Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 11:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ovocné šťávy
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Takže rajče do zeleninového salátu nepatří?

Musíte si to vyzkoušet, ale správně ne, nicméně mnoha lidem tato kombinace nijak nevadí a sám ji někdy používám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocné šťávy
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 10:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Musíte si to vyzkoušet, ale správně ne, nicméně mnoha lidem tato kombinace nijak nevadí a sám ji někdy používám.

Taky tuhle kombinaci často jím, ale když nad tím tak uvažuju, tak mi tam ty rajčata chuťově nesedí a vyzobu je jako první.
A rajčata v ovocném salátu nebo při ovocném dni jsou v pořádku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 11:45 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Meloun je ovoce nebo zelenina? Myslím, že botanicky zelenina, ale vzhledem k cukru bych ho konzumovala s ovocem, ne?

Jsem teď konečně poladila svoje zelený šťávy. Rozmixuju s vodou a přecedím přes látku - hlavně je v tom vojtěška, jetel, pampelišky, nějaké kopřivy, jitrocel, žebříček a pak porůznu co potkám a nezdá se mi jedovaté.
Dosud jsem to pila s jablečným a pomerančovým džusem, ale dnes jsem objevila, že nej je kombinace jablka + meloun \":)\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocné šťávy
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Taky tuhle kombinaci často jím, ale když nad tím tak uvažuju, tak mi tam ty rajčata chuťově nesedí a vyzobu je jako první.
A rajčata v ovocném salátu nebo při ovocném dni jsou v pořádku?

Rajčata je nejlepší jíst samotná, nepasují prakticky do ničeho, vždy způsobují kvašení, ale samotná jsou silně zásadotvorná, čili se dají považovat za zdravou potravinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 8:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Meloun je ovoce nebo zelenina? Myslím, že botanicky zelenina, ale vzhledem k cukru bych ho konzumovala s ovocem, ne?

Jsem teď konečně poladila svoje zelený šťávy. Rozmixuju s vodou a přecedím přes látku - hlavně je v tom vojtěška, jetel, pampelišky, nějaké kopřivy, jitrocel, žebříček a pak porůznu co potkám a nezdá se mi jedovaté.
Dosud jsem to pila s jablečným a pomerančovým džusem, ale dnes jsem objevila, že nej je kombinace jablka + meloun \":)\"

Meloun je zelenina a je to s ním stejné jako s rajčaty, nejvhodnější je samotný a s ničím jej nekombinovat, jinak zase dochází ke kvašení. Ta kombinace se zeleným nápojem celkem problém nevyvolává, čili tam bych to viděl správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Knihy Walkera a Diamondovych
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 8:22 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Mohl by jste rici ktere (hlavni)zasady nebo postupy v knihach Walkera a Diamondovych povazujete za prekonane? A jaky jiny postup misto nich...aspon ramcove. Dekuji

PS: Existuje nejaka kniha ktera odrazi posledni poznatky a kterou by jste ohledne stav doporucil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Knihy Walkera a Diamondovych
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 9:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Mohl by jste rici ktere (hlavni)zasady nebo postupy v knihach Walkera a Diamondovych povazujete za prekonane? A jaky jiny postup misto nich...aspon ramcove. Dekuji

PS: Existuje nejaka kniha ktera odrazi posledni poznatky a kterou by jste ohledne stav doporucil?

Těch knih je hodně a abych pravdu řekl, tak všechny jsem ani nečetl, čili těžko mohu soudit něco, co zcela dokonale ani neznám. Ohledně šťáv k nim zásadní výhrady nemám a v těch knihách, které jsem četl, bych měl výhrady hlavně k nesmyslně vysokému pH, jenž se při dodržení jimi popisovaných zásad stravování docílí. Oni pH prakticky neřeší, ale já ho považuji za stěžejní ukazatel našeho zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 6:24 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jake mnozstvi stavy je vhodne pro uplneho zacatecnika?
Predpokladam ze detoxikacni projevy mohou byt dost silne.... \":wink:\"

Cim doporucujete zacinat krome melounu(samotny), pomerancu,mrkve a jablek....
A na ktere stavy hodne opatrne(cetl sem tu nekde ze repa jen male mnozstvi...., je jeste nejaka takovato "potvurka" ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 8:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Jake mnozstvi stavy je vhodne pro uplneho zacatecnika?
Predpokladam ze detoxikacni projevy mohou byt dost silne.... \":wink:\"

Cim doporucujete zacinat krome melounu(samotny), pomerancu,mrkve a jablek....
A na ktere stavy hodne opatrne(cetl sem tu nekde ze repa jen male mnozstvi...., je jeste nejaka takovato "potvurka" ?

U šťáv má význam jakékoliv množství, ale léčivé účinky se výrazněji projevují od 0,5 litru denně směrem nahoru a já bych viděl rozumné množství jeden litr denně. Běžné šťávy velké reakce nevyvolávají, ale jak správně uvádíte třeba červená řepa již ano a je jistě mnoho jiných, které je nutné dávkovat jako silné léky a ne jako pití. Velice nebezpečná je třeba petržel, silná reakce se dá předpokládat u černé ředkve, zelí a dalších. Kde si nejste jistý, tak rozhodně opatrně, blinkání a kakání vody za pokusy nestojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 11:01 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Běžné šťávy velké reakce nevyvolávají, ale jak správně uvádíte třeba červená řepa již ano a je jistě mnoho jiných, které je nutné dávkovat jako silné léky a ne jako pití. Velice nebezpečná je třeba petržel, silná reakce se dá předpokládat u černé ředkve, zelí a dalších.

Dekuji! \":D\" U te petrzele(+pastinaku) jste mne prekvapil. Plati to jak pro koren tak i pro kaderavou zelenou petrzelku? Asi je hlavne treba vetsi opatrnosti u stav, ale kdyz snim hrst kaderave zelene petrzele in natura(tedy nikoli jako šťávu) denne po cesneku, tak to snad moc neni?

Nevadi na candidozu sladky meloun-šťáva?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 2:41 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jestlize clenove sirsi rodiny nejí moc nebo temer vubec nic syroveho(kromě šťáv), je vhodne asi vyuzit vlakninu z drtě po šťávách-kolik polevkovych lzic priblizne by denne mohli snist aby to jak pisete jinde nebylo prilis...?

Kterou drť povazujete za nejcenější(urcite bych vyuzil jablecnou,nebo repnou, nevim zda jeste jinou treba okurkovou a mrkvovou)
k možnému dalšímu využití(s jogurtem nebo do k pohance ci jahlum...).
Jiste je to zavisle na tom nakolik mame moznost zjistit zda to bylo nejak chem.osetrovano-tam bychom drť určitě radsi vyhodili...), ale zajima mne nikoli nutricni hodnota-ta jiz neni temer zadna,ale spis prijatelnost dane vlakniny pro telo(mozna dobra stridat proste podle toho na co budou mit zrovna chut... \":)\" )
Jestlize plati pro šťávy ze rajče, či meloun(jeste neco jineho?) se nema kombinovat s jakymkoli ovocem a zeleninou...plati to i pro drť třeba s jogurtem nebo jahly rajcatova drť lze? (melounovou drť asi vzdy vyhazujete-nebo ne?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Dekuji! \":D\" U te petrzele(+pastinaku) jste mne prekvapil. Plati to jak pro koren tak i pro kaderavou zelenou petrzelku? Asi je hlavne treba vetsi opatrnosti u stav, ale kdyz snim hrst kaderave zelene petrzele in natura(tedy nikoli jako šťávu) denne po cesneku, tak to snad moc neni?

Nevadi na candidozu sladky meloun-šťáva?

Platí to jak pro šťávu, tak pro kořen petržele, ale nať zase tak nebezpečná není, nicméně bych ji také nejedl na kila. Vodní meloun celkem ne, ale ten sladký bych raději vynechal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Jestlize clenove sirsi rodiny nejí moc nebo temer vubec nic syroveho(kromě šťáv), je vhodne asi vyuzit vlakninu z drtě po šťávách-kolik polevkovych lzic priblizne by denne mohli snist aby to jak pisete jinde nebylo prilis...?

Kterou drť povazujete za nejcenější(urcite bych vyuzil jablecnou,nebo repnou, nevim zda jeste jinou treba okurkovou a mrkvovou)
k možnému dalšímu využití(s jogurtem nebo do k pohance ci jahlum...).
Jiste je to zavisle na tom nakolik mame moznost zjistit zda to bylo nejak chem.osetrovano-tam bychom drť určitě radsi vyhodili...), ale zajima mne nikoli nutricni hodnota-ta jiz neni temer zadna,ale spis prijatelnost dane vlakniny pro telo(mozna dobra stridat proste podle toho na co budou mit zrovna chut... \":)\" )
Jestlize plati pro šťávy ze rajče, či meloun(jeste neco jineho?) se nema kombinovat s jakymkoli ovocem a zeleninou...plati to i pro drť třeba s jogurtem nebo jahly rajcatova drť lze? (melounovou drť asi vzdy vyhazujete-nebo ne?)

Nikdy jsem nic podobného nezkoušel, ale empiricky asi tolik, kolik by jste normálně snědl v celé potravině. Jednoduše odšťavněte dvě větší mrkve, což se sníst dá a uvidíte, kolik se dá sníst té drtě. Ona se ve střevě zase nasytí vodou a nabobtná do původních rozměrů, takže nepřehánět. Použít jde každá, ale asi bych preferoval kvůli střevům jablka a mrkev. Opravdu obdivuji vaše detektivní zaujetí problémem, ale uvědomte si, že to je cesta do pekla. Vyprdněte se na kraviny a jděte do lesa místo čumění do počítače, nebo vás takto zdravá strava bude stát život.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 8:42 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Dobrý den!
Píšete že si před jídlem dáváte zeleninovou šťávu ale pak asi jíte jidlo podle Vašeho návodu tedy hlavně zeleninovéa syrové.Zajímá mě jestli se to tak dá dělat i před vařenou stravou.Například že bych si k obědu dal třeba třetinku šťávy z mrkve pak oběd třeba rýže natural s mraženou kukuřicí a špenátem bonduel(oboje jen rozmražené),olivovým olejem a pak třeba ještě dvojku šťávy z řapíkatého celeru nabo okurky.Jestli to tak jde tak by mě zajímalo jestli je vhodné to takto použít i v kombinaci zeleninový salát+kuřecí prsa+olivový olej nebo by ty šťávy narušily trávení masa?
Díky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 9:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Dobrý den!
Píšete že si před jídlem dáváte zeleninovou šťávu ale pak asi jíte jidlo podle Vašeho návodu tedy hlavně zeleninovéa syrové.Zajímá mě jestli se to tak dá dělat i před vařenou stravou.Například že bych si k obědu dal třeba třetinku šťávy z mrkve pak oběd třeba rýže natural s mraženou kukuřicí a špenátem bonduel(oboje jen rozmražené),olivovým olejem a pak třeba ještě dvojku šťávy z řapíkatého celeru nabo okurky.Jestli to tak jde tak by mě zajímalo jestli je vhodné to takto použít i v kombinaci zeleninový salát+kuřecí prsa+olivový olej nebo by ty šťávy narušily trávení masa?
Díky!

Určitě dá a je to velice vhodné, částečně se tak dá eliminovat špatná strava. Šťávy naopak trávení podpoří, protože jsou plné enzymů a ty jsou ke strávení potravy velice potřebné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz