Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 08, 2024 1:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte črc 16, 2024 2:13 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2024 11:11 pm
Příspěvky: 36
Ahojte...
SOM TOTÁLNE V ŠOKU z toho, ako sa za posledné roky znížila kvalita sardiniek vo vlastnej šťave (iné nekupujem, kupovať v oleji je kktizmus, kupovať v "paradajkovej" omáčke tak isto)...
SCHVÁLNE - choďte si kúpiť sardinky vo vlastnej šťave značky GIANA, a keď dojete konzervu, zaslúžite si medailu.....
Ja nie som žiaden "cukríček", ktorému je všetko "fuj"... V minulosti som desiatky krát pil starú urinu (urinoterapia), nemám problém s veľmi horkými chuťami (klíčené a potom varené mungo, palina/pelyňek...), sardinky (KVALITNÉ) zbožňujem....ALE TOTO JE ČO, K*RVA!??????????????
ODMIETAM "zveličovať" veci, takže píšem absolútne objektívne........JA PROSTE NEDOKÁŽEM POCHOPIŤ, AKO SA TAK HNUSNE CHUTIACA GEBUZINA akou sú sardinky GIANA vo vlastnej šťave, môže predávať....
NIKDY ma z jedla nenapínalo, ale v tomto prípade áno........ Voda (ten "slaný nálev" & "vlastná šťava") je sradľavá HNEDÁ brečka, proste totálny odpad...... Chutí to nie ako sardinky, ale ako nejaká iná rybička, a ako by tam boli nejaké hnusné morské riasy (ale nie sú)...... Dal som tomu šancu X krát, rôzne várky .......za posledné dva roky........HNUS........

POINTA JE V TOM, že konkurencia o tom nie je o nič lepšie, až na jednu výnimku (ale tiež "žiadna výhra")......Aké sardinky vlastne existujú? ISABEL sa už prakticky nepredávajú........ ARO sardinky mi ani len nenapadne kúpiť, ARO je tá najnižšia akosť výrobkov (a som si takmer istý, že to bude rovnaký sajrajt ako GIANA)....... Ostávajú GYMBEAM sardinky.......Tie boli pred dvoma rokmi LUXUSNÉ..... Nemohol som tomu uveriť, keď som na ne prešiel z dôvodu, že prestali predávať sardinky ISABEL.... CHUTILI LUXUSNE, luxusná štruktúra, krásne "mastné", hustá "šťava", VOŇAVÉ........ Ale už aj tí KKTI sa "pokazili", b*stard majiteľ chce viac prachov, tak zmenil dodávateľa a chutí to síce lepšie ako GIANA, ale......stále to chutí tak, že NEMEC, RAKÚŠAN A ŠVAJČIAR BY Z TOHO GRCAL.....

SMUTNÉ JE TO, ŽE "GYM BEAM SARDINKY VO VLASTNEJ ŠŤAVE" sú to najlepšie, čo sa na Slovensku a v Čechách dá kúpiť.... AK SI ODMYSLÍME LUXUSNÉ SARDINKY v cene vyše 6€ za 110g konzervu (to neprichádza v úvahu...)...

Ešte existujú nejaké 2-3 značky, ktoré majú v ponuke sardinky vo vlastnej šťave za normálnu cenu (napr. do 1.5€ za malú konzervu...potom dlhooo nič, a ďalšie začínajú na cene 6€+ ... :D), ale to sú úplne neznáme značky, A SOM NA 100% PRESVEDČENÝ, že majú toho istého dodávateľa....proste GEBUZINY.......

O ČO VLASTNE IDE??????????????? Je to TAK TRAGICKÉ s konzervami sardiniek aj v západnej Európe? ALEBO LEN NÁM DO STEDNEJ A VÝCHODNEJ EURÓPY POSLEDNÉ 2 ROKY NOSIA TOTÁLNY HNOJ ODPAD???????????? CHCÚ NÁS ZBAVIŤ BENEFITOV Z TAKEJ SUPERPOTRAVINY???

Ostáva mi teda kupovať GYMBEAM sardinky vo vlastnej šťave, aj keď chuťovo sú na 3-ku až 4-ku......

Áno, môj príspevok je plný hnevu....ale nikto sa mi nedivte.....VEĎ TO JE NEUVERITEĽNÉ, aký úpadok sardiniek náš trh zaznamenal........Stále to nedokážem rozdýchať....

PS : Nie, nebudem si kupovať čerstvé sardinky v Metre/Makre.... Doma by mi ich varenie "neprešlo"....a tie kostičky v nich nikdy ani po uvarení nebudú také rozplývajúce sa ako v konzerve...ANI CHUŤ.......Mám s tým skúsenosti.

AKÉ SARDINKY VO VLASTNEJ ŠTAVE SI KUPUJETE VY??? NEVIEM SI ANI PREDSTAVIŤ.............. že by ste poznali nejaké chutné....LEBO UŽ NIE SÚ :roll: :roll: :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 16, 2024 2:24 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2024 11:11 pm
Příspěvky: 36
Příloha:
Giana.png
Giana.png [ 180 KiB | Zobrazeno 45022 krát ]


Tu je hodnotenie sardiniek GIANA vo vlastnej šťave na Heureka.cz (na Slovensku sa nikto nepodujal).... 4 hodnotenia (zmestilo sa len jedno, viď obrázok)
Prvé 3 sú pozitívne...........ALE TO DO ROKU 2021...........Piate hodnotenie (z rok 2024) JASNE UKAZUJE NA TOTÁLNY ÚPADOK SARDINIEK............ Dokonca (ako som spomínal) luxusné sardinky GYMBEAM, v super cene, z roka na rok zmenli kvalitu zo známky 1* (KAŽDÁ konzverva chutila pred 2 rokmi od GYMBEAM super, kúpil som si 60 konzerv naraz) na 3 až 4 (lebo UŽ nechutia identicky každá konzerva, niekedy je to proste na trojku, inokedy na štvorku...... päťku má oberhnus GIANA).....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 16, 2024 5:31 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 48
To si ešte nejedol Šproty. Raz som kúpil v akcii za 39 centov (170 g) a nebol som schopný to jesť. Nakoniec som ich musel mixovať s kopcom ryže.

Čo sa týka sardiniek - práve preto zásadne kupujem aspoň v paradajkovej šťave, do ktorej dávam čajovú lyžičku čili. Pretože vo vlastnej šťave mi smrdeli vždy. Uvedom si, že život je obchod (niečo za niečo). Takže sa musíš rozhodnúť, čo obetuješ.. či dáš veľa peňazí za naozaj kvalitné potraviny alebo niekde urobíš kompromis. Ono ani tá trocha oleja ťa nezabije, samozrejme to nie je ideálne, ale čo je lepšie?? Trápiť sa kvôli nechutnej chuti sardiniek vo vlastnej šťave alebo sardinky, aj keď trochu nezdravé, ale vychutnáš si ich.

A ešte jedna vec: stáva sa mi často, že mi sardinky prestanú chutiť v momente, keď naakumulujem v tele dostatok Retinolu (skutočný vitamín A, na rozdiel od betakarotén prekurzoru) alebo zdravých tukov, ktoré sú v rybom oleji alebo sardinkách. Znamená to, že ak nekonzumujem nejaký čas sardinky, neviem sa ich dožrať, ale po čase mi prestanú chutiť. A nie je to kvôli tomu, že som sa ich prejedol, ale aby nedošlo k predávkovaniu vitamínom A etc..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 16, 2024 5:44 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 48
A čo sa týka tvojho hnevu, pretože to nemusíš explicitne potvrdzovať - medzi riadkami je tvoj hnev cítiť až sem.. Poznám človeka - 95 kg, športovec, obranné zložky (čiže žiaden jouda alebo bačkora), lenže výbušný, nervák, cholerik. Nakoniec s odretými ušami - keď sa mu zosypal život a každý sa na neho vykašľal (kvôli jeho neustálemu hnevu a agresivite) - zašiel za doktorom a vyskúšal antidepresíva. Nejaký čas to trvalo, kým trafili typ (lebo je ich viac) a výrobcu. Dnes si tlčie hlavu o múr, že to neurobil skôr.

Veď to nie záväzok na celý život. Kedykoľvek s tým môžeš prestať napr. ako ja (už ich nezobem).. ale evidentne z tvojich komentov a topicov si vyskúšal stovky metód, liečebných prístupov, stravu a nič ti nepomohlo (teda minimálne to deklaruješ). Samozrejme je príčinou aj životný štýl a to, že zrejme nemáš zmysel života, lenže ruka v ruke s tým ide aj to, či si neustále v bojovej nálade. Možno máš polymorfizmy, ktoré ti amplifikujú kortizol, resp. celkovo stresovú os. Možno máš polymorfizmy v mitochondriách - áno, v tom prípade by pomohli suplementy na báze síry (MMS ap) alebo ďalšie známe čínske bylinky. Neviem.

Už za 6 mesiacov (pretože treba trafiť typ) budeš vedieť, či ti pomohli alebo nie. Možno najčastejší typ SSRI nie je vhodný pre teba - ani mne nesadli, pretože ma uspávali (vymlátené nadľadvinky a teda problémy s nor/adrenalínom). Možno ti sadnú SNRI (serotonín a noradrenalín). A možno NDRI, pomocou ktorých sa lieči ADHD (porucha pozornosti, pretože regulujú dopamín).

Alebo inak. Ak by si si zlomil nohu, snažil by si sa to rozchodiť? Alebo piť urinu, aby ťa nebolela zlomenina? Alebo by si zašiel za doktorom, nech ti nohu zasádruhe. Ešte raz - nie je to na doživotie ako kláštor alebo manželstvo (aj ten dnes môžeš opustiť a s manželkou sa rozviesť).

Držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 18, 2024 11:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28366
Bydliště: Poděbrady
XYrazovy_nick píše:
Ahojte...
SOM TOTÁLNE V ŠOKU z toho, ako sa za posledné roky znížila kvalita sardiniek vo vlastnej šťave (iné nekupujem, kupovať v oleji je kktizmus, kupovať v "paradajkovej" omáčke tak isto)...
SCHVÁLNE - choďte si kúpiť sardinky vo vlastnej šťave značky GIANA, a keď dojete konzervu, zaslúžite si medailu.....
Ja nie som žiaden "cukríček", ktorému je všetko "fuj"... V minulosti som desiatky krát pil starú urinu (urinoterapia), nemám problém s veľmi horkými chuťami (klíčené a potom varené mungo, palina/pelyňek...), sardinky (KVALITNÉ) zbožňujem....ALE TOTO JE ČO, K*RVA!??????????????
ODMIETAM "zveličovať" veci, takže píšem absolútne objektívne........JA PROSTE NEDOKÁŽEM POCHOPIŤ, AKO SA TAK HNUSNE CHUTIACA GEBUZINA akou sú sardinky GIANA vo vlastnej šťave, môže predávať....
NIKDY ma z jedla nenapínalo, ale v tomto prípade áno........ Voda (ten "slaný nálev" & "vlastná šťava") je sradľavá HNEDÁ brečka, proste totálny odpad...... Chutí to nie ako sardinky, ale ako nejaká iná rybička, a ako by tam boli nejaké hnusné morské riasy (ale nie sú)...... Dal som tomu šancu X krát, rôzne várky .......za posledné dva roky........HNUS........

POINTA JE V TOM, že konkurencia o tom nie je o nič lepšie, až na jednu výnimku (ale tiež "žiadna výhra")......Aké sardinky vlastne existujú? ISABEL sa už prakticky nepredávajú........ ARO sardinky mi ani len nenapadne kúpiť, ARO je tá najnižšia akosť výrobkov (a som si takmer istý, že to bude rovnaký sajrajt ako GIANA)....... Ostávajú GYMBEAM sardinky.......Tie boli pred dvoma rokmi LUXUSNÉ..... Nemohol som tomu uveriť, keď som na ne prešiel z dôvodu, že prestali predávať sardinky ISABEL.... CHUTILI LUXUSNE, luxusná štruktúra, krásne "mastné", hustá "šťava", VOŇAVÉ........ Ale už aj tí KKTI sa "pokazili", b*stard majiteľ chce viac prachov, tak zmenil dodávateľa a chutí to síce lepšie ako GIANA, ale......stále to chutí tak, že NEMEC, RAKÚŠAN A ŠVAJČIAR BY Z TOHO GRCAL.....

SMUTNÉ JE TO, ŽE "GYM BEAM SARDINKY VO VLASTNEJ ŠŤAVE" sú to najlepšie, čo sa na Slovensku a v Čechách dá kúpiť.... AK SI ODMYSLÍME LUXUSNÉ SARDINKY v cene vyše 6€ za 110g konzervu (to neprichádza v úvahu...)...

Ešte existujú nejaké 2-3 značky, ktoré majú v ponuke sardinky vo vlastnej šťave za normálnu cenu (napr. do 1.5€ za malú konzervu...potom dlhooo nič, a ďalšie začínajú na cene 6€+ ... :D), ale to sú úplne neznáme značky, A SOM NA 100% PRESVEDČENÝ, že majú toho istého dodávateľa....proste GEBUZINY.......

O ČO VLASTNE IDE??????????????? Je to TAK TRAGICKÉ s konzervami sardiniek aj v západnej Európe? ALEBO LEN NÁM DO STEDNEJ A VÝCHODNEJ EURÓPY POSLEDNÉ 2 ROKY NOSIA TOTÁLNY HNOJ ODPAD???????????? CHCÚ NÁS ZBAVIŤ BENEFITOV Z TAKEJ SUPERPOTRAVINY???

Ostáva mi teda kupovať GYMBEAM sardinky vo vlastnej šťave, aj keď chuťovo sú na 3-ku až 4-ku......

Áno, môj príspevok je plný hnevu....ale nikto sa mi nedivte.....VEĎ TO JE NEUVERITEĽNÉ, aký úpadok sardiniek náš trh zaznamenal........Stále to nedokážem rozdýchať....

PS : Nie, nebudem si kupovať čerstvé sardinky v Metre/Makre.... Doma by mi ich varenie "neprešlo"....a tie kostičky v nich nikdy ani po uvarení nebudú také rozplývajúce sa ako v konzerve...ANI CHUŤ.......Mám s tým skúsenosti.

AKÉ SARDINKY VO VLASTNEJ ŠTAVE SI KUPUJETE VY??? NEVIEM SI ANI PREDSTAVIŤ.............. že by ste poznali nejaké chutné....LEBO UŽ NIE SÚ :roll: :roll: :roll:

Tak ono to jde s jakoukoliv potravinou v EU poměrně rychle z kopce a to co bylo dříve v zásadě dobré a zdravé se rychle mění na kafilerní šmejd. Osobně sice sardinky jím ovšem nikoliv nynější produkci, ale staré cca 5-6 let které jsem zde měl nakoupené pro případ selhání trhu o čemž jsem celkem skálopevně přesvědčen že přijde a bohužel se blbě odhaduje kdy to zrovna bude. Vzhledem k tomu že právě rybí konzervy mají obdivuhodnou garantovanou životnost a ještě podstatně vyšší životnost negarantovanou o čemž jsem se měl možnost přesvědčit v průběhu základní vojenské služby kde byl prováděn výkrm mužstva pomocí rybích konzerv o průměrné archivační době 10-15 let a většinou jim nic nebylo. Nevidím tedy důvod k tomu nekoupit si jich v akci výhodně do zásoby naráz i stovky kusů a pak je spotřebovávat klidně i 10 let. Pochopitelně je dobré si nejdříve jednu otevřít a degustovat což jsem tehdy udělal a nyní nelituji, krabička mě vyšla někde kolem 10,-Kč. Stejně budu postupovat při doplnění nedotknutelných zásob i v dalším období, ale už asi nepůjde o sardinky ale sairu která je nutričně lepší a jak nyní čtu tak podle všeho i chuťově. Jde většinou o ruské nebo běloruské produkty tedy něco co je zde celkem masově odmítáno a přitom jde o výborné zboží které za socializmu patřilo mezi typicky podpultové.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2024 12:29 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 48
Môžem potvrdiť, že sardinky a celkovo ryby v konzerve vydržia dlho. 10 ročné by som síce dobrovoľne nekonzumoval (viď. hypotetická otázka ďalej), ale 6 rokov je podľa mňa prijateľná hranica. Otázka je, či sa časom do obsahu "nevylúhuje" (teplom ap) trochu kovu, ale keďže to nemá prístup k vzduchu, nemá vo vnútri konzervy čo zoxidovať (pokaziť sa). Podobne sú na tom strukoviny = skvelá potravina na skladovanie - bežne mám doma naškrečkovaných 100 kg strukovín (najviac cícer/cizrna, hrach, šošovica). Mám odskúšané, že 4-5 ročný hrach vyklíči bez problémov. Ak je zo "starého" hrachu schopná vyrásť rastlina, zrejme bude genetický materiál neporušený. Výhodou je, že strukoviny sú zbavené vody, takže nepodliehajú plesni, ani to nežerie drobný hmyz. Raz som uvaril fazuľovú polievku z 15-20 ročnej fazule, ktorá bola celý čas v hermeticky uzavrenej sklenenej nádobe a nič jej (fazule ani výslednej polievke) nebolo. Dokonca sa dajú skladovať aj vajíčka - rozbijete do 7 deciek, uzavriete a šup do mrazáku..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2024 1:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28366
Bydliště: Poděbrady
tine píše:
Môžem potvrdiť, že sardinky a celkovo ryby v konzerve vydržia dlho. 10 ročné by som síce dobrovoľne nekonzumoval (viď. hypotetická otázka ďalej), ale 6 rokov je podľa mňa prijateľná hranica. Otázka je, či sa časom do obsahu "nevylúhuje" (teplom ap) trochu kovu, ale keďže to nemá prístup k vzduchu, nemá vo vnútri konzervy čo zoxidovať (pokaziť sa). Podobne sú na tom strukoviny = skvelá potravina na skladovanie - bežne mám doma naškrečkovaných 100 kg strukovín (najviac cícer/cizrna, hrach, šošovica). Mám odskúšané, že 4-5 ročný hrach vyklíči bez problémov. Ak je zo "starého" hrachu schopná vyrásť rastlina, zrejme bude genetický materiál neporušený. Výhodou je, že strukoviny sú zbavené vody, takže nepodliehajú plesni, ani to nežerie drobný hmyz. Raz som uvaril fazuľovú polievku z 15-20 ročnej fazule, ktorá bola celý čas v hermeticky uzavrenej sklenenej nádobe a nič jej (fazule ani výslednej polievke) nebolo. Dokonca sa dajú skladovať aj vajíčka - rozbijete do 7 deciek, uzavriete a šup do mrazáku..

Tak jistě máte pravdu, s tím suchým zásobením v tom problém opravdu nevidím a dokonce i pseudoobiloviny které by nějaký brouk napadal je možné zavřít do plastových kbelíků se zacvakávacím víkem a tam mají brouci nebo molové smolíka. Jinak mražení již může představovat problém, pokud vyjdu ze stavu ve válečných zónách ke kterému se celkem kvapem blížíme, pak bych se na dodávky elektřiny moc nespoléhal. Mražené zásoby by bylo nutné zajistit minimálně fotovoltaikou s větší baterkárnou a ideálně ještě mobilní centrálou pro případ delších výpadků dodávek aby člověk udržel obsah mrazáků stále zmrzlý. Ono to není zase tak velký problém protože zvláště moderní velké a dobře izolované pultové mrazáky vydrží po namražení na teploty pod mínus 20 stupňů i při výpadku proudu bez rizika rozmražení velice dlouho. Každopádně se již jedná o další starost, lepší je ta pixla rybiček a suchá rejže kterou si člověk vždy dokáže nějak uvařit i kdyby musel použít tábornický dřívkáč tak se to stejně v pohodě dá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz