Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát čer 28, 2024 12:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 9:25 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Co říkáte na teneto názor?
Střevům může pangamin dodat třeba béčka na výstavbu pojivové tkáně, ale co se týče kvasinkových onemocnění a jiných mykóz, tak je kontraindikován \":!:\" Droždí jsou aktivní kvasinky a ve střevech kvasí jako čert, což nahrává dalším příbuzných mikroorganismům. Pro zdravého člověka je pangamin fajn, ale ten ho vlastně ani nepotřebuje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
rADo píše:
Nepřeháníte to s tím doporučováním vysokých dávek hořčíku? Dal jsem si 5ks - á 350mg hořčíku a průjem nehoráznej. Testováno dvakrát, jestli to není z něčeho jinýho a je to určitě ten horčík \":(\"

Zdravý muž zvládne tak 700-1000mg hořčíku a pak se pokadí. Pokud jste si tedy dal 1750 mg nedivím se že kadíte naprosto předpisově, to je dávka pro lidi s velikým deficitem a všude tady píšu pomalu vystoupat do průjmu a ubrat, ale to jste asi nečetl, což není moje chyba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Skúša(l) tu niekto dopĺňať železo tak, že zapichne klince do jablka ( musia byť železné, nie poniklované alebo pozinkované (!) ), alebo ich vloží do pohára s vínom ? Včera som prevaril 10 klincov, dal ich do 0,4cl červeného suchého vína, o dve hodiny vypil, ale bolelo ma brucho ( nakoľko asi prvé reagovanie klincov je "samočistiace" - treba vzniknutý produkt asi vyliať ), nakoľko to víno po tých 10tich klincoch bolo cítiť za sírou... Na noc som dal 2 klince ( pochádzajúcich z tých desiatich ) do 0,3dcl (3cl) červeného vína, ráno vypil ( tiež rozriedené vo vode ), a nebolo mi nič. Stačia dva klince na noc, alebo dva na noc a dva na večer na to, aby som doplnil dostatok železa ? Tabletky železa obsahujú rôzne prímesy, a navyše sú drahé ( ak majú byť v chelátovej forme ), človek musí na niečom šetriť, ak nemá peňazí nazvyš ( a aj keď má, môže si ich spotrebuvávať na iné veci než na tabletky s obsahom železa )...B12tku už dopĺňam. Bol by som ochotný jesť aj mravce ( majú veľa železa ), ale neviem koľko by som ich denne musel zjesť, aby som pokryl takú dávku, akú skutočne ( to je aká ??? ) potrebujem... lebo riadiť sa tabuľkami dennej dávky, to je asi riadna hlúposť, nakoľko sa pri vit. C odporúča brať 75mg denne, čo je veľmi málo...

Jediná cesta jak zjistit reálný nedostatek železa je vyšetření krve a nezkoumejte jen železo, ale i měď která reguluje vstřebávání a bez ní se vám stejně nic nevstřebává. S těmi hřebíky to prakticky neovládám, to jsem nikdy nezkoušel a sám používám jako zdroj železa mák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Co říkáte na teneto názor?
Střevům může pangamin dodat třeba béčka na výstavbu pojivové tkáně, ale co se týče kvasinkových onemocnění a jiných mykóz, tak je kontraindikován \":!:\" Droždí jsou aktivní kvasinky a ve střevech kvasí jako čert, což nahrává dalším příbuzných mikroorganismům. Pro zdravého člověka je pangamin fajn, ale ten ho vlastně ani nepotřebuje

Říkám, že při správném pH kvasinky mají smůlu a pak je pangamin velice prospěšný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 10:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
Jarda píše:
Zdravý muž zvládne tak 700-1000mg hořčíku a pak se pokadí. Pokud jste si tedy dal 1750 mg nedivím se že kadíte naprosto předpisově, to je dávka pro lidi s velikým deficitem a všude tady píšu pomalu vystoupat do průjmu a ubrat, ale to jste asi nečetl, což není moje chyba.

Taky jsem si přečetl, že berete 15 tablet denně. Kde jste teda takový deficit nabral? \":shock:\"

//edit:
tak to je moje chyba, myslel jsem, že berete 500mg tablety a ony jsou 50mg


Naposledy upravil rADo dne ned bře 14, 2010 10:52 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
rADo píše:
Taky jsem si přečetl, že berete 15 tablet denně. Kde jste teda takový deficit nabral? \":shock:\"

To ano, ale také píšu, že se jedná o tablety, které mají 51 mg ionizovatelného hořčíku v tabletě, čili pokud to dobře spočítám, tak mi vyjde cca 750 mg a to je ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 10:52 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, odkiaľ telu dodať dotatok medi ? Našiel som si na internete potraviny, ktoré ju obsahujú vo zvýšenej miere, ale - bude to stačiť ? Ďakujem za odpoveď. Mimochodom, stačí B12 ( 500mcg ) každý druhý deň pod jazyk, a aj tak netrpieť deficitom B12-tky ? Ja by som si dával denne 250mcg, lenže tabletka je taká malá, že ju nejde rozpoliť ručne, a nožom to robiť nebudem - lebo sa to bude mrviť...
Edit : tak som si prečítal článok o medi na internete... údajne znemožňujú jej aktivitu v organizme vitamín C ( v dávke nad 1500mg denne ) a zinok v dávke nad 50mg denne, tak jej treba asi 3-5mg ( medi ) v potravinových doplnkoch... už len zistiť, akú formu medi užívať... Pán Jarda, ako to riešite Vy ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 12:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, odkiaľ telu dodať dotatok medi ? Našiel som si na internete potraviny, ktoré ju obsahujú vo zvýšenej miere, ale - bude to stačiť ? Ďakujem za odpoveď. Mimochodom, stačí B12 ( 500mcg ) každý druhý deň pod jazyk, a aj tak netrpieť deficitom B12-tky ? Ja by som si dával denne 250mcg, lenže tabletka je taká malá, že ju nejde rozpoliť ručne, a nožom to robiť nebudem - lebo sa to bude mrviť...
Edit : tak som si prečítal článok o medi na internete... údajne znemožňujú jej aktivitu v organizme vitamín C ( v dávke nad 1500mg denne ) a zinok v dávke nad 50mg denne, tak jej treba asi 3-5mg ( medi ) v potravinových doplnkoch... už len zistiť, akú formu medi užívať... Pán Jarda, ako to riešite Vy ?

Slunečnicovým semínkem v podobě ořechového mléka. B12 potřebujete 1 mcg denně čili to musí stačit pokud se vám dobře vstřebává, ale to již neposoudím. Měď může být při předávkování dosti toxická, čili s těmi doplňky opatrně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 9:25 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Tak tú slnečnicu nechcem.... vždy som sa po nej cítil horšie ako po iných semiačkach či orieškoch, a zistil som, že pre moju krvnú skupinu ( i keď nie som zástanca toho stravovania ) práve slnečnice ako jediné spomenuté semeno/orech sa nehodí pre nulku. Takže si nájdem radšej niečo iné.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 10:08 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ja som nulka a mne sa teda travia dobre. \":-)\" Mozno aj najlepsie zo vsetkych orechovin.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 2:00 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Chtel bych do stavy zacit pridavat tu praskovou kyselinu L-askorbovou z vinarskych potreb, jak odvazujete ty davky 1-3g - od oka nebo to chce presnejsi vahu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Chtel bych do stavy zacit pridavat tu praskovou kyselinu L-askorbovou z vinarskych potreb, jak odvazujete ty davky 1-3g - od oka nebo to chce presnejsi vahu?

Zarovnaná moka lžička je cca 1 g a běžná plastová lžička je cca 3 g. Jinak je to celkem jedno, je potřeba si vysledovat velikost dávky. Předávkováno je když se dostaví průjem, pak trochu ubrat a zbytek se pak bere denně, čili i kdyby jste měl jakoukoliv odměrku, tak jde o to používat stále tu samou a váhou se vlastně zabývat jen orientačně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 1:17 pm 
Zdravím Vás.
Pořád mám potíže se zahleněným krkem, což asi způsobil i nepříjemný kašel, který mám. Pokaždé, když cítím, že se mi do krku dere hlen, dám si prsty do krku a zvracím, tím samozřejmě ze sebe dostanu i jídlo, co jsem jedla. Tahle procedura s prsty v krku je dost nepříjemná a vyčerpávající, takže posledních pár týdnu to prostě polknu, což asi není moc dobrý nápad, protože mám pocit, že mám zahleněný žaludek a včera po večeři (zeleninový salát) se mi udělalo dost zle a celou večeři jsem zvrátila. Vím, že jste mi doporučoval křenovou kašičku s citronem a taky štávu z cibule, ale po obojím mě na několik minut začně silně bolet žaludek a ji mi na zvracení. Co se té cibule týče, možná to bude tím, že jsem si štávu z ní dala ráno na lačný žaludek. Na fóru o čištění dutin jste někomu doporučoval štávu z cibule a okurky, že společně odvádějí hleny z těla. Chtěla bych se zeptat jestli by to bylo vhodné i v mém případě (zahleněný krk a žaludek) a pokud ano, tak v jakém poměru? Jinak doufám, že cibule a okurka odvádí hleny spodem, ne vrchem \":)\"


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 3:41 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Telo denne recykluje hlieny a ziskava z nich naspat bielkoviny, takze to hltanie vlastnych hlienov zas take strasne nebude. \":-)\"
Urcite je to lepsie, ako sa to pokusit vyzvratit a s tym aj cennu potravu a zaludocne kyseliny, ktorych vyroba telo dost vycerpava.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 3:47 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Xion píše:
Telo denne recykluje hlieny a ziskava z nich naspat bielkoviny, takze to hltanie vlastnych hlienov zas take strasne nebude. \":-)\"
Urcite je to lepsie, ako sa to pokusit vyzvratit a s tym aj cennu potravu a zaludocne kyseliny, ktorych vyroba telo dost vycerpava.

Ja si osobne myslím, že tie hlieny sú problém. Keď hlieny stekajú naspäť do žalúdka tak to kazí jednak správne trávenie, čo môže viesť k chronickým zápalom, a pokračuje to ďalej až do čriev. Takže až taká pohoda to podľa mňa nieje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz