Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř čer 26, 2024 2:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 8:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dobrý deň,
mohli by ste mi povedat kolko medu možem konzumovat naraz?
Dnes ráno som to asi trochu prehnal a po pomarančovej stave som si dal na lačno asi 300g. Za hodinou som sa napil vody.
Ovládla ma jeho úžasná vona a chut... \":oops:\" ďakujem

Takovéto množství medu naráz, sní jen opravdový magor, navíc na čerstvou šťávu a zapít vodou, to je opravdu obdivuhodné. Na co vůbec máte v hlavě mozek? Přijatelné množství je 1 - 2 polévkové lžíce a ještě ne moc často, pokud možno s ničím nekombinovat, optimálně těsně před spaním, na dobrý spánek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 8:34 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Čakal som podobnú reakciu. Ked, som sa po dojedení pozrel na to množstvo ktoré ubudlo, tak som bol šokovaný. Naštastie to bolo prvý a zároven posledný krát v živote. Začal som asi tak, že dám si jednu lyžicu a dost. No potom prišla druhá, tretia....
Od toho medu som dodržal hodinový odstup, čo sa týka vody. Tesne pred spaním v mojom prípade nehrozí. Nemám totiž vo zvyku umývat si zuby ked som už značne unavený. Radšej to skúsim po jedle, ale to tak skoro nebude. ďakujem
Este sa vrátim ku tej červenej repe. Dávam si už denne 0.5l tejto stavy a vobec sa mi netočí hlava ani sa mi s nej nikdy netočila ked som začal. Jedna vec mi pripadá zvláštna, že ked ju vypijem, tak ma reže chvílu v krku ale po chvíli to prestane.
Može to niečo signalizovat?
Včera som bolu trochu plynnatýa a pri odchode vetrov ma intenzívne pálilo pri konečníku. Mal som pocit horúčavy v tej oblasti. Pred tým sa mi to nestávalo. Neviem si to vysvetlit.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 10:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Čakal som podobnú reakciu. Ked, som sa po dojedení pozrel na to množstvo ktoré ubudlo, tak som bol šokovaný. Naštastie to bolo prvý a zároven posledný krát v živote. Začal som asi tak, že dám si jednu lyžicu a dost. No potom prišla druhá, tretia....
Od toho medu som dodržal hodinový odstup, čo sa týka vody. Tesne pred spaním v mojom prípade nehrozí. Nemám totiž vo zvyku umývat si zuby ked som už značne unavený. Radšej to skúsim po jedle, ale to tak skoro nebude. ďakujem
Este sa vrátim ku tej červenej repe. Dávam si už denne 0.5l tejto stavy a vobec sa mi netočí hlava ani sa mi s nej nikdy netočila ked som začal. Jedna vec mi pripadá zvláštna, že ked ju vypijem, tak ma reže chvílu v krku ale po chvíli to prestane.
Može to niečo signalizovat?
Včera som bolu trochu plynnatýa a pri odchode vetrov ma intenzívne pálilo pri konečníku. Mal som pocit horúčavy v tej oblasti. Pred tým sa mi to nestávalo. Neviem si to vysvetlit.
Ďakujem

Jedno jediné takovéto přežrání medem, je schopno vyvolat kvasinkové potíže, trvající i řadu dní, případně týdnů. Zuby med neničí a stačí si vypláchnout ústa vlažnou vodou.
Červená řepa, je silný čistič jater a užívat ji ve velkých dávkách lze, až podelším návyku. Některé druhy, skutečně v krku pálí a je lepší ji pít v kombinacích, třeba s mrkví a okurkou. Nic to nesignalizuje, ale chce to více přemýšlet.
Pálení konečníku znamená většinou cizorodé bakterie v této oblasti a doporučuji ihned provést klystýr, stav se okamžitě zlepší, přidat lactobacily a trochu šťávy z papáji, je sice nechutná, ale na stav trávení velice dobrá. Papáju kupujte jenom nezralou, co nejvíc zelenou a tvrdou. Nejvíce papainu je v slupce a semínkách, čili odašťavnit všechno, pouze povrch plodu omýt. Nedobrá chuť, se dá zčásti eliminovat ve směsích s grepem a mrkví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 10:54 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Snád som tým medom všetko neskazil. Okrem dneska dodržujem ten jedalniček. Ranajky iba ovocie, obed, vecera salaty, a po jedle laktobacily. Pijem stavy ako som uz minule spominal. Co mam teda urobit aby som vplyv toho velkeho množstva medu eliminoval a tým aj tie kvasinky? Nezhubia ich tie laktobacily a jedeni cibule, cesnaku? Tie moje laktobacily sú tieto konkretne
http://www.lekarna.cz/gs-laktobacily-fo ... ky-cps-60/
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 11:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Snád som tým medom všetko neskazil. Okrem dneska dodržujem ten jedalniček. Ranajky iba ovocie, obed, vecera salaty, a po jedle laktobacily. Pijem stavy ako som uz minule spominal. Co mam teda urobit aby som vplyv toho velkeho množstva medu eliminoval a tým aj tie kvasinky? Nezhubia ich tie laktobacily a jedeni cibule, cesnaku? Tie moje laktobacily sú tieto konkretne
http://www.lekarna.cz/gs-laktobacily-fo ... ky-cps-60/
Ďakujem

Pokud takovouto blbost uděláte, nejlepší je výplach střeva klystýrem, rozhodně je okamžitě nezahubí lactobacily, ani česnek s cibulí, to se akorát nafouknete. Výplach je vždy nejrychlejší a neefektivnější řešení. Zkuste to léčit metodou plukovníka Greensteina, jak jste určitě viděl ve filmu Dobrý voják Švejk s Hrušínským. Pokud si dobře vzpomínám, tak Švejk říká "Poslušně hlásím, že mám revma" a Greenstein odpovídá, "No to nebude problém, tak mu dáme dvojitý klystýr, aby se to revma leklo a uteklo". Pokud si z této humorné, ale velice výstižné scénky vezmete příklad a použijete na svoje potíže stejný postup, doporučovaný Greensteinem, tak se určitě Vaše problémy leknou a utečou, za to Vám ručím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 3:09 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Klystyr nie je urcite na skodu, to je samozrejme. Prave naopak.
Asi to je zvlastne ale rano ma po tom množstve medu vobec nenafuklo. Do salatu som si dal cibulu a zjedol som ju celu hlavku a tiez nic. Mam ju proste rad, bez ohladu na kvasinky. Jem ju často. Ked som jedol stravu s prevahou cukrov, tak ma z toho tiez nikdy nenafukovalo aked som potom presiel na tuto stravu, tak potom to zacalo. Niekedy neviem co si mám mysliet.
Ozaj dnes mi boli prinesné sušené hrozienka. Plánujem si ich dat na ranajky, ku ostatnému ovociu. Ake množstvo možem skonzumovat naraz, aby to nebolo príliš? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 3:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Klystyr nie je urcite na skodu, to je samozrejme. Prave naopak.
Asi to je zvlastne ale rano ma po tom množstve medu vobec nenafuklo. Do salatu som si dal cibulu a zjedol som ju celu hlavku a tiez nic. Mam ju proste rad, bez ohladu na kvasinky. Jem ju často. Ked som jedol stravu s prevahou cukrov, tak ma z toho tiez nikdy nenafukovalo aked som potom presiel na tuto stravu, tak potom to zacalo. Niekedy neviem co si mám mysliet.
Ozaj dnes mi boli prinesné sušené hrozienka. Plánujem si ich dat na ranajky, ku ostatnému ovociu. Ake množstvo možem skonzumovat naraz, aby to nebolo príliš? Ďakujem

Nadýmání, je po vysoce vláknité syrové stravě, vyloženě závislé na pitném režimu a objemu zkonzumované stravy. To je také hlavní důvod, proč Vám stále tvrdím, že vhodná jsou menší množství. Cibule působí proti kvasinkám a je to razantní čistič, proto vyvolává nadýmání. Cukry samotné nenadýmají, pouze s jinou potravinou, kdy dojde ke kvasnému procesu, to však neznamená, že jsou zdravé. Jsou vysoce kyselinotvorné a vytvářejí falešný pocit pohody, je to prostě droga.
Rozinky, jsou nejlepší červené a pozor na síření. Dnes je téměř veškerá dovážená produkce rozinek sířená a je třeba je velice důkladně umýt teplou vodou, až do stavu, kdy zešednou a jsou jako plesnivé, teprve poté je konzumovat. Doporučuji takovou menší hrst na jedno jídlo, jsou velice sladké a to je zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 4:19 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tazko si predstavit mensie porcie v mojom pripade. To by som potom asi nejdol nic. Tá porcia sa mi zdá akurát. Rozhodne to nie vela.

Ku tym cukrom to upresnim. Mna nenafukovalo nikdy a to boli kombinacie typu buchty s dzemom, cajove pecivo s dezmom, ovocný koláč, torta, susienky so 70% obsahom cukru, ktorych som zjedol 500g(viem to presne, lebo jedno balenie malo 25O),
pred tym som si dal kura na ananase s varenymi zemiakmi to tiez nenormalna 4OOg porcia masa+priloha, alebo ryba500g+jahly200 cca+kukurica150G, atd, no a takto som sa dlhe roky stravoval. A ziadne nafukovanie. Ironia. To bolo skor prezieranien, nez stravovanie. Ked som to povedal svojej praktickej lekarke tak povedala, ze som mohol dostat infarkt. Paradoxne som sa vtedy citil lepsie ako teraz. Verim, že po tyhch klystyroch a zdravej strave sa budem citit skoro fit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 4:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tazko si predstavit mensie porcie v mojom pripade. To by som potom asi nejdol nic. Tá porcia sa mi zdá akurát. Rozhodne to nie vela.

Ku tym cukrom to upresnim. Mna nenafukovalo nikdy a to boli kombinacie typu buchty s dzemom, cajove pecivo s dezmom, ovocný koláč, torta, susienky so 70% obsahom cukru, ktorych som zjedol 500g(viem to presne, lebo jedno balenie malo 25O),
pred tym som si dal kura na ananase s varenymi zemiakmi to tiez nenormalna 4OOg porcia masa+priloha, alebo ryba500g+jahly200 cca+kukurica150G, atd, no a takto som sa dlhe roky stravoval. A ziadne nafukovanie. Ironia. To bolo skor prezieranien, nez stravovanie. Ked som to povedal svojej praktickej lekarke tak povedala, ze som mohol dostat infarkt. Paradoxne som sa vtedy citil lepsie ako teraz. Verim, že po tyhch klystyroch a zdravej strave sa budem citit skoro fit.

Budete se divit, ale i u extrémně hubených lidí, lze doporučit hladovky a velikost porce, či případná kalorická hodnota, s vyrovnanou váhou nemá mnoho společného.
To jsou zajímavé údaje, taky jsem se za mlada přežíral jako prase a kotel jsem propálil již ve věku 26 let. No zase alespoň víte, proč ty problémy máte a trochu jste si to užil, jako já, ale já jsem ještě nezřízeně chlastal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2009 2:06 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Dobry den, rada bych vedela, znate-li nejaky lidovy figl, jak zbavit- cim omyt, chemicky "osetrenou" zeleninu a ovoce- pro odstraneni te chemie (pesticidy atd.)?
Dale pisete o orechovem mleku slozenym ze sezamu, mandli atd. pro prijem vapniku s horcikem- skvele, akorat- neni pomer omega 6 hodne vysoky a tudiz skodlivy???
A co rikate ryzovemu mleku? Popr. jake orechy ci semena a v jakem pomeru pridat a jakym zpusobem byste ho doporucil vyrabet? Jak se maji spravne dat naklicit semena a i orechy???-pred pridanim do mleka ci do snidane, jak pisete...???
Ohledne Vaseho jidelnicku- ma se do snidane pokazde pridat mak a kokos a 1paraorech a mandle? nebo je to mysleno stridat mak za sezam, podruhe mandle za lisk. orechy ci pridat pouze mak a dalsi den pouze 1paraorech a uz nic jineho???
Dale pokud chci pouzivat kv. Candida susene houby Shiitake, ktere se maji dle navodu namocit na 1hodinu a pak nechat prejit varem...souhlasite s timto postupem anebo doporucujete se susenym houbam vyhnout uplne, ci je jen namocit a nesterilizovat prevarenim, nebo jak???
A co zampiony (jsou podle Vas zdrave?) a jine cerstve houby, treba lesni- mohou se pridavat k Hlive, nebo vzdy jist jen 1druh?
A k veceri, je zdrave michat naklicene lusteniny s namocenou obilovinou? Napr:cocka+hrach+fazole+ryze ci ryzove mleko a vse smichat v mixeru??? Kolik jich a v jakem pomeru kombinovat?(a co pridat lzicku medu- zajima mi jen, co je zdrave a co uz ne...?)
A jakym zpusobem naklicit lusteniny? menit vodu po 12hodinach i u krup??, a macet az 72hodin nebo znate lepsi postup???
Do salatu je vporadku pridat lzicku medu a spetku Keltske soli spolu s Jabl.octem a oliv. olejem??? A co pridat stavu z cerstveho citronu??? Muze se pridat citron i do snidane-ovocneho salatu???
A jaky je Vas nazor na pouzivani morskych ras napr. do bananovych smoothies? A jake rasy doporucujete (Chlorela?Wakame?Dulse Flakes ci jine???) a jak je pripravovat (v navodu je obvykle namocit na 1h a varit 10minut...,nebo jinak???)
Rikate, ze Vy sam uz obilniny nejite vubec...a co lusteniny?
A pokud ani Ty ne,
berete Vy sam nejake vitaminy...jako treba omega-3 nebo vit.D- nebo jak se daji jinak ziskat tyto pro telo nezbytne, denne v odpovidajicim mnozstvi ze stravy???
Za Vase nazory mockrat dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2009 3:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
jahoda píše:
Dobry den, rada bych vedela, znate-li nejaky lidovy figl, jak zbavit- cim omyt, chemicky "osetrenou" zeleninu a ovoce- pro odstraneni te chemie (pesticidy atd.)?
Dale pisete o orechovem mleku slozenym ze sezamu, mandli atd. pro prijem vapniku s horcikem- skvele, akorat- neni pomer omega 6 hodne vysoky a tudiz skodlivy???
A co rikate ryzovemu mleku? Popr. jake orechy ci semena a v jakem pomeru pridat a jakym zpusobem byste ho doporucil vyrabet? Jak se maji spravne dat naklicit semena a i orechy???-pred pridanim do mleka ci do snidane, jak pisete...???
Ohledne Vaseho jidelnicku- ma se do snidane pokazde pridat mak a kokos a 1paraorech a mandle? nebo je to mysleno stridat mak za sezam, podruhe mandle za lisk. orechy ci pridat pouze mak a dalsi den pouze 1paraorech a uz nic jineho???
Dale pokud chci pouzivat kv. Candida susene houby Shiitake, ktere se maji dle navodu namocit na 1hodinu a pak nechat prejit varem...souhlasite s timto postupem anebo doporucujete se susenym houbam vyhnout uplne, ci je jen namocit a nesterilizovat prevarenim, nebo jak???
A co zampiony (jsou podle Vas zdrave?) a jine cerstve houby, treba lesni- mohou se pridavat k Hlive, nebo vzdy jist jen 1druh?
A k veceri, je zdrave michat naklicene lusteniny s namocenou obilovinou? Napr:cocka+hrach+fazole+ryze ci ryzove mleko a vse smichat v mixeru??? Kolik jich a v jakem pomeru kombinovat?(a co pridat lzicku medu- zajima mi jen, co je zdrave a co uz ne...?)
A jakym zpusobem naklicit lusteniny? menit vodu po 12hodinach i u krup??, a macet az 72hodin nebo znate lepsi postup???
Do salatu je vporadku pridat lzicku medu a spetku Keltske soli spolu s Jabl.octem a oliv. olejem??? A co pridat stavu z cerstveho citronu??? Muze se pridat citron i do snidane-ovocneho salatu???
A jaky je Vas nazor na pouzivani morskych ras napr. do bananovych smoothies? A jake rasy doporucujete (Chlorela?Wakame?Dulse Flakes ci jine???) a jak je pripravovat (v navodu je obvykle namocit na 1h a varit 10minut...,nebo jinak???)
Rikate, ze Vy sam uz obilniny nejite vubec...a co lusteniny?
A pokud ani Ty ne,
berete Vy sam nejake vitaminy...jako treba omega-3 nebo vit.D- nebo jak se daji jinak ziskat tyto pro telo nezbytne, denne v odpovidajicim mnozstvi ze stravy???
Za Vase nazory mockrat dik

Nejjednodušší je, co nejvíce odšťavňovat a málo jíst v celém stavu.
Tak tam místo něčeho, co doporučuji dejte lněné semínko a máte tam zase omega 3 mastné kyseliny. Jinak i tak, je jich tam určitě míň, než v bůčku.
Rýži nejím, mléko z ní, dle mého názoru, za studena vyrobit nejde, ale nikdy jsem to nezkoušel, protože je kyselinotvorná. Popisovat klíčení, po mě nechtějte, na to zbytečný čas nemám a zadejte to do vyhledavače.
Jak to píšu, tak to jím, někdy z těch ořechů vyrobím mléko, to vypiji před jídlem a ořechovou vlákninu přidám do jídla.
Houby jím jen čerstvé a to konkrétně hlívu, kvůli beta-glukanům, nic jiného a sušené již vůbec ne. Nicméně nevidím v tom žádný problém, ale kdo Vám zaručí, co do toho daly, ty kurvy šikmooké.
Žádné patlaniny nikomu nedoporučuji, to co jste popsala, je jako když vařila kočička s pejskem dort a hlavně na závěr přidejte mýdlo.
Klíčení viz. internet.
Čím méně toho tam namatláte tím lépe. Určitě nevadí jablečný ocet, olivový olej a citrónová šťáva.
Řasy používám vločky Nori a Dulse, případně tablety Kelp. Zásadně to sypu přímo do salátu, nebo zamíchám do čerstvé šťávy a vypiji.
Klíčené luštěniny jím skoro denně, většinou mungo, čočku, nebo hrách a někdy z nich v mixéru vyrábím velice dobré, pálivé zálivky na zeleninu.
Denně beru 2000 C, 800 E, 500 B12, 20 B6, 30 Zn v chelátové vazbě, 12 tablet pangaminu a dvě lžičky dýňového oleje, mimo to pravidelně používám, lněný panenský olej, k zajištění dostatku omega 3 mastné kyseliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2009 1:27 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Za doporuceni dekuji.
Mohl byste mi prosim napsat, kde kupujete ty Vlocky Nori a Dulse a tablety Kelp? (mam problem sehnat rasy, ktere se nemusi varit...+Vy uz urcite mate zkusenost s dobrym druhem-diky).
Do te zalivky na salat (tedy Jabl.ocet, oliv.olej, citron.stava)- jaky je Vas nazor na pridani Medu (nebo co sladkeho misto nej- tmavy Kandys?)
a Keltske ci Himalajske Soli?

Existuje nejake zdrave vitarianske potraviny (tedy ne mleko:), z ktere mohu i v zimnich mesicich ziskat dostatek vitaminu D???
A jeste na zaver, prosim o upresneni kolik tech semen a orechu davat do snidane...??? Jde mi o to, abych toho tam nedavala prilis a neprekyselovala se tak, a pritom si myslela, ze jim zdrave...
Ohledne Vaseho ukazkoveho jidelnicku-
ma se do snidane pokazde pridat napr.mak + kokos + 1paraorech +mandle?=1snidane?
Nebo je to mysleno: stridat mak za sezam, a mandle za lisk. orechy?=1snidane=[b]napr. mak+mandle?[/b]
Nebo tim minite: pridat pouze mak (tj. POUZE jeden druh orechu ci semen=1snidane)
a dalsi den pouze 1paraorech a zkratka uz nic jineho???
Nebo jak to tedy jite??? Doufam, ze uz chapete, co je pro me matouci...
Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2009 1:46 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Keby som zapíjal tie laktobacily iba vodou z RO v objeme cca 300-400ml, tak mohla by táto voda prerušovat trávenie, alebo sa jej to netýka? Doteraz to zapíjam iba cistou stavou 400ml po dojedení. Dost ma vsak stve, ze musím pocas jedenia aj odstavovat zároven. Alebo je lepsie to rorzriedit alebo to mám robit ako doteraz. Zaujíma ma to pretože viem, že voda brzdí trávenie, ale pri vo z RO neviem, tak sa pýtam. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2009 2:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
jahoda píše:
Za doporuceni dekuji.
Mohl byste mi prosim napsat, kde kupujete ty Vlocky Nori a Dulse a tablety Kelp? (mam problem sehnat rasy, ktere se nemusi varit...+Vy uz urcite mate zkusenost s dobrym druhem-diky).
Do te zalivky na salat (tedy Jabl.ocet, oliv.olej, citron.stava)- jaky je Vas nazor na pridani Medu (nebo co sladkeho misto nej- tmavy Kandys?)
a Keltske ci Himalajske Soli?

Existuje nejake zdrave vitarianske potraviny (tedy ne mleko:), z ktere mohu i v zimnich mesicich ziskat dostatek vitaminu D???
A jeste na zaver, prosim o upresneni kolik tech semen a orechu davat do snidane...??? Jde mi o to, abych toho tam nedavala prilis a neprekyselovala se tak, a pritom si myslela, ze jim zdrave...
Ohledne Vaseho ukazkoveho jidelnicku-
ma se do snidane pokazde pridat napr.mak + kokos + 1paraorech +mandle?=1snidane?
Nebo je to mysleno: stridat mak za sezam, a mandle za lisk. orechy?=1snidane=[b]napr. mak+mandle?[/b]
Nebo tim minite: pridat pouze mak (tj. POUZE jeden druh orechu ci semen=1snidane)
a dalsi den pouze 1paraorech a zkratka uz nic jineho???
Nebo jak to tedy jite??? Doufam, ze uz chapete, co je pro me matouci...
Dekuji

V prodejně racionální výživy a běžně jsou k dostání na internetu, řasa Kelp, je v tabletách a k dostání je v lékárně. Nevařím ani jednu, buď s nimi posypu zeleninový salát, nebo je zamíchám do šťávy, Dulse, jde chuťově zamíchat i do ovocné.
Nechápu, proč dávat med do zeleninového salátu a cukr je úplná hovadina, to si pouze pěstujete kvasinky v trávicím traktu.
Sůl nepoužívám čtvrt století a nijak mi nechybí, člověk k spokojenému životu žádnou sůl nepotřebuje.
V létě se opaluji tak intenzivně, že mám v játrech dostatečné rezervy na zimní měsíce a z rostlin třeba pampeliška, obsahuje velmi mnoho účinných a léčivých látek. Vitamín C, vitamíny skupiny B, též karoten a vitamín D. V kořenech rostliny je inzulín. Celá rostlina obsahuje různé minerální látky. Má vliv na dýchací cesty, rozpouští hleny, léčí choroby žlučníku, jater a sleziny. účinná je i při léčbě dny a revmatismu. V menším množství vitamín D obsahují houby, špenát, rajčata, kvasnice, kakao, kokos a datle. Navíc je prokázáno, že hlavním faktorem ovlivňujícím hladinu vitamínu D, je slunění a příjem vitamínu D potravou, je nutný pouze tehdy, když je slunění nedostatečné. Je prokázáno, že oslunění rukou, paží a obličeje na 5-15 minut denně, je postačující k získání dostatečného množství vitaminu D.
Pokud jste zdravá, tak tam lze dát všechno naráz, ale ve Vašem případě, bych na sobě dosti šetřil a moc organizmus nezatěžoval, použijte maximálně tu druhou variantu střídat mák za sezam, a mandle za lískové ořechy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2009 2:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Keby som zapíjal tie laktobacily iba vodou z RO v objeme cca 300-400ml, tak mohla by táto voda prerušovat trávenie, alebo sa jej to netýka? Doteraz to zapíjam iba cistou stavou 400ml po dojedení. Dost ma vsak stve, ze musím pocas jedenia aj odstavovat zároven. Alebo je lepsie to rorzriedit alebo to mám robit ako doteraz. Zaujíma ma to pretože viem, že voda brzdí trávenie, ale pri vo z RO neviem, tak sa pýtam. Ďakujem

Voda z reverzní osmózy, je pořád jenom voda, sice perfektně čistá, z pohledu sedimentace anorganických minerálií a reziduálních látek, ale co se týká trávení a pití před i po jídle, má zachovány veškeré negativní vlastnosti. Přirozeně zřeďuje žaludeční šťávy a brzdí trávící proces. Čerstvá šťáva z ovoce, na ovocné jídlo a zeleninová, na zeleninové jídlo, to nedělá, i když piji šťávu těsně před jídlem, ale po jídle již nechávám určitý odstup, tak cca 30 minut.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz