Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 1:04 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 2:05 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Také bych se ráda zeptala, zda je doporučené nějaké maximální množství sirné patlanice. Když se to dobře ochutí tak tu dávku z 250 g tvarohu jsem spořádala už za 2 dny a to jsem se brzdila \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 2:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
[quote="dagi":gi9kf01o]Také bych se ráda zeptala, zda je doporučené nějaké maximální množství sirné patlanice. Když se to dobře ochutí tak tu dávku z 250 g tvarohu jsem spořádala už za 2 dny a to jsem se brzdila \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 2:39 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
http://www.weiss.de/krankheiten/pilzerk ... -im-magen/
V podstatě se tam píše, že sice ve zdravém žaludku se candida neusadí, ale jakmile vznikne třeba vřed, je to pro candidu živná půda. No a pak když se na ten vřed berou léky snižující kyselost žaludku, tak to candidu jen podpoří. Takže dochází k začarovanému kruhu. A že u 1/3 operovaných žaludečních vředů se najde candida. Dále že kandida v laboratoři v HCL přežila 11 dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 4:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
http://www.weiss.de/krankheiten/pilzerkrankungen/krankheitsbilder/pilze-im-magen/
V podstatě se tam píše, že sice ve zdravém žaludku se candida neusadí, ale jakmile vznikne třeba vřed, je to pro candidu živná půda. No a pak když se na ten vřed berou léky snižující kyselost žaludku, tak to candidu jen podpoří. Takže dochází k začarovanému kruhu. A že u 1/3 operovaných žaludečních vředů se najde candida. Dále že kandida v laboratoři v HCL přežila 11 dní.

Kandida je silný a záludný soupeř, čili se na ní ,musí velice tvrdě i když to mnohdy i bolí. Škoda, že to je v cizím jazyce, ale i tak si mnoho lidí může počíst a upravit své návyky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 4:29 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Když odšťavňujete tu pampelišku nebo vojtěšku, to pak pijete tu šťávu samotnou, nebo to s něčím mícháte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 5:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Když odšťavňujete tu pampelišku nebo vojtěšku, to pak pijete tu šťávu samotnou, nebo to s něčím mícháte?

Samotná je opravdu dost nechutná, ale jde to také, nicméně ji většinou míchám do jiné šťávy a pak problém s nechutností celkem mizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 7:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Vím, že doporučujete jíst 3 velká jídla denně a mezitím nechat žaludek odpočinout, což zní logicky. Ale mě dělá docela dobře, když jím často malé porce. Samozřejmě dodržuju odstupy a nemíchám nesprávné věci. Třeba místo velkého zeleninového salátu sním každou hodinu jiný kus zeleniny a oříšky samotné za další hodinu. Je to tak vyloženě špatně, nebo mám dát na své pocity?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Vím, že doporučujete jíst 3 velká jídla denně a mezitím nechat žaludek odpočinout, což zní logicky. Ale mě dělá docela dobře, když jím často malé porce. Samozřejmě dodržuju odstupy a nemíchám nesprávné věci. Třeba místo velkého zeleninového salátu sním každou hodinu jiný kus zeleniny a oříšky samotné za další hodinu. Je to tak vyloženě špatně, nebo mám dát na své pocity?

Tak vyloženě špatně to není, ale ideál také ne, trávení by se mělo v přestávkách mezi jídly vypínat a to takto nenastane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 9:23 pm 
Offline

Registrován: stř říj 27, 2010 4:30 pm
Příspěvky: 20
Mám dotaz ohledně jídelníčku a režimu po ránu.
Už vícekrát jsem četl, že je dobré co nejdříve po probuzení na lačno vypít čistou vodu. Optimálně 600ml, ale více snad také neuškodí.
(Například i zde: http://gnm.webnode.sk/news/pite-cerstvu-vodu-/ )
Dále je nejvhodnější snídat hlavně ovoce (zásadotvorné, dodá energii), logické.
Takže jak kombinovat běh, ovoce a vodu po ránu, když voda se má nejlépe pít tak 0,5 - 1 hod před jídlem (ovoce).

Vstanu, vypiji co nejvíc čisté vody, počkám 45 minut, nasnídám se a jde se běhat? Má tenhle postup nějakou vadu?
Může se sportovat hned po jídle, nebo třeba raději 20 minut pauza?

Nechci to nějak hrotit, ale nejlepší je mít určitý řád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 11:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Arko píše:
Vstanu, vypiji co nejvíc čisté vody, počkám 45 minut, nasnídám se a jde se běhat? Má tenhle postup nějakou vadu?
Může se sportovat hned po jídle, nebo třeba raději 20 minut pauza?

Nechci to nějak hrotit, ale nejlepší je mít určitý řád.

Všetci čo robili závodne nejaký šport, snáď okrem šachu, vedia a na vlastnej koži sa presvedčili, že s lodžgajúcou vodou v žalúdku a s jedlom v žalúdku sa nedajú podávať výkony. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 7:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Arko píše:
Mám dotaz ohledně jídelníčku a režimu po ránu.
Už vícekrát jsem četl, že je dobré co nejdříve po probuzení na lačno vypít čistou vodu. Optimálně 600ml, ale více snad také neuškodí.
(Například i zde: http://gnm.webnode.sk/news/pite-cerstvu-vodu-/ )
Dále je nejvhodnější snídat hlavně ovoce (zásadotvorné, dodá energii), logické.
Takže jak kombinovat běh, ovoce a vodu po ránu, když voda se má nejlépe pít tak 0,5 - 1 hod před jídlem (ovoce).

Vstanu, vypiji co nejvíc čisté vody, počkám 45 minut, nasnídám se a jde se běhat? Má tenhle postup nějakou vadu?
Může se sportovat hned po jídle, nebo třeba raději 20 minut pauza?

Nechci to nějak hrotit, ale nejlepší je mít určitý řád.

Ten postup je v pořádku, alem nevím jak se dá běhat s plným žaludkem, já pouze rychle chodím a u toho nemám problém, ale s běháním jsem to nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 9:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Ten postup je v pořádku, alem nevím jak se dá běhat s plným žaludkem, já pouze rychle chodím a u toho nemám problém, ale s běháním jsem to nezkoušel.

Osobně mám vyzkoušené, že po lehkém jídle to chce s běháním počkat tak 30 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 3:51 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Tak jak to píšete tak já bych asi vypila ráno 2 sklenice vody, pak šla běhat a pak po běhání snídala..já běhání ráno nestíhám, ale běhám večer tak asi 2 hodiny po jídle..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Tak jak to píšete tak já bych asi vypila ráno 2 sklenice vody, pak šla běhat a pak po běhání snídala..já běhání ráno nestíhám, ale běhám večer tak asi 2 hodiny po jídle..

Ono je otázkou, zda běhání je ta ideální forma pohybu, já se domnívám že není a raději lidem doporučuji rychlou chůzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 9:41 am 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Nevím, no, co se běhání týče, tak u mě to začalo velice zajímavě. Nějak jsem vždycky chtěla běhat, ale nikdy to nešlo, uběhla jsem 100 metrů a byla jsem vyřízená. Kamarádka mi říkala, že musím běhat pomalu, pak že i netrénovaný člověk vydrží běžet 50 min. To jsem zkoušela, ale nikdy mi to nešlo. Paradoxně jsem začala s běháním poté, co jsem si na lyžích poranila obě kolena. Prostě jsem jednoho dne šla na procházku a úplně pomalinku jsem se rozběhla. Běžela jsem jenom tak, abych u toho necítila žádnou bolest, a to bylo asi tak šetrně a pomalu, že jsem opravdu běžela skoro hodinu a vůbec jsem s tím neměla žádný problém, prostě jsem běžela a běžela jako Forest Gump \":)\", což bych si dřív nedokázala ani představit. No a od té doby běhám. Co se týče kolen, tak problémy s koleny jsem "šetrným" běháním dokonce odstranila! Před pár lety, to mi bylo asi 26, jsem třeba občas mívala lehké bolesti kolena při rychlé chůzi, prostě jsem to koleno jenom cítila, občas se to objevilo. Šla jsem třeba s tímhle běhat a po uběhnutí 10 km to bylo pryč a teď už pár let o tom vůbec nevím, dokonce si myslím, že jsem to tím běháním odstranila. Ale fakt je ten, že pro mě to běhání bylo jako meditace, třeba najaře jsem se tím neskutečně psychicky nabíjela. Měla jsem docela psychicky náročnou práci a domů jsem chodila se spoustou "psychických nánosů". Tím běháním vždycky jako kdyby se mi vyčistila hlava a byla jsem pak jiný člověk.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz