Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 4:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hamartom ?
PříspěvekNapsal: ned črc 28, 2024 1:46 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 66
Zdravím,
potkal někdo tento druh nádoru ? Označení hamartom je odhad z praxe - potvrzení biopsií z pochopitelných důvodů nelze. Dobrá zpráva je, že je benigní....... a ta špatná, že na blbém místě svým růstem stejně povede k smrti.
Konkrétní případ - uvnitř malého mozku, pod hlavními nervovými kmeny, v podstatě pro nemožnost odstranění bez těžších následků neoperovatelný.
Vznik/původ vědům neznámý.
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hamartom ?
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2024 7:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
jojoba píše:
Zdravím,
potkal někdo tento druh nádoru ? Označení hamartom je odhad z praxe - potvrzení biopsií z pochopitelných důvodů nelze. Dobrá zpráva je, že je benigní....... a ta špatná, že na blbém místě svým růstem stejně povede k smrti.
Konkrétní případ - uvnitř malého mozku, pod hlavními nervovými kmeny, v podstatě pro nemožnost odstranění bez těžších následků neoperovatelný.
Vznik/původ vědům neznámý.
Díky.

Ten váš dotaz je takový zmatečný, tento druh nádoru se vyskytuje běžně v plicích, ale v mozku by šlo o opravdovou raritu i když netvrdím že by se tam nemohl vyskytnout. Vzhledem k tomu že jde v zásadě o normální buněčnou tkáň akorát není místně příslušná a je dezorganizovaná tedy většinou nemá k místu kde se vyskytuje žádný funkční vztah, jde podle všeho o projev selhání genů. Genetické pochody jsou z části dané i když tento patrně ne a z velkého procenta je lze měnit životním stylem a mikrobiotou střevního traktu. Jde tedy o něco co lze relativně dobře modulovat podle toho kterým směrem by se pacient chtěl vydat, ovšem zde je problém neznámé příčiny tedy ta chyba by se musela hledat podle všeho na úrovni genů. Téměř jakákoliv tkáň označovaná za nádor má souvislost se stavem chronického zánětu a energetického přetížení v daném místě tedy jako první opatření bych vyvinul maximální snahu o potlačení zánětu na všech úrovních a eliminoval zátěž mozku myšleno hlavně emoční nebo klasiku jako je noční civění do jakýchkoliv obrazovek a začít dodržovat striktně cirkadiální rytmy tedy snažit se dostat tělo a tedy i ty chaotické buňky do normalizovaného stavu což zásadně ovlivňuje i podvědomí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hamartom ?
PříspěvekNapsal: stř črc 31, 2024 8:21 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 66
Díky za reakci. Bohužel se jedná o zmíněnou raritu. Zajímavá možnost ta genetika - obrátit se na Ústav molekulární genetiky ? Někde jsem s mým chabým AJ našel zmínku, že to může mít původ v mládí/narození jako lokální kiks buněčného vývoje.... Umístění je fakt špatné, uvnitř malého mozku, jehož nepoškození by se při odstranění nedalo zabránit ani Lexelem. Celkové zklidnění a stabilizování je docela těžké. Po letitých potížích se spánkem byl letos přechod na Kvetiapin , nepomáhal ani Melatonin. Teda chvíli pak přestal. Nová medikace snad nebude mít horší vedlejší účinky.
Letitý vysoký tlak a cholesterol mohou také souviset ? Ze zánětů je snad jen autoimunitní zánět ŠŽ/Hashimoto.
Nevím jestli to označovat jako nádor, když to jsou jen zabloudivší buňky, necizopasí.....nějaké ozařování či chemo je tu nesmysl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hamartom ?
PříspěvekNapsal: sob srp 03, 2024 10:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
jojoba píše:
Díky za reakci. Bohužel se jedná o zmíněnou raritu. Zajímavá možnost ta genetika - obrátit se na Ústav molekulární genetiky ? Někde jsem s mým chabým AJ našel zmínku, že to může mít původ v mládí/narození jako lokální kiks buněčného vývoje.... Umístění je fakt špatné, uvnitř malého mozku, jehož nepoškození by se při odstranění nedalo zabránit ani Lexelem. Celkové zklidnění a stabilizování je docela těžké. Po letitých potížích se spánkem byl letos přechod na Kvetiapin , nepomáhal ani Melatonin. Teda chvíli pak přestal. Nová medikace snad nebude mít horší vedlejší účinky.
Letitý vysoký tlak a cholesterol mohou také souviset ? Ze zánětů je snad jen autoimunitní zánět ŠŽ/Hashimoto.
Nevím jestli to označovat jako nádor, když to jsou jen zabloudivší buňky, necizopasí.....nějaké ozařování či chemo je tu nesmysl.

Ano, ozařování a chemo je v tomto případě dle mého názoru zcela mimo rozumné řešení protože tam není sebemenší možnost ovlivnit zdroj problému. Z toho co nyní píšete je jasné že v těle běží masivní zánět na všech úrovních protože každý z uvedených zdravotních problémů koreluje se stavem zánětu. Nasadil bych tedy ostře protizánětlivou stravu a jednoznačně vyladil defekaci na dvakrát až třikrát denně s tím že musí jít o ukázkový exkrement, což nyní předpokládám mít nebude. Důraz bych přitom kladl na probiotika hlavně co nevyšší zvednutí bifidobakterií pro zvednutí imunity TH1 a dalších producentů SCFA mastných kyselin pro co nejvyšší tlumení zánětu. Pokud má dostatek financí investoval bych do generátoru molekulárního vodíku https://www.pro-zdravi-az.cz/?ex=zbo1&ia=339 a inhaloval molekulární vodík co se do něj vejde. Klidně i více jak 8 hodin denně pokud je to možné, ale vzhledem k tomu že inhalaci lze provádět v zásadě u naprosté většiny klidových činností jako je práce na počítači, čtení, spánek a další, pak je možno opravdu inhalovat dlouhodobě celkem bez problémů. Například já zrovna nyní mám nasazené na ksichtě ty nosní brýle a inhaluji vodík při psaní do fóra. Mám u generátoru udělanou dlouhou hadičku, nastavenou přes dvě nerezové spojky, počítám dlouhou tak 6 m což mě umožňuje nechat inhalátor stát na jenom pevném místě a hadička mě dá na kterékoliv místo v obýváku. Vzhledem k tomu že vodík dovede docela slušně pracovat i s glioblastomem, což je nejhorší a v zásadě zcela neléčitelný nádor mozku viz třeba tato studie https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6528353/ pak u toho vašeho problému bych to viděl na slušné procento úspěšnosti. Pochopitelně vše co vám zde píšu zlepšuje mimo zánětu i spánek tedy by s vysokou pravděpodobností byl schopen postupně vysadit ty prášky které z mého pohledu situaci spíše zhoršují než řeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hamartom ?
PříspěvekNapsal: ned srp 04, 2024 6:00 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 66
Tak ten H2-generátor mne zaujal....mohl by pomáhat i na endometriózu ? Potíže u moc mladších mě nějak více bolejí....
Ten vodík obecně vypadá přínosně - funguje i přes Vámi jinde zmíněné donory vodíku stejně ? Ty sem ale také nepochopil, z čeho je prakticky získávat. Ten generátor asi bude jednodušší na realizaci. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hamartom ?
PříspěvekNapsal: ned srp 04, 2024 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
jojoba píše:
Tak ten H2-generátor mne zaujal....mohl by pomáhat i na endometriózu ? Potíže u moc mladších mě nějak více bolejí....
Ten vodík obecně vypadá přínosně - funguje i přes Vámi jinde zmíněné donory vodíku stejně ? Ty sem ale také nepochopil, z čeho je prakticky získávat. Ten generátor asi bude jednodušší na realizaci. Díky.

Vodík pochopitelně není všelék, ale určitě tlumí zánět kdekoliv v těle. Vodík nechápejte jako něco dodávaného zvenku jako lék, ten za normálních okolností produkují střevní bakterie v sice poměrně různých množstvích, ale zpravidla cca 6 l denně. Většina prdů co nesmrdí se dá považovat za vodíkové prdy, mimochodem slušně hořlavé jak jste mohl vidět ve filmu Černí baroni. V zásadě ho tedy lze získat jakoukoliv potravinou, či suplementem který podporuje vodík produkující bakterie a pochopitelně tento přirozeně vytvořený funguje stejně jako ten inhalovaný, případně vypitý ve vodíkové vodě přičemž zásadní rozdíl může být v tom produkovaném, nebo dodávaném množství.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz