Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 12:12 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 11:42 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
No tak zatím se mi ještě netvoří HCL,kvasinky mám stále taky takže v tom to asi bude.Jinak když si dám toto množství céčka po jídle a né před tak jsem mnohdy zakyselený celý den,zřejmě jak se to postupně uvolňuje.
Taky jsem zjistil že po klistýru když mám prázdné střevo jsou ty výkyvy ph ještě razantnější.Jinak k věcem které mě stále zakyselují patří to moje intenzívní sportování,asi kefír,kafíčko,asi i sirná patlanina-no našlo by se toho víc ze zdravých potravin ale to sám jistě víte \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 8:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
No tak zatím se mi ještě netvoří HCL,kvasinky mám stále taky takže v tom to asi bude.Jinak když si dám toto množství céčka po jídle a né před tak jsem mnohdy zakyselený celý den,zřejmě jak se to postupně uvolňuje.
Taky jsem zjistil že po klistýru když mám prázdné střevo jsou ty výkyvy ph ještě razantnější.Jinak k věcem které mě stále zakyselují patří to moje intenzívní sportování,asi kefír,kafíčko,asi i sirná patlanina-no našlo by se toho víc ze zdravých potravin ale to sám jistě víte \":wink:\"

Je nutné postupně vypozorovat, co vás zakyseluje a co není nezbytně nutné vynechat, nebo omezit. Takto z toho plyne, že stále vítězí kvasinka a je patrně nutné jí dodávat jód, selen, zinek a měď, což jsou látky, které jejímu bujení celkem účinně brání a navíc srovnají zbytek těla do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2010 11:23 am 
Je pravda, že jeden paraořech pokryje denní dávku selenu? Díky za odpověd


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2010 2:04 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Čím to je, že i když užívám hořčík, mám křeče víc než dřív? Neužívám ho příliš pravidelně, ale tak zpravidla 1-2 dávky denně si ho dám (dávka=zarovnaná lžička). Včera jsem měla ráno a večer, dnes ráno a dopoledne, když jsem znovu usnula, jsem dostala křeč do trapézového svalu.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2010 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Je pravda, že jeden paraořech pokryje denní dávku selenu? Díky za odpověd

Teoreticky ano, ovšem u naprosto zdravého jedince, čili já jich doporučuji tak 2-4 kusy a v případě velkého deficitu se spíše nacpat tabletkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2010 8:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Čím to je, že i když užívám hořčík, mám křeče víc než dřív? Neužívám ho příliš pravidelně, ale tak zpravidla 1-2 dávky denně si ho dám (dávka=zarovnaná lžička). Včera jsem měla ráno a večer, dnes ráno a dopoledne, když jsem znovu usnula, jsem dostala křeč do trapézového svalu.

Asi proto, že ho užíváte blbě, já tu všude píšu, že se má postupně vystoupat na tak velkou dávku, která vyvolá průjem a užívat množství těsně pod touto dávkou, aby se průjem nedostavoval. Jako příklad uvedu, že dáte první den jednu moca lžičku do plné PET lahve vody a vypijete v průběhu dne, pokud průjem nebude, tak další den dvě lžičky a stále každý den o lžičku nahoru. Pokadíte se třeba na šesti lžičkách, čili uberete na pět lžiček a ty pak berete stále do té doby, kdy zase vznikne průjem a uberete další lžičku. Takto se postupně hladina v těle vyrovná, což trvá 2-4 měsíce a množství se stabilizuje na nějaké minimální dávce, kterou pak užíváte stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 6:14 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Ráno si připravuji s sebou do práce PETku s HCl (v koncetraci zde doporučované).Chtěla bych se zeptat, je možné si takto připravit do jedné a té samé PETky roztok s HCl i hořčíkem? Nemůže nastat nějaká špatná reakce nebo nesníží se účinek jednoho či druhého doplňku apod.? Děkuji moc. I


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Ráno si připravuji s sebou do práce PETku s HCl (v koncetraci zde doporučované).Chtěla bych se zeptat, je možné si takto připravit do jedné a té samé PETky roztok s HCl i hořčíkem? Nemůže nastat nějaká špatná reakce nebo nesníží se účinek jednoho či druhého doplňku apod.? Děkuji moc. I

Kyselina chlorovodíková vyrábí ze všeho sole, proto se také nazývá solná a to sole chlóru, tedy chloridy. Pokud to vezmete logicky, když již jednou kyselina z hořčíku udělala chlorid, může další stejná kyselina udělat z toho chloridu něco jiného. Odpověď není složitá, prostě nemůže, čili u chloridů se přidávání kyseliny chlorovodíkové opravdu bát nemusíte, nic se již nezmění, pouze se zrychlí vstřebávání a to je dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 12, 2010 1:07 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 12, 2010 8:54 pm
Příspěvky: 32
Přeji všem krásné nedělní odpoledne. Chtěl bych se zeptat pana Jardy a ostatních účastníků diskuze jak řeší chuťovou "problematiku" askorbové kyseliny. V pátek mi přišla. V sobotu jsem si po ovocném jídle odvážil 8gramů rozmíchal tak v půlce hrníčku vody a vypil. No můj výraz po zjištění příšerně kyselé chuti rozesmál i moji přítelkyni, takže nadnešek jsem chtěl zkusit jiné řešení. Namačkal jsem ostružiny, a rozmíchal opět 8g do této kašičky. Výsledek opět nanic, kdybych neměl doma stevii a trochu tu chuť nepřebil, tak to můžu vyhodit. Tudíž jak řešíte tuto chuťovou dispozici? Dal by se Vit C rozmíchat třeba v 1.5l vody a popíjet během dne jak to tu někdo popisoval s horčíkem tuším? A jak je to s vlivem kyseliny na zuby, neničí je?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 12, 2010 5:47 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
loeX píše:
Přeji všem krásné nedělní odpoledne. Chtěl bych se zeptat pana Jardy a ostatních účastníků diskuze jak řeší chuťovou "problematiku" askorbové kyseliny. V pátek mi přišla. V sobotu jsem si po ovocném jídle odvážil 8gramů rozmíchal tak v půlce hrníčku vody a vypil. No můj výraz po zjištění příšerně kyselé chuti rozesmál i moji přítelkyni, takže nadnešek jsem chtěl zkusit jiné řešení. Namačkal jsem ostružiny, a rozmíchal opět 8g do této kašičky. Výsledek opět nanic, kdybych neměl doma stevii a trochu tu chuť nepřebil, tak to můžu vyhodit. Tudíž jak řešíte tuto chuťovou dispozici? Dal by se Vit C rozmíchat třeba v 1.5l vody a popíjet během dne jak to tu někdo popisoval s horčíkem tuším? A jak je to s vlivem kyseliny na zuby, neničí je?

Ja osobne nejsem pro konzumaci superdavek teto kys. moc naklonen. Podle mne to neni moc prirozene pro jinak zdraveho cloveka, je mozne ze nekomu to pomuze. Pokud je ucinek zalozen na antioxidacnim ucinku zvolil bych prirodni antioxidanty proverene po generace, moderni veda neni neomylna, poznatky o cemkoliv sou paradigmatickeho chakakteru tzn. ze sou spis odrazem poptavky spolecnosti, tedy ze je socio-bio-psychologicka. a je mozne ze za cas zjisti ze suplementace cimkoliv neprirozenym je pri nejlepsim k nicemu. Toto se uz nejednou stalo. Nejsilnejsi atioxidanty sou v lesnich ostruzinach, atd., zebricek si lze dohledat na netu, myslim ale ze je dukezitejsi popremyslet o tom jak napr. ziji jine organismy v symbioze s okolnimi, spousta latek v prirode je pro spravnou cinnost endokrinich organu, regulace metabolismu, zkratka dlouhodobeho zdravi a ty se nemusi prijimat zrovna jen usty, myslim ze pohyb, prace v lese je mnohem zdravejsi, navzdory vsem demagigickym medialnim kecum o skodlivosti prirody, klistata, komari, tasemnice, pijavice, nasilnici, loupeznici v lesich, vlci, medvedi, vztekle srnky a psi, zakerne jedovete houby, zaparene houby, spinava voda, parazite, nemoci, je to sice do urcite miry pravda ale media neresi a kdyz uz tak spatne primarni priciny, je to vetsinou PR, skryta propagace, manipulace s lidmi aby nakupovali ci jednali v nekoho prospech. Uf to sem se zase jednou rozcilil. :/

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 12, 2010 8:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
loeX píše:
Přeji všem krásné nedělní odpoledne. Chtěl bych se zeptat pana Jardy a ostatních účastníků diskuze jak řeší chuťovou "problematiku" askorbové kyseliny. V pátek mi přišla. V sobotu jsem si po ovocném jídle odvážil 8gramů rozmíchal tak v půlce hrníčku vody a vypil. No můj výraz po zjištění příšerně kyselé chuti rozesmál i moji přítelkyni, takže nadnešek jsem chtěl zkusit jiné řešení. Namačkal jsem ostružiny, a rozmíchal opět 8g do této kašičky. Výsledek opět nanic, kdybych neměl doma stevii a trochu tu chuť nepřebil, tak to můžu vyhodit. Tudíž jak řešíte tuto chuťovou dispozici? Dal by se Vit C rozmíchat třeba v 1.5l vody a popíjet během dne jak to tu někdo popisoval s horčíkem tuším? A jak je to s vlivem kyseliny na zuby, neničí je?

To jste na sobě na první pokus nešetřil, ale již alespoň víte o čem píšu. Jsou dvě řešení, ale ani jedno z těch, co uvádíte. Vhodné řešení je přidat vždy cca 2-3 g do cca půl litru čerstvé šťávy, kde se docílí ideální kombinace s bioflavonidy a vytvoří se takzvaný C komplex, který se nevstřebává rychle během dvou hodin, ale vydrží působit v těle i 12 hodin. Další řešení je C askorbát, který si doma snadno vyrobíte tak, že použijete čistý vitamín C a hydrogenuhličitan sodný, tedy jedlou sodu v poměru 2:1. Výsledná směs je z hlediska kyselosti neutrální a po přidání do nějaké šťávy, nebo vody, vyrábí navíc velice chutnou šumivou limonádu. Jinak čistý vitamín C určitě zuby ničí, jako každá jiná kyselina a je potřeba si po jeho aplikaci vyplachovat ústa vlažnou vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 12, 2010 9:28 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Jarda píše:
Kyselina chlorovodíková vyrábí ze všeho sole, proto se také nazývá solná a to sole chlóru, tedy chloridy. Pokud to vezmete logicky, když již jednou kyselina z hořčíku udělala chlorid, může další stejná kyselina udělat z toho chloridu něco jiného. Odpověď není složitá, prostě nemůže, čili u chloridů se přidávání kyseliny chlorovodíkové opravdu bát nemusíte, nic se již nezmění, pouze se zrychlí vstřebávání a to je dobře.

Děkuji moc za vyjasnění. I


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 12:15 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Zdravím. Mám otázku... Chcem sa opýtať, ktorý z týchto výrobkov je prospešnejší pre zdravie - všobecne.
Super Bromelain + Papain (500mg bromelain + 50mg papain) 90 tabliet za 28€
alebo
Megazyme forte (200 tabliet - 250gramov)
obsahuje : Pankreatin 1250 mg, Papain 150 mg, Bromelain 150 mg, Trypsin 125 mg, Lipaza 50 mg, Amylaza 50mg, Rutin 100 mg, Thymus 60 mg, Zinc Gluconate 15 mg, Super Oxide Dismutaza 50 mcg, Katalaza 200 I.U., L-Glutathione 10 mg, Extrakt cesnaku 10 mg, GSE 5 mg a Alpha Chymotrypsin 3 mg. .... stojí 47GBP + 1 Eur poštovné (badatel.sk)...
...
Ide o to, že bromelaín a papaín sám o sebe nemá ani zďaleka taký účinok, ako všetky tieto enzými (z ktorých si niektoré vyrába telo aj samo - ale môže to byť narušené u viacerých ľudí....)... ale trochu sa bojím toho "Megazyme forte"... mám dôvod sa toho báť ?
Ide o to, že podľa testov krve, stolice a moču je u mňa všetko v poriadku.... A TOMU JA NEVERÍM.... Mám doktorku, ktorá nemá nič proti prírodnej medicíne (až na to, že predpisuje homeopatiká - ale tie ja odmietam ako akékoľvek lieky...okrem potravin. doplnkov), ale výskumy vzoriek nerobí ona, ale laboratória, a to tie isté, ktoré robia výskumy vzoriek moču, krve a stolice aj pre "klasických doktorov"...
Kde sa dozviem o stave svojich vnútorných orgánov ? Už ma to prestáva baviť...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 1:38 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravim!
Byl jsem teď 2 dny velice nachlazený.Vyléčil jsem si to megadávkami céčka-no cca 30g v průběhu dne.Druhý den užívání kdy jsem měl v plánu dát 50 gramů jsem po 30tém gramu dostal extrémního herxheimera(bušení srdce,tlaky do hlavy,motání hlavy,musel jsem si lehnout,hroznej mazec) a od té doby rýma ustupovala a třetí den jsem byl fit.Chci pokračovat ještě pár dní na 30ti gramech abych to nechyt znovu tak se chci zeptat jestli bych měl dát na něco bacha abych se nějak nerozhodil.Teď dávám 10x3 gramy a po každém požití cítím takového miniherxheimera,pocit nic moc ale když odezní tak je mi fajn.Zakyselení jsem již stravou odboural,spíš to teď musim hlídat abych nebyl v alkaloze.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 1:42 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Pavel Veselý : ani náhodou neodporúčam.... to sú už megadávky...a brať ich len kvôli tomu, že je človek nachladený, je BLBOSŤ... a potom pár dní ako prevenciu, je TIEŽ OBROVSKÁ BLBOSŤ, ešte 100 krát väčšia.... ja beriem denne 2-3 gramy vit. C a to úplne stačí. ZLATÁ STREDNÁ CESTA, približne (funkčné minimum je dajme tomu 100 mg, maximum dajme tomu 30g).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz