Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 3:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pokora píše:
Do patlaniny vyrobené z domácího kefíru přidávám i pampelišku, směs má potom vynikající chuť. Je možné, že veškeré železo, které pampeliška obsahuje, přichází díky spojení s mléčným výrobkem vniveč?

To se asi takto říci nedá, já osobně se domnívám, že ztráty zase tak velké nebudou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 1:19 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
[quote="Jarda":32tgl6p5]Tak hlíva by fungovat měla, nicméně přerazit chuť houby v syrovém stavu je prakticky nemožné i když mě třeba docela chutná. Jinak se zaměřte více na

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 28, 2013 6:04 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
Jak slíbil Pavlovi, podělím se (především pro onkologicky nemocné) o svůj režim a kontrolní výsledky z Motola.
Při mírně liknavé dietě (sem tam něco málo sladkého),ale při pravidelné patlanině( z 90% 3x děnně) mně PSA z 10.3. - 0,828 (jsem 2,5 r. po operaci prostaty) stouplo k 10.4. na 0,998 . Zahájil jsem 100% dietu bez zrnka sladkého(sladím stévií) i bez ovoce a s přídavkem podpůrných produktů: Coriolus (od MycoMedica), g3 + Reishi Max (od NuSkin - mám slevový kontakt), zelený ječmen a od 25.4. čerstvou,syrovou (cca20dkg) hlívu ústřičnou , 1x denně selen,fitomineráty,lecitin,biomultivitamin a občas kurkuna do patlaniny. Výsledek PSA z 22.5. lepší než na začátku roku : 0,783 !!! Hurá!!! Vítězná sestava se nemění,ale přesto,abych zjistil ,co nejvíce z těch přídavných produktů ovlivnilo výsledek, budu střídavě po měsíci (s laskavým povolením ošetř.lékaře k častějším kontr. odběrům) některý z nich vypouštět. Výsledky zde uveřejním. Vážní zájemci o nějakou podrobnost (především nemocní) se mohou ozvat na 736 438 390 (nezneužívat!!!).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 29, 2013 1:15 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="30miro":vkm7cre4]Jak slíbil Pavlovi, podělím se (především pro onkologicky nemocné) o svůj režim a kontrolní výsledky z Motola.
Při mírně liknavé dietě (sem tam něco málo sladkého),ale při pravidelné patlanině( z 90% 3x děnně) mně PSA z 10.3. - 0,828 (jsem 2,5 r. po operaci prostaty) stouplo k 10.4. na 0,998 . Zahájil jsem 100% dietu bez zrnka sladkého(sladím stévií) i bez ovoce a s přídavkem podpůrných produktů: Coriolus (od MycoMedica), g3 + Reishi Max (od NuSkin - mám slevový kontakt), zelený ječmen a od 25.4. čerstvou,syrovou (cca20dkg) hlívu ústřičnou , 1x denně selen,fitomineráty,lecitin,biomultivitamin a občas kurkuna do patlaniny. Výsledek PSA z 22.5. lepší než na začátku roku : 0,783 !!! Hurá!!! Vítězná sestava se nemění,ale přesto,abych zjistil ,co nejvíce z těch přídavných produktů ovlivnilo výsledek, budu střídavě po měsíci (s laskavým povolením ošetř.lékaře k častějším kontr. odběrům) některý z nich vypouštět. Výsledky zde uveřejním. Vážní zájemci o nějakou podrobnost (především nemocní) se mohou ozvat na 736 438 390 (nezneužívat!!!).[/quote:vkm7cre4]
[b:vkm7cre4]Gratuluju.[/b:vkm7cre4]
Miro, zas tak moc se PSA nezabyvam, ale ty cisla jsou jiny. Kolik mas takove to asi nejvic uvadene PSA, ktere je tak nekde pod 10, nebo i 1000, ale ne v desetinach? ty tvoje udaje, co to presne je a co to znamena. Kolik jsou uplne zdrave hodnoty?
Jo, sledoval jsi vlakno kam pise radkatom?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 29, 2013 12:28 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
[quote="pv33":29iezo6m][b:29iezo6m]Gratuluju.[/b:29iezo6m]
Miro, zas tak moc se PSA nezabyvam, ale ty cisla jsou jiny. Kolik mas takove to asi nejvic uvadene PSA, ktere je tak nekde pod 10, nebo i 1000, ale ne v desetinach? ty tvoje udaje, co to presne je a co to znamena. Kolik jsou uplne zdrave hodnoty?
Jo, sledoval jsi vlakno kam pise radkatom?


Naposledy upravil 30miro dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 29, 2013 2:03 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
30miro píše:
Ahoj pavle, je to jednoduché.Zdravý muž cca do 60let by měl mít PSA kolem 2-3,0 ; když už má přes 4,0 urolog zvedá prst a může požadovat biopsii - uznávaná norma je do 5,0 , dále, jsou-li hodnoty v normě,ale stále mírně stoupají je biopsie rovněž namístě; velmi důležitý údaj je rodové zatížení (můj případ,táta na rak. prostaty odešel) - měla by být častější kontrola PSA.
Jiné hodnoty jsou po operaci prostaty, když dopadne dobře mělo by být PSA jen v pár tisícinách a nestoupat. To není moje varianta, hned po operaci 0,066 a dále (při roční účasti ve spec. imunulogickém programu - dobré výsledky u 70% léčených,já,bohužel jsem v těch 30%) to pravidelně stoupalo na cca 0,450. Pak jsem objevil Budwig a po té i tyto stránky. Kdybych je objevil dříve,asi bych na operaci nešel.Už jsem to zde popisoval,patlanina hned zabrala ,ale ozval se 20-tiletý kámen ve žlučníku.Při řešení kamene - pauza s patlaninou a byl jsem v únoru na 0,864 , březen 0,828 ale duben 0,998 a přiznání si,že dieta nebyla 100%. Poslední výsledek je nadějný 0,783 .
Shrnuto: před operací PSA v celých jednotkách , po operaci měření v tisícinách , ale když se nedaří ,tak to také dostoupá do celých jednotek a to už je průšvih.
Pro všechny,kdož nejsou nemocní a čtou tyto stránky je rada jasná : udržovat "nadupaný" imunitní systém a prevetivně si naordinovat menší množství patlaniny. Vneposlední řadě se věnovat očistě vnitřních orgánů ,tak jak to p.Jarda správně "diriguje".

Dik Miro za detaily, myslel jsem ze pouzivas nejaky odvozeny podilovy marker. Tak jeste jednou gratuluju,
Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 12:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
30miro píše:
Jen drobný poznatek - do patlaniny s čestvou hlívou přidávám kajenský pepř a SKOŘICI ! Na první pohled nevhodná kombinace, ale skořice není vůbec cítit a houbová příchuť je mnohem slabší.

Zajímavá kombinace, to jsem ještě neslyšel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 18, 2013 3:16 am 
Offline

Registrován: čtv úno 10, 2011 12:02 am
Příspěvky: 13
Chtel bych se zeptat, jestli je mozne sirnou patlaninu pripravit do zasoby a zmrazit, je to problem? A jeste jednu vec bych se rad zeptal, ten lneny olej lisovany za studena neni zrovna nejlevnejsi zalezitost, myslite ze ma vubec nejaky smysl davkovat treba 1 polevkovou lzici oleje smichanou s polevkovou lzici tvarohu 1-2x denne? Nebo budou nutne podstatne vyssi davky pro doplneni omega 3? Mimo dalsi vyhody ktere patlanina poskytuje bych rad prdevsim trosku snizil svuj tep i tlak, tak bych to chtel zkusit timto zpusobem. Dekuji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 18, 2013 9:48 am 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
m1ro píše:
Chtel bych se zeptat, jestli je mozne sirnou patlaninu pripravit do zasoby a zmrazit, je to problem? A jeste jednu vec bych se rad zeptal, ten lneny olej lisovany za studena neni zrovna nejlevnejsi zalezitost, myslite ze ma vubec nejaky smysl davkovat treba 1 polevkovou lzici oleje smichanou s polevkovou lzici tvarohu 1-2x denne? Nebo budou nutne podstatne vyssi davky pro doplneni omega 3? Mimo dalsi vyhody ktere patlanina poskytuje bych rad prdevsim trosku snizil svuj tep i tlak, tak bych to chtel zkusit timto zpusobem. Dekuji \":)\"

Zamražení jsem ještě nedělal ; sice mám tělo jako pokusný objekt, ale jde spíše o kombinace v povolené stravě u onkologicky nemocných. A právě u Vás nevím, zda se léčíte nebo jde o prevenci. V prvém případě je množství nedostatečné, v druhém platí, že jakékoli množství, zpracované dle určeného postupu, je vítané. Pokud chcete upravit pouze tep a tlak, tak to neumím vyhodnotit, zda patlanina je na to nejvhodnější, ale v každém případě neublíží. Znám však zájemce o úpravu tlaku, kteří, dříve než přistoupili k jakékoli léčbě, provedli očistu střev, jater a ledvin. A ejhle - problém se těmito procedurami vyřešil.
Ještě zpět k tomu zamražení; účinnost patlaniny je bezpochyby největší, je-li čerstvá. Já z praktických důvodů tuto zásadu drobně porušuji - ráno udělám celodenní dávku do lednice a mám ověřeno, že je dostatečně funkční. Dle kusých info, které jsem zjistil u odborníků, zamražení vyřadí živou kulturu nebo její podstatnou část. Jaký má tato skutečnost vliv na faktickou účinnost patlaniny nedokáži posoudit (např. je živá kultura nápomocna vyšší vstřebatelnosti omega3 do těla?)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 7:14 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
pv33 píše:
Dik Miro za detaily, myslel jsem ze pouzivas nejaky odvozeny podilovy marker. Tak jeste jednou gratuluju,
Pavel

Nazdar lidi,
když se věci daří, hned je lepší pohled na svět. Rekapitulace PSA : 10.4. - 0,998 , 22.5. - 0,783 , a poslední 19.6. - 0,685 !!!
Při té kruté dietě (bez sladkého) je možno se zabavit vlastním tělem jako pokusným objektem. O proti někde výše uvedenému jídelníčku a dalším podpůrným produktům - přidávám současně dostupné čerstvé jahody, vypouštím hlívu(zkazil se zdroj-nebyla čerstvá), budou-li borůvky nebo jiné bobuloviny, přidám i ty. Už se nemohu dočkat nové kontroly (31.7.) Výsledek zde opět uvedu. Nemocným přeji sílu ducha jako dar a rakovině stálý zmar.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 7:25 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Dá se dělat sirná patlanina s domácím kefírem z tib. houby místo tvarohu?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 7:43 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
30miro píše:
Nazdar lidi,
když se věci daří, hned je lepší pohled na svět. Rekapitulace PSA : 10.4. - 0,998 , 22.5. - 0,783 , a poslední 19.6. - 0,685 !!!
Při té kruté dietě (bez sladkého) je možno se zabavit vlastním tělem jako pokusným objektem. O proti někde výše uvedenému jídelníčku a dalším podpůrným produktům - přidávám současně dostupné čerstvé jahody, vypouštím hlívu(zkazil se zdroj-nebyla čerstvá), budou-li borůvky nebo jiné bobuloviny, přidám i ty. Už se nemohu dočkat nové kontroly (31.7.) Výsledek zde opět uvedu. Nemocným přeji sílu ducha jako dar a rakovině stálý zmar.

Gratuluju Miro, to je super vysledek.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2013 7:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
m1ro píše:
Chtel bych se zeptat, jestli je mozne sirnou patlaninu pripravit do zasoby a zmrazit, je to problem? A jeste jednu vec bych se rad zeptal, ten lneny olej lisovany za studena neni zrovna nejlevnejsi zalezitost, myslite ze ma vubec nejaky smysl davkovat treba 1 polevkovou lzici oleje smichanou s polevkovou lzici tvarohu 1-2x denne? Nebo budou nutne podstatne vyssi davky pro doplneni omega 3? Mimo dalsi vyhody ktere patlanina poskytuje bych rad prdevsim trosku snizil svuj tep i tlak, tak bych to chtel zkusit timto zpusobem. Dekuji \":)\"

Člen 30miro vám to píše správně, zásadní problém v tom zmražení nebude, ale vždy je lepší čerstvá a jakékoliv množství je lepší než žádné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2013 7:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Dá se dělat sirná patlanina s domácím kefírem z tib. houby místo tvarohu?

Ano, ale výsledná směs je dost řídká.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2013 8:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
Elkimek píše:
Dá se dělat sirná patlanina s domácím kefírem z tib. houby místo tvarohu?

Já si dělám "tvaroh" z kefíru z tib. houby a to tak, že do nádoby dám plastové sítko, do sítka vložím čistý kapesník a naleju dovnitř kefír. Během noci vykape z "tvarohu" syrovátka (dá se vypít) a vzniklou hmotu v sítku použiju na patlaninu. Zajímavé je, že takto vzniklý tvaroh se s lněným olejem velmi dobře spojuje (používám ruční tyčový mixér). Narozdíl od kupovaného tvarohu, který musím dlouho, dlouho mixovat, než se beze zbytku spojí s lněným olejem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz