Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 17, 2024 8:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv črc 05, 2012 6:47 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Keď som dostal zásielku 5 l. bandasku tak v nej bolo dosť vzduchu, to bolo balené v ochrannej atmosfére? Teda by bolo vhodné ho tou vývevou ošetriť. Nabudúce už budem niečo riešiť.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv črc 05, 2012 10:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
to inzenyr :
mozno by stacilo nalisovat vzdy iba cca 250 ml mnozstvo oleja potrebne napriklad na 2-3 tyzdne a hned to ulozit do chladnicky. snad by to bez problemov a bez straty kvality vydrzalo ten cas aj keby som tam ten vzduch ponechal a proceduram typu vakuovanie a konzervovanie by som sa vyhol, ci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2012 1:15 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
to inzenyr :
mozno by stacilo nalisovat vzdy iba cca 250 ml mnozstvo oleja potrebne napriklad na 2-3 tyzdne a hned to ulozit do chladnicky. Snad by to bez problemov a bez straty kvality vydrzalo ten cas aj keby som tam ten vzduch ponechal a proceduram typu vakuovanie a konzervovanie by som sa vyhol, ci?

Pro mne lisovat 250ml oleje to nestoji za to spinit PITEBU, to ji bude dele pripravovat a myt, nez budu lisovat ten olej. \":-)\"

Navic lisujeme olej na zakazku, tam je potreba olej dobre osetrit, aby se dal poslat a pripadne se nekazil.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 10:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
lanovy olej kvalitny sa mi zohnat doposial nepodarilo. PITEBA sa bude objednavat zrejme az po prazdninach. tak skusim aspon denne 3 lyzicky lan. semeno pomlete s 1-2 ks hrebicka (vraj pomaha znizovat kr. tlak co v podstate momentalne riesim - uzivam zaroven denne 3g. na prach zomlety Tribulus Terrestris ). este ze som si zakupil kavomlyncek a ten lanove semena a aj byliny dokonale rozmixuje. zmiesam to zrejme s nizkotucnym tvarohom, obcas s bryndzou, jogurtom alebo inym ml.produktom a budem sa zatial tesit ze uzivam aj ked len ale predsa tzv. 50% -tnu patlaninu, ci? \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 6:53 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Hrebíček tiež likviduje parazity. Ja si ho pridávam do patlaniny tiež.
Poslúžil by kompresor z chladničky namiesto tej vývevy?

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2012 9:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
inzenyr píše:
Nedavno jsem lisoval olej PITEBOU, tak jsem si take chtel overit tu informaci ohledne zhorknuti cerstve vylisovaneho oleje. Overoval jsem to na zbytku oleje po filtrovani, abych nekazil cisty olej. Olej jsem po vylisovani na 4 dny umistil do chladnicky, ne do mrazaku, pak jsem otestoval jeho chut, chut se nijak nezmenila, byla velice prijemna. Pak jsem ho z lednice vyndal a na 4 dny jsem ho nechal na teple mimo lednici. Ani po teto dobe jsem nezaznamenal zadnou zmenu chuti smerem k horke. I po tech 4 dnech v tom horku, ktere ted panovalo, mel olej podstatne lepsi chut nez olej, ktery jsem mel v zime koupeny z AgroEL. Tak nevim, jestli je ta horka chut opravdu dana kazenim oleje nebo spis spatne vycistenym lisovacim zarizenim. Tomu bych asi daval vetsi vinu na horke chuti oleje.
Ted uz je olej zase druhy den v chladnicce a pro jistotu jsem ho dnes dal jeste ochutnat dceri a olej ji take chutnal. Olej ma stale stejnou chut, jako kdyz vytekl z PITEBY. Pokud mam chut olejem k necemu prirovnat, tak mozna k chuti velice kvalitniho masla.
Jindro, co ty na to, nezkousel jsi to take?
Inzenyr

Obdobný test jsem nezkoušel, protože oleje skladuji zásadně v mrazáku či lednici, ale rozhodně jsi provedl zajímavý test a "schválně" zkusím totéž testnout také s olejem lisovaným za použití oil extractoru, jenž je příslušenstvím o odšťavovači Omega (však ho znáš). Lisuji s ním oleje doma a ta chuť čerstvě lisovaného oleje je úžasná.
Každopádně moje dosavadní zkušenosti s chutí doma lisovaného lněného oleje jsou stejné, jaké popisuješ Ty - chuť se nemění, v mrazáku jej lze uchovat bez kvalitativních změn skutečně dlouho.
Tvůj test rád zkusím také, ale teď nemohu ochutnávat, držím několikadenní půst (po dobu dovolené je to optimální, člověk ušetří spoustu času), takže až za pár dní. Zdravím Tě :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned črc 15, 2012 7:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Nedavno jsem lisoval olej PITEBOU, tak jsem si take chtel overit tu informaci ohledne zhorknuti cerstve vylisovaneho oleje. Overovat jsem to na zbytku oleje po filtrovani, abych nekazil cisty olej. Olej jsem po vylisovani na 4 dny umistil do chladnicky, ne do mrazaku, pak jsem otestoval jeho chut, chut se nijak nezmenila, byla velice prijemna. Pak jsem ho z lednice vyndal a na 4 dny jsem ho nechal na teple mimo lednici. Ani po teto dobe jsem nezaznamenal zadnou zmenu chuti smerem k horke. I po tech 4 dnech v tom horku, ktere ted panovalo, mel olej podstatne lepsi chut nez olej, ktery jsem mel v zime koupeny z AgroEL. Tak nevim, jestli je ta horka chut opravdu dana kazenim oleje nebo spis spatne vycistenym lisovacim zarizenim. Tomu bych asi daval vetsi vinu na horke chuti oleje.
Ted uz je olej zase druhy den v chladnicce a pro jistotu jsem ho dnes dal jeste ochutnat dceri a olej ji take chutnal. Olej ma stale stejnou chut, jako kdyz vytekl z PITEBY. Pokud mam chut olejem k necemu prirovnat, tak mozna k chuti velice kvalitniho masla.
Jindro, co ty na to, nezkousel jsi to take?

Inzenyr

Zajímavý pokus, nicméně mohl by mít pravdu i člen Zdenek20, tedy že je to vlivem nepřítomnosti uvedené mastné kyseliny a pak by se opravdu kazit neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned črc 15, 2012 7:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Vase myslenka by sla overit tak, ze se koupi lnene seminko z Agro EL a vylisuje se olej v PITEBE. Bohuzel je malo casu, chtelo by to vic spolupracovniku, aby se ukoly mohli rozdelit mezi vic lidi.
Zatim jsem byl rad, ze jsem podal alespon nejake informace.

Inzenyr

To asi nic neověří, protože semínko může být z jiného zdroje než ten olej, čili je otázkou, jaký má obsah a složení jednotlivých mastných kyselin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 7:50 pm 
Offline

Registrován: pon srp 20, 2012 7:47 pm
Příspěvky: 1
Dobry den, pan Jarda.
Dakujem za Vase uzasne stranky, velmi pomahaju mne a tiez sa necham inspirovat aj pri praci s klientami a spajat psychoterapiu s liecbou tela. Ukazuje sa mi stale viac, ze pricinou depresii moze byt skutocne deficit horcika a omega3. Je tu vsak jeden problem. Nedari sa mi zohnat kvalitny lanovy olej... a ak ho objednam zo Znojma od pana, co skutocne kvalitny olej robi, tak nez pride sem ku mne postou, tak zase zoxiduje. neviem najst bio-obchod, kde ho maju zodpovedne v chlade. Predavaju ho v teple v regaloch - v lete na svetle a pri teplotach nad 30stupnov. Mojim klientom chcem odporucat sirnu patlaninu a horcik.. no oni nebudu mat asi silu zhanat kvalitny olej - lebo v ich stavoch to asi bude prilis narocne. Preto chcem vediet, ze ci sa da lanovy olej nahradit- ako som v nejakom clanku citala - trojnasobnym poctom mletych semien - co ale neviem, ci nie je denne skonzumovat prilis vela. Alebo je mozne pouzit iny olej, ktory neoxiduje?? napr. konopny? ak ano, v akych pomeroch?
Dalej sa chcem spytat.. pouzila som klystir - tyzden som davala kazdy den.. no creva zacali mat pocit, ze klystir uz pracuje za nich a teraz co s tym? lebo mam zapchu a dalsie klystiry uz si nechcem davat.. ako naucit creva, ze to uz je zase ich praca? \":)\"
a posledna vec. prosim Vas, ak ma clovek premnozenu kandidu albicans, je potrebne striktnu nizkosacharidovu dietu dodrziavat skutocne 3 -6 mesiacov?

Dakujem Vam zo srdca a prajem krasny zvysok leta a samozrejme aj ostatnych rocnych obdobi \":)\")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 8:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
Lucia píše:
Dobry den, pan Jarda.
Dakujem za Vase uzasne stranky, velmi pomahaju mne a tiez sa necham inspirovat aj pri praci s klientami a spajat psychoterapiu s liecbou tela. Ukazuje sa mi stale viac, ze pricinou depresii moze byt skutocne deficit horcika a omega3. Je tu vsak jeden problem. Nedari sa mi zohnat kvalitny lanovy olej... a ak ho objednam zo Znojma od pana, co skutocne kvalitny olej robi, tak nez pride sem ku mne postou, tak zase zoxiduje. neviem najst bio-obchod, kde ho maju zodpovedne v chlade. Predavaju ho v teple v regaloch - v lete na svetle a pri teplotach nad 30stupnov. Mojim klientom chcem odporucat sirnu patlaninu a horcik.. no oni nebudu mat asi silu zhanat kvalitny olej - lebo v ich stavoch to asi bude prilis narocne. Preto chcem vediet, ze ci sa da lanovy olej nahradit- ako som v nejakom clanku citala - trojnasobnym poctom mletych semien - co ale neviem, ci nie je denne skonzumovat prilis vela. Alebo je mozne pouzit iny olej, ktory neoxiduje?? napr. konopny? ak ano, v akych pomeroch?
Dalej sa chcem spytat.. pouzila som klystir - tyzden som davala kazdy den.. no creva zacali mat pocit, ze klystir uz pracuje za nich a teraz co s tym? lebo mam zapchu a dalsie klystiry uz si nechcem davat.. ako naucit creva, ze to uz je zase ich praca? \":)\"
a posledna vec. prosim Vas, ak ma clovek premnozenu kandidu albicans, je potrebne striktnu nizkosacharidovu dietu dodrziavat skutocne 3 -6 mesiacov?

Dakujem Vam zo srdca a prajem krasny zvysok leta a samozrejme aj ostatnych rocnych obdobi \":)\")

Tak nahradit se ničím nedá a užívání velkého množství lněného semínka vidím jako dost nebezpečné počínání, ono příliš ředí krev. Jako řešení vidím jednou za čas si pro olej přímo dojet, doma ho zmrazit a takto vydrží určitě rok. Klientům ho pak prostě prodáte, což může být i docela dobrý obchodní tah, pokud u vás prostě koupit nejde. Vyzkoušejte třeba Lepicol z lékárny a dodat do stravy více tuku a hořčíku, pak defekace naskočí. Jinak klystýr by se měl dělat až po prvotním vyprázdnění, neměl by defekaci nahrazovat. U kandidy je otázkou jaké máte podmínky k jejímu výskytu, ono zde hraje roli mnoho faktorů, nicméně někdo ji zvládne za pár týdnů a jiný ani za uvedenou dobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 12:11 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Rád by som sa spýtal na ekvivalent, čo sa týka zdroja omega 3, ked vám ide momentálne patlanina "hore krkom".

Je možné použit ako náhradu konopný olej, iba,konopný povedzme do šalátu, bude tam využitelnost omega3 rovnaká ako v prípade sp?
Je možné ho pridat napr do obilnin jedla typu jahelná, špaldová cestovina?

Ako je to z rybím tukom? Dočítal som sa, že je skvelým zdrojom omega3. Aký olej treba v tomto prípade zakúpit?
Z akých rýb?

Ako ho konzumovat s ohladom na max využit omega3?
Je to živočíšny tuk, ako je to s kombináciu obilniny(jahená, špaldová cestovina)?
Je možné ho takto konzumovat?


Taktiež viem, že losos je výborným tdrojom omega 3.
Má konzumácia rovnaký účinok ako sírna patlanica čo sa týky omega3?

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Rád by som sa spýtal na ekvivalent, čo sa týka zdroja omega 3, ked vám ide momentálne patlanina "hore krkom".

Je možné použit ako náhradu konopný olej, iba,konopný povedzme do šalátu, bude tam využitelnost omega3 rovnaká ako v prípade sp?
Je možné ho pridat napr do obilnin jedla typu jahelná, špaldová cestovina?

Ako je to z rybím tukom? Dočítal som sa, že je skvelým zdrojom omega3. Aký olej treba v tomto prípade zakúpit?
Z akých rýb?

Ako ho konzumovat s ohladom na max využit omega3?
Je to živočíšny tuk, ako je to s kombináciu obilniny(jahená, špaldová cestovina)?
Je možné ho takto konzumovat?


Taktiež viem, že losos je výborným tdrojom omega 3.
Má konzumácia rovnaký účinok ako sírna patlanica čo sa týky omega3?

Ďakujem

Tak ono moc dobrých rostlinných zdrojů omega 3 mastných kyselin není a nahradit lněný olej tedy praktiky nejde. Konopný olej má také své stinné stránky z hlediska žluknutí a asi tedy ideální nebude, na rozdíl od konopného semínka. Pokud jde o rybí olej, velké dávky také znamenají problém a dokonce se tím dá přehnat vitamín A a D. Vhodný je tedy čištěný a z celých ryb třeba ze serveru http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/ ... lemon.aspx, nebo se dá koupit v lékárně, ale dlouhodobě velké dávky nebrat. Pokud jde o ryby, tak určitě ne sádkované, prostě ryby z volné přírody, což stojí dost peněz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte srp 28, 2012 10:42 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
Tak ono moc dobrých rostlinných zdrojů omega 3 mastných kyselin není a nahradit lněný olej tedy praktiky nejde. Konopný olej má také své stinné stránky z hlediska žluknutí a asi tedy ideální nebude, na rozdíl od konopného semínka. Pokud jde o rybí olej, velké dávky také znamenají problém a dokonce se tím dá přehnat vitamín A a D. Vhodný je tedy čištěný a z celých ryb třeba ze serveru http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/ ... lemon.aspx, nebo se dá koupit v lékárně, ale dlouhodobě velké dávky nebrat. Pokud jde o ryby, tak určitě ne sádkované, prostě ryby z volné přírody, což stojí dost peněz.

A ako je to so stálostou tohto(rybieho) oleja?
V akých podmienkach ho mám skladovat aby sa neskazil?


Čo sa týka dávkovanie možem aplikovat tú jednu lyžicu denne?
Kedy je to vhodné ráno na lačno? Alebo aj po jedle?
Pri variante na lačno ráno treba dodržat zrejme odstup 3 hodín povedzme kým sa to vstrebe?

Ked počas dna s jedlom konzumujem kokosový tuk(a nešetrím s ním), a ráno si dám rybí nebude to mat nejaký vplyv na omega3?

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte srp 28, 2012 11:37 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
Dovoluju si sem vlozit tabulku z knihy Andre Lysebetha omladnete za 2x7dni o jednotlivych mastnych kyselinach v urcitych rostlinach.Rekl bych,ze svetlice by mohla byt pouzita misto lneneho oleje.Akorat nevim jak je trvanliva.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte srp 28, 2012 12:21 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Dave píše:
Dovoluju si sem vlozit tabulku z knihy Andre Lysebetha omladnete za 2x7dni o jednotlivych mastnych kyselinach v urcitych rostlinach.Rekl bych,ze svetlice by mohla byt pouzita misto lneneho oleje.Akorat nevim jak je trvanliva.

Diky za zajimavou informaci, tohle teda zkusim:

http://www.semena-osiva.cz/letnicky-trv ... l?___SID=U

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz