kawaninja píše:
Dobry den, chtela bych se zeptat na stravu, kterou bych mela zavest sve skoro dvoulete dceri? Ktera mela antibiotika a asi ma kvasinky v ustech a tedy i v zaludku. Myslite, ze takovemu malemu diteti take staci rezim: jist trikrat denne? Myslite, ze opravdu ji mohu nabizet jen zeleninu, ovoce, orechy? O pitnem rezimu nemluve. A co na obedy? Dekuji za vas nazor. Jinak uz jsem vam psala na e-mail, konecne jsem se prihlasila
. Byla to drina s temi zatajenymi kody
. Jinak vase stranky jsem objevila asi pred tydnem. A jiz nyni jdu do Tesca a jen koukam na ty lidi, co to vlastne vsechno kupuji. Uz nemam chut vubec na nic! Dekuji . Ale abych se priznala, tak musim rict, ze prestat kourit bylo lehci nez prestat jist cukr, nebo spise mlskovinky ruznych znacek.
Dekuji vam za vas cas a odpoved.
Lucie
Najhoršie na tom je, že ak keď sa snažíte, tak rodina robí úplný opak. Nosia deťom sladkosti, čokolády a lízatka. Pri tej strave, treba len skúšať a voliť čo najmenej škodlivé varianty. Deti opakujú a tak nedá sa deťom kázať jesť ovocie a tatinko sa bude napchávať klobáskou. Nám sa osvedčilo detská zapájať do výroby pokrmu. Napríklad. My očistíme a nakrájame jabĺčka a detská si to sami posypú kokosom a polejú medom. Keď sa podieľajú akože na varení, tak im to viacej chutí. Kefír samotný nevypijú ale stačí pridať zo dva banány niečim to trošku prisladiť a vypijú. Mladšia dvojročná v pohode jedla aj sírnu patlaninu, staršia 5 ročná už vymýšľa s chuťami. Na stole máme stále umyté ovocie, aby to deti mali na očiach a keď majú chuť, sami si zoberú. Stane sa, že majú na niečo chuť a keď miesto sladkostí vidia na stole ovocie, tak si proste zoberú to ovocie. Horšie to je, keď sa im podarí vykutrať niekde zabudnutý keksík alebo lízatko, vtedy ide ovocie bokom. Celkovo sú deti veľmi prispôsobivé a keď vidia, že čo chceme od nich, robíme aj my, tak poväčšine nemajú s ničím problém. Ovocné šťavy môžu piť stále. Zas platí to, že keď im načistíme ovocie a oni si ho môžu hádzať do odšťavovača, tak sa jednak pri tom zabavia, prehrajú a vyrobený džús s chuťou vypijú. Jediný zádrhel je, že Vás s tým budú denno denne otravovať aj keď máte na práci zrovna niečo úplne iné. Zdravie svojich detí ma v ruke každý rodič. Oni sú ešte malé a väčšinou robia to, čo vidia, že robíme my a to čo im dovolíme.
Najnovšie deti frčia na kindervajcáh. Majú radosť, že dostali sladkosť a majú v tom aj hračku, pričom sme si všimli, že to čokoládové vajce im nechutí, maximálne do toho raz kusnú ale potom sa ich pozornosť sústredí na tú hračku. Za tie peniaze by síce mohli mať aj lepšie hračky a niekomu to príde ako vyhadzovanie peňazí, ale keď to dostanú napríklad 1x do týždňa, finančne sa to dá zniesť a to odkusnutie z tej vajcovej čokolády nie je také strašné v porovnaní, keby sa napchávali čokoládou denne.
Tiež sa teda snažíme, aby neboli moc ukrátené od bežných nerestí, ale hľadáme rôzne zdravšie alternatívy.