Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned črc 07, 2024 8:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 10, 2010 6:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Občas tady čtu o pomazánkách nebo máslu, například kokosovém. Na co si to vlastně vitariáni mažou, když nejí pečivo?

Dají se dělat sušené placičky, ale ta doba kdy jsem se s tím matlal je již dávno za mnou. Nicméně pro začínající je to velice vhodná cesta a mají takový kompromis mezi vařenou stravou a jetelem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned čer 13, 2010 10:10 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Pane Zajíček, jaký kladete důraz na množství různých listí ? Tvrdívá se, že při nekomzumaci masa je fakt potřeba až kilo listí denně. Dovedu si představit, co byste mi na to mohl odpovědět \":)\" , ale přecejen: co Vy a zelené?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned čer 13, 2010 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Pane Zajíček, jaký kladete důraz na množství různých listí ? Tvrdívá se, že při nekomzumaci masa je fakt potřeba až kilo listí denně. Dovedu si představit, co byste mi na to mohl odpovědět \":)\" , ale přecejen: co Vy a zelené?

Denně ve vegetačním období odšťavním takovou velkou kytici vojtěšky, nikdy jsem ovšem nezkoumal zda je to kilo, ale asi ne. Maso jím jen v případě společenské nutnosti a opravdu to není moc často, maximálně dvakrát měsíčně a možná ani ne. Také jsem nikdy nezaznamenal nedostatek masa, ani té zelené hmoty, čili patrně celá věc nebude zase tak problematická.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 22, 2010 7:15 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Dobrý den!
Zajímalo by mě jak řešíte stravování na dovolené?Pojedu na týden do Alp pod stan a budu denně courat po kopcích,obchod je nedaleko kempu takže čerstvého ovozelu budu mít snad dost ale:
Jak byste to udělal s vodou?kupovat balenou nebo pít tu co teče v kempu?
Co dělat v případě energetické krize?-Jako sportovec vím že v případě vyčerpání mi doma velmi pomohou ovocné šťávy ale pod stanem je těžko vyrobím a ani bych je nemohl vzít sebou.
Děkuji za odpověď!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 22, 2010 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Dobrý den!
Zajímalo by mě jak řešíte stravování na dovolené?Pojedu na týden do Alp pod stan a budu denně courat po kopcích,obchod je nedaleko kempu takže čerstvého ovozelu budu mít snad dost ale:
Jak byste to udělal s vodou?kupovat balenou nebo pít tu co teče v kempu?
Co dělat v případě energetické krize?-Jako sportovec vím že v případě vyčerpání mi doma velmi pomohou ovocné šťávy ale pod stanem je těžko vyrobím a ani bych je nemohl vzít sebou.
Děkuji za odpověď!

To netuším, musíte si orientačně zjistit, co tam teče, ale v horách by to nemuselo být tak špatné. Já například v Chorvatsku, v místě kam jezdím, piji jedině vodu z vodovodu, ale nejde to všude, pouze tam kde teče z hor. Podívejte se na netu na pojem chalva, jedná se o vysoce kalorickou potravinu, která je navíc celkem zdravá a není problém ji nosit sebou místo nějakých hnusných čokolád, které sice okamžitě zaberou, ale druhý den se nevykadíte. Také dobře fungují sušené datle, fíky a pár oříšků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 9:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jardo prosím Vás, Vy také zpracováváte dřevo (teď míním těžké kusy na topení, nikoli lehkou dýhu na nábytek, čili tvrdá práce). Zase jdu v sobotu dělat do lesa dřevo na topení. Po předchozí dobré zkušenosti asi opět vynechám snídani, protože i bez ní mám minimálně do jedenácti hodin energie dostatek, tak proč zatěžovat trávení ranním jídlem. Co se ale chci zeptat je toto - míním být přes den jen na ovoci (krom popíjení trocha vody), takže s sebou vezmu jabka (na ty ale dojde asi až k večeru, jak se znám) a hlavně banány. Tak, a k těm banánům: z pohledu zatížení trávení (a tedy chvilkového úbytku sil po jídle) je velký rozdíl mezi samotnými mixnutými banány a mezi banány mixnutými se sirnou patlaninou? Ten mix se SP určitě zatíží trávení o něco víc, ale myslíte, že je v tom rapidní rozdíl? Zase si totiž říkám, že po mixu banánů se SP přijmu o hodně víc energie a vydržím bez dalšího jídla o nějakou hodinu déle...
Vy byste si takhle u těžší práce dal jen banány nebo banány se SP?
Děkuji předem za názor a mějte fajn den. Jindra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 7:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jardo prosím Vás, Vy také zpracováváte dřevo (teď míním těžké kusy na topení, nikoli lehkou dýhu na nábytek, čili tvrdá práce). Zase jdu v sobotu dělat do lesa dřevo na topení. Po předchozí dobré zkušenosti asi opět vynechám snídani, protože i bez ní mám minimálně do jedenácti hodin energie dostatek, tak proč zatěžovat trávení ranním jídlem. Co se ale chci zeptat je toto - míním být přes den jen na ovoci (krom popíjení trocha vody), takže s sebou vezmu jabka (na ty ale dojde asi až k večeru, jak se znám) a hlavně banány. Tak, a k těm banánům: z pohledu zatížení trávení (a tedy chvilkového úbytku sil po jídle) je velký rozdíl mezi samotnými mixnutými banány a mezi banány mixnutými se sirnou patlaninou? Ten mix se SP určitě zatíží trávení o něco víc, ale myslíte, že je v tom rapidní rozdíl? Zase si totiž říkám, že po mixu banánů se SP přijmu o hodně víc energie a vydržím bez dalšího jídla o nějakou hodinu déle...
Vy byste si takhle u těžší práce dal jen banány nebo banány se SP?
Děkuji předem za názor a mějte fajn den. Jindra.

Osobně bych spíše normálně snídal ovoce se sirnou patlanicí a pak většinou přes den pouze piji, najím se až večer, když můžu v klidu trávit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát čer 25, 2010 11:16 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Možem sa spýtat, čo vyvoláva chut na maso?
Zostal som sám zo seba šokovaný, ked ma prekvapila monštrózna chut na maso.
Maso nejedávam a nechýba mi, no nerozumiem tomu.
Žeby som sa objedol ovacia,orechov,atd?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát čer 25, 2010 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Možem sa spýtat, čo vyvoláva chut na maso?
Zostal som sám zo seba šokovaný, ked ma prekvapila monštrózna chut na maso.
Maso nejedávam a nechýba mi, no nerozumiem tomu.
Žeby som sa objedol ovacia,orechov,atd?
Ďakujem

Za normálních okolností pouze závislost, ale u vegetariána může jít teoreticky i o nedostatek vitamínu B 12, případně nějaké aminokyseliny. Postará se o něj nějak nevyvážený jídelníček, případně nevhodné kombinace potravin, které tělo o některé látky postupně připraví. Jednou za čas kousek masa ničemu nevadí a v kombinaci s čerstvou zeleninou v mase nevidím žádný problém. Mnohem větší problém představují třeba buchty, rohlíky, nebo chleba, případně jiné nesmyslné moderní vymoženosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 11:12 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Za normálních okolností pouze závislost, ale u vegetariána může jít teoreticky i o nedostatek vitamínu B 12, případně nějaké aminokyseliny. Postará se o něj nějak nevyvážený jídelníček, případně nevhodné kombinace potravin, které tělo o některé látky postupně připraví. Jednou za čas kousek masa ničemu nevadí a v kombinaci s čerstvou zeleninou v mase nevidím žádný problém. Mnohem větší problém představují třeba buchty, rohlíky, nebo chleba, případně jiné nesmyslné moderní vymoženosti.

No som z toho zmatený. Inak jedol ku tomu masu varené zemiaky, no v tomto prípade možem s čistým svedomím povedt, že to bolo iba zo sploč. dovodu. Najrdšej by som jedol maso a ako prílohu maso! Presne sko jedno nepopulárne zviera.
Najhoršie ale je, že mi už ovocie,zelenina lezie skutočne aj cez uši a momentálne som vo fáze, že by som sa cpal samým masom. Fuj.
Úplne abnomrmálne mi ale pripadá, že po tejto otrasnej kombináci maso/zemiaky/šalát ma vobec nenafúklo!

Dá sa s tým niečo robit, aby som opat dostal chut na ovozel a neznásilnoval sa?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2010 9:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
No som z toho zmatený. Inak jedol ku tomu masu varené zemiaky, no v tomto prípade možem s čistým svedomím povedt, že to bolo iba zo sploč. dovodu. Najrdšej by som jedol maso a ako prílohu maso! Presne sko jedno nepopulárne zviera.
Najhoršie ale je, že mi už ovocie,zelenina lezie skutočne aj cez uši a momentálne som vo fáze, že by som sa cpal samým masom. Fuj.
Úplne abnomrmálne mi ale pripadá, že po tejto otrasnej kombináci maso/zemiaky/šalát ma vobec nenafúklo!

Dá sa s tým niečo robit, aby som opat dostal chut na ovozel a neznásilnoval sa?
Ďakujem

Je to otázka, ale pokud to tělo vyžaduje, tak k tomu může mít nějaký dobrý důvod a bylo by vhodné se nad tím zamyslet. Ty kombinace určitě vhodné nejsou, ale jednou za čas kousek masa ničemu neuškodí, ale dle mého názoru nezbytně nutné k životu určitě není. Možná by nebylo od věci vyzkoušet vypít pravidelně několik vajíček v průběhu týdne a uvidíte zda vám něco chybí. Ve vejcích jsou veškeré látky, které se v rostlinné stravě vyskytují sporadicky a není nutné jíst maso.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 6:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Dají se tyto semínka vojtěšky http://zkracene.cz/lfdo pomlet (jako třeba mák nebo ořechy) a používat jako přísada do salátů nebo mají smysl jen pro klíčení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Dají se tyto semínka vojtěšky http://zkracene.cz/lfdo pomlet (jako třeba mák nebo ořechy) a používat jako přísada do salátů nebo mají smysl jen pro klíčení?

Určitě se takto používat dají, ale klíčená jsou rozhodně chuťově lepší a co se týká nutričních hodnot, jde také o velký rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 10:38 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Je to otázka, ale pokud to tělo vyžaduje, tak k tomu může mít nějaký dobrý důvod a bylo by vhodné se nad tím zamyslet. Ty kombinace určitě vhodné nejsou, ale jednou za čas kousek masa ničemu neuškodí, ale dle mého názoru nezbytně nutné k životu určitě není. Možná by nebylo od věci vyzkoušet vypít pravidelně několik vajíček v průběhu týdne a uvidíte zda vám něco chybí. Ve vejcích jsou veškeré látky, které se v rostlinné stravě vyskytují sporadicky a není nutné jíst maso.

No to čo som konzumoval(pil) evidentne nestačilo.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 12:23 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mat, maso je krvavy teply kusok zjedeny do par hodin po zabiti zvierata... a najlepsie, s vypitou krvou. Tak to robia masozravci. To co si jedol ty, maso nebolo, a nieje to nutne k zivotu ani najmensim zlomkom. Zamysli sa nad tym a hlavne si pozri Meet your Meat a Earthlings a rozhodni sa podla vnutorneho pocitu, ci sa ti to zda, ze to ma zmysel.
Ja som sa rozhodol pre cestu lasky, to znamena, chranit a ctit slabsich, a nekrmit sa na nich, v casoch hojnosti. Neziadaj tento vesmir, aby ti poslal Hannibala Lectera, ktory by ta velmi rychlo presvedcil o tom, ze i maly kusok masa ti moze velmi chybat, snaz sa vyuzit dar inteligencie a vyhni sa utrpeniu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz