Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 6:35 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
NOWOCAYN píše:
Mat píše : Dá sa nejako eliminovat laxatívnost orechov okrem toho, že ich budem jest menej?
JEm denne cca 80- 100g ale hned to aj spálim(rýchlochodza+beh cca 15km).
Toto jedlo mi stačí na cca 10h, až potom sa dostaví mierny hlad.
Ja píšem : Zjem 80 g ( v suchom stave ) varenej pohánky, k tomu asi 6ml repkového oleja, asi 200g mrkvy a 90g orieškov... 4 hodiny na to som už hladný ako vlk... a hlad pociťujem prakticky už po troch hodinách... Celé to hovorí za všetko - záleží od metabolického typu...
Napríklad keď si dám ako predraňajky 50g sušených hrozienok a 5-6 hrušiek, tak som hladný za hodinu... preto to volám "predraňajky", lebo pol hodiny po nich idem na raňajky - viac bielkovinovo-tukové jedlo, nakoľko ovocie to neobsahuje, a keď, tak v minimálnom množstve. Niekto dokáže syntetizovať všetko z ovocia, zeleniny a menšieho množstva orechov ( dajme tomu 70g denne ), pre niekoho je to nič...
Mám nevýhodu aj v tom, že oriešky ( nemusia sa variť ) idú viac do peňazí ako ovocie... Hlavne, keď som si obľúbil namáčané mandle...
Nakoľko sú rôzne konštitučné, metabolické atď.... typy, tak sa nedivím niektorým vitariánom, keď ich hlavným jedálničkom sú oriešky. Asi by bolo lepším riešením nahradiť časť nich surovým ( alebo vareným, ale skutočne nezávadným a veľmi čerstvým mäsom - to je ale možné asi pre 0,1 percento populácie toto zabezpečiť... ) mäsom, hmyzom, bryndzou, lušteninami ( strukovinami )... Lebo aj ja som presvedčený, že oriešky samé o sebe asi nemôžu byť tým najideálnejším zdrojom bieklovín a tukov pre ľudí takej konštitúcie a metabol. typu, ktorí potrebujú denne prijať veľké dávky oboch živín ( bielkoviny, tuky ).

Do análu s masom...fuj!!!
Skúste jest celý den len maso so zeleninou a uvidíte čo to spraví.
Budete mat tolko energie, že sa možno dostanente až ku WC.
Maso vás zatoxikuje a totálne vycucá a všekú energiu čo máte sústredíte len na trávenie, nehovriac o tom, žemaso neobsahuje žiadne sacharidy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2010 1:49 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Mat : možno potrebuješ 5 krát viac sacharidov ako ja... nebuď "slepý" a pochop už, že to, čo tebe zdravotne prospieva, mne zdravotne škodí. Potrebujem oveľa viac tukov a bielkovín ako ty. Oveľa viac tukov a bielkovín ako Xion. Sme proste iné typy - vy dvaja ste si podobní, ja som úplne iný typ ( čo sa týka vhodnej stravy pre mňa ). Čerstvo uvarené a pritom veľmi čerstvé ( pár hodín po porážke uvarené ) mäso v bio kvalite ( najlepšie kuracie ) mne osobne PROSPIEVA, ale mäso som už nejedol asi dva mesiace, lebo sa neviem dostať ku skutočne čerstvému. O aký čas ste hladný, keď zjete 50g sušeného ovocia a k tomu 8 hrušiek ? Skúšal som dnes ráno.... o hodinu a pol som cítil hlad, ak nie skôr. Mne to na slinivku neprospieva, pretože mám rýchle spaľovanie. A tým že ho mám rýchle, tak ma môžu spomínané potraviny ( ovocie vo veľkom množstve ) "popáliť". Poznám ten pocit aj keď si dám pred spaním med... ale dávam si ho málo. Práve som prišiel z posilňovne, a kebyže si mám dať 100g suš. ovocia ( vopred namočeného ) a k tomu napr. 6-7 kusov sladkého ( lebo na kyslé nemám chuť ) jablka, tak ma to zasýti na takú hodinku a pol, a bude ma to aj tak slabo regenerovať, pretože nakoľko som zmiešaný(až)bielkovinný typ ( nie podľa vlastnej voľby, ale podľa voľby môjho tela, spaľovania, konštitúcie atď... ), tak neviem syntetizovať z listov a ovocia to, čo vedia sacharidové typy.
Mat, to že 100g orieškov ťa zasýti na 10 hodín a mňa ani v kombinácií s pšenom a mrkvou nezasýti na dlhšie ako 3,5 - 4 hod, to hádam hovorí samo za seba... Ani ja nie som horší, ani ty lepší. Sme iní, len všetci máme oči, nos, uši, ruky, nohy, žalúdok, atď... A to, že všetci vieme čítať, písať, a sme jeden ľudský druh, to neznamená, že je pre nás vhodná rovnaká strava. Už chápem, prečo je toľko výživových smerov.... lebo každému vyhovuje niečo iné. A prečo ? Nie z toho, žeby mu bol pánom jazyk.... ( lebo sa nebavíme o požieračov sladkostí či chipsov... ). Ale z toho, že niekto potrebuje "ťažké" ( ale preňho zdravé ) jedlá, aby mohol fungovať. Samozrejme, VŽDY sa bavíme o jedlách najvyššej kvality, o jedlách prirodzených - nedenaturovaných, bez bielych jedov a čo najčerstvejších a v primeranom množstve, pričom to množstvo si vypýta organizmus.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2010 11:10 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Nowocayn, uistujem ta, ze to iba tvoja psychika si pyta maso, tolko tukov, bielkovin a orechov, telo urcite nie. Teda, maximalne tak parazity v tele. \":-)\"
Post na teba. Po takom 14 dnovom poste by si vela vela pochopil. \":-)\" Zistil by si, ze vlastne fyzicka potrava taha za kratsi koniec oproti emocnej a duchovnej. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 11:33 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xion : takže ty si tiež ( nie ako ja ) názoru, že dvaja muži v podobnom veku majú mať veľmi podobnú stravu - bez ohľadu na ich konštitučný, metabolický atď...typ.
Práve zisťujem, že táto stránka trochu nadobúda na nebezpečenstve... ako každá stránka podobného charakteru ( makrobiotická, vitariánska, atď... ), ktorá neberie do úvahy metabol., konšt. typ, a iné faktory. Prečo mám ten pocit ? Lebo nakoľko som presvedčený o rôznorodosti ľudí ( ich potrieb vrámci živín ), tak tu, kde sa propaguje ovocie, trochu zeleniny a trochu tukov ako jediný "správny" stravovací smer, tu je to pre niektorých ľudí nebezpečné. Lebo tak, ako niektorí ( napr. ) makrobiotici potrebujú pomoc nejakého vitariána, a naopak - vitariáni pomoc makrobiotika, atď ( je ešte plno variácií ), tak je jasné, že žiadny smer ktorý si zakladá na nastolení "rovnakej stravy" pre každého, nebude ten správny smer. Ešte raz spomeniem, čo som už písal... My ľudia nie sme opice, nie sme šimpanzi, ktoré majú všetci rovnakú stavbu kostry, svalstva, výšku, váhu, konštitučný a metabolický typ...atď... Takže LOGICKY nemôžeme "zakotviť" všetci u jedného typu stravy. Samozrejme, ten, ktorému vyhovuje vitariánstvo ( na báze ovocia, zeleniny a troche orieškov ), ten sa už nebude zamýšľať a dávať za pravdu výživovému smeru, ktorý nezatracuje stravovanie na báze ovocia, zeleniny a orieškov - ale len u tých, ktorým to prospieva. Pričom NEPROSPEŠNOSŤ konzumácie ovocia a ostatných sacharidových jedál, nehľadá príčinu v zanesenom organizme ( lebo tam je v tomto prípade príčina len niekedy ), ale jednoducho v inom metabolizme, inej konštitúcii atď... Ale ako hovorím, ten, komu vyhovuje vitariánstvo, ten bude všetky ostatné smery zatracovať. A tu už mizne objektívnosť ako kvalita rozumu a myslenia. Lebo, čo myslíte, kto najviac propaguje makrobiotiku, vitariánstvo, atď.... ? No predsa tí, ktorým najviac vyhovuje v praxi. Len chyba je v tom, že tí ľudia nevedia pochopiť, že nie každému je po tými smermi doporučovanom jedálničku dobre... niektorým sa zdravotný stav začne zhoršovať, lebo ich metabolizmus a konštitučný typ z tých jedál bude mať väčšiu škodu ako osoh...
Typický príklad : Keď eskimák z jedného konca Zemegule konzumuje samé bielkoviny a tuky a je ZDRAVÝ, a na druhom konci konzumujú hlavne ovocie, byliny a trochu orieškov a sú ZDRAVÍ, tak.... prečo my, čo sme v miernom podnebnom pásme a sme "mišung" rôznych metabolizmov... prečo my máme mať stravu rovnakú ? Niekto tu chce proste "uniformovať".... a ja to nie som. Lebo tak, ako sme každý iný aj duševne ( niekto viac racionálny, iný viac umelecký, atď.... ), ako je každý iný telesne, metabolicky, konštitučne, tak každý potrebuje niečo iné... A - DôLEŽITÉ... to, čo mi vyhovuje dnes, mi už nebude vyhovovať o rok. Totiž potreby stravy sa menia... Takže keď mi dnes vyhovuje menej ovocia, možno budúce leto budem potrebovať o dva kusy denne viac, a o trochu menej orieškov alebo strukovín. Atď... Už som skončil s písaním, budem si tu len čítať príspevky a brať si z toho to, čo budem považovať za logické. Majte sa tu pekne, čaute.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 11:35 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Ešte jedno : Xion : Máš priateľku ? Ja nie. Ty ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 2:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
NOWOCAYN píše:
Práve zisťujem, že táto stránka trochu nadobúda na nebezpečenstve... ako každá stránka podobného charakteru ( makrobiotická, vitariánska, atď... ), ktorá neberie do úvahy metabol., konšt. typ, a iné faktory. Prečo mám ten pocit ? Lebo nakoľko som presvedčený o rôznorodosti ľudí ( ich potrieb vrámci živín ), tak tu, kde sa propaguje ovocie, trochu zeleniny a trochu tukov ako jediný "správny" stravovací smer, tu je to pre niektorých ľudí nebezpečné.

Asi mi uniká súvis medzi obsahom tvojho obsiahleho príspevku a názvom tohto vlákna Orechy a semienka. Určite by sa tebou nadhodená téma dala ďalej rozvíjať, ale možno nájdeš väčší priestor v inom vlákne. Tiež som celkom neporozumela ako myslíš „... tak tu, kde sa propaguje ovocie, trochu zeleniny a ...“ Neviem, či máš na mysli všeobecne taký smer, alebo tieto stránky. Pretože ak tieto stránky tak si zrejme v nedorozumení. Tieto stránky sa zaoberajú dosiahnutím acidobázickej rovnováhy a život podporujúcich hodnôt, ktoré takmer nikto z nás nemá v poriadku a nie stravovacím smerom, pre dospelých ľudí, ktorí si musia sami rozhodnúť, ktorý spôsob použijú a ktorý im vyhovuje a za ktorý si ponesú zodpovednosť ak vyberú zle, v lepšom prípade v podobe bolesti. Práve preto, že s líšime od tých šimpanzov ktorých spomínaš, je to pre niektorých ťažšie.
Tvoj príspevok som skrátila pre šetrenie miestom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 11:02 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Nowocayn, skutocne sa mi nechce odpovedat ti vo vlakne o orechoch a semienkach, lebo sme poriadne OT. Proste, viem, ze maso neprospieva ZIADNEMU cloveku na planete, som si tym isty. Rozumiem do istej miery prirodnym zakonom, a toto mam uz realizovane, som uz proste dalej. Je to ako ked rozumies stredoskolskej matematike, ucis sa vysokoslosku, a zrazu prijde niekto, kto nerozumie tej stredoskolskej a robi chybu, ktoru ty proste vidis. Vidis, ze to tak nefunguje, ale on nie. Post by ti vela ukazal, to som si isty. Poznam vela ludi, co tuto zmenu uz realizovali. Poznam ludi, co spadli naspat na maso, a ja presne viem preco. Nacpali sa syrmi, bielkovinami, prekyselili sa, zacali problemy, a zvalili to na to, ze prestali jest maso.
Co sem tahas sukromne otazky? Momentalne nemam priatelku, ale na toto ked si zvedavy, tak mi posli SZ a nepytaj sa to v teme o orechoch. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2010 9:58 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
To nemusí dělat jenom ořechy, to může klidně dělat i to ovoce a zelenina, pokud třeba dobře nefunguje slinivka, nebo játra. Ořechy to mohou také dráždit, ale moc se mi to nezdá. Podle mého názoru by bylo vhodné používat domácí kefír starší než 48 hodin, který upravuje stolici a spíše staví, což by v tomto případě bylo dobře.

Zaujíma ma či by sa dalo predíst pelsniam namočením orechov cez noc do povedzme 5-tich aktivovaných kvapiek MMS?
Je to možné alebo sa na tie mykotoxíny vykašlat a pravidelne čistit pečen?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2010 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Zaujíma ma či by sa dalo predíst pelsniam namočením orechov cez noc do povedzme 5-tich aktivovaných kvapiek MMS?
Je to možné alebo sa na tie mykotoxíny vykašlat a pravidelne čistit pečen?
Ďakujem

Asi ano, ale naši předci určitě MMS neměli a jejich imunitní systém tito toxiny zvládal. Čili se mě zdá vhodnější péče o imunitní systém, než péče o sterilitu přijímaných potravin o kterou se bohužel stará i mocný chemicko potravinářský průmysl a hygienici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon dub 26, 2010 8:36 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Asi ano, ale naši předci určitě MMS neměli a jejich imunitní systém tito toxiny zvládal. Čili se mě zdá vhodnější péče o imunitní systém, než péče o sterilitu přijímaných potravin o kterou se bohužel stará i mocný chemicko potravinářský průmysl a hygienici.

No jo.
Asi je to zbytočné.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon čer 07, 2010 7:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Sybilla píše:
Ja to bežne robím. Nasypem akékoľvek mleté semienka alebo orechy, nielen lieskové, do jogurtu alebo kefíru, primiešam do pohanky alebo pšena/jáhel a pod. Lisujem ich aj do šťavy v odšťavovači. Mleté rozmiešaj s troškou medu a nastrúhaným jablkom, je to bašta, lepšie ako koláč \":)\" Orechy nejem celé, vždy pomleté, lebo si myslím, že moja tráviaca sústava už bola dosť poničená a tak jej treba odľahčiť. Pomleté sa podľa mňa aj lepšie strávia.
Jardo dají se takto ořechy konzumovat, tj. rozsekat ve mlýnku například mandle+paraořech+kešu a použít do salátu? Je vhodné je předtím namočit na min. 30 minut nebo i více? Po rozemletí je skladovat v pokojové teplotě anebo kvůli riziku žluknutí v mrazáku podobně jako mák, sezam atd.? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon čer 07, 2010 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Jardo dají se takto ořechy konzumovat, tj. rozsekat ve mlýnku například mandle+paraořech+kešu a použít do salátu? Je vhodné je předtím namočit na min. 30 minut nebo i více? Po rozemletí je skladovat v pokojové teplotě anebo kvůli riziku žluknutí v mrazáku podobně jako mák, sezam atd.? Díky

Určitě ano a je to velice vhodné je dopředu rozmělnit, což zde dost často doporučuji. Máčení je také vhodné, ale není nutné, co ovšem vhodné není, připravovat si tu drť do zásoby a pak ji složitě skladovat. Rozhodně je vhodnější připravovat si ji vždy čerstvou, tím nic neriskujete. Jde použít mixér a hrubost se reguluje pouze délkou mixování, čili zde zásoby, jako u máku, opravdu nutné nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon čer 07, 2010 9:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
...Máčení je také vhodné, ale není nutné, co ovšem vhodné není, připravovat si tu drť do zásoby a pak ji složitě skladovat...
Chápu, ale ptal jsem se hlavně proto, abych v 5 ráno nebudil mlýnkem celý barák \":-)\" Zajímalo mě, jestli se rozemleté ořechy v misce zkazí a jestli by ten proces třeba lednice (eventuelně mražák) na pár dnů přibrzdili?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon čer 07, 2010 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Chápu, ale ptal jsem se hlavně proto, abych v 5 ráno nebudil mlýnkem celý barák \":-)\" Zajímalo mě, jestli se rozemleté ořechy v misce zkazí a jestli by ten proces třeba lednice (eventuelně mražák) na pár dnů přibrzdili?

Jeden, nebo dva dny určitě vydrží, ale na kvalitě jim to určitě nepřidá, nicméně možná je to menší zlo, než vytočení sousedé. Raději skladovat v mrazáku, tam je oxidace pomalejší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon čer 07, 2010 9:21 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Ja osobne meliem len sézam (aj lúpaný, nie vždy mám chuť na nelúpaný), lebo ten nepomletý nerozkušem dostatočne dobre ani keby som sa zbláznil... Osobne namáčam orechy, no nie vždy - asi tak pol na pol. Dôvod - nenamočené mi chutia viac, lebo sú chrumkavejšie a majú výraznejšiu chuť, a menej zasýtia (lebo nie sú tak nasiaknuté vodou), takže môžem pokračovať v jedle a jesť aj niečo iné. Som si vedomý, že namočené sú stráviteľnejšie (stačí tých 6 hodín namáčania). Napríklad čo sa týka vlašských orechov... keď ich namáčam, tak mi je ľúto vyliať tú vodu.... preto ju vypijem. Brrrr...je ale veľmi horká. A vlašské orechy sú potom chuťovo málo výrazné (po namočení)... takže ako som povedal, striedam namáčanie s nenamáčaním, vždy dôkladne kušem, a meliem len sézam. Nechcem sa pripravovať o tú zábavu zo žutia, ktorá prináša aj lepšie uspokojenie chuťových pohárikov, ako len jedenie "kašičky". Nechcem si pripadať ako dieťa na "detskej výžive", že mám zo všetkého "kašičku". Načo mám zuby ?
to Sybilla : Nebude ti zle tráviť nepomleté mandle či paraorechy a podobne velké kúsky (mimo sézamu a maku).... To je čo za somarina myslieť si niečo také... Hlavne, že ti pomleté orechy trávi s medom a ovocím, to je oveľa menej priaznivé na trávenie, ako jesť nepomleté orechy napr. so zeleninou alebo obilninou... porozmýšľaj.... \":D\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz