Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř črc 03, 2024 5:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 30  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 12:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
A mňa by ešte zaujímalo porovnať, kto zaznamenal aké vysledky so svojimi doporučeniami u svojich pacientov, koľko pacientov sa komu podarilo svojimi skusenosťami a odporúčaniami zachrániť z akých vážnych chorôb a tiež koľko rokov má kto prax. Lebo takých odborníkov čo si prečítajú pár knich od iných odborníkov tu už bolo a ešte veľa bude. Najobjektívnejšie vždy vypovedajú dva faktory: 1. Ako je na tom so zdravím osoba ktorá o tom píše a či naozaj to čo odporúča aj ona sama dodržuje.
2. Činy a výsledky. Tie vždy povedia viac ako iba písanie a konšpiračné teórie o možných riešeniach a postupoch.

To vám takto fungovat nebude, protože většina autorů si nejdříve prodělala nějakou vážnou nemoc a to je dovedlo k pochopení souvislostí. Navíc, to co platí na rovníku, to neplatí za polárním kruhem a je tedy vhodné si vyhledat autora ze stejného klimatického pásma a pokud možno i ze stejné země, to funguje nejlépe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 14, 2011 10:13 pm 
Offline

Registrován: pon úno 14, 2011 9:45 pm
Příspěvky: 6
Dobry den, chtela bych se zeptat na stravu, kterou bych mela zavest sve skoro dvoulete dceri? Ktera mela antibiotika a asi ma kvasinky v ustech a tedy i v zaludku. Myslite, ze takovemu malemu diteti take staci rezim: jist trikrat denne? Myslite, ze opravdu ji mohu nabizet jen zeleninu, ovoce, orechy? O pitnem rezimu nemluve. A co na obedy? Dekuji za vas nazor. Jinak uz jsem vam psala na e-mail, konecne jsem se prihlasila \":)\" . Byla to drina s temi zatajenymi kody \":lol:\" . Jinak vase stranky jsem objevila asi pred tydnem. A jiz nyni jdu do Tesca a jen koukam na ty lidi, co to vlastne vsechno kupuji. Uz nemam chut vubec na nic! Dekuji . Ale abych se priznala, tak musim rict, ze prestat kourit bylo lehci nez prestat jist cukr, nebo spise mlskovinky ruznych znacek.
Dekuji vam za vas cas a odpoved.

Lucie


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 5:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
kawaninja píše:
Dobry den, chtela bych se zeptat na stravu, kterou bych mela zavest sve skoro dvoulete dceri? Ktera mela antibiotika a asi ma kvasinky v ustech a tedy i v zaludku. Myslite, ze takovemu malemu diteti take staci rezim: jist trikrat denne? Myslite, ze opravdu ji mohu nabizet jen zeleninu, ovoce, orechy? O pitnem rezimu nemluve. A co na obedy? Dekuji za vas nazor. Jinak uz jsem vam psala na e-mail, konecne jsem se prihlasila \":)\" . Byla to drina s temi zatajenymi kody \":lol:\" . Jinak vase stranky jsem objevila asi pred tydnem. A jiz nyni jdu do Tesca a jen koukam na ty lidi, co to vlastne vsechno kupuji. Uz nemam chut vubec na nic! Dekuji . Ale abych se priznala, tak musim rict, ze prestat kourit bylo lehci nez prestat jist cukr, nebo spise mlskovinky ruznych znacek.
Dekuji vam za vas cas a odpoved.

Lucie

Základ je v pročištění střeva a nemusíte se bát ani klystýru, samozřejmě rozumným objemem tekutiny. Dále je třeba dodat velké množství laktobacilů, buď z pilulí, nebo kefír a k tomu i lichořeřišnici, klidně i kapky. Strava tedy hlavně zelenina, nějaké ořechy a ovoce omezeně, pouze kyselé. Pití optimálně voda, nebo ideálně fungicidní čaje třeba Lapacho, nebo Vilcacora. Kódy jsou úmyslně složité, protože roboty vkládají stále nabídky erotických stránek, pro někoho třeba i zajímavých, ale toto je přeci jen server s jinou tématikou. U toho cukru je to jasné, ten nechutná vám, ale kvasinkám a ty potvory vyčůrané si o něj umějí velice důrazně požádat, což se kouření netýká, tam jde o čistou závislost, bez dalších komplikací a neviditelného nepřítele.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 9:29 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
kawaninja píše:
Dobry den, chtela bych se zeptat na stravu, kterou bych mela zavest sve skoro dvoulete dceri? Ktera mela antibiotika a asi ma kvasinky v ustech a tedy i v zaludku. Myslite, ze takovemu malemu diteti take staci rezim: jist trikrat denne? Myslite, ze opravdu ji mohu nabizet jen zeleninu, ovoce, orechy? O pitnem rezimu nemluve. A co na obedy? Dekuji za vas nazor. Jinak uz jsem vam psala na e-mail, konecne jsem se prihlasila \":)\" . Byla to drina s temi zatajenymi kody \":lol:\" . Jinak vase stranky jsem objevila asi pred tydnem. A jiz nyni jdu do Tesca a jen koukam na ty lidi, co to vlastne vsechno kupuji. Uz nemam chut vubec na nic! Dekuji . Ale abych se priznala, tak musim rict, ze prestat kourit bylo lehci nez prestat jist cukr, nebo spise mlskovinky ruznych znacek.
Dekuji vam za vas cas a odpoved.

Lucie

Najhoršie na tom je, že ak keď sa snažíte, tak rodina robí úplný opak. Nosia deťom sladkosti, čokolády a lízatka. Pri tej strave, treba len skúšať a voliť čo najmenej škodlivé varianty. Deti opakujú a tak nedá sa deťom kázať jesť ovocie a tatinko sa bude napchávať klobáskou. Nám sa osvedčilo detská zapájať do výroby pokrmu. Napríklad. My očistíme a nakrájame jabĺčka a detská si to sami posypú kokosom a polejú medom. Keď sa podieľajú akože na varení, tak im to viacej chutí. Kefír samotný nevypijú ale stačí pridať zo dva banány niečim to trošku prisladiť a vypijú. Mladšia dvojročná v pohode jedla aj sírnu patlaninu, staršia 5 ročná už vymýšľa s chuťami. Na stole máme stále umyté ovocie, aby to deti mali na očiach a keď majú chuť, sami si zoberú. Stane sa, že majú na niečo chuť a keď miesto sladkostí vidia na stole ovocie, tak si proste zoberú to ovocie. Horšie to je, keď sa im podarí vykutrať niekde zabudnutý keksík alebo lízatko, vtedy ide ovocie bokom. Celkovo sú deti veľmi prispôsobivé a keď vidia, že čo chceme od nich, robíme aj my, tak poväčšine nemajú s ničím problém. Ovocné šťavy môžu piť stále. Zas platí to, že keď im načistíme ovocie a oni si ho môžu hádzať do odšťavovača, tak sa jednak pri tom zabavia, prehrajú a vyrobený džús s chuťou vypijú. Jediný zádrhel je, že Vás s tým budú denno denne otravovať aj keď máte na práci zrovna niečo úplne iné. Zdravie svojich detí ma v ruke každý rodič. Oni sú ešte malé a väčšinou robia to, čo vidia, že robíme my a to čo im dovolíme.
Najnovšie deti frčia na kindervajcáh. Majú radosť, že dostali sladkosť a majú v tom aj hračku, pričom sme si všimli, že to čokoládové vajce im nechutí, maximálne do toho raz kusnú ale potom sa ich pozornosť sústredí na tú hračku. Za tie peniaze by síce mohli mať aj lepšie hračky a niekomu to príde ako vyhadzovanie peňazí, ale keď to dostanú napríklad 1x do týždňa, finančne sa to dá zniesť a to odkusnutie z tej vajcovej čokolády nie je také strašné v porovnaní, keby sa napchávali čokoládou denne.
Tiež sa teda snažíme, aby neboli moc ukrátené od bežných nerestí, ale hľadáme rôzne zdravšie alternatívy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 9:49 am 
Offline

Registrován: pon úno 14, 2011 9:45 pm
Příspěvky: 6
mohy píše:
Najhoršie na tom je, že ak keď sa snažíte, tak rodina robí úplný opak. Nosia deťom sladkosti, čokolády a lízatka. Pri tej strave, treba len skúšať a voliť čo najmenej škodlivé varianty. Deti opakujú a tak nedá sa deťom kázať jesť ovocie a tatinko sa bude napchávať klobáskou. Nám sa osvedčilo detská zapájať do výroby pokrmu. Napríklad. My očistíme a nakrájame jabĺčka a detská si to sami posypú kokosom a polejú medom. Keď sa podieľajú akože na varení, tak im to viacej chutí. Kefír samotný nevypijú ale stačí pridať zo dva banány niečim to trošku prisladiť a vypijú. Mladšia dvojročná v pohode jedla aj sírnu patlaninu, staršia 5 ročná už vymýšľa s chuťami. Na stole máme stále umyté ovocie, aby to deti mali na očiach a keď majú chuť, sami si zoberú. Stane sa, že majú na niečo chuť a keď miesto sladkostí vidia na stole ovocie, tak si proste zoberú to ovocie. Horšie to je, keď sa im podarí vykutrať niekde zabudnutý keksík alebo lízatko, vtedy ide ovocie bokom. Celkovo sú deti veľmi prispôsobivé a keď vidia, že čo chceme od nich, robíme aj my, tak poväčšine nemajú s ničím problém. Ovocné šťavy môžu piť stále. Zas platí to, že keď im načistíme ovocie a oni si ho môžu hádzať do odšťavovača, tak sa jednak pri tom zabavia, prehrajú a vyrobený džús s chuťou vypijú. Jediný zádrhel je, že Vás s tým budú denno denne otravovať aj keď máte na práci zrovna niečo úplne iné. Zdravie svojich detí ma v ruke každý rodič. Oni sú ešte malé a väčšinou robia to, čo vidia, že robíme my a to čo im dovolíme.
Najnovšie deti frčia na kindervajcáh. Majú radosť, že dostali sladkosť a majú v tom aj hračku, pričom sme si všimli, že to čokoládové vajce im nechutí, maximálne do toho raz kusnú ale potom sa ich pozornosť sústredí na tú hračku. Za tie peniaze by síce mohli mať aj lepšie hračky a niekomu to príde ako vyhadzovanie peňazí, ale keď to dostanú napríklad 1x do týždňa, finančne sa to dá zniesť a to odkusnutie z tej vajcovej čokolády nie je také strašné v porovnaní, keby sa napchávali čokoládou denne.
Tiež sa teda snažíme, aby neboli moc ukrátené od bežných nerestí, ale hľadáme rôzne zdravšie alternatívy.

Dakujem velmi pekne za rozsahlu odpoved. Ja od malicka sa snazim malu ucit zdravo. Ked bola mala tak jedla velmi pekne, vazne zeleninu, ovocie a nic viac a pila vodu. Ale teraz je to tazko ako aj vy hovorite. Rodina nechape nic a toto jej da a toto a ona uz ma svoj rozum a ja som ta zla lebo jej to chuti. Teraz ako ma hnacku a asi podozrenie na nejaku bakteriu, tak stale by chcela jogurt - to som ju naucila ja- nevedela som. A velmi lubi syr, ale chcela by ho jest aj 2x denne. Su to take tycky zo syra ako ze pre deti, ale asi taky nie dvakrat zdrave, takze teraz to bude trochu tažko. Ale zvladneme to. Inac teraz sa chystam malej urobit klistyr na ty creva ako poradil pan Jarda, tak som zvedava. Chcela som sa este spitat, aky kefir mate na mysli? Ten co kupite v obchode? Lebo nejaky doma urobeny? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 9:56 am 
Offline

Registrován: pon úno 14, 2011 9:45 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Základ je v pročištění střeva a nemusíte se bát ani klystýru, samozřejmě rozumným objemem tekutiny. Dále je třeba dodat velké množství laktobacilů, buď z pilulí, nebo kefír a k tomu i lichořeřišnici, klidně i kapky. Strava tedy hlavně zelenina, nějaké ořechy a ovoce omezeně, pouze kyselé. Pití optimálně voda, nebo ideálně fungicidní čaje třeba Lapacho, nebo Vilcacora. Kódy jsou úmyslně složité, protože roboty vkládají stále nabídky erotických stránek, pro někoho třeba i zajímavých, ale toto je přeci jen server s jinou tématikou. U toho cukru je to jasné, ten nechutná vám, ale kvasinkám a ty potvory vyčůrané si o něj umějí velice důrazně požádat, což se kouření netýká, tam jde o čistou závislost, bez dalších komplikací a neviditelného nepřítele.

Dekuji Vám mockrát za odpoved. Zkusim ten klistyr pro malou s O,5l vody max do 1l. Uvidim jak to vydrzi. Na celkove procisteni zaludku a strev je jeste mala, tezko do ni dostanu slanou vodu. Laktobacily mame sirup. Kefír mame kupovany v lednici. Pokud i ten muze pit k tomu vsemu? čaj zkusim jen Lapacho 2 salky denne a jinak prevarenou vodu. Orechy: kesu, slunecnice, mandle. lichořeřišnici musim koupit, presne nevim co to je ale najdu si to. Dekuji za radu.
Lucie


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 10:00 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
kawaninja píše:
Chcela som sa este spitat, aky kefir mate na mysli? Ten co kupite v obchode? Lebo nejaky doma urobeny? Dakujem

Domáci kefír z tibetskej huby. Ideálne je polievková lyžica huby na 0,7 - 1,0 litra mlieka. Keď je huby viac, už nemá kefír takú lahodnú chuť a je viacej kýslý, čo deťom chutí už menej. Výrobu, precedenie kefíru cez sitko a prekladanie huby zo sitka do nádoby kde vyrábate kefír môžete dať zas na starosti deťom. Radi sa starajú o všetko možné, tak prečo by sa nemohli starať aj o tibetskú hubu. Manželka dáva napríklad kefír aj do zemiakovej kaše čo deti necítia a v pohode to spapajú.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 10:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
kawaninja píše:
Dekuji Vám mockrát za odpoved. Zkusim ten klistyr pro malou s O,5l vody max do 1l. Uvidim jak to vydrzi. Na celkove procisteni zaludku a strev je jeste mala, tezko do ni dostanu slanou vodu. Laktobacily mame sirup. Kefír mame kupovany v lednici. Pokud i ten muze pit k tomu vsemu? čaj zkusim jen Lapacho 2 salky denne a jinak prevarenou vodu. Orechy: kesu, slunecnice, mandle. lichořeřišnici musim koupit, presne nevim co to je ale najdu si to. Dekuji za radu.
Lucie

Možná stačí i menší množství tekutiny a co se týká té slané vody, tak se dává tak dvě čajové lžičky epsomské soli v 0,3 litru vody, což pokud nějak ochutíte celkem vypít jde. Laktobacily jsou lepší v tobolkách, protože se dostanou do střeva, nebo vyzkoušejte Lepicol. Kefír je potřeba domácí, sežeňte si kefírovou houbu a uvidíte, jak je dobrý. Pokud budete dávat lapacho, tak je dobré na noc jí udělat C askorbát, což je čajová lžička práškového vitamínu C smíchaná a polovinou čajové lžičky jedlé sody ve sklenici vody a vypít. Jde o celkem chutný šumák a děti ho berou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 11:20 am 
Offline

Registrován: pon úno 14, 2011 9:45 pm
Příspěvky: 6
Tak jsem zkusila male udelat klistyr. Bylo to velmi narocne, ale nakonec jsme to zvladli. Mela asi 0,5 max 0,7l. Vsechno šlo ven. Dala jsem ji tedy zatim ten probioticky sirup s lactobacily, ale koupim ten Lepicol. Ted papa rajcata a mrkev, tak jsem rada, protoze nejradeji by chtela syr, tycinky a piškoty. Mockrát dekuji. Lucie

Ješte mám dotaz na ten vitamín C? Jaký mám presne koupit a sezenu ho normalne v lekarne?

Prosím Vás, ještě o jednu radu, vše co jste napsal, jak kapky, vitamin C, kdyz ma dcera dostane v patek nejake leky na tu plisen nebo co ji najdou. Je to zbytecné ji to dávát? Stačí jenom tato zdravá strava a tyto vitamíny? Jinak mám celkem problém do ní dostat tu zeleninu i ovoce, co ji mohu poprípade jihého dát?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 17, 2011 9:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
kawaninja píše:
Tak jsem zkusila male udelat klistyr. Bylo to velmi narocne, ale nakonec jsme to zvladli. Mela asi 0,5 max 0,7l. Vsechno šlo ven. Dala jsem ji tedy zatim ten probioticky sirup s lactobacily, ale koupim ten Lepicol. Ted papa rajcata a mrkev, tak jsem rada, protoze nejradeji by chtela syr, tycinky a piškoty. Mockrát dekuji. Lucie

Ješte mám dotaz na ten vitamín C? Jaký mám presne koupit a sezenu ho normalne v lekarne?

Prosím Vás, ještě o jednu radu, vše co jste napsal, jak kapky, vitamin C, kdyz ma dcera dostane v patek nejake leky na tu plisen nebo co ji najdou. Je to zbytecné ji to dávát? Stačí jenom tato zdravá strava a tyto vitamíny? Jinak mám celkem problém do ní dostat tu zeleninu i ovoce, co ji mohu poprípade jihého dát?

Děti samozřejmě dost těžko člověk přesvědčuje, že se ty moderní chemické srajdy nemají jíst, hlavně pokud je sám jí, čili budete muset jít příkladem a pak to celkem funguje. Ideální je práškové céčko smíchané se sodou na C askorbát, což jsem zde popisoval a to asi v lékárně neseženete, ale mám ho v nabídce v inzerci, tak se podívejte. Určitě je nesmysl ji dávat antibiotika, ale fungicidní přípravky ji klidně dávejte. To budete muset trochu zapnout nápaditost, ale z vařených jídel je toho minimum, nicméně i ze syrových potravin jde vykouzlit mnoho jedlých pochoutek, koukněte se třeba na recepty ze stránek vitarián.cz.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 17, 2011 7:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Pokud budete dávat lapacho, tak je dobré na noc jí udělat C askorbát, což je čajová lžička práškového vitamínu C smíchaná a polovinou čajové lžičky jedlé sody ve sklenici vody a vypít. Jde o celkem chutný šumák a děti ho berou.

Jak tohle souvisí? Taky často piju lapacho. Odbourává nějak vitamín C?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 9:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Jak tohle souvisí? Taky často piju lapacho. Odbourává nějak vitamín C?

Lapacho při delším užívání celkem bourá bílé krvinky a céčko vám je zase nahodí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 10:27 am 
Offline

Registrován: ned bře 21, 2010 10:46 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,Jardo.
Již dejší dobu se mi daří jíst potraviny syrové,zeleninu,ovoce,kefír,patlaninu a jiné zdravé potraviny.V květnu máme uskutečnit s kamarády rybářskou dovolenou v Norsku.Jejich jídlo je klasické plastické.Klobásy,krkovička konzervy a jiné blafy,samozřejmě si ze mě dělají srandu co to žeru a já je nepřesvědčuji o tom že ne já ale oni se stravují nepřirozeně.Jde mi o to jaké trvanlivé potraviny si mám sebou nachystat a co se dá sníst i nezdravého když už budeme 14dnů na jedné lodi?Jedeme chytat ryby a těch tam bude ,doufám k jídlu mraky.Dají se čerstvé ryby konzumovat během dovolené bez toho aby se tělo překyselilo?Děkuji za odpověď.
Pavel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 11:37 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jarda píše:
Lapacho při delším užívání celkem bourá bílé krvinky a céčko vám je zase nahodí.

Nemělo by Lapacho naopak imunitu stimulovat? Odkud pochází tato informace, nikdy jsem jí neslyšela.

Po užití zásaditých tabletek z dm (a to samé by asi udělala jedlá soda) mi chvíli není dobře - nejspíš proto, že zreagují se žaludečníma šťávama. Dá se tomu nějak předejít?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Pavelek60 píše:
Dobrý den,Jardo.
Již dejší dobu se mi daří jíst potraviny syrové,zeleninu,ovoce,kefír,patlaninu a jiné zdravé potraviny.V květnu máme uskutečnit s kamarády rybářskou dovolenou v Norsku.Jejich jídlo je klasické plastické.Klobásy,krkovička konzervy a jiné blafy,samozřejmě si ze mě dělají srandu co to žeru a já je nepřesvědčuji o tom že ne já ale oni se stravují nepřirozeně.Jde mi o to jaké trvanlivé potraviny si mám sebou nachystat a co se dá sníst i nezdravého když už budeme 14dnů na jedné lodi?Jedeme chytat ryby a těch tam bude ,doufám k jídlu mraky.Dají se čerstvé ryby konzumovat během dovolené bez toho aby se tělo překyselilo?Děkuji za odpověď.
Pavel.

Já, pokud jedu na dovolenou, nebo návštěvu a nemám možnost volby, tak si tím hlavu nelámu a jím co dům dá. Totéž bych vám doporučil na té vaší dovolené a k tomu zhluboka dýchat tamní čistý vzduch, což vypálí množství kyselin a překyselení se konat nebude, to totiž závisí i na stavu psychiky a tam ji předpokládám ani rozhozenou mít nemůžete. Těch 14 dní vás určitě nezabije a duše si odpočine.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz