Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned čer 23, 2024 3:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 1:55 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 6:55 pm
Příspěvky: 9
zdravím, vůbec nevím jak začít..je to hrozně těžký. Děkuju Jardo za tyhle stránky, protože jinak bych byla asi uplně ztracená.Ještě jsem si to asi dostatečně nepřipustila, proboha v tomhe věku, a jediný co se mi teď honí hlavou, že jesti je to sakra pravda, tak jak to mám říct rodině, přátelům? První problémy začaly letos cca v únoru 2013, začala jsem při pohybu pociťovat nepříjemný pocit v levé kyčli, Měla jsem za to, že to bude nějaký skřípnutý nerv. Nejsem zvyklá se moc pozorovat a k doktorům moc nevěřím (loni na jaře vrcholily moje problémy s ekzémem, kdy jsem po vysazení kortikoidů a nasazení detoxu měla exzém asi na 80% těla a každou noc jsem trávila 4hodinových převalovaním a škrábáním, momentálně uplně čistá, opět díky, škoda, že jsem na všechno přicházela postupně, průběh mohl být daleko klidnější). No ale, včera mi dělalali magnetickou rezonanci a závěr je agresiví tumorózní ložisko v krčku. Já tomu nerozumím. Od té loňské záležitosti se snažím stravovat dost zdravě. Vařenou stravu jím jenom z donucení na návštěvách apod., denně odštavňuji, voda osmotická. Nejím téměr nic jiného než ovoce, zeleninu, ořechy, občas domácí chléb a sýr,občas nějaký ten úlet. Přítel má lehce zvýšený cholesterol, takže jsme nedávno začali i se sirnou patlanicí. Proto to nemůžu pochopit, když vidím, jak se stravují okolo. Přiznávám, že nejsem uplně důsledná a že když jsem to celej život dělalal špatně, tak za rok se to nesrovná. Plivací test na kvasinky pořád pozitivní, Ph se snažím dostat nahoru, ale jde to pomalu. Nevím, kde teď začít, dlouhý půst?gersonova dieta? Nemám tušení co s těma doktorama, chtěli si mě tam včera rovnou nechat, ale to bych nedala. Do nemocnice nemůžu jít, sice se belhám o berli nebo skáču po jedné noze, ale vzhledem k tomu jak je důležitá psychika, tak tam já prostě nemůžu. Nechci aby mě ládovali lékama a těma nemocničníma kejdama. Děsí mě ten rychlý postup nemoci, ale žádný řezání a umělý klouby nechci. Děkuju za každou radu, případně jaké vyšetření(krve) si mám nechat udělat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 8:01 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
co třeba CDS a MMS2?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 9:13 am 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 6:55 pm
Příspěvky: 9
Z takový chemie mám dost respekt. Nechám si to v záloze a začnu urinoterapií. díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 2:52 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Pokud jíte JEN ovoce, zeleninu, ořechy, domácí chléb a občas nějaký ten úlet ..... tak to se vůbec nedivím, že jste nemocná. Ovoce a zelenina na pultech našich obchodů je prakticky bezcenná, to máte svoji, nebo alespoň od místního sedláka? Ořechy - plno plísní a žluklé tuky, ve velkoskladech to leží několik let, než se to dostane na pulty obchodů. Tam na to pak často praží slunce. Domácí chléb - celkem ok, pokud máte kvalitní mouku a nepečete z hotových směsí. A ty "úlety", to nevím, co si pod tím mám představit, tím přece tělo nevyživíte a ještě abyste čelila onemocnění.
Vy potřebujete kvalitní bílkoviny z masa zvířat, co se pásli na trávě, to zvíře bylo opečováváno a poraženo rychle a bez zbytečného stresu. K tomu doporučuji mléko od "šťastné krávy", co se celé léto pase venku na sluníčku na trávě. DOmácí slepičí vajíčka od slepic ze dvora, co si mohou volně hrabat a požírat hmyz. K tomu kvalitní TUKY včetně těch živočišných, jako je domácí sádlo a máslo z mléka z trávy.....A poctivé dlouho tažené vývary z takovýchto surovin.
Váš postoj, že sníte vařenou stravu jen z donucení svědčí o tom, že jde o psychický problém. Než byste snědla něco kvalitního, tak radši budete chroupat staré ořechy?
Teď je to 15. měsíc, co jsem na stravě podle "vyživujích tradic" v kombinaci s paleo stravou a zhubla jsem jen tak mimochodem 18 kilo, minulý týden jsem si dala v rámci prohlídky ve středním věku krev a moč na rozbor a všechny hodnoty mám jako zdravý člověk.
Jím s radostí, zatímco z vašeho psaní mám dojem, že vy jíte se strachem a všechno moc řešíte. Umělému kloubu předejdete nejlépe tím, že budete konzumovat dlouho tažené vývary z výše zmíněného masa, a to vařené nejlépe v pomalém hrnci. Jen tak do sebe dostanete potřebné minerální látky a "mazadlo" pro klouby.
Doporučuji zmíněné hledat pod pojmy "vyživující tradice", na webu najdete české stránky, kde se dočtete vše potřebné.
Přeji vám hlavně, ať se uzdravíte, vím, že se vám moje rada asi nebude líbit, ale to už se stává.
Dejte tělu skutečné živiny a netrapte ho hladem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 2:58 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
A ještě něco - trápíte se, jak se stravují ti okolo - no hlavně to tolik neřeší a nemají zřejmě iracionální strach z vařeného jídla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 3:57 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 6:55 pm
Příspěvky: 9
V tom máte pravdu, že to hodně řeším a že můj jídelníček není dokonalý. Vloni jsem ho dost radikálně změnila a dostala se z dost zlých ekzémů, takže uplně špatně to určitě nebude. Jím s chutí a psychicky jsem na tom, myslím, dost dobře. I když, to si myslí každej blázen \":)\" Jenom si prostě dám s daleko větší chutí si dám jablko než steak. K masu jsem nikdy neměla vztah, takže si tak maximálně hodím do salátu lososa. Věřím tomu, že vařením jídla do sebe minerály nedostanu, resp. jenom anorganickou formu. Ovoce a zeleninu mám z obchodu, teď v sezoně bude konečně i od místních. Určitě v tom je hodně sajrajtů, ale nějaký vitamíny, org. minerály a enzymy tam určitě zbyly. Úletem myslím svíčkovou, koláč apod. na návštěvě u rodičů nebo občas těstoviny, rýži apod. když vařím pro přítele. Mléko jsem pila naposledy v dětství, nemám ho ráda a k čerstvému, nepasterizovanému stejně nemám přístup. Bílkoviny v mém stavu asi taky nejsou nejvhodnější, navíc živočišné.To co říkáte, mi nedává smysl. Ale i tak moc děkuji za reakci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 5:05 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Ale jablko vaše tělo nevyživí, to je jen voda a fruktoza, a ta je zvyšuje krevní cukr a způsobuje ztukovatění jater. Mléko zkuste z mlékomatu. Co se týče lososa - hádám, že tak 95 % lososů, co se dá tady v ČR koupit je z faremní chovu, takže si nedělám iluze o nějaké kvalitě. Takové ryby na farmách se krmí hotovými směsi a barvivy, aby losos měl pak pěknou růžovou barvu. To byste musela mít lososa z nějakého echt luxusního lahůdkářství a nejlépe, aby pocházel ze Skotska a měl záruku, že je z volného moře.
Chápu, že vám to nedává smysl a cením si toho, že jste se do mě nepustila, ale opravdu zkuste mrknout na systém "vyživujích tradic". Jsem už docela stará a teď to neberte osobně, ale neznám jediného vegetariána, makrouše, nebo vitariána, aby to nebyl zatuhlý, suchý, rigidní člověk, bez špetky humoru....
Co vám brání koupit si selské máslo a dát si tenký krajíček toho domácí chleba s máslem a pažitkou, místo jablka. Zkusit si uvařit polévkový dlouho tažený vývar ze selského kuře (já mám svého dodavatele a kuře z obchodu nejíme), do toho domácí selské vajíčko (oslovte na vesnici pád babiček-důchodkyň, určitě vám některá ráda prodá pár vajíček).....Jde o to otevřít se novým věcem a předem si nehnusit vařené jídlo a bílkoviny. Tělo oslabené nemocí přeci nemůže žít jen z "ovocné vody" a louskat ořechy. Ořechy bych doporučila jen v září, když jsou čerstvé vlašské ořechy a sama si je nasbírám, max. koupím na trhu.
DOkonce už i čeští lékaři snad vzali na milost vajíčka, že ten cholesterol neškodí. Cholesterol se zvyšuje právě po fruktoze a škrobech. tělo cholesterol životně potřebuje.....atd. atd. Nenavádím vás, abyste jedla stejky - ty se prudce přepalují, ale zkuste kousek pravého kvalitního masa, dlouho vařeného a sníst ho s tím vývarem.
Dále vám doporučuji pravidelně konzumovat doma vyráběnou kvašenou zeleninu, buď na způsob "a lá kimči", nebo "a lá bulharská trošije". K masu samozřejmě žádné škrobovité přílohy, jen tu kvašenou zeleninu. Já mám těsto před 50tko, jsem v přechodu a pomocí tohoto systému jsem shodila 18 kilo, ale to sem nepatří. Bílkovin se nebojím a jsem náročná na to, co koupím a uvařím. Ještě jednou to shrnuji: nedoporučuji pseudomaso, falešné mlíko, a další sr... z hyper-super, ale maso od šťastných zvířat, šetrně poražených, co se pasou na trávě a nekonzumují hormony. K tomu českou zeleninu z blízkého okolí, buď kvašenou nebo tepelně upravenou.
Nevidím v konzumaci ořechů jako denní porce jídla žádný přínos pro tělo, které je ještě oslabené nemocí. Mnohem lepší je občasná konzumace čestvého syrového žloutku od slepice z domácího chovu, kde vím, jak to chovají a čím krmí.
Atd. atd, ale nechci vám valit klíny do hlavy.
Jenom jsem chtěla poskytnout jiný pohled na věc.
Všechno zkuste a dobrého se přidržte, se píše v jedné hodně staré knize.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 10:50 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Já bych se vývarům nebránila. Syrová strava určitě mohla pomoct s ekzémem a pročistit tělo. Ale asi mu doopravdy chybí něco co prostě nedodáváte, tak proč to nezkusit jinou cestou? Však se nemusíte vzdávat zeleniny a ovoce. Jedna moje známá kdysi žila s vietnamcem, po porodu nemohla kojit a tak jí dělal husté vývary z prasečích nožek či co a velice rychle měla tolik mlíka, které možná ani nechtěla. Moje mamka po rakovině byla tak vysláblá a bez energie a výživy, že sama, ač preferovala vždy "zdravou" stravu, sama instinktivně začala jíst maso, nabrala svaloviny, byla už jen kost. A taky určitě dodala výživu pro tělo, aby mohlo vůbec fungovat. Nejsem žádný odborník, to vůbec ne, jen si říkám, že když nefunguje něco, může fungovat něco dalšího. Já taky maso moc nemusím, ale vývarům věřím a protože maso nejím často, tak snad 1x za 3 měsíce možná, tak aspoň ty vývary jím a s chutí. Kravský mlíko, to vůbec, to musí být zanašeč největšího kalibru. Pečivo jsme kupovat přestali. Však to nemusí být maso a vajíčka každý den. Vždyť vývary můžete jen vyzkoušet, třeba už se Vám žádný ekzém neobjeví. Tělu určitě chybí spoustu minerálů (tím nechci říct, že to doplní vývary \":-)\", ale že je potřeba je dodávat). Co takový křivice a deformace kloubů? Ale tak přijde asi spoustu dalších názorů a čekáte asi na ten od Jardy \":-)\". Tak se mějte krásně a držím pěsti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 11:00 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
[quote="Mirabelka":jipherom]Ale jablko vaše tělo nevyživí, to je jen voda a fruktoza, a ta je zvyšuje krevní cukr a způsobuje ztukovatění jater. [/quote:jipherom]
To je nesmysl. Jablko má plno vitámínů, minerálů, enzymů a plno dalších věcí. Po ovoci nikdo nikdy žádnou cukrovku nedostal a ani si nezničil

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 11:34 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Syrové mléko od kravky je docela chutné, ale je pro tělo velkou zátěží, není to jed, tělo to v nejhorším odmítne. Jakékoliv kvašené (zakysané) výrobky z něj jsou již úplně jinde a jsou velmi dobře snášeny, resp. je lze většinově doporučit. Jablko (a zvláště české) je úplně v pohodě. A samozřejmě příjem sacharidů vůbec s cukrovkou nesouvisí, ani ji nezhoršuje, ani nezlepšuje. Cukrovkář může mít JAKÝKOLIV příjem sacharidů ve smyslu diabetu. Jen to musí mít kompensováno. Diabetik obecně jí úplně normálně jako jakýkoliv jiný člověk. Jen si musí být svého hendicapu vědom.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 9:07 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
martina72 píše:
Cukrovkář může mít JAKÝKOLIV příjem sacharidů ve smyslu diabetu. Jen to musí mít kompensováno.

....kompenzováno - vyššími dávkami inzulínu. Takhle jsi to myslel?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 11:23 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Vševěd píše:
....kompenzováno - vyššími dávkami inzulínu. Takhle jsi to myslel?

Aby bylo jasno. Spousta lidí si hraje. Telka je víc než obyčejné uvažování? Disco a světýlka víc než příroda, modrá obloha a stromy a zpěv ptáků?
Diabetes I. typu je plně kompenzovatelný. Stejně jako tvoje zdravé tělo vyrobí jakékoliv množství insulinu, kdykoliv to je potřeba, tak ho vyrobí injekce ve tvé ruce nebo tvoje insulinová pumpa. Jde čistě o problém vztahů. Ty vztahy zničily pomocí autoimunní reakce ty betabuňky, ty vztahy pak zapříčiňují problémy ve tvém postoji k tomu hendicapu, k druhým, k sobě a ke své životosprávě.
Dobrý diabetolog je vlastně psychoterapeut. Technicky je vše jasné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 6:19 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Jablko plné minerálů a enzymů - ano, možná tak čerstvě utržené ve starém sadu a s červíkem. Ale jablko z obchodu, rozhodně nepovažuji za zdravé.
Mléko je ajurvédou doporučováno v kombinaci s kořením jako je kardamom, skořice, hřebíček, muškát.
Fruktozu, tj. ovocný cukr je nejhorší pro ztukovatění jater a pro rozkolísání krevního cukru, resp. cukrovku. Pokud ovoce tak tzv. divoké - borůvky, ostružiny, maliny.
CO je zdravého na banánech, hroznovém vínu, pomerančích apod? vždyť se to sklízí nezralé, ozařuje, leští, voskuje, cestuje to týdny přes půl světa....to je mrtvá strava.
POmalu tažený vývar z masa a kostí, který se vaří několik hodin v pomalém hrnci je plný minerálů a želatiny. Ne nadarmo se slepičí polévce říká židovský penicilín. Z toho tělo získá sílu pro boj s nemocí a ne z namočených ořechů a pojídání kvanta mrtvého ovoce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 6:40 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Mirabelka píše:
Jablko plné minerálů a enzymů - ano, možná tak čerstvě utržené ve starém sadu a s červíkem. Ale jablko z obchodu, rozhodně nepovažuji za zdravé.
Mléko je ajurvédou doporučováno v kombinaci s kořením jako je kardamom, skořice, hřebíček, muškát.
Fruktozu, tj. ovocný cukr je nejhorší pro ztukovatění jater a pro rozkolísání krevního cukru, resp. cukrovku. Pokud ovoce tak tzv. divoké - borůvky, ostružiny, maliny.
CO je zdravého na banánech, hroznovém vínu, pomerančích apod? vždyť se to sklízí nezralé, ozařuje, leští, voskuje, cestuje to týdny přes půl světa....to je mrtvá strava.
POmalu tažený vývar z masa a kostí, který se vaří několik hodin v pomalém hrnci je plný minerálů a želatiny. Ne nadarmo se slepičí polévce říká židovský penicilín. Z toho tělo získá sílu pro boj s nemocí a ne z namočených ořechů a pojídání kvanta mrtvého ovoce.

triviality ...ale velmi dobré!
tak jen tak dál .... (palec nahoru)


Naposledy upravil martina72 dne stř čer 19, 2013 8:34 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 7:34 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Prosím vysvětlit co jsou ty triviality.
Je mi 48 let a zhubla jsem na této stravě 18 kilo, 11. měsíc cvičím jogu, podotýkám, že jsem nesportovní tip a nikdy jsem nesportovala a po těch 10ti měsících zvládám dvě varianty stoje na hlavě ve volném prostoru.
Tak mi prosím řekněte, co dělám špatně.
Minulý týden jsem absolvovala prohlídku u všeobecného lékaře a všechny hodnoty z krve a moče mám v normě.
Vařím si dlouho tažené vývary z masa, jím želatinu z vepřového masa, klouby mě nebolí. Jogu cvičím každý den, rozhýbala jsem na této straně kyčelní klouby tak, že věřím, že zvládnu i ten provaz. Nemám celulitidu a v obličeji výrazné vrásky, hádají mi o deset let méně.
Fakt mi Martino vysvětlete, co jsou to ty triviality.
Vy si vážně myslíte, že není rozdíl mezi jablkem čerstvě utrženým ve starém sadu, ve kterém žije červík - tudíž je nestříkané a mezi jablkem ze supermarketu?
CO mi tedy podle vás hrozí, když mi ironicky radíte "jen tak dál"? Kdykoliv jsem potkala vegetariána, makrobiotika nebo vitariána, jednalo se o vysušené, vrásčité "svrklé švestky umebošky", suchá kůže, suché, lámavé vlasy. Jednoho takového jsme měli v rodině, byl to mladý muž a stal se z něj naprosto nemužný "chcípáček". Naštěstí ho to přešlo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz