Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 1:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 10:25 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Pavel Veselý píše:
Ahoj!
Nemáš někde info co doplňovat nejvíc na vysokotukové stravě?Zmiňoval si Bkomplex,hořčík a další minerály-docela by mě toto zajímalo,nebo alespoň nějaké odkazy.Díky!

Stačí se vyhýbat izolovaným tukům. Je to podobné jako jíst rafinovaný cukr. Na metabolismus se spotřebují tělesné zásoby různých živin. U každého tuku je to trochu jinak, rozhodně jsou ale potřeba vždycky minimálně některá béčka a hořčík. Tak např. na přeměnu ALA na EPA jsou konkrétně potřeba vitamíny B3, B6, C, zinek, hořčík, k tomu pravděpodobně spoustu dalších podpůrných látek - enzymy atp. Nic z toho v žádném tuku/oleji není. Těch potřebných látek je spousta a jejich role nejsou dokonale vědecky prozkoumané, proto nejsem vůbec pro suplementaci, ale pro celé potraviny, které mají v sobě skoro vše potřebné k jejich strávení. A zbytek (vitamín C, bioflavonoidy atd.) vyřeší zelenina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2012 9:52 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
ravima píše:
Stačí se vyhýbat izolovaným tukům. Je to podobné jako jíst rafinovaný cukr. Na metabolismus se spotřebují tělesné zásoby různých živin. U každého tuku je to trochu jinak, rozhodně jsou ale potřeba vždycky minimálně některá béčka a hořčík. Tak např. na přeměnu ALA na EPA jsou konkrétně potřeba vitamíny B3, B6, C, zinek, hořčík, k tomu pravděpodobně spoustu dalších podpůrných látek - enzymy atp. Nic z toho v žádném tuku/oleji není. Těch potřebných látek je spousta a jejich role nejsou dokonale vědecky prozkoumané, proto nejsem vůbec pro suplementaci, ale pro celé potraviny, které mají v sobě skoro vše potřebné k jejich strávení. A zbytek (vitamín C, bioflavonoidy atd.) vyřeší zelenina.

Tak to jsi mě moc nepotěšil,funguju hlavně na olivovém oleji,másle a kokosovém tuku,strouhaném kokosu.Jako doplněk mám lněná semínka,sezam,slunečnici a ostropestřec a rybí tuk.Občas dávám kešu.Jiných ořechů se bojím kvůli plísni a žluknutí,na makadamie a avokáda nemam prašule.Jinak jako hlavní jídla točím 10 druhů zeleniny a opět jako doplněk maso,vejce sýr když potřebuju bílkoviny nebo bramboru,batát,jáhly,pohanku když potřebuju sachry.Samotatně dávám grep.Jedl jsem i jabka ze zahrady ale nedělalo to dobrotu,naopak třešně,višně a blumičky od silnice se mi trávili dobře.Když to hodim do kalkulačky tak jsem na tom takhle-tuk 300,bílkovina 70,sacharidy 140.Ale 6x týdně mám těžký trenink takže to vypálim.Váha nejde nahoru ani dolu,síla i vytrvalost roste a přes den mám i přes těžký trenink mraky energie.Myslíš že bych měl něco doplňovat?Dávám jen hořčík,C,Bkomplex a sem tam antioxidanty.Vloni jsem to takhle dělal taky,jen toho tuku bylo jen 150 a šel jsem silově dolu a v práci jsem vyhořel-musel sem se z toho horko těžko dostávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2012 11:44 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Ještě by mě zajímalo jestli si se setkal někde s tím že při dodržování poměru omega3 a 6 1:1 člověk může vyhořet.Já když se to snažim takto dodržet tak po pár skvělých týdnech většinou nastane vyhoření a útlum.Moje vysvětlení by mohlo být v tom že omega 3 ve větším množství mohou vypínat bílé krvinky a tělo se pak není schopno bránit infekcím a řeší to přes nadledvinky jako stres.Co si o tom myslíš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2012 8:46 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Plísně jsou úplně všude, já bych se jich tolik nebál, důležité je prostředí v těle, aby se nemohly uchytit, čemuž dost pomáhá třeba zrovna nízkosacharidová strava... Oliváč, kokosák a máslo jsou ještě nejmenší zlo, ale rozhodně by se neměl překročit poměr tuků vzhledem k bílkovinám 3,5:1 (je to horní mez podle Kwasniewského, vhodnější je z dlouhodobého hlediska ale spíš jeho dolní mez 2,5:1). (300:70=4,3:1, to je fakt hodně moc, ale samozřejmě pořád to vyčerpává tělo o dost pomaleji než běžná strava se sladkostma, smaženým slunečnicovým olejem atp.)
Ze suplementů osobně dávám jen Mg a K do "destilky", tomu ostatnímu nevěřím, ikdyž přírodní Bkomplex třeba Pangamin by možná mohl být taky celkem ok. Doplňovat antioxidanty na téhle stravě je blbost. To má opodstatnění třeba když někdo jí hodně tuku s omega-6 a omega-3, což je např. dieta Buddwigové. A k tomu poměru - podle mě se na high-fat stravě nedá dnes přirozeně dodržet poměr 1:1, ani to není nutné, stačí tak 3g ALA a 12g LA denně, jako horní hranici bych určitě nepřekračoval 10g ALA / 40g LA ani u jedné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2012 9:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
To jsou hodne zasadni informace, diky ravima!!

Jedu velmi podobny jidelnicek jako Pavel V. Akorat teda nevim jak nejlepe nahradit treba ten kokosovej ci olivovej olej. To by clovek musel denne jist nekolik avokad, velke mnozstvi orechu apod. coz mi prijde dost obtizne.

Pokud bychom tedy nemeli presahnout ten pomer tuky:bilkoviny tak jedine zvysit prijem sacharidu.

Jsou kvalitni za studena lisovane oleje opravdu jen a jen tuky? Nezustanou tam urcite mineraly a vitaminy? Ziju v domneni ze kvalitni olej obsahuje i dalsi latky nez jenom tuk \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2012 11:52 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
No já Kwasniewského moc nemusim,jsou info o tom že jeho dieta je rakovinotvorná http://perfecthealthdiet.com/category/d ... imal-diet/ .
Mám radši Younga,Wolfa nebo Rosedala.O těch poměrech jsem nikdy takto nepřemýšlel,spíš jsem se snažil držet gram na kilo,protože nepotřebuju přibírat.Těch sachrošů mám tolik protože jsou v roce období kdy jich potřebuju víc příjmout tak abych to nezapoměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2012 1:02 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Na fóru o candidě je teď hrozná móda zastudena lisovaného rybího oleje. Prý je to jediná možnost, jak doplňovat omega 3 mastné kyseliny.
Ty se údajně teplem ničí a ty z jiných zdrojů než rybího masa jsou prý neúčinné.
Ravima zase tvrdí, že izolované tuky jsou cestou do pekel.
Z toho vyplývá, že všichni pochcípeme, byť snaha by byla:-)
Tak mně napadá, jestli to tak trochu není paranoia.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2012 1:34 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Já měl nutraceutica a teď používám za studena lisovaný lososový olej pro psy protože je levnej:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2012 8:58 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Pavel Veselý píše:
No já Kwasniewského moc nemusim,jsou info o tom že jeho dieta je rakovinotvorná...
Tak Kwasniewski bohužel doporučuje především levné živočišné šmejdy ze supermarketů. Ale i jiní "guruové" doporučují přibližně tenhle poměr, včetně Jardy, ten udává 3:1. Já nikdy nepřekročím 2,5:1. Je to ale logické bez ohledu na nějaké dané poměry, spíš jde o to nejíst moc těch izolovaných tuků, ikdyž kdo k tomu jí hodně zeleniny, tak to z hlediska živin není moc problém.

Vševěd píše:
...omega 3 mastné kyseliny. Ty se údajně teplem ničí...
Omega-3 se teplem mění až při teplotách nad 200°C které musí působit několik hodin v kuse, to určitě nebude problém žádného rybího tuku. Jinak samozřejmě za přístupu kyslíku rychle oxidují, někdo např. do olejů přidává vitamín E, což podstatně brání oxidaci i při vyšších teplotách, hlavně u DHA je to skoro 100% ochrana.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2012 10:01 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
no a co ta využitelnost z ne-živočišných zdrojů?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2012 6:40 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Vševěd píše:
no a co ta využitelnost z ne-živočišných zdrojů?

Z neživočišných zdrojů je to vždycky ALA, a její přeměna na "živočišné" EPA a DHA v těle které je zanesené a má deficit minerálů a vitamínů funguje hodně omezeně. Tak tím se využitelnost dost snižuje.
Ale vegetariáni kteří nejí ryby mají nejspíš tuhle konverzi podstatně lepší,
např.: http://www.nutraingredients-usa.com/Res ... ish-eaters
Kromě toho i samotná ALA má v těle spoustu funkcí, hlavně je protizánětlivá.

Doporučuju video http://www.youtube.com/watch?v=5grhJK_40kU
Ukazuje naopak na několik dost vážných nebezpečí konzumace živočišných EPA a DHA a doporučuje jen rostlinnou ALA. Mám stejný názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2012 11:29 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ravima píše:
Z neživočišných zdrojů je to vždycky ALA, a její přeměna na "živočišné" EPA a DHA v těle které je zanesené a má deficit minerálů a vitamínů funguje hodně omezeně. Tak tím se využitelnost dost snižuje.
Ale vegetariáni kteří nejí ryby mají nejspíš tuhle konverzi podstatně lepší,
např.: http://www.nutraingredients-usa.com/Res ... ish-eaters
Kromě toho i samotná ALA má v těle spoustu funkcí, hlavně je protizánětlivá.

Doporučuju video http://www.youtube.com/watch?v=5grhJK_40kU
Ukazuje naopak na několik dost vážných nebezpečí konzumace živočišných EPA a DHA a doporučuje jen rostlinnou ALA. Mám stejný názor.

zde se jasně ukazuje, jak si člověk rád potvrdí to co je mu blízké "vědeckým výzkumem".
pokud jsou izolované tuky takové neštěstí, proč třeba na Krétě, kde se cpou lidé od rána do večera olivovým olejem, je tak nízký výskyt srdečních chorob?
a proč japonci, kteří konzumují nebezpečné živočisné EPA a DHA ze surových ryb jsou tak zdraví?
a jak k tomu přijde chudý český člověk? \":lol:\" ten je odsouzen k záhubě utlačením tlačenkou a utopením utopencema.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2012 6:27 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ráno som sa vydesil - tmavá stolica, že by krv? (v auguste - srpnu my vypalovali polypy na hrubom čreve. Potom som si uvedomil že som včera zjedol dosť veľkú misku mrazených kanadských čučoriedok - boruvek.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2012 9:19 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Vševěd píše:
...pokud jsou izolované tuky takové neštěstí, proč třeba na Krétě, kde se cpou lidé od rána do večera olivovým olejem, je tak nízký výskyt srdečních chorob?
a proč japonci, kteří konzumují nebezpečné živočisné EPA a DHA ze surových ryb jsou tak zdraví...

Třeba proto, že zdraví nezávisí zdaleka na jedné jediné věci? Nikde jsem nepsal, že ke zdraví stačí "dělat tuhle jednu konkrétní věc", nebo naopak nějakou jednu věc nedělat.
Navíc je to relativní, na Krétě se možná cpou oliváčem, jinde ale smaženým slunečnicovým olejem. Asi je jasné, co je výrazně lepší po všech stránkách. Nebo u Japonců naprosto minimální množství EPA z ryb vs. předávkování EPA pomocí nevhodných doplňků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob pro 22, 2012 10:23 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ravima píše:
Třeba proto, že zdraví nezávisí zdaleka na jedné jediné věci? Nikde jsem nepsal, že ke zdraví stačí "dělat tuhle jednu konkrétní věc", nebo naopak nějakou jednu věc nedělat.
Navíc je to relativní, na Krétě se možná cpou oliváčem, jinde ale smaženým slunečnicovým olejem. Asi je jasné, co je výrazně lepší po všech stránkách. Nebo u Japonců naprosto minimální množství EPA z ryb vs. předávkování EPA pomocí nevhodných doplňků.

Ani jsi to napsat nemohl, protože existuje tolik různých výživových směrů, že v tom nikdo nemá vůbec jasno. Nicméně, na prospěšnosti olivového oleje se shodnou asi úplně všichni, a podle tebe
je to jakožto izolovaný tuk průser...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz