Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned čer 16, 2024 11:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 515 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 35  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: sob srp 22, 2015 7:43 pm 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2015 10:07 am
Příspěvky: 7
Pivo jsem už vypustila, dnes jsme byli na výletě na kole, zastávka ve dvou pivovarech - Slavkov a Viničné Šumice - a já pila nealko. Dr. Budwigová povoluje sklenku bio vína nebo šampaňské, tak se trochu přeorientuju... a jinak její jídelníček dodržuju, kromě té šťávy z kysaného zelí se držím toho, co sem na fórum dal pv33, připadá mi, že to je nejlepší způsob, jak se s tím popasovat. Sluneční svit vyhledávám, dokonce i v pracovní době, protože nosím poštu do jiné budovy, tak se vždycky venku dopuju sluneční energií, doma zase na zahradě, na procházkách, na kole. A zatím nám sluníčko přeje, příští týden má být zase kolem 35, to si té energie užijeme!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: ned srp 23, 2015 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Lotka píše:
Dobrý den, bude mi 50, doteď jsem nebyla nemocná, chodila pouze k zubaři a gynekologovi, jedla celkem zdravě (velmi mi pomohlo čtení těchto stránek), cvičila pilates a jógu, jezdila na kole, pracovala jako účetní a na vedlejšák jako masérka - a najednou jsem si našla v prsu bulku. Šla jsem na mamograf, v krvi žádné onkomarkery, ale po biopsii - invazivní karcinom. Dále jsem byla na vyšetření v Masarykově onkologickém ústavu, kde mi řekli: operace, ozařování, chemoterapie. Okamžitě jsem přešla na dietu Budwigové (kromě šťávy ze zelí), plivací test na kvasinky mi vyšel 3x O.K.Hledám odpověď u Rudigera Dahlka a Brandon Bays. Rozhodla jsem se na operaci jít, ale chemoterapii odmítnout. Doktoři mně samozřejmě nutí, abych šla co nejdříve, ale chci podepsat revers a jít až v říjnu. Prosím o radu, co přidat k Budwigové - jak jsem se dočetla v "návodu" od pv33, nedoporučují se k této dietě žádné doplňky. Když nesvítí slunce, neměla bych užívat vitamín D? Nevadí, když jednotlivé chody přehodím (ráno šťávy a patlanice až v poledne)? Paradoxní je, že se cítím výborně, až na tu bulku v prsu...

Myslím, že inspirace jste již dostala celkem dost, tak jenom připomenu, že léčba je o příčině a ne o oddělení části těla, bez zkoumání příčiny. To by měl mít člověk na paměti a nikdy se nepouštět do jiných postupů, byť vypadají zdánlivě jakkoliv slibně. Operaci bych tedy zvažoval pouze v případě, že mě někdo z lékařů bude schopen smysluplně vysvětlit, že operace opravdu odstraní příčinu mého problému, ale pokud to nedokáže a mohu tvrdit, že takových případů by bylo opravdu mizivé procento, tak nenechat do sebe šťourat. V naprosté většině případů platí zaměřit se na kvasinky a plísně v organizmu, ale co bych nepodcenil jsou salvestroly, na toto téma se podívejte, je i zde na fóru, i když v dietě Dr. Budwigové zastoupeny určitě jsou, ale více podle mého názoru nemůže ničemu škodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: úte srp 25, 2015 7:44 pm 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2015 10:07 am
Příspěvky: 7
Děkuji za rady, na plísně jsem se ještě moc nezaměřovala, musím si o nich něco prostudovat. Kamarádka mi doporučovala houby Reishi (lesklokorka) a Maitake (trsnatec). Máte s tím někdo zkušenost? Že bych to přidala k Budwigové. Už jsem k jejímu jídelníčku přidala zelené smoothie - dneska to byl špenát, rukola, listy z řepy, pampeliška, banán a namletý lněný semínka. A překvapilo mně, že to bylo dobré...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2015 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Lotka píše:
Děkuji za rady, na plísně jsem se ještě moc nezaměřovala, musím si o nich něco prostudovat. Kamarádka mi doporučovala houby Reishi (lesklokorka) a Maitake (trsnatec). Máte s tím někdo zkušenost? Že bych to přidala k Budwigové. Už jsem k jejímu jídelníčku přidala zelené smoothie - dneska to byl špenát, rukola, listy z řepy, pampeliška, banán a namletý lněný semínka. A překvapilo mně, že to bylo dobré...

Uvedené houby jsou určitě dobré a také Čaga, můžete vyzkoušet, tím se nic pokazit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsnika
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2015 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
davisko píše:
Dobry den, u manzelky (31rok) sa zistila rakovina prsnika. Na operaciu by mala ist nasledujuci tyzden a potom na chemoterapiu. Chcem vas poprosit o radu, co navrhujete (kam ist, ake vyzivove doplnky brat, pripadne ci neviete o nejakej dobrej klinike s alternativnou alebo inou metodou). Dakujem za kazdu radu. DAVID
 

Většina z toho na co se ptáte zde byla probrána, tedy pouze shrnu, že léčba rakovin není o odstranění nádoru jak tvrdí medicína, ale o odstranění příčiny jeho vzniku, což se od lékařů patrně nedozvíte. Zpravidla jde o zásadní nutriční deficity, ty je třeba dohledat a upravit výživu těla, přičemž konkrétně u rakoviny prsu určitě řešit hladiny estradiolu, ten snížit kam to půjde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsnika
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2015 5:52 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Jarda píše:
u rakoviny prsu určitě řešit hladiny estradiolu, ten snížit kam to půjde.

Můžu se zeptat čím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsnika
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2015 9:10 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
kov píše:
Jarda píše:
u rakoviny prsu určitě řešit hladiny estradiolu, ten snížit kam to půjde.
Můžu se zeptat čím?

Nejspis snizenim vahy a pravidelnym pohybem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsnika
PříspěvekNapsal: sob zář 12, 2015 9:48 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
miram píše:
Nejspis snizenim vahy a pravidelnym pohybem?

Tak to u nás není problém. Jsme celá rodina štíhlí a na výšlapy chodíme docela pravidelně. Teď co manželka přešla na tvrdou dietu, tak je štíhlá až moc. Potřeboval bych kolem toho estradiolu víc informací jak to změřit,abych tohle mohl škrtnout ze seznamu či se tomu zvýšeně věnovat. Asi to bude někde v hlubinách tohohle vlákna,co...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsnika
PříspěvekNapsal: sob zář 26, 2015 1:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Tak to u nás není problém. Jsme celá rodina štíhlí a na výšlapy chodíme docela pravidelně. Teď co manželka přešla na tvrdou dietu, tak je štíhlá až moc. Potřeboval bych kolem toho estradiolu víc informací jak to změřit,abych tohle mohl škrtnout ze seznamu či se tomu zvýšeně věnovat. Asi to bude někde v hlubinách tohohle vlákna,co...?

Tak estrogenní dominance se u žen i velice hubených projevuje vystupováním břicha a primárním nabalováním tuku v centrální oblasti břicho, boky, zadek, jinde se tuk nedrží. Změřit si můžete v laborce progesteron a estradiol, cca 400,-Kč za oboje a dle hodnot posoudit. Estradiol by ideálně měl být co nejnižší a progesteron naopak raději vyšší. Poměrně dobře estradiol snižuje denní konzumace hub, stačí cca 50-100 g žampiónů, ideálně povařených a rozmixovaných do stravy. Jinak cíleně jde problém řešit pomocí progesteronových přípravků, které i přes zákaz dovozu na našem trhu koupíte a dělají se jak krémy, tak orální olejíček, který se kape do kapsy vzniklé v ústech odtažením spodního rtu. Pokud to chcete probrat podrobněji klidně zavolejte, vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: čtv říj 08, 2015 10:33 am 
Offline

Registrován: ned srp 09, 2015 3:24 pm
Příspěvky: 2
Mám 31 rokov a IDC triple negativ grade 3, od zistenia az do operacie som sa znazila o zmensenie nadoru, pomocou stravy aj vit doplnkov na rady RNG, mala som na to cca mesiac, ale bohuzial nador sa nezmensil, hrozila mi masektomia ale nakoniec mi odstranili len nador, velmi som vyplakavala, kedze to bol len zaciatok liecby, do operacie som dufala, ze to nakoniec nebude zhubne, ze to bol len omyl, ale lekarka mi povedala, ze liecba moze trvat 2-3 roky a vyliecit toto ochorenie nevedia, nechcela som na chemo a radioterapiu ist, ale lekari tvrdia, ze by to bola sebevrazda, hladala som kliniky kde liecia alternativou ale nasla som len v Nemecku a liecba stoji 20 0000 eur, a bojim sa ze sama si na to nestacim, nakoniec som na chemo sla, som po prvom cykle, uz som nedostala menstruaciu, a stale sa stou liecbou neviem stotoznit, aj ked mi kazdy tvrdi, ze mam prestat citat a verit liecbe ale fakty o chemo a ozarovani hovoria a niecom inom...takze tomu nedokážem verit.... A teraz ked uz nemam nador v tele, vobec neviem, ci ta chemo zabera, alebo nie...je velmi tazke odmietnut, ked vam lekar povie, ze ked odmietnete, vrati sa to do roka...a ked sa podrobim, mozem sa dozit vnucat, aj ked ina doktorka tvrdila nieco ine...
Mozno keby mi prisli doplnky vyzivy z i herbu skor, artemisinin, kurkumim....iodoral, a neabsolvovala predtym punkciu tenkou ihlou, biopsiu hrubou ihlou, mamografiu...mohlo to dopadnut lepšie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2015 5:01 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Davisko- nehazej flintu do zita. Chemo sice poskodi imunitni system ale znam lidi co prodelali chemo a 5 let po tom spokojene ziji. Zacali ovsem s tvrdou dietou, doplnenim mineralu a vitaminu a uzivanim Cds. Ny youtube je zajimavy dokument z Ceske televize. Nazev na youtube je Ako sa vyliecit z rakoviny. Chlapik tam popisuje jak doktori uz odepsali a on se z toho vysekal sam. Plus udelat poradek v hormonech jak jsme si vyse psali s Jardou. Koupili jsme domu knizku Doba jedova-4, ktera je o tomto problemu a je hrozne co vsechno zpusobuje treba antikoncepce. Jsou tam popsany pribehy a problemy jednotlvych zen. Velmi poucne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: ned říj 11, 2015 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
davisko píše:
Mám 31 rokov a IDC triple negativ grade 3, od zistenia az do operacie som sa znazila o zmensenie nadoru, pomocou stravy aj vit doplnkov na rady RNG, mala som na to cca mesiac, ale bohuzial nador sa nezmensil, hrozila mi masektomia ale nakoniec mi odstranili len nador, velmi som vyplakavala, kedze to bol len zaciatok liecby, do operacie som dufala, ze to nakoniec nebude zhubne, ze to bol len omyl, ale lekarka mi povedala, ze liecba moze trvat 2-3 roky a vyliecit toto ochorenie nevedia, nechcela som na chemo a radioterapiu ist, ale lekari tvrdia, ze by to bola sebevrazda, hladala som kliniky kde liecia alternativou ale nasla som len v Nemecku a liecba stoji 20 0000 eur, a bojim sa ze sama si na to nestacim, nakoniec som na chemo sla, som po prvom cykle, uz som nedostala menstruaciu, a stale sa stou liecbou neviem stotoznit, aj ked mi kazdy tvrdi, ze mam prestat citat a verit liecbe ale fakty o chemo a ozarovani hovoria a niecom inom...takze tomu nedokážem verit.... A teraz ked uz nemam nador v tele, vobec neviem, ci ta chemo zabera, alebo nie...je velmi tazke odmietnut, ked vam lekar povie, ze ked odmietnete, vrati sa to do roka...a ked sa podrobim, mozem sa dozit vnucat, aj ked ina doktorka tvrdila nieco ine...
Mozno keby mi prisli doplnky vyzivy z i herbu skor, artemisinin, kurkumim....iodoral, a neabsolvovala predtym punkciu tenkou ihlou, biopsiu hrubou ihlou, mamografiu...mohlo to dopadnut lepšie...

No nevím zda děláte dobře, nerad straším lidi, ale zde je to hra s ohněm. Mnohé studie a také výsledky které není zase tak problematické vyhledat na netu ukazují, že moderní medicína nikam dál nespěje a oč více prostředků se do výzkumu rakoviny dává, tím větší počet lidí na ní umírá. To mě nepřipadá moc logické a kupodivu se zase na netu dají stále častěji dohledat pozitivní výsledky alternativních postupů, pokud je tak ovšem lze vůbec nazvat. Většinou jsou mnohem starší než moderní metody léčby a z tohoto pohledu by vlastně měla být alternativní moderní medicína. Stav který nyní máte již zpět stejně vzít nejde, ale nedělejte další chyby. Minimálně si pročtěte toto http://www.svetkolemnas.info/novinky/zd ... -verejnost a nechte si laboratorně zjistit hladiny estradiolu a progesteronu. Pokud to nebude naprosto v pořádku, je třeba estradiol snížit dodáváním progesteronu, což se na netu dá snadno dohledat a zde jsem o tom již také psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: sob říj 17, 2015 10:43 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Jardo, jaký máte názor na to, že nádor prsu v první fázi léčení(cca 2 měsíce) změní tvar či ještě o pár milimetrů povyroste. Je to běžné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: ned říj 18, 2015 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Jardo, jaký máte názor na to, že nádor prsu v první fázi léčení(cca 2 měsíce) změní tvar či ještě o pár milimetrů povyroste. Je to běžné?

Tak to bych řekl, je docela běžné, ale následně by se měl o to rychleji stáhnout. Ono je ale dost obtížně možné stanovit naprosto přesný rozměr, dost záleží na konkrétním záběru nádoru a stačí nepatrná změna úhlu a rozměry jsou jiné. Malá odchylka tedy může být zapřičiněna i tímto rozdílem. Spíše by měl člověk vnímat příznaky, tedy únavnost, blbé pocity a spoustu dalších markantů, které na změny upozorňují. Pokud se cítím dobře, mám spoustu energie a nic negativního nevnímám, dá se předpokládat, že zásadní problém se nekoná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: pon říj 19, 2015 10:39 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Jarda píše:
Tak to bych řekl, je docela běžné, ale následně by se měl o to rychleji stáhnout. Ono je ale dost obtížně možné stanovit naprosto přesný rozměr, dost záleží na konkrétním záběru nádoru a stačí nepatrná změna úhlu a rozměry jsou jiné. Malá odchylka tedy může být zapřičiněna i tímto rozdílem. Spíše by měl člověk vnímat příznaky, tedy únavnost, blbé pocity a spoustu dalších markantů, které na změny upozorňují. Pokud se cítím dobře, mám spoustu energie a nic negativního nevnímám, dá se předpokládat, že zásadní problém se nekoná.

Žena se cítí naprosto dobře a není vůbec unavená. To, s tím rozdílem sona-rozměrů jsem jí říkal taky, když jsem viděl, jak se to na obrazovce tvaruje podle toho jak doktorka pohne tím přístrojem. Pak záleží na tom na které pozici to zastaví a označí rozměry. Pokud dělá každé sono jiná doktorka, a navíc dle okamžitého rozhodnutí co se jí zdá lepší pohled, tak pár mm nemusí o ničem vypovídat. Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 515 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 35  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz