Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv srp 08, 2024 12:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 11:54 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Môže sa do sirnej patlaniny používať kozí probiotický jogurt? alebo je lepšie používať kozí syr? Je možné do sirnej patlaniny dať okrem ľanového aj konopný a kokosový orech a ochutiť to orieškami?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 10:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
[quote="Peto"12n27jjd]Môže sa do sirnej patlaniny používať kozí probiotický jogurt? alebo je lepšie používať kozí syr? Je možné do sirnej patlaniny dať okrem ľanového aj konopný a kokosový orech a ochutiť to orieškami?[/quote12n27jjd]
Tu máš o patlanine celé vlákno


Naposledy upravil Sybilla dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 11:36 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Peto píše:
Môže sa do sirnej patlaniny používať kozí probiotický jogurt? alebo je lepšie používať kozí syr? Je možné do sirnej patlaniny dať okrem ľanového aj konopný a kokosový orech a ochutiť to orieškami?

Peto, pokud bys chtel delat lecivou smes dr Budwigove, tak v zadnem pripade ne dalsi olej. Jestli kozi jogurt nebo syr zalezi na konzistenci. Pokud bys daval jogurt, tak jogurtem nahradis podle navodu tvaroh, ale mel bys davat jogurtu vic nez se doporucuje tvarohu protoze je ridsi, jestli je to jasne. A doporucuju vychazet z prekladu Budwigove, bud muj preklad cele diety na http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=18&t=415&start=990 z 11:37 nebo preklad z jineho webu od Zdenek20: http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=18&t=415&start=1005 12:57.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 1:39 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Ináč ten kozí probiotický jogurt, kozie mlieko a kozí syr je z tesca a tvaroh z poľského obchodu. Som v Anglicku. Ani jedno nie je priamo od výrobcu a môžu v tom byť nejaké tie konzervačné látky. čo je teda najvhodnejšie - najmenšie zlo? Máte skúsenosti s ľanovým olejom GRANOVITA? je vystavený v predajni sainsbury pri izbovej teplote = môže byť ešte nezávadný? Asi to tu už bolo, ale ako dlho vydrží ľanový olej pred otvorením pri izbovej teplote.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 7:30 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Peto píše:
Ináč ten kozí probiotický jogurt, kozie mlieko a kozí syr je z tesca a tvaroh z poľského obchodu. Som v Anglicku. Ani jedno nie je priamo od výrobcu a môžu v tom byť nejaké tie konzervačné látky. čo je teda najvhodnejšie - najmenšie zlo? Máte skúsenosti s ľanovým olejom GRANOVITA? je vystavený v predajni sainsbury pri izbovej teplote = môže byť ešte nezávadný? Asi to tu už bolo, ale ako dlho vydrží ľanový olej pred otvorením pri izbovej teplote.

Nejlepsi mas zaregistrovat se na http://health.groups.yahoo.com/group/FlaxSeedOil2/ a podivat se na diskuzi nebo tam hodit dotaz. Pise tam i rada lidi z UK. Urcite budou vedet o lepsim oleji, ktery se na regalu nevali.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 8:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28355
Bydliště: Poděbrady
prokera píše:
Děkuji:). Lněný samotný používám maximálně v množství třech lžic a to ještě do sir. patlanice. Do salátu si troufám max. na 1 lžíci + další olej, většinou olivový k tomu. Jsem ráda, že jsou kombinace možné:).

To děláte dobře v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 8:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28355
Bydliště: Poděbrady
Peto píše:
Môže sa do sirnej patlaniny používať kozí probiotický jogurt? alebo je lepšie používať kozí syr? Je možné do sirnej patlaniny dať okrem ľanového aj konopný a kokosový orech a ochutiť to orieškami?

Tak, jak vám píše člen pv33 v tom sýru, nebo jogurtu problém nebude, ale jinak bych raději držel vyzkoušenou recepturu i když zásadní problém patrně také nenastane, pokud neléčíte nějaký vážný zdravotní problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2012 4:00 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ahoj, rad by som sa pripojil.

mam 38 rokov, 187cm/88kg, sportovy typ.
stres, chaos a panika ma sprevadzaju pocas mojho zivota bezne a casto. \":(\"
strava typu : udene, tucne, bravcove, hovadzie jedla velmi velmi zriedkavo.
navyky a uvedomelost sa postupne menia t.j. prevaha hydiny, ryby, ryza, olivovy olej ovocie a zelenina.
toho casu nefajciar, alkohol v miernom mnozstve vraj v ramci zdravia castejsie \":oops:\" a vo vacsom objeme uzivany menej prilezitostne.\":oops:\"
pohyb a telesna aktivita patria tiez k zobudzanym prednostiam.

cholesterol 6,5 a krvny tlak 145/95 sa zacal vo mne poslebne obdobie objavovat castejsie s postupnym narastom. \":shock:\"
internista hrozil liekami. vysetrenia typu ekg, zatazovy bicykel, tk holter 24h meranie tlaku v domacom prostredi ukazalo ze je to este tesne v norme. takze lieky zatial idu bokom. diagnoza znela SBP ( syndrom bieleho plasta ) \":?\"

napriek tomu viem ze to bude coraz horsie pokial ovsem nezotrvam v racio stravovani. pravidelny pohyb a keby to tak bolo mozne hlavne sa vyvarovat stresu a uponahlanemu sposobu zivota. \":roll:\"

a teraz k teme :
bude tomu mesiac co som sa dal na neslanu dietu a na bylinku KOTVICNIK ZEMNY. uzivam denne a prikladam jej zrejme podiel na tom ze som sa vyhol liekom. budem pokracovat v uzivani nadalej ale rad by som k tomu pridal aj uzivanie lanu, lanoveho oleja, resp. sir.patlanina.

pytam sa na nazor, typ, radu resp. odporucanie hlavne moderatora p. jardu ci to bude v poriadku sklbit dohromady, denne kotvicnik cca 3g. + 1-3 lyz. lanovy oleja pripane patlaninu ???

ziskat vitalitu, imunitu, pevne fyzicke zdravie a hlavne psychicku pohodu, obranu voci stresom, tak to by bolo moc fajn. \":D\"
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2012 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28355
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
ahoj, rad by som sa pripojil.

mam 38 rokov, 187cm/88kg, sportovy typ.
stres, chaos a panika ma sprevadzaju pocas mojho zivota bezne a casto. \":(\"
strava typu : udene, tucne, bravcove, hovadzie jedla velmi velmi zriedkavo.
navyky a uvedomelost sa postupne menia t.j. prevaha hydiny, ryby, ryza, olivovy olej ovocie a zelenina.
toho casu nefajciar, alkohol v miernom mnozstve vraj v ramci zdravia castejsie \":oops:\" a vo vacsom objeme uzivany menej prilezitostne.\":oops:\"
pohyb a telesna aktivita patria tiez k zobudzanym prednostiam.

cholesterol 6,5 a krvny tlak 145/95 sa zacal vo mne poslebne obdobie objavovat castejsie s postupnym narastom. \":shock:\"
internista hrozil liekami. vysetrenia typu ekg, zatazovy bicykel, tk holter 24h meranie tlaku v domacom prostredi ukazalo ze je to este tesne v norme. takze lieky zatial idu bokom. diagnoza znela SBP ( syndrom bieleho plasta ) \":?\"

napriek tomu viem ze to bude coraz horsie pokial ovsem nezotrvam v racio stravovani. pravidelny pohyb a keby to tak bolo mozne hlavne sa vyvarovat stresu a uponahlanemu sposobu zivota. \":roll:\"

a teraz k teme :
bude tomu mesiac co som sa dal na neslanu dietu a na bylinku KOTVICNIK ZEMNY. uzivam denne a prikladam jej zrejme podiel na tom ze som sa vyhol liekom. budem pokracovat v uzivani nadalej ale rad by som k tomu pridal aj uzivanie lanu, lanoveho oleja, resp. sir.patlanina.

pytam sa na nazor, typ, radu resp. odporucanie hlavne moderatora p. jardu ci to bude v poriadku sklbit dohromady, denne kotvicnik cca 3g. + 1-3 lyz. lanovy oleja pripane patlaninu ???

ziskat vitalitu, imunitu, pevne fyzicke zdravie a hlavne psychicku pohodu, obranu voci stresom, tak to by bolo moc fajn. \":D\"
dakujem.

V tom nevidím problém, uvedené potraviny se nijak netlučou a klidně je můžete používat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2012 10:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
...cholesterol 6,5 a krvny tlak 145/95 sa zacal vo mne poslebne obdobie objavovat castejsie s postupnym narastom. \":shock:\"


pytam sa na nazor, typ, radu resp. odporucanie hlavne moderatora p. jardu ci to bude v poriadku sklbit dohromady, denne kotvicnik cca 3g. + 1-3 lyz. lanovy oleja pripane patlaninu ???

ziskat vitalitu, imunitu, pevne fyzicke zdravie a hlavne psychicku pohodu, obranu voci stresom, tak to by bolo moc fajn. \":D\"
dakujem.

Jarda píše:
V tom nevidím problém, uvedené potraviny se nijak netlučou a klidně je můžete používat.

dakujem vam za odpoved.

cize ked sa dostanem ku kvalitnemu lanovemu oleju a ten povedzme budem uzivat 1-0-1 kavova lyzicka denne, malo by sa to ukazat na uprave cholesterolu a znizeni tlaku ? mam taky pocit ze ten vysledok 24h.holteru bol len tak-tak na hrane a zrejme samotne uzivanie kotvicnika to dostatocne nevyriesi a bude potrebne pridat dalsie opatrenia a pomoc pre moje telo.?!?

a k tej patlanine : zial ako vacsina z nas kedze som vyrastal iba na kupnom pasteriz.mlieku, to znamena ze domace mlieko resp.kozie mlieko by som urcite nezvladol. to som si isty.
som z maleho mesta a jediny bioobchod, ktory ponuka napr. lanovy olej v plastovej flasi vylozeny v regali kde nan cely den svieti slniecko, tak k tomu asi niet co dodat, ci ? dalsie obchody ako lidl a tesco zial ponukaju to co ponukaju. bryndza je okrem ineho hlavne plna soli, co by bolo pre mna pri momentalnej neslanej diete ako nevhodne. jedine lidl tvaroh alebo kysle mlieko by som zniesol. takze tym chcem povedat, ze ta patlanina ktoru by som si podla svojich moznosti zvladol vyprodukovat, by urcite stala za velky prd makovy, ci ?

preto by som sa radsej priklonil iba k samotnemu uzivaniu lanoveho oleja. sice ako vidim, kupit a zvlast na slovensku kvalitny a financne nenarocny lanovy olej, tak to je dalsia kapitola, ci?

opatovne dakujem, ostavam s pozdravom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát čer 01, 2012 6:14 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Premyslel jsem jak osetrit lneny olej, aby neoxydoval a nekazil se, pokud ho clovek lisuje vetsi mnozstvi.
Vyrobil jsem si na odlivani plastovych dilu vykonnou vyvevu.
Odsava vzduch az na uroven 50mm rtutoveho sloupce, coz je tlak vzduchu ve vysce cca 18km.
Napadlo mne, misto pouziti ochranne atmosfery, pouzit ke konzervaci lneneho oleje vakuum.
To by melo tu vyhodu, ze se z oleje zaroven odstranni vsechen rozpusteny vzduch, ktery se tam muze dostat pri lisovani.
Tahle operace lze provezt okamzite po lisovani a zaroven se vyveva da pouzit pred konzervaci k velice rychle filtraci oleje pres hodnr husty filtr.
Cas od lisovani oleje do jeho konzervace nemusi byt delsi nez 60 minut a olej se nebude kazit pri doprave.
Co na to Jenik2011, je to pouzitelne?

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř čer 06, 2012 10:04 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Chtěla bych se zeptat na lněný olej z Agro El Znojmo. Objednala jsem si ho asi před 3mi měsíci, rozlila do skleněných lahviček a dala do mrazáku. Rozmrazuji ho postupně, nikdy jsem ho nejedla jen tak samotný. Liji ho přímo do tvarohu a ochucuji česnekem a kořením, himalájskou solí atd. Můj švagr, se kterým jsem se o olej podělila mi řekl, že má olej hořký, tak jsem ten svůj rozmrazila a ochutnala na lžičku a skutečně i můj je hořký. Jsem z toho dost zdrblá, že je asi zkažený, přitom jsem ho rozlila a zamrazila hned jak přišel...Tak nevím, co si o tom mám myslet a kde se stala chyba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř čer 06, 2012 10:30 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
pisnicka12 píše:
Chtěla bych se zeptat na lněný olej z Agro El Znojmo. Objednala jsem si ho asi před 3mi měsíci, rozlila do skleněných lahviček a dala do mrazáku. Rozmrazuji ho postupně, nikdy jsem ho nejedla jen tak samotný. Liji ho přímo do tvarohu a ochucuji česnekem a kořením, himalájskou solí atd. Můj švagr, se kterým jsem se o olej podělila mi řekl, že má olej hořký, tak jsem ten svůj rozmrazila a ochutnala na lžičku a skutečně i můj je hořký. Jsem z toho dost zdrblá, že je asi zkažený, přitom jsem ho rozlila a zamrazila hned jak přišel...Tak nevím, co si o tom mám myslet a kde se stala chyba?

on trochu horky je , ale nesmi byt moc a musi vonet jako len, nesmi smrdet rybinou,pak by mel byt v poradku.
ja jsem z olejem z agro-el nikdy problem nemel, a opravdu ho posilaji hned po lisu, protoze jednou mi volali ze jim tam den stoji v lednici jestli ho chci nebo jestli chci pockat na dalsi lis.

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř čer 06, 2012 11:06 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
6ma píše:
on trochu horky je , ale nesmi smrdet rybinou,pak by mel byt v poradku.
ja jsem z olejem z agro-el nikdy problem nemel, a opravdu ho posilaji hned po lisu, protoze jednou mi volali ze jim tam den stoji v lednici jestli ho chci nebo jestli chci pockat na dalsi lis.

Pokud je chut lněného oleje oříšková, není ani trošku hořký, ale má puch po rybině, v čem je chyba ??? Díky za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 7:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
6ma píše:
on trochu horky je , ale nesmi byt moc a musi vonet jako len, nesmi smrdet rybinou,pak by mel byt v poradku.
ja jsem z olejem z agro-el nikdy problem nemel, a opravdu ho posilaji hned po lisu, protoze jednou mi volali ze jim tam den stoji v lednici jestli ho chci nebo jestli chci pockat na dalsi lis.

Přesně tak - trochu nahořklý opravdu je, taky jsem s tím poprvé plašila, ale byla jsem uklidněna;) a v jídle je jeho chuť opravdu moc dobrá. Myslím, že zkažený olej popisují všude jako dost hořký a to ten můj z Agra nikdy nebyl, takže jim věřím:)....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz