Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned čer 30, 2024 9:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 7:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Že by to bušení srdce nějak souviselo s SP si nemyslím, protože poprvé se mi to stalo v době, kdy jsem SP ještě nejedla. Jinak dávám 250ml kefíru, 100ml oleje a 3 lžíce semínka.
Za dva měsíce a týden jsem shodila 20 kg. Výchozí váha 100, výška 165. Dnes jsem byla na akupunktuře kvůli zablokované krční páteři a terapeutka mi řekla, že to bušení srdce může souviset s rychlým úbytkem váhy a že tenhle způsob hubnutí je dost nezdravý pro tělo. Pak vzala takovou digitální kravinu, co má měřit tuk v těle a kupuje se běžně v lékárně, zadala tam moji váhu a výšku, řekla at to chvíli podržím a pak se ta objevilo moje BMI a taky to, že mám v těle 40% tuku, takže mi řekla, že těch dvacet kilo, co jsem shodila jsou svaly. Přijde mi to dost směšné, protože tělo mám pevné a nikde mi nic nevisí. Je to rychlé hubnutí opravdu tak nebezpečné? Dělám něco špatně? Může to bušení souviset s tímhle a je možné, že jsem hubnu jen svalovou hmotu?

Jinak v souvislosti s SP bych se chtěla zeptat, jak dlouho mám jíst denně tu celou dávku, jak jste mi doporučil, kolik dní mám udělat pauzu a jak začít po té pauze opět dávkovat?

Já sám jsem před 26 lety zhubnul cca 40 kg za tři měsíce a všechny dojmy byly pozitivní, kromě občasné slabosti a lehkého motání hlavy. O tlaku jsem v té době nic nevěděl a žádný význam jsem tomu nepřikládal, ale je možné, že jsem prostě také měl nižší tlak. Jediné, co se opravdu neztratilo, byla čistá svalovina, tu si tělo samo hlídá a o toho se podle mého názoru nemusíte bát. Čistě teoreticky tedy bušení srdce s tímto souviset může, ale za nějak nebezpečné bych to asi nepokládal. Sirnou patlanici můžete užívat dle vlastní potřeby, ale nyní bych již snížil dávku cca na ½ toho množství a sledoval co to udělá. Já jím denně třetinu, maximálně polovinu této várky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 10:48 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to lev : Vaša doktorka je HRôZA sama o sebe, radil by som ju "opustiť", lebo Vám hovorí bláboly, až sa mi z toho zatočila hlava...20 kíl svalovej hmoty za 2 mesiace nemôže schudnúť nikto, akurát tak možno nejaký steroidový kulturista, ktorý nemá takmer žiadny tuk a pri výške 185cm váži 130kg a rozhodne sa pre "nekulturistickú" stravu + prestane cvičiť a "nebodaj" si urobí nejaké detoxikácie.... Kebyže ste schudla 20kg svalovej hmoty, tak by ste vyzerala ako kostra obtiahnutá tukom do tvaru pneumatiky "mischelin", kedže ešte stále máte dosť kg ( 100 ). Je to tak ? Jasné, že nie. Vaša doktorka stojí za PRD a kebyže som minister zdravotníctva alebo iná vplyvná osoba v tejto oblasti, dal by som jej celoživotný dištanc vykonávať túto profesiu.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 11:20 am 
Offline

Registrován: úte bře 23, 2010 12:04 pm
Příspěvky: 18
mne sa to az take nelogicke nezda..ak clovek prilis rychlo chudne predsa spaluje tukove bunky..a tie ako vieme viazu toxiny...prilis vysoke uvolnovanie toxinov do obehu krvneho moze predsa zapricinovat zavraty a slabosti.a dalsich X zdravotnych komplikacii. .mam s tym osobne skusenosti.,.toto robia nespravne diety..preto treba vedie ako chudnut v opacnom pripade si koledujete o poriadny maler..
no mne osobne to ultra rychle chudnutie sposobilo okrem zavratov aj problemy s krvnym tlakom...mne sa vtedy poriadne zvysil..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 12:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
lev píše:
Že by to bušení srdce nějak souviselo s SP si nemyslím, protože poprvé se mi to stalo v době, kdy jsem SP ještě nejedla. Jinak dávám 250ml kefíru, 100ml oleje a 3 lžíce semínka.
Za dva měsíce a týden jsem shodila 20 kg. Výchozí váha 100, výška 165. Dnes jsem byla na akupunktuře kvůli zablokované krční páteři a terapeutka mi řekla, že to bušení srdce může souviset s rychlým úbytkem váhy a že tenhle způsob hubnutí je dost nezdravý pro tělo. Pak vzala takovou digitální kravinu, co má měřit tuk v těle a kupuje se běžně v lékárně, zadala tam moji váhu a výšku, řekla at to chvíli podržím a pak se ta objevilo moje BMI a taky to, že mám v těle 40% tuku, takže mi řekla, že těch dvacet kilo, co jsem shodila jsou svaly. Přijde mi to dost směšné, protože tělo mám pevné a nikde mi nic nevisí. Je to rychlé hubnutí opravdu tak nebezpečné? Dělám něco špatně? Může to bušení souviset s tímhle a je možné, že jsem hubnu jen svalovou hmotu?

Jinak v souvislosti s SP bych se chtěla zeptat, jak dlouho mám jíst denně tu celou dávku, jak jste mi doporučil, kolik dní mám udělat pauzu a jak začít po té pauze opět dávkovat?

Búšenie nebude mať súvis so stratou len svalovej hmoty, ale aj iného. Pokiaľ si zhodila za tak krátku dobu 20 kg, to je veľmi veľa a veľmi rýchlo. Tak sa nečuduj, že srdce sa hlási. Ak sa hlásilo aj predtým tak to bolo z iných dôvodov, ale vždy hlási, ak človek nerobí dobre. Do svalovej hmoty (vrátane srdca, lebo srdce je tiež sval!!) sa telo pustí, ak začne mať nedostatok potrebných živín. Dochádza k narušeniu vitamínovo-minerálovej rovnováhy, k odvodneniu organizmu a k atrofovaniu svalovej hmoty. Lekárka mala pravdu, bez ohľadu na tvoj preklad jej slov, snažila sa ti povedať, že strácaš svaly, nie tuk. Pozor na to, uvediem to pre lepšie porozumenie na príklade:
Čo je lepšie? Schudnúť 6 kg z váhy a z objemu pása zhodiť 14 cm, alebo schudnúť 14 kg z váhy a z objemu pása zhodiť 6 cm?
Alebo iný príklad: 58-kilogramová žena môže mať veľkosť 38 (to je tá, ktorá ma vyšší podiel svalstva). Ale môžeme sa stretnúť s 58-kilogramovou ženou, ktorá má veľkosť 44. To je tá žena, ktorá si nesprávnymi diétami odbúrala svalstvo a vďaka jojo efektu má už iba nepatrné svalstvo, ale zato vysoký podiel podkožného tuku.
Treba správnu výživu (nezamieňať so stravou) a pohyb je absolútnou nevyhnutnosťou. Nemusia to byť maratónske behy. Ale intenzívne sa aspoň 1 hodinu denne hýbať. Pohyb s metlou po kuchyni akýkoľvek by bol rýchly, je nevyhovujúci \":lol:\"
K tej SP. Množstvá sú pre každého individuálne. Ja nedávam 3 lyžice semienka ku 100g oleja, ale najviac dve. Tu neplatí, ak dáš viac, skôr to začne robiť zázraky práve naopak, môžeš si poškodiť, čo ti asi tvoje srdce dáva najavo. Ľanové semienko okrem nespochybniteľne pozitívnych účinkov má aj svoje negatívne stránky, takže opatrne s ním aj so SP - pani Budwig tento svoj puding ordinovala každému inak na mieru ako liek a k tomu pohyb, slnko a zväčšej miery surovú stravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 4:12 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
.20 kíl svalovej hmoty za 2 mesiace nemôže schudnúť nikto,

Velmi pochybujem, ze bezna zena ma na sebe vyse 20 kil svalov. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Peter píše:
mne sa to az take nelogicke nezda..ak clovek prilis rychlo chudne predsa spaluje tukove bunky..a tie ako vieme viazu toxiny...prilis vysoke uvolnovanie toxinov do obehu krvneho moze predsa zapricinovat zavraty a slabosti.a dalsich X zdravotnych komplikacii. .mam s tym osobne skusenosti.,.toto robia nespravne diety..preto treba vedie ako chudnut v opacnom pripade si koledujete o poriadny maler..
no mne osobne to ultra rychle chudnutie sposobilo okrem zavratov aj problemy s krvnym tlakom...mne sa vtedy poriadne zvysil..

To jste hubnul bez eliminace kyselin v těle, ale pokud při hubnutí udržíte správné pH tělních tekutin, tak se celkem nic zvláštního neděje. Právě rozhozené pH má negativní vliv na hladiny minerálů, protože tělo se ze všech sil snaží kyseliny neutralizovat a použije jakékoliv minerály z jakékoliv tkáně, aby vyrovnalo momentální deficit zásad, který vzniká rozpouštěním v těle usazených kyselin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 8:51 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Přibližně od té doby, co užívám doporučené doplňky, nevýrazně krvácí nosní sliznice. Už je to tak dva týdny... Může to být nějaká reakce na větší dávky něčeho, nebo detox (jsem na vitastravě)?

Ještě mám záložní teorii, že krvácím empaticky s mámou, která si nechala právě v té době odoperovat laserem chronickou rýmu \":roll:\" což se samozřejmě s krvácením spojeno.

Díky za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Sarka píše:
Přibližně od té doby, co užívám doporučené doplňky, nevýrazně krvácí nosní sliznice. Už je to tak dva týdny... Může to být nějaká reakce na větší dávky něčeho, nebo detox (jsem na vitastravě)?

Ještě mám záložní teorii, že krvácím empaticky s mámou, která si nechala právě v té době odoperovat laserem chronickou rýmu \":roll:\" což se samozřejmě s krvácením spojeno.

Díky za každou radu.

To se blbě odhaduje, pokud netuším co a v jakém množství vlastně užíváte. Prakticky je to možné hlavně po lněném semínku, když je užíváno ve větších dávkách, ale jinak opravdu musím znát co aplikujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 12:22 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Sarka, este si kontroluj, aby si nebola v alkaloze, to je druhy extrem, tiez sa mozu vyskytnut zdravotne problemy, hoci nie az take vazne ako pri acidoze.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 9:07 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda, co hovorite na clanok WM magazin o horciku, je pravda, ze horcik sa lepsie vstreba ak je podavany s jodom? Je teda rozumne k rannej davke horciku zjest malicke mnozstvo morskych rias Dulse?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Jarda, co hovorite na clanok WM magazin o horciku, je pravda, ze horcik sa lepsie vstreba ak je podavany s jodom? Je teda rozumne k rannej davke horciku zjest malicke mnozstvo morskych rias Dulse?

Ano, to je pravda, ale velice špatně se to hlídá, jód se snadno předávkuje a s tím je pak velký problém. Ty řasy vážný problém nepředstavují, ale čistý jód celkem ano, toho bych se bál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 9:42 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Ano, to je pravda, ale velice špatně se to hlídá, jód se snadno předávkuje a s tím je pak velký problém. Ty řasy vážný problém nepředstavují, ale čistý jód celkem ano, toho bych se bál.

To je jasne, preto ma napadlo pouzit vlocky Dulse, samozrejme male mnozstvo, len kvoli zvyseniu vstrebatelnosti. Len je otazne, ako sa zachova zaludok, ked mu tam namiesto cistej vody prijde zdibka vlociek dulse, ale snad by mu to nemalo vadit.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 9:45 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Šárka : to s tou krvou z nosnej dierky, ten problém som mal aj ja, po nasadení väčšieho množstva vit. C, alebo možno práve po tej sírnej patlanine. Asi dva týždne pri fúkaní nosa mi z ľavej nosnej dierky vychádzal do červena zafarbený sopeľ. Ale už sa to neopakuje.
to All : Inak, v sírnej patlanine som mal a mávam vždy 30g rozomletých ľanových semiačok. Je to snáď veľa ? Lebo nemám ľanový ( len repkový panenský ) olej, tak napr. 20 gramov by uvoľnilo o 1/3 menej omega 3... Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 10:04 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
to All : Inak, v sírnej patlanine som mal a mávam vždy 30g rozomletých ľanových semiačok. Je to snáď veľa ? Lebo nemám ľanový ( len repkový panenský ) olej, tak napr. 20 gramov by uvoľnilo o 1/3 menej omega 3... Ďakujem za odpoveď.

Tie omega-3 z lanoveho semienka nebudu naviazane, cize pojde o obycajne tuky. Naviazu sa iba tie z oleja. Cize, o 1/3 omega-3 menej nezavazi a skor by som isiel cestou menej. Olej je klucovy, ten sa naviaze. Ozaj, repkovy si zohnal kde?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 10:22 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Xion : V bio obchode. Značka "ClearSpring" . Volá sa "Organic Rapeseed Oil" - teda organický repkový olej. Je to prémiový repkový olej, prvé lisovanie za studena. Omega 3 na 100ml má 6 gramov.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz