Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 01, 2024 7:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Dík za odpovědi. Delší dobu (měsíce) uchovávám hlavně semena dýně z Agro-elu (několik kg) a ty vlašské, pokud je tedy seženu ve větším množství. Semena používám hlavně do ořechového mléka. Takže po dodávce semen je nejlepší je rozdělit třeba do menších mikrotenových sáčků a dát do mražáku, jeden sáček pak ke spotřebě dát do ledničky?
Jak poznám kvalitní vlašáky?

Tak jak to píšete, je to správně, jinak vlašské ořechy musí mít příjemnou chuť i vůni a visuelně nesmí mít černé flíčky, což je většinou plíseň. Ideální jsou samozřejmě, jak píše Sybilla, naprosto čerstvé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 3:02 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
To asi není ideální a nezpracovaná lněná semínka je rozhodně vhodnější skladovat v suchu v normální pokojové teplotě.

Nj, ale v těch vedrech... :/ tak co je pak ideálnější... ?

A co ořechy? A nebo je dát do lednice ve sklenici a zavřít ji? Nebo se to zase bude potit...? Jak na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Nj, ale v těch vedrech... :/ tak co je pak ideálnější... ?

A co ořechy? A nebo je dát do lednice ve sklenici a zavřít ji? Nebo se to zase bude potit...? Jak na to?

Na krátkou dobu normálně v pokojové teplotě a na dlouhou dobu mrazit, do lednice prakticky tyto potraviny nedávám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 3:28 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
[quote="Xion":pkua9ta3][quote="volny":pkua9ta3]Zajímalo by mne Jardo, proč podle Vás jsou buráky sajrajt, jak píšete zde:

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
pkua9ta3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 3:54 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Tak ako ? Kvasí tu niekto z vás orechy či semená v slanej vode ? Ja áno, nemôžem si to vynachváliť - i keď nie som vedec, aby som tie účinky kvasenia skúmal u seba v kuchyni - stačia mi iné dôkazy výhod kvasenia (napríklad) orechov a semien. A tým nie je len lepšia stráviteľnosť.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Nepražené buráky jsou taky špatné? Zrovna jsem je náhodou sehnala. Chutnají zvláštně, pražené jsou lepší. Ale nechutnají zkaženě. Podle mě jsou mnohem větším problémem Para ořechy, sehnat ty nezkažené je docela kumšt. Přemýšlím - když jsem teď zjsitila, že mají dobré a levné para ořechy v Dianě, mám si je nakoupit do zásoby a zamrazit?

Buráky nejsou ořechy, ale vlastně odrůda brambor a osobně je nejím. Jinak jakékoliv ořechy se samozřejmě dají mrazit a pak vydrží velice dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Tak ako ? Kvasí tu niekto z vás orechy či semená v slanej vode ? Ja áno, nemôžem si to vynachváliť - i keď nie som vedec, aby som tie účinky kvasenia skúmal u seba v kuchyni - stačia mi iné dôkazy výhod kvasenia (napríklad) orechov a semien. A tým nie je len lepšia stráviteľnosť.

Kvašené potraviny jsou samozřejmě dobré, ale zrovna u zdrojů bílkovin se mě kvašení jako ideální postup nezdá. Někomu to samozřejmě může vyhovovat, ale je otázkou zda tento postup bude vhodný pro každého, může se snadno stát zdrojem vážných zdravotních problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 8:27 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
ORECHY a SEMENÁ stačí kvasiť 12 hodín v slanej vode v izbovej teplote, ale vlašské treba kvasiť v chladničke, o niekoľko hodín dlhšie. Pochybujem, že by za 12 hodín kvasenia mohlo niečo nebezpečné vzniknúť. Zdroje, z ktorých to mám (zahraničné) dokonca hovoria o tom, že kvasenie zabije aj niektoré zlé baktérie, a napríklad také zožlknuté orechy budú menej škodiť, keď sa vykvasia...(samozrejme, neodporúčali ich ku konzumácii, len v nutných prípadoch...)

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
ORECHY a SEMENÁ stačí kvasiť 12 hodín v slanej vode v izbovej teplote, ale vlašské treba kvasiť v chladničke, o niekoľko hodín dlhšie. Pochybujem, že by za 12 hodín kvasenia mohlo niečo nebezpečné vzniknúť. Zdroje, z ktorých to mám (zahraničné) dokonca hovoria o tom, že kvasenie zabije aj niektoré zlé baktérie, a napríklad také zožlknuté orechy budú menej škodiť, keď sa vykvasia...(samozrejme, neodporúčali ich ku konzumácii, len v nutných prípadoch...)

Já ten váš postup nerozporuji, ale upozorňuji na možná rizika, která jsou nezpochybnitelná. Je totiž otázkou, co všechno tam kvašením vypěstujete a ne všechny druhy kvasinek jsou prospěšné, některé naopak vyvolávají vážné potíže, například kvasinky rodu aspergilus, které často používají makrobiotici a také mnoho z nich má vážné problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 7:18 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Párkrát jsem si udělala "ořechové mléko" z meruňkových jadýrek, ale dělám to přes filtr, že je to hodně husté, čili je tam i část vlákniny. Vy pijete i litr denně, ale to co vzniklo za produkt mně, se asi nedá považovat za mléko...? Vím, že s oříškama se to nemá přehánět. 1,5 dcl této hmoty už je asi moc...? Mám dát radši jemnější filtr a tam už je množství tekutiny bez omezení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 8:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
[quote="Lenka":oxkvv3sw]Párkrát jsem si udělala "ořechové mléko" z meruňkových jadýrek, ale dělám to přes filtr, že je to hodně husté, čili je tam i část vlákniny. Vy pijete i litr denně, ale to co vzniklo za produkt mně, se asi nedá považovat za mléko...? Vím, že s oříškama se to nemá přehánět. 1,5 dcl této hmoty už je asi moc...? Mám dát radši jemnější filtr a tam už je množství tekutiny bez omezení?[/quote:oxkvv3sw]
To si docela zahráváte, protože tato jádra jsou k běžné konzumaci dost nevhodná a za určitých okolností mohou být i velice toxická. Měla by jste si o tom trochu něco přečíst, třeba zde

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
oxkvv3sw


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 9:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Voľakedy ako decká sme marhuľové kôstky jednoducho rozbíjali kameňom o kameň. V kuchyni s tým mám akosi problém a kladivom to moc dobre nefunguje, buď ich rozpleskne aj s jadrom, alebo odskočí. Nemáte niekto domáci vynález, čím by to šlo lepšie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob srp 21, 2010 7:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Voľakedy ako decká sme marhuľové kôstky jednoducho rozbíjali kameňom o kameň. V kuchyni s tým mám akosi problém a kladivom to moc dobre nefunguje, buď ich rozpleskne aj s jadrom, alebo odskočí. Nemáte niekto domáci vynález, čím by to šlo lepšie?

K drcení jader je vhodnější tlak, než úder a osobně mám několik mačkátek na ořechy v kterých to jde velice dobře, ale možná by se dal použít i nějaký vhodný lis na česnek, sám tady mám takový masivní nerezový a v něm to jde rozmáčknout taky dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2010 8:24 pm 
Offline

Registrován: ned srp 15, 2010 9:53 pm
Příspěvky: 28
Zdravím.
Tak dnes V 18:00 jsem snědl svůj první máčený mix skládající se z 10 ks mandlý, stejně lískových ořechů, 2 čaj.lžic slunečnicových semen a stejně dýnových a vypil ztmavlou vodu(které jsem dal trochu více semena ji nenasála) bez výraznější hořké chuti doba máčení cca 11 hodin, nevím jestli je to zcela vhodné takto to smíchat a máčet po hromadě.Na závěr jsem dostal chut a ještě řádně rozkousal a požil 2 čaj.lžíce lněného semena a výsledek mě věru překvapil do pár minut po požití mě přestali cukat oční víčka a přestalo i vlnění lýtkových sválů.Jinak od rána jsem snědl asi 7 ks banánů(víjmečný banánový den), které by také měli obsahovat hořčík.
Tablety vždy brané se zinkem na láčno třikrát deně dohromady 600 mg(párkrát jsem zkusil i třikrát denně 2 tablety 1200mg) také bez ůčinku asi ho nedovedu využít organické je organické.
Pan Jaroslav mi poradil že by se mohlo jednat o deficit hořčíku(trápilo mně vlnění lýtkových svalů a cukání levého víčka o kterém jsem se mu nezmínil) a tak jsem hledal a našel,že všechny tyto dary přírody obsahují hořčík i jiné prvky nezbytné k vstřebání v dokonalém poměru.
Před tím jsem je jedl v suchém stavu bez výraznějších účinků.
S tabletami končím vypadá to,že (oxid hořečnatý,mikrokrystalická celuloza,škrob,hydroxypropylmethylceluloza,barvivo oxid titaničitý,křemičitan hořečnatý,stearát hořečnatý)zní to až děsivje, tělu k ničemu není.Jinak se asi těžko budu denně takto ládovat banánama,takže uvažuji o chloridu hořečnatém.Nevíte jakou má využitelnost zinek v chelátové vazbě samostatně?
Jinak se omlouvám vím že 50 % nesouvisí s tématem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2010 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Slim-Jim píše:
Zdravím.
Tak dnes V 18:00 jsem snědl svůj první máčený mix skládající se z 10 ks mandlý, stejně lískových ořechů, 2 čaj.lžic slunečnicových semen a stejně dýnových a vypil ztmavlou vodu(které jsem dal trochu více semena ji nenasála) bez výraznější hořké chuti doba máčení cca 11 hodin, nevím jestli je to zcela vhodné takto to smíchat a máčet po hromadě.Na závěr jsem dostal chut a ještě řádně rozkousal a požil 2 čaj.lžíce lněného semena a výsledek mě věru překvapil do pár minut po požití mě přestali cukat oční víčka a přestalo i vlnění lýtkových sválů.Jinak od rána jsem snědl asi 7 ks banánů(víjmečný banánový den), které by také měli obsahovat hořčík.
Tablety vždy brané se zinkem na láčno třikrát deně dohromady 600 mg(párkrát jsem zkusil i třikrát denně 2 tablety 1200mg) také bez ůčinku asi ho nedovedu využít organické je organické.
Pan Jaroslav mi poradil že by se mohlo jednat o deficit hořčíku(trápilo mně vlnění lýtkových svalů a cukání levého víčka o kterém jsem se mu nezmínil) a tak jsem hledal a našel,že všechny tyto dary přírody obsahují hořčík i jiné prvky nezbytné k vstřebání v dokonalém poměru.
Před tím jsem je jedl v suchém stavu bez výraznějších účinků.
S tabletami končím vypadá to,že (oxid hořečnatý,mikrokrystalická celuloza,škrob,hydroxypropylmethylceluloza,barvivo oxid titaničitý,křemičitan hořečnatý,stearát hořečnatý)zní to až děsivje, tělu k ničemu není.Jinak se asi těžko budu denně takto ládovat banánama,takže uvažuji o chloridu hořečnatém.Nevíte jakou má využitelnost zinek v chelátové vazbě samostatně?
Jinak se omlouvám vím že 50 % nesouvisí s tématem.

V tom mixu nemáte pouze hořčík, tam máte prakticky vše, co tělo potřebuje, čili porovnávat to s tabletkou hořčíku je dost diskutabilní. Také ta dodávaná dávka je celkem směšná, je potřeba se dostat s pilulkami až do stavu průjmu a to se vám předpokládám při takto malé dávce asi nepovedlo. Tableta obsahuje pouze 10% účinné látky v celkové váze tablety a to ještě v ideálním případě, to by jste musel říci o jaké tablety šlo, ale stejně ta dávka patrně byla malá. Jinak zinek v chelátové vazbě se vstřebává velice dobře a jediné, co je na něm špatně je cena. Chlorid hořečnatý vyjde proti tabletám mnohem levněji a předávkovat se nedá, pokud to přeženete, tak dostanete průjem a tělo přebytky vyloučí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz