Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 11:06 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Pán Jarda, mám otázku.
Keď si budem o (asi) dva týždne robiť "očistu jater", odporúčate vypiť od rána do 14-tej hodiny aspoň liter čerstvej jablkovej šťavy. Ja ale nemám odšťavovač (momentálne), tak sa chcem opýtať, či by som mohol vypiť ten liter do 15-tich minút od vylisovania šťavy (zohnal by som niekoho kto má dobrý odšťavovač a v ten deň prišiel doobeda či na poludnie k nemu, kde by mi čerstvú šťavu -za ktorú by som zaplatil nekresťanské peniaze, aby to ten človek spravil...\":D\"- prelial do litrovej fľaše - viac by som do 15 minút aj tak nevypil... ).
Možno Vaša odpoveď na túto otázku pomôže viacerým, lebo niektorí z nás nemáme odšťavovač (aspoň zatiaľ)

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 2:54 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Tak druhé kolo skončeno. Po klizmatu ráno naskočil sifon tak se jablečná štáva zřejmě přiliš dlouho v těle neohřála. Stejně jako voda odpoledne. Něco se udržet dalo. Z 5 citronů (víc jich nebylo) jsem vymačkal 100 ml štávy, výsledná směs s olejem 220 ml. Ráno pak sůl, vyšlo tak 100 menších kousků (zelených) pak 2 klizma vodou, vycházela teměř čistá voda, další sůl, něco vyšlo, pak pití tak 3 litrů vody v průběhu hodiny na proplach. I když byl sifon nahozený voda odcházela s 5 nebo 10 minut zpožděním. A vycházela také skoro čistá. Znamenalo by to že střevo už bylo důkladně propláchnuté? A má to menší množství vyšlých kamenů (oproti kůře č 1) spojitost s menším množstvím vypitého oleje s citronem nebo je to běžné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 7:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Dobrý den, mám zvýšené jaterní testy. Ráda bych se zeptala, zda mohu pokračovat v konzumaci sirné patlaniny, domácího kefíru, občasných semen - sezam, slunečnice? Či je nutné něco z toho vyřadit? Děkuji moc.

V rozumných dávkách by nemělo nic z uvedeného vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 7:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
luisa píše:
Moooc ti děkuji Sybilko..dala si mi novou naději...tedka se kaju ,protože jsem si vzpomnělaže jsem si ráno daa meltu..rano v ten den očisty..myslela jsem si že si nastřádám ještě více žluči z jater ale jestli to neni náhodou tak že ta melta uvolnuje žluž ze žlučníku..z toho jsem paf..jinak ze mne nevychazelo ai nic žlutého..jakoby se ten žlučník vubec neotevřel po tom oleji, nebo jak to mám popsat.

Není důvod k panice i velké vystresování v průběhu očisty je schopné zabránit vyloučení usazenin, čili to vyzkoušejte znovu a nyní již bez obav, nakonec již víte do čeho jdete, tak by to mělo být podstatně snazší. Jak moc může vyloučení žluče ovlivnit melta sice netuším, ale určitě ji nelze doporučovat, měla by se pít pouze jablečná šťáva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 7:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Pán Jarda, mám otázku.
Keď si budem o (asi) dva týždne robiť "očistu jater", odporúčate vypiť od rána do 14-tej hodiny aspoň liter čerstvej jablkovej šťavy. Ja ale nemám odšťavovač (momentálne), tak sa chcem opýtať, či by som mohol vypiť ten liter do 15-tich minút od vylisovania šťavy (zohnal by som niekoho kto má dobrý odšťavovač a v ten deň prišiel doobeda či na poludnie k nemu, kde by mi čerstvú šťavu -za ktorú by som zaplatil nekresťanské peniaze, aby to ten človek spravil...\":D\"- prelial do litrovej fľaše - viac by som do 15 minút aj tak nevypil... ).
Možno Vaša odpoveď na túto otázku pomôže viacerým, lebo niektorí z nás nemáme odšťavovač (aspoň zatiaľ)

Není nezbytně nutné ji vypít do 15 minut, klidně vám ji může vylisovat dopoledne a dáte do ní cca 4-6000 mg vitamínu C na litr, což vám zajistí její relativně slušnou životnost i po celý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 7:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Tak druhé kolo skončeno. Po klizmatu ráno naskočil sifon tak se jablečná štáva zřejmě přiliš dlouho v těle neohřála. Stejně jako voda odpoledne. Něco se udržet dalo. Z 5 citronů (víc jich nebylo) jsem vymačkal 100 ml štávy, výsledná směs s olejem 220 ml. Ráno pak sůl, vyšlo tak 100 menších kousků (zelených) pak 2 klizma vodou, vycházela teměř čistá voda, další sůl, něco vyšlo, pak pití tak 3 litrů vody v průběhu hodiny na proplach. I když byl sifon nahozený voda odcházela s 5 nebo 10 minut zpožděním. A vycházela také skoro čistá. Znamenalo by to že střevo už bylo důkladně propláchnuté? A má to menší množství vyšlých kamenů (oproti kůře č 1) spojitost s menším množstvím vypitého oleje s citronem nebo je to běžné?

Podle mého je průběh celkem v pořádku, musíte si uvědomit, že je těsně před bílým měsícem a organizmus se naopak snaží vše absorbovat, tedy vyšlo asi dost i když vám se to zdá málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob kvě 29, 2010 10:06 am 
Offline

Registrován: stř lis 25, 2009 4:56 pm
Příspěvky: 19
Zdravím všechny čističe,
tak jsem si také provedla očistu jater, proběhla relativně v pohodě, dle pokynů, jen v noci mi bylo lehce zle od žaludku, ale spíš to příkládám stresíku z toho, co nastane. Večer, po druhé dávce soli začal průjem, pak grep a olej, lehký spánek, ráno průjem až po čtvrté dávce soli, kamínky max. 0,5 cm, takové malé zelené hrášky a hrášečky (cca 20), voda ostře žlutá, tedy přítomnost žluči, ne čirá. Cítím se dobře, lehce rozvrkočená, těším se na pokračování.
Magda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob kvě 29, 2010 10:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Magda píše:
Zdravím všechny čističe,
tak jsem si také provedla očistu jater, proběhla relativně v pohodě, dle pokynů, jen v noci mi bylo lehce zle od žaludku, ale spíš to příkládám stresíku z toho, co nastane. Večer, po druhé dávce soli začal průjem, pak grep a olej, lehký spánek, ráno průjem až po čtvrté dávce soli, kamínky max. 0,5 cm, takové malé zelené hrášky a hrášečky (cca 20), voda ostře žlutá, tedy přítomnost žluči, ne čirá. Cítím se dobře, lehce rozvrkočená, těším se na pokračování.
Magda

Takto by to mělo probíhat, hladce a bez problémů, lidé se pořád něčeho nesmyslně bojí, ale jíst umělohmotné žrádlo se nebojí a pak podle toho vypadá jejich zdravotní stav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob kvě 29, 2010 11:22 am 
Offline

Registrován: pon kvě 17, 2010 9:29 am
Příspěvky: 23
Dobrý den pane Jardo,chtěla jsem si ještě upřesnit co můžu přímo v den očisty do 14hod jíst.Můžu si udělat beztučnou kmínovou polévku anebo suchý rohlík,banán,a ovesnou kaši z vody?Minule mi bylo blbě z hladu tak proto se ptám.A jestli hodně vadí když si trochu osladím slabý čaj co budu pít od14-18hodin.Nedokážu do sebe totiž nalít větší množství čisté vody,leží mi pak dlouho v žaludku.A vadí i citron?Já vím že to zbytečně komplikuju ale vodu máme doma hnusou i když ji převařím. \":oops:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 30, 2010 8:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
luisa píše:
Dobrý den pane Jardo,chtěla jsem si ještě upřesnit co můžu přímo v den očisty do 14hod jíst.Můžu si udělat beztučnou kmínovou polévku anebo suchý rohlík,banán,a ovesnou kaši z vody?Minule mi bylo blbě z hladu tak proto se ptám.A jestli hodně vadí když si trochu osladím slabý čaj co budu pít od14-18hodin.Nedokážu do sebe totiž nalít větší množství čisté vody,leží mi pak dlouho v žaludku.A vadí i citron?Já vím že to zbytečně komplikuju ale vodu máme doma hnusou i když ji převařím. \":oops:\"

V den očisty není vhodné jíst, jakékoliv jídlo celý proces brzdí a nejvhodnější je pít pouze tu čerstvě vylisovanou jablečnou šťávu třeba i dva litry. Pokud bez jídla nevydržíte, tak jezte třeba syrová jablka a co se týká toho pití, cukr také raději ne, od 14 hodin se má pít pouze čistá voda. V případě, že vaše voda není moc pitná, tak si pro tento případ kupte v lékárně destilku a jeden den pijte vodu destilovanou, tam je chuť celkem ok a ještě velice dobře čistí organizmus, čili spojíte příjemné s užitečným.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2010 8:25 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře. A k tomu střevu. Když už ráno po průplachu epsomskou solí vycházela čistá voda znamenalo to že už bylo jinak čisté a dělat o několik dní později Sankhapraksalanu by bylo zbytečné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2010 11:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře. A k tomu střevu. Když už ráno po průplachu epsomskou solí vycházela čistá voda znamenalo to že už bylo jinak čisté a dělat o několik dní později Sankhapraksalanu by bylo zbytečné?

To je opravdu zbytečné, časový odstup minimálně týden, optimálně 14 dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 1:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jak vlastně reagují orgánové hodiny na letní čas? Přizpůsobí se časovému posunu nebo by se měla posunout doba očisty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 8:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Jak vlastně reagují orgánové hodiny na letní čas? Přizpůsobí se časovému posunu nebo by se měla posunout doba očisty?

Zrovna včera jsem očistu dělal a posouvám ji vždy podle reálného času, nikoliv vládního, protože vaše játra neuznávají jakoukoliv stranickou rétoriku, ani ekonomické zájmy. Jedou si svůj rytmus naprosto bez ohledu na to, co který moula zrovna lidem ordinuje a doporučuji se tomu podřídit. Příroda se nám rozhodně klanět nebude a o její síle i schopnostech se můžete přesvědčit při jakékoliv přírodní katastrofě, kdy se lidé, ne zrovna jako páni tvorstva, plazí po zemi před jejími možnostmi a poroučet větru a dešti se jim v takovém momentě ani nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv čer 03, 2010 9:39 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Zrovna včera jsem očistu dělal a posouvám ji vždy podle reálného času, nikoliv vládního, protože vaše játra neuznávají jakoukoliv stranickou rétoriku, ani ekonomické zájmy. Jedou si svůj rytmus naprosto bez ohledu na to, co který moula zrovna lidem ordinuje a doporučuji se tomu podřídit. Příroda se nám rozhodně klanět nebude a o její síle i schopnostech se můžete přesvědčit při jakékoliv přírodní katastrofě, kdy se lidé, ne zrovna jako páni tvorstva, plazí po zemi před jejími možnostmi a poroučet větru a dešti se jim v takovém momentě ani nechce.

\":-)\" Takže počítám správně, začít v 19 hodin a olej s grepem ve 23 hodin?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz