Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 01, 2024 5:12 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2011 11:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
dekuji, jak dlouho enzymy pak vydrzi, co je pak muze znicit? jen teplota?

Jak dlouho vydrží, to asi nikdo zatím nezjistil, ale určitě mnoho let, ničí je patrně pouze teplota.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2011 11:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p Jarda

ja rozumiem, samozejme ze viemze su zdravsie mandle aj take uz vylupnute ako to udene koleno \":)\" len som si to chcel overit. Inak mandle su dost tvrde je mozne ich nejako zmakcit aby boli lahsie kusatelne?
Mozem ich namocit do vody na niekolko hodin alebo nejako inka upravit, nestratia svoje cenne latky?

Určitě a již se to zde mnohokrát psalo, dokonce se tím probudí enzymy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 12:03 am 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:49 am
Příspěvky: 12
Kdyz si budu kupovat vlasske orechy v inzerci, ma smysl si koupit ty neoloupane? Nebo muzu v klidu brat komfortnejsi - oloupane? Jde mi o to, jestli orechum nevadi, ze uz jsou nejakou dobu "venku".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
whoo píše:
Kdyz si budu kupovat vlasske orechy v inzerci, ma smysl si koupit ty neoloupane? Nebo muzu v klidu brat komfortnejsi - oloupane? Jde mi o to, jestli orechum nevadi, ze uz jsou nejakou dobu "venku".

To se těžko radí, sice chápu, že se s tím nechcete patlat, ale vždy jsou lepší neloupané, nicméně pokud je opravdu kvalitní zdroj, tak se dají ty loupané kupovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 3:30 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Zdravíčko. Po přečtení vlákna si chci jen ověřit pár faktů, ohledně skladování ořechů a semínek. Pokud jsem si dejme tomu nakoupil mimo jiné: 1kg dýňových semínek, 1kg sezamových a 0,5kg mandlí. Což než spotřebuji mi zabere nějakou dobu a chci předejít jejich znehodnocení, nebo se dostat aspoň na minimum, mám tyto možnosti: Zamrazit je v sáčcích třeba po 100g a vždy si je z mrazáku vyndavat podle potřeby. (Problém je že kapacita našeho mrazáku je značně omezena) A tak jako další nejshůdnější varianta bude ty semínka a oříšky dát do uzavíratelných sklenic někam do chladu a temna. Jako nejhorší varianta se jeví, je nechat v pokojové teplotě jen v igelitu, v kterém jsme je zakoupili... Říkám to tak správné a je můj postup pro eliminaci případného znehodnocení potravin správný, nebo se nabízí ještě jiné vhodné řešení? Předem děkuji

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 10:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Zdravíčko. Po přečtení vlákna si chci jen ověřit pár faktů, ohledně skladování ořechů a semínek. Pokud jsem si dejme tomu nakoupil mimo jiné: 1kg dýňových semínek, 1kg sezamových a 0,5kg mandlí. Což než spotřebuji mi zabere nějakou dobu a chci předejít jejich znehodnocení, nebo se dostat aspoň na minimum, mám tyto možnosti: Zamrazit je v sáčcích třeba po 100g a vždy si je z mrazáku vyndavat podle potřeby. (Problém je že kapacita našeho mrazáku je značně omezena) A tak jako další nejshůdnější varianta bude ty semínka a oříšky dát do uzavíratelných sklenic někam do chladu a temna. Jako nejhorší varianta se jeví, je nechat v pokojové teplotě jen v igelitu, v kterém jsme je zakoupili... Říkám to tak správné a je můj postup pro eliminaci případného znehodnocení potravin správný, nebo se nabízí ještě jiné vhodné řešení? Předem děkuji

Píšete to správně, ale semínka i v pokojové teplotě vydrží docela dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 11:57 am 
Offline

Registrován: čtv led 12, 2012 10:14 pm
Příspěvky: 0
[quote="Jarda":28rdsfm0]To si docela zahráváte, protože tato jádra jsou k běžné konzumaci dost nevhodná a za určitých okolností mohou být i velice toxická. Měla by jste si o tom trochu něco přečíst, třeba zde

Naposledy upravil rol dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
34b86a082206404a2a18549732d3a2d2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 2:51 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
[quote="rol":3io3ml41]Zdravim Jarda
Chcel by som Ti dat do pozornosti stranku http://www.badatel.sk na ktorej je dosť zaujímavých článkov. Kedže ty sa snažíš skúšať veci na sebe. Máš nejaku negatívnu skúsenosť s užívaním jadierok marhul (merunek)?

Damian Kuzmovič autor stránky http://www.badatel.sk okomentoval príspevok

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3io3ml41


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 8:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
jani píše:
Jen přidám svoji zkušenost, od mala jsem jedla poměrně velké množství jadýrek z meruňěk, když se loupaly meruně na kompot, vzala jsem si kýbl s peckami a kamenem jsem je rozbíjela a jedla, pár hrstek to mohlo dát, nikdy mi nebylo ani těžko, ani jiné příznaky otravy, dotet mi rodinka nechává usušené pecky a mám jich ještě dva kyblíky.

Pozor si treba dávať u horkých jadierok, ktoré sa získavajú z horkých divých marhúľ , nie tých šľachtených, z ktorých sa robia bežne kompóty, tých sa môže zjesť viac, ale nemajú toľko účinných látok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 9:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
[quote="rol":24z7q3gi]Zdravim Jarda
Chcel by som Ti dat do pozornosti stranku http://www.badatel.sk na ktorej je dosť zaujímavých článkov. Kedže ty sa snažíš skúšať veci na sebe. Máš nejaku negatívnu skúsenosť s užívaním jadierok marhul (merunek)?

Damian Kuzmovič autor stránky http://www.badatel.sk okomentoval príspevok

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
24z7q3gi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob bře 10, 2012 7:55 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 24
Dobrý den pane Jardo, chtěla bych se zeptat, jestli jste se setkal s čerstvým kokosovým ořechem, který byl krásně bílý, ale nechutnal vůbec dobře, jako JAR na nádobí. Znamená to, že je nezralý? Nedalo se to jíst. Podle čeho se mám řídit při koupi? Nebyl nijak poškozený, ani plesnivý, voda v něm byla (i když ne nijak moc). Děkuji moc za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Zuzima píše:
Dobrý den pane Jardo, chtěla bych se zeptat, jestli jste se setkal s čerstvým kokosovým ořechem, který byl krásně bílý, ale nechutnal vůbec dobře, jako JAR na nádobí. Znamená to, že je nezralý? Nedalo se to jíst. Podle čeho se mám řídit při koupi? Nebyl nijak poškozený, ani plesnivý, voda v něm byla (i když ne nijak moc). Děkuji moc za radu.

Tak to byl asi plesnivý, ono to není nijak vidět a poznáte to právě podle špatné chuti. Bohužel to na celém ořechu poznat nejde a občas se s tím setkávám, já špičkou nože provrtám tu největší ze tří skvrn na vrchlíku ořechu, vypustím tekutinu a pokud nemá dobrou sladkou chuť, ani ho nerozbíjím a hned ho vyhodím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 5:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Dobry den p. Zajicek,

zaujimal by ma Vas nazor na JABLCNE JADIERKA. Ide o to, ze moj 2,5 rocny syn ma velmi rad stavu z jablk.
Odstavujem mu na pomerne vykonnom odstredivom odstavovaci (mam aj snekovy Hurom, ale ten z jablk vyrobi len pyre co sa velmi tazko odkvapkava), no a tento odstavovac uplne pomelie jablka aj s jadierkami a asi ich aj odstavi (myslim ze dokonca odstavi aj supu - stava je do cervena). Maly bezne vypije aj 3dcl stavy na jeden krat (za den aj 6-10dcl, v tom je inak aj pomarancova stava). Minule som sa docital je jablcne jadierka obsahuju podobnu kyanidovu latku ako marhulove jadierka (horke), z ktory sa neodporuca prekracovat urcite mnozstvo.

1. myslite si ze takto odstavena jablcna stava moze obsahovat tuto latku?
2. moze byt takato stava nebezpecna alebo nevhodna pre male dieta?
3. mal by som jablka pred odstavenim radsej vykostkovat, pripadne aj osupat?
(jablka su inak od tunajsieho biopestovatela - nepostrekovane)

Pytam sa na toto vsetko aj preto, ze maly ma obcas (raz za 2-3 tyzdne) dost vyrazne kruhy pod ocami, hoci je aj vtedy culy a inak na nom ine nebadat (normalne je inak velice aktivny cely den), akurat vtedy ma mensi hlad (moze byt ze vtedy bojuje s nejakym virusom?) tak ma napadlo, ci nemoze byt nahodou aj prealkalizovany zo stiav, pripadne ci to nie je tymi jadierkami v jablcnej stave. Na druhej strane ho popri tejto (pre dieta pomerne vysokej dennej davke ovocnych stiav, plus jablko/banan) ostatna rodina cely den krmi kyselinotvornymi jedlami (denne maso a vela roznych mucnych jedal - pagaciky, kolaciky, obilne kase, nastastie klasicke sladkosti velmi malo...). Ak sa mi obcas popoludni podari zmerat ph jeho mocu, tak malokrat klesne pod 7, vacsinou je to nieco nad 7, vynimocne az do 8, co je u maleho dietata asi este v norme... Stolicu ma denne, zlozenim kvoli strave nie najidealnejsiu, ale aspon to z neho ide bezproblemov. Ja sam sa inak stravujem uz dlhsiu dobu takmer uplne v sulade s Vasimi doporuceniami a citim sa fantasticky za co Vam srdecne dakujem. Akurat som za blazna pre rodinu, ale ako pisete radsej "zdravy blazon"...

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 11:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Gabriel píše:
Dobry den p. Zajicek,

zaujimal by ma Vas nazor na JABLCNE JADIERKA. Ide o to, ze moj 2,5 rocny syn ma velmi rad stavu z jablk.
Odstavujem mu na pomerne vykonnom odstredivom odstavovaci (mam aj snekovy Hurom, ale ten z jablk vyrobi len pyre co sa velmi tazko odkvapkava), no a tento odstavovac uplne pomelie jablka aj s jadierkami a asi ich aj odstavi (myslim ze dokonca odstavi aj supu - stava je do cervena). Maly bezne vypije aj 3dcl stavy na jeden krat (za den aj 6-10dcl, v tom je inak aj pomarancova stava). Minule som sa docital je jablcne jadierka obsahuju podobnu kyanidovu latku ako marhulove jadierka (horke), z ktory sa neodporuca prekracovat urcite mnozstvo.

1. myslite si ze takto odstavena jablcna stava moze obsahovat tuto latku?
2. moze byt takato stava nebezpecna alebo nevhodna pre male dieta?
3. mal by som jablka pred odstavenim radsej vykostkovat, pripadne aj osupat?
(jablka su inak od tunajsieho biopestovatela - nepostrekovane)

Pytam sa na toto vsetko aj preto, ze maly ma obcas (raz za 2-3 tyzdne) dost vyrazne kruhy pod ocami, hoci je aj vtedy culy a inak na nom ine nebadat (normalne je inak velice aktivny cely den), akurat vtedy ma mensi hlad (moze byt ze vtedy bojuje s nejakym virusom?) tak ma napadlo, ci nemoze byt nahodou aj prealkalizovany zo stiav, pripadne ci to nie je tymi jadierkami v jablcnej stave. Na druhej strane ho popri tejto (pre dieta pomerne vysokej dennej davke ovocnych stiav, plus jablko/banan) ostatna rodina cely den krmi kyselinotvornymi jedlami (denne maso a vela roznych mucnych jedal - pagaciky, kolaciky, obilne kase, nastastie klasicke sladkosti velmi malo...). Ak sa mi obcas popoludni podari zmerat ph jeho mocu, tak malokrat klesne pod 7, vacsinou je to nieco nad 7, vynimocne az do 8, co je u maleho dietata asi este v norme... Stolicu ma denne, zlozenim kvoli strave nie najidealnejsiu, ale aspon to z neho ide bezproblemov. Ja sam sa inak stravujem uz dlhsiu dobu takmer uplne v sulade s Vasimi doporuceniami a citim sa fantasticky za co Vam srdecne dakujem. Akurat som za blazna pre rodinu, ale ako pisete radsej "zdravy blazon"...

Toho se obávat nemusíte v uvedeném postupu bude té látky takové minimum, že bych se tím rozhodně nezatěžoval. Jiná věc jsou ty kruhy kolem očí, to jsou játra, nebo nadledvinky a určitě by se to řešit mělo. Vysoké pH je u dítěte normální, tam chyba nebude, ale kadit by měl předpisově a zde je problém potřeba také určitě řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob bře 17, 2012 10:28 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
dobry den, mněla by se meruňková jaderka namáčet kvůli enzymum?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz