to v krku pěkně podráždila. Výsledkem je, že jsem hydratovala organismus skoro litrem hnusné vody. Při pití té vody mi bylo na zvracení několikrát, ale když jsem to pak chtěla, tak ani náhodou a podařilo se mi vyvrátit jen zanedbatelné množství. Počítám, že si někdy udělám čas na sankhapraksalanu. Dneska jsem nasadila první klystýr. Do vody jsem přidala trochu citrónu, problém absolutně žádný, vydržela jsem asi 15 minut, pak už mě nesnesitelně tlačila podlaha do kolen a vcelku jsem se nudila. Navíc jsem si naivně myslela, že bych mohla trochu vody přidat, tak jsem se zvedla, ale matka příroda byla silnější \":wink:\" Jak moc je rozhodující množství tekutiny? Mám irigátor na cca 1,2 litru a přišlo mi, že by nebyl problém, kdyby bylo té vody více.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz