Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon čer 24, 2024 2:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 11:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jaroslave čekal jsem, že farmaceutický chlorid hořečnatý dáte tady do vlákna inzerce - uvažujete o tom, prosím Vás? Pokud ne, taky bych Vás poprosil formou SZ, protože klasika z lékárny obsahuje pouze 10% účinné látky, ufff \":?\"

Ano, dám to do inzerce, ale nějak pořád bojuji tím časem, tak, tak stíhám odpovídat a publikovat, na ostatní moc času nemám a tak to odsouvám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 6:20 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Mám otázku ohľadom bioflavonoidov.... už mám práškový vit. C a nechcem ho "jesť" len s paradajkami či pohánkou ( inak, môže byť aj varená - ostanú bioflavonoidy ? ), preto sa chcem spýtať, aký by mal čistý vit. C efekt s citrónovou alebo pomarančovou kôrou rozrobenou napríklad v mede alebo vo vode.
Plus otázka : Ako si dávkujete vitamín C v prášku ? 1g je asi aká časť lyžičky, alebo - akým spôsobom si to dávkujete, keď si chcete dať 1g v dávke ? Chcem mať totiž dávky vit. C pod kontrolou. A mám váhu, ktorá meria na gramy ( digitálna ), no nie s desatinnými číslami, takže presnosť nie je zaručená ani pri 20-tich gramov, nie to pri grame - nedám teda 100 Eur za váhu, ktorá by tú možnosť mala... \":)\"
Doplním ďalšiu otázku : Denný príjem zinku u muža je vraj 15mg. Zinok v chelátovej väzbe je k dostaniu v množstve 15mg v jednej tabletke. Mám teda tú tabletku rozpoliť a dávať si len polovicu denne, alebo moje potraviny neposkytnú ani 7,5mg zinku, takže budem trpieť deficitom zinku vždy, nakoľko 1/2 tabletky nebude stačiť ? Nepredávkujem sa, ak budem denne užívať 1 tabletku ( 15mg ) zinku + ostatné potraviny ? Je zinok vo forme "oxid zinečnatý" horší ako ten v chelátovej väzbe ?
Ďakujem za odpoveď.
Ešte niečo : primiešal som si asi 1g vitamínu C ( v prášku, čistá kyselina l-askorbová ) do pohánkovej kaše, a je to kyslé...priveľmi na to, aby som si to chcel zopakovať. Ale nie veľmi príjemné mi je aj miešanie vit. C s popučenou paradajkou.... totiž máme len starý mixér, a ten nechcem používať - ručný šľahač ( elektrický ) je v tomto prípade nanič... Ide o to, že popučenú paradajku s vit. C musím ešte žuť, rovnako aj pohánku. Pri žutí paradajky s práškovým vit. C sa bojím o zuby, a pri jedení pohánky s práškovým vit. C sa bojím o zuby + o to, aby kyselina l-askorbová nebránila produkcii enzýmu ptyalínu v slinách - takže potom by bola pohánka zle natrávená.
Chcem sa opýtať : Neodporúčali ste mi rozpustiť vit. C v čaji ( surovina zaliata studenou vodou ) šípkovom, ani inom s bioflavonoidmi, lebo mi vraj z toho môže byť zle na žalúdok... Ale Vy rozpúšťate vit. C v pomixovanej paradajke, citrusoch, bobulovinách - to nebude príliš silné kafé na žalúdok ? V čom je 12 hodín pôsobiaci nálev ( voda + surovina + vit. C ) v rámci kyselosti silnejší, ako čerstvé ovocie s vit. C ( zmixované - ja bohužiaľ tú možnosť nemám ), ktoré tiež len vypijeme ( nebudeme kusať, chúďatá zuby, je tam totiž KOPA vit. C ) ?
Proste chcem dodávať vit. C vo forme prášku ( je najlacnejší ), v množstve 3g/deň, ale nechcem si znejpríjemňovať jedenie a báť sa o zuby... ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Mám otázku ohľadom bioflavonoidov.... už mám práškový vit. C a nechcem ho "jesť" len s paradajkami či pohánkou ( inak, môže byť aj varená - ostanú bioflavonoidy ? ), preto sa chcem spýtať, aký by mal čistý vit. C efekt s citrónovou alebo pomarančovou kôrou rozrobenou napríklad v mede alebo vo vode.
Plus otázka : Ako si dávkujete vitamín C v prášku ? 1g je asi aká časť lyžičky, alebo - akým spôsobom si to dávkujete, keď si chcete dať 1g v dávke ? Chcem mať totiž dávky vit. C pod kontrolou. A mám váhu, ktorá meria na gramy ( digitálna ), no nie s desatinnými číslami, takže presnosť nie je zaručená ani pri 20-tich gramov, nie to pri grame - nedám teda 100 Eur za váhu, ktorá by tú možnosť mala... \":)\"
Doplním ďalšiu otázku : Denný príjem zinku u muža je vraj 15mg. Zinok v chelátovej väzbe je k dostaniu v množstve 15mg v jednej tabletke. Mám teda tú tabletku rozpoliť a dávať si len polovicu denne, alebo moje potraviny neposkytnú ani 7,5mg zinku, takže budem trpieť deficitom zinku vždy, nakoľko 1/2 tabletky nebude stačiť ? Nepredávkujem sa, ak budem denne užívať 1 tabletku ( 15mg ) zinku + ostatné potraviny ? Je zinok vo forme "oxid zinečnatý" horší ako ten v chelátovej väzbe ?
Ďakujem za odpoveď.
Ešte niečo : primiešal som si asi 1g vitamínu C ( v prášku, čistá kyselina l-askorbová ) do pohánkovej kaše, a je to kyslé...priveľmi na to, aby som si to chcel zopakovať. Ale nie veľmi príjemné mi je aj miešanie vit. C s popučenou paradajkou.... totiž máme len starý mixér, a ten nechcem používať - ručný šľahač ( elektrický ) je v tomto prípade nanič... Ide o to, že popučenú paradajku s vit. C musím ešte žuť, rovnako aj pohánku. Pri žutí paradajky s práškovým vit. C sa bojím o zuby, a pri jedení pohánky s práškovým vit. C sa bojím o zuby + o to, aby kyselina l-askorbová nebránila produkcii enzýmu ptyalínu v slinách - takže potom by bola pohánka zle natrávená.
Chcem sa opýtať : Neodporúčali ste mi rozpustiť vit. C v čaji ( surovina zaliata studenou vodou ) šípkovom, ani inom s bioflavonoidmi, lebo mi vraj z toho môže byť zle na žalúdok... Ale Vy rozpúšťate vit. C v pomixovanej paradajke, citrusoch, bobulovinách - to nebude príliš silné kafé na žalúdok ? V čom je 12 hodín pôsobiaci nálev ( voda + surovina + vit. C ) v rámci kyselosti silnejší, ako čerstvé ovocie s vit. C ( zmixované - ja bohužiaľ tú možnosť nemám ), ktoré tiež len vypijeme ( nebudeme kusať, chúďatá zuby, je tam totiž KOPA vit. C ) ?
Proste chcem dodávať vit. C vo forme prášku ( je najlacnejší ), v množstve 3g/deň, ale nechcem si znejpríjemňovať jedenie a báť sa o zuby... ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ

Bioflavonidy jsou vlastně většinou barviva a prakticky nejdou zlikvidovat, jíst kůru z citrusů je naprostá blbost, když uvážíte jak je vyjedovaná kvůli dopravě. Mám moka lžičku, kterou naberu, přejedu ji do rovna tupou stranou nože a mám zváženo, že je to zhruba gram. Na nějaké velké přesnosti není třeba bazírovat, přinejhorším se pokadíte, nic horšího se stát nemůže. Já jím toho zinku v chelátové vazbě většinou 100 mg a lidem s vážnou chorobou dávám 180 mg i více. Zinek se prakticky nedá předávkovat a jeho nedostatek je velice nebezpečný. Vy jste opravdový výzkumník a řešit kraviny vás evidentně baví, prostě to vypijte ve šťávě a nezkoumejte. Já ho takto dávám 4000-6000 mg ráno a 6000 večer, někdy i více, což mi na zimní období připadá rozumné a v létě dávám méně, ale rozhodně mnohem více, než 3000 mg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 2:51 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
Mám otázku ohľadom bioflavonoidov.... už mám práškový vit. C a nechcem ho "jesť" len s paradajkami či pohánkou ( inak, môže byť aj varená - ostanú bioflavonoidy ? ), preto sa chcem spýtať, aký by mal čistý vit. C efekt s citrónovou alebo pomarančovou kôrou rozrobenou napríklad v mede alebo vo vode.
Plus otázka : Ako si dávkujete vitamín C v prášku ? 1g je asi aká časť lyžičky, alebo - akým spôsobom si to dávkujete, keď si chcete dať 1g v dávke ? Chcem mať totiž dávky vit. C pod kontrolou. A mám váhu, ktorá meria na gramy ( digitálna ), no nie s desatinnými číslami, takže presnosť nie je zaručená ani pri 20-tich gramov, nie to pri grame - nedám teda 100 Eur za váhu, ktorá by tú možnosť mala... \":)\"
Doplním ďalšiu otázku : Denný príjem zinku u muža je vraj 15mg. Zinok v chelátovej väzbe je k dostaniu v množstve 15mg v jednej tabletke. Mám teda tú tabletku rozpoliť a dávať si len polovicu denne, alebo moje potraviny neposkytnú ani 7,5mg zinku, takže budem trpieť deficitom zinku vždy, nakoľko 1/2 tabletky nebude stačiť ? Nepredávkujem sa, ak budem denne užívať 1 tabletku ( 15mg ) zinku + ostatné potraviny ? Je zinok vo forme "oxid zinečnatý" horší ako ten v chelátovej väzbe ?
Ďakujem za odpoveď.
Ešte niečo : primiešal som si asi 1g vitamínu C ( v prášku, čistá kyselina l-askorbová ) do pohánkovej kaše, a je to kyslé...priveľmi na to, aby som si to chcel zopakovať. Ale nie veľmi príjemné mi je aj miešanie vit. C s popučenou paradajkou.... totiž máme len starý mixér, a ten nechcem používať - ručný šľahač ( elektrický ) je v tomto prípade nanič... Ide o to, že popučenú paradajku s vit. C musím ešte žuť, rovnako aj pohánku. Pri žutí paradajky s práškovým vit. C sa bojím o zuby, a pri jedení pohánky s práškovým vit. C sa bojím o zuby + o to, aby kyselina l-askorbová nebránila produkcii enzýmu ptyalínu v slinách - takže potom by bola pohánka zle natrávená.
Chcem sa opýtať : Neodporúčali ste mi rozpustiť vit. C v čaji ( surovina zaliata studenou vodou ) šípkovom, ani inom s bioflavonoidmi, lebo mi vraj z toho môže byť zle na žalúdok... Ale Vy rozpúšťate vit. C v pomixovanej paradajke, citrusoch, bobulovinách - to nebude príliš silné kafé na žalúdok ? V čom je 12 hodín pôsobiaci nálev ( voda + surovina + vit. C ) v rámci kyselosti silnejší, ako čerstvé ovocie s vit. C ( zmixované - ja bohužiaľ tú možnosť nemám ), ktoré tiež len vypijeme ( nebudeme kusať, chúďatá zuby, je tam totiž KOPA vit. C ) ?
Proste chcem dodávať vit. C vo forme prášku ( je najlacnejší ), v množstve 3g/deň, ale nechcem si znejpríjemňovať jedenie a báť sa o zuby... ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ

Ja to robim tak, ze 1-3 gramy vitaminu C rozmiesam v deci vody a exnem, a hned za tym rozzuvam cherry rajcinu. Ak ti ostala kyslost v ustach, tak si vyplachni usta vodou. Dalsia moznost je vytlacit si stavu z pomaranca na manualnom lise, rozmiesat a vypit. Pomaranc tiez obsahuje bioflavoidy. Posledna moznost, ktora sa ti asi nebude pacit, je kupit si pH neutralnu formu vitaminu C - askorbat vapenaty, ktory nieje kysly, a tak nemeni chut jedal. V tej pohanke by nebol citit, a rovnako neprekyseluje krv. Je vsak drahsi.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 4:31 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Ďakujem za odpoveď.
to Xion : Veru, nepáči sa mi tá možnosť s askorbátom vápenatým, nakoľko ( aj keď je možno dvojnásobne účinnejší ako kys. l-askorbová ) by ma vyšiel na nejakých 30, 40 či aj viac Eur mesačne ( podľa dávkovania ). Nie som ochotný, nakoľko už užívam pangamín, ešte chcem užívať zinok v chelátovej forme, železo a horčík ( ten dobre vstrebateľný a vysoko zastúpený ). Radšej budem kyslosť neutralizovať zásaditými potravinami. Asi si ale budem "musieť" kúpiť ten malý "mixérik" ručný ( teda nie šľahač, lebo ja mám ručný šľahač ), aby som si namixoval paradajku, atď...a v tom rozpustil vit. C v prášku. Či to "mixovanie" môže zničiť enzýmy a vitamíny ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 5:52 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Pán Jarda, odporúčate trstinovú melasu ako zdroj železa. Ale nespomínate železo v chelátovej väzbe. Polievková lyžica trstinovej melasy obsahuje okolo 3,5mg železa ( denná dávka je okolo 15mg ), nezdá sa mi to výhodné...ani cenovo. Navyše, keď som objavil na internete železo v chelátovej forme, resp. vo forme "fumarát železnatý", 1 tabletka obsahuje 10 mg železa ( viac o tom v odkaze : http://www.vitazdravie.eu/iron-plus.html ). Čo si o tom myslíte ?
Navyše tu :

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012)
dieta


Naposledy upravil Dracula dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 6:56 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
stojí 15mg chelátový zinok ( Trophic ) 8,96 Eur ( 90 tabletový ), a u vás v Čechách len 128 Kč ( tiež 90 tabletový, pozeral som na Váš odkaz k tomu výrobku ), čo je asi 5 Eur... čo to má znamenať ??? Trophic chelátový zinok ( iný ako Trophic u nás nedostať - aspoň cez google ) je prečo taký drahý na Slovensku ? Omg... dúfam, že sa mi sníva...

Nie, nesniva. Vitamin B12 je rovnaky problem, v Cechach vychadza tak do 6 eur, u nas ho maju cez 9 eur.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 6:58 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
To Jarda : Pán Jarda, prosím Vás, poviete mi na koľko Kč Vás výde strava + doplnky výživy na mesiac pre Vás - ako jednu osobu ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. A ešte jedna otázka - dá sa železo doplniť aj pichaním klincov ( ak áno, koľko klincov ? ) do jablka na noc ? Lebo niektoré klince sú poniklované, a bojím sa aj o to, že keď budú v predajni "nevedomí", tak mi dajú nevhodné klince... Preboha, tie doplnky stoja neskutočné peniaze... to zaplatím za stravu 70 a zvyšných 30% ( zo 100% = strava + doplnky výživy kde patria aj oleje ) budú tvoriť asi doplnky výživy... čiže ma vyjde strava s doplnkami asi 170 Eur... a aj tak jem také množsto, s ktorým sa vôbec neprejedám, no zároveň sa zasýtim tak, aby mi nebolo ani trošku zle... Preboha, to je veľa peňazí na to, že si nekúpim narozdiel od iných ľudí žiadnu bagetu, pizzu, žiadne nápoje z obchodu, ani žiadna reštika... \":roll:\"
Je možné si dať každý deň len polovicu tabletky ( zinok, železo, B12, horčík ), alebo jednu celú každý druhý deň - a aj tak budem mať výrazne vyššie zastúpenie týchto prvkov v organizme ( čo je dobre ), ako keby som nebral ani jednu tabletku zo spomínaných minerálov, vitamínov ? Obmädzujú ma totiž financie.
Xion : rozumieš tomu ? \":cry:\" .... V Čechách sa žije o niečo lepšie ( čo sa týka financií ) ako na Slovensku, a u nás sú dražšie takto dôležité doplnky výživy, dokonca o 30 alebo viac percent ? \":shock:\" ... Zaujímalo by ma, či aj iné lieky ( penicilín, antibiotiká atď ) sú cenovo tak rozdielne, ako doplnky výživy... Totiž ak nie, tak jasne vidno, že na Slovensku chcú ľuďom brániť v starostlivosti o zdravie. Inak si to neviem vysvetliť... Je to HROZNÉ.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 7:27 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Ďalšia otázka, ktorá mi teraz preblesla hlavou : čo tak rozpustiť gram práškového vit. C v 1dcl stredného prúdu uriny ( ktorá obsahuje aj enzýmy a čokoľvek hodnotné... ), vypiť to, a potom zjesť takú "menšiu" rajčinu ( nemám namysli Cherry, sú veľmi drahé...neprosím ) ? O čo to bude lepšie ako keby som rozpustil 1g vit. C v 1dcl vody - mimo to, že v urine to bude menej kyslé ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
[quote="NOWOCAYN":whb6c1oa]Pán Jarda, odporúčate trstinovú melasu ako zdroj železa. Ale nespomínate železo v chelátovej väzbe. Polievková lyžica trstinovej melasy obsahuje okolo 3,5mg železa ( denná dávka je okolo 15mg ), nezdá sa mi to výhodné...ani cenovo. Navyše, keď som objavil na internete železo v chelátovej forme, resp. vo forme "fumarát železnatý", 1 tabletka obsahuje 10 mg železa ( viac o tom v odkaze : http://www.vitazdravie.eu/iron-plus.html ). Čo si o tom myslíte ?
Navyše tu :

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 10:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
To Jarda : Pán Jarda, prosím Vás, poviete mi na koľko Kč Vás výde strava + doplnky výživy na mesiac pre Vás - ako jednu osobu ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. A ešte jedna otázka - dá sa železo doplniť aj pichaním klincov ( ak áno, koľko klincov ? ) do jablka na noc ? Lebo niektoré klince sú poniklované, a bojím sa aj o to, že keď budú v predajni "nevedomí", tak mi dajú nevhodné klince... Preboha, tie doplnky stoja neskutočné peniaze... to zaplatím za stravu 70 a zvyšných 30% ( zo 100% = strava + doplnky výživy kde patria aj oleje ) budú tvoriť asi doplnky výživy... čiže ma vyjde strava s doplnkami asi 170 Eur... a aj tak jem také množsto, s ktorým sa vôbec neprejedám, no zároveň sa zasýtim tak, aby mi nebolo ani trošku zle... Preboha, to je veľa peňazí na to, že si nekúpim narozdiel od iných ľudí žiadnu bagetu, pizzu, žiadne nápoje z obchodu, ani žiadna reštika... \":roll:\"
Je možné si dať každý deň len polovicu tabletky ( zinok, železo, B12, horčík ), alebo jednu celú každý druhý deň - a aj tak budem mať výrazne vyššie zastúpenie týchto prvkov v organizme ( čo je dobre ), ako keby som nebral ani jednu tabletku zo spomínaných minerálov, vitamínov ? Obmädzujú ma totiž financie.
Xion : rozumieš tomu ? \":cry:\" .... V Čechách sa žije o niečo lepšie ( čo sa týka financií ) ako na Slovensku, a u nás sú dražšie takto dôležité doplnky výživy, dokonca o 30 alebo viac percent ? \":shock:\" ... Zaujímalo by ma, či aj iné lieky ( penicilín, antibiotiká atď ) sú cenovo tak rozdielne, ako doplnky výživy... Totiž ak nie, tak jasne vidno, že na Slovensku chcú ľuďom brániť v starostlivosti o zdravie. Inak si to neviem vysvetliť... Je to HROZNÉ.

Na rovinu vám řeknu, že na takovou změt dotazů se smysluplně reagovat nedá, pokuste se jasně formulovat, já nemám čas zkoumat, co tím chtěl básník říci. Podle mého názoru jím velice levně a v porovnání s těmi sračkami, co jedí lidé nemocní, dám za své zdraví mnohem nižší sumu. U doplňků nehledejte cestu k minimalizaci množství, ale k minimalizaci ceny, nekupujte v lékárnách, ale u chemiků a dalších prodejců, kteří kradou méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Ďalšia otázka, ktorá mi teraz preblesla hlavou : čo tak rozpustiť gram práškového vit. C v 1dcl stredného prúdu uriny ( ktorá obsahuje aj enzýmy a čokoľvek hodnotné... ), vypiť to, a potom zjesť takú "menšiu" rajčinu ( nemám namysli Cherry, sú veľmi drahé...neprosím ) ? O čo to bude lepšie ako keby som rozpustil 1g vit. C v 1dcl vody - mimo to, že v urine to bude menej kyslé ? Ďakujem za odpoveď.

Nevím, to jsem nikdy nezkoušel a 1 gram vitamínu C nemá žádný význam, já aplikuji naprosto jiné dávky a již několikrát jsem zde psal, jak a proč, tak to pročtěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 11:36 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
o.k. pán Jarda. Ale ČO vlastne mám hľadať u chemikov a - ako sa k tomu dostať ? Chcem chelátový zinok, ionizovaný horčík ( či draslík - prečítam ešte raz celé vlákno... ), chelátové železo, B 12-tku ( B6-tka je lacná, tú si kľudne kúpim v lekárni )... ale ako sa k tomu dostať prostredníctvom "chemikov" a "iných predajcov"... nemôžete mi dať radu ? Napríklad mi napísať kde hľadať... Určite by to ocenili všetci čitatelia týchto príspevkov, kto totiž chce platiť za B12-tku takmer 10 Eur atď... to sa nakopí, a človek si už ani novú košelu kúpiť nemôže....uff....
A ospravedlňujem sa, už budem písať zrozumiteľnejšie, praktickejšie a najprv si to čo chcem napísať premyslím... \":wink:\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 12:42 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Nowocayn - neviem ci su vsetky lieky na slovensku drahsie, asi nie... ale s doplnkami vyzivy sa mi zda, ze je to o nieco horsie, nez v cechach.
Zase tak do detailov tieto veci nemusis riesit, myslim, ze to az trochu moc rozpitvavas. Je naprosto jedno, ci si vitamin C rozmiesas v urine, alebo vo vode, a za tym zjes rajcinu. Ja som Ti cherry navrhol z jedneho prosteho dovodu. Sice, na kg vychadzaju drahsie, ale Tebe nepojde o kg, ale o co najmensie mnozstvo rajciny, a mat ju vzdy cerstvu, nie rozkrajanu a odstatu v ladnicke. Toto cherry splnaju idealne. Staci jedna cherry, ktora vazi niekolko gramov, a to az tak draho nevychadza. Tych bioflavoidov staci skutocne malo. Zaroven, cherry rajciny maju oproti beznym zimnym rajcinam ovela lepsiu chut.
Co sa tyka ceny za stravovanie a porovnavanie sa s beznymi ludmi... tu ide o to, ked chces setrit, tak si vyrabaj veci sam. Ako sa tu uz viac krat pisalo, vo financnej nudzi je sirna patlanina najlepsie jedlo, pretoze vychadza na 30 centov a za tu cenu ma neuveritelne nutricne hodnoty, zasyti na dlhsi cas a dobre chuti. Samozrejme, ked za tu cenu nakupis pol kila jablk alebo 3/4 kila cervenej repy, tak to ma lepsie nutricne vlastnosti, ale predstav si byt celu zimu na repe alebo jablkach. Tam uz by som skor mal pocit, ze oproti ludom, co sa cpu pizzou a restauracnymi blivajzami, mi nieco unika, ale pri sirnej patlanine? Vobec im nezavidim, ved SP chuti uplne uzasne. Je tu vsak este jeden podstatny rozdiel... oni z tej stravy ziskavaju gulove, naopak pachaju nou pomalu samovrazdu, takze raz skoncia velmi velmi zle, pokial nezomru predcasne pri autonehode, ale to sa nerata. Avsak, Ty si na tej strave platis zivotnu poistku, Tvoje vyhladky v buducnosti, ze ostanes zdravy, stastny, vitalny a bez chorob, su podstatne vyssie. A navyse, za samotnu stravu neplatis viac... pocitaj, ked zaradis SP a 2 kila ovocia + hrst semienok (toto energeticky na den bohate staci), vychadza to na 30centov + cca 2 eura, povedzme 2,5eura na den, to je 75 euro za mesiac. Vezmi si, ludia co chodia do restiky nechaju kazdy den cez 3 eura len za 1 chod. Teraz k dalsej veci, doplnky. Co su to? Doplnky. To znamena, ze sa beru, pretoze ta strava ani ked sa snazis jest to najlepsie palivo pre telo (ovocie, zeleninu, orechy, SP), nezabezpeci vsetko, kvoli degeneracii zivotneho prostredia. Ale tie doplnky nemozes zaratavat pre porovnanie s klasickymi ludmi, ktori nielenze nejedia vhodnu potravu (povedzme si pravdu, skor jedia sajrajt), ale ani doplnky. Tie doplnky rataj cisto mimo toho, a nastav si ich podla vlastnej financnej situacie. Pouzi logiku a selektuj. Vitamin C vies zohnat lacno (DM), pangamin velmi drahy nieje, horcik ked Ti posle Jarda ten praskovy je tiez smiesne lacny, dulse vlocky Ti vydrzia na 2 mesiace a si za vodou. Tato kombinacia pokryla za lacny peniaz skoro vsetko. Nie uplne dokonale, ale vo financnej tiesni sa musis zmierit s tym, ze nebudes mat vsetko dokonale, zameraj sa na efektivitu. Myslis, ze bude velky rozdiel, ked na 2 roky, kym sa Ti nezlepsi financna situacia, nebudes jest B12 v tabletkach? Neblazni, clovece. \":-)\" Ludske telo, pokial nieje zatazovane konstantnym strachom, obavami a stresom, toho vydrzi viac nez si myslis. Kup si lacnu kyslu kapustu, trochu bryndze, vycisti si creva, vybehni na slniecko, uvolni sa, zarad prechadzky do prirody a pravidelny pohyb, a chorobu nepoznas aj bez tabletiek na zinok, zelezo a B12.

Ozaj, medzi dalsie mimoriadne efektivne a lacne potraviny patri kokosovy orech (V tescu za cca 40 centov) a klicky.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 10:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
o.k. pán Jarda. Ale ČO vlastne mám hľadať u chemikov a - ako sa k tomu dostať ? Chcem chelátový zinok, ionizovaný horčík ( či draslík - prečítam ešte raz celé vlákno... ), chelátové železo, B 12-tku ( B6-tka je lacná, tú si kľudne kúpim v lekárni )... ale ako sa k tomu dostať prostredníctvom "chemikov" a "iných predajcov"... nemôžete mi dať radu ? Napríklad mi napísať kde hľadať... Určite by to ocenili všetci čitatelia týchto príspevkov, kto totiž chce platiť za B12-tku takmer 10 Eur atď... to sa nakopí, a človek si už ani novú košelu kúpiť nemôže....uff....
A ospravedlňujem sa, už budem písať zrozumiteľnejšie, praktickejšie a najprv si to čo chcem napísať premyslím... \":wink:\"

Já jsem to napsal jako cestu, ale není to cesta pro všechny lidi. Například já pokud cokoliv kupuji, co nepodléhá zkáze, tak toho beru takové dávky, že si o cenu prostě většinou řeknu a tím pádem, mám vše směšně levné. Většinou se jedná o polovinu, až jednu pětinu původní ceny a zásobu mám i na několik let-co kdyby byla válka \":D\" . Také neřešte detaily do opravdu nesmyslné hloubky, nebo vám z toho šlehne. Jak vám správně píše Xion, tak zařaďte to podstatné a pokud zbude na ostatní, tak proč ne, ale jinak to neřešte. Vitamín B 12 celkem slušně hradí domácí kefír, železo je v máku, měď dodá slunečnicové semínko, chce to prostě číst a ne v tom hledat problém. Případně si jednou za čas udělat výlet do Česka a vše potřebné si koupit, nebo vám to může někdo známý přivézt, případně poslat. Například chlorid hořečnatý a epsomskou sůl vám mohu poslat za velice rozumné ceny a pokud chvilku počkáte, tak vám mohu poslat i velice kvalitní a přesné pH papírky z USA, také za mimořádně zajímavou cenu v přepočtu na jedno měření. Koncem příštího týdne to snad již dám do inzerce a pak uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz