Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 16, 2024 9:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 3:59 pm 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Zajímá mne, zda, pokud budu kupříkladu denně pít cibulovou šťávu mohu dosáhnout příjmu msm v léčebném množství. Dále pak, zda by cibulová šťáva v zábalu + bramborová šťáva mohli pomoci při potlačení zánětu šlach, kloubu? Díky.

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 3:13 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Soňo ty seš případ.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 5:04 pm 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Vševěd píše:
Soňo ty seš případ.

To tedy jsem, ale ráda bych využila přírodní zdroje, pokud to lze, takže se zajímám a zjišťuji a hodlám to aplikovat. Rozhodně se podělím s výsledky vázkumu \":)\"

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 7:31 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
sona134 píše:
Zajímá mne, zda, pokud budu kupříkladu denně pít cibulovou šťávu mohu dosáhnout příjmu msm v léčebném množství. Dále pak, zda by cibulová šťáva v zábalu + bramborová šťáva mohli pomoci při potlačení zánětu šlach, kloubu? Díky.

Síra je hojně obsažená v mořské vodě, proto přidejte řasy a mořské produkty. Hodně ho je v kravském mlíku, ideální je tedy jej přijímat v tibetském kefíru a domácím jogurtu z bio mléka. Dále pokud vím je v slunečnicových semínkách, kde je i zajímavá látka tryptofan, česneku, cibuli a čočce a vejcích. Z bylin třeba kopřiva

V malém množství jí má téměř jakákoli zelenina (zelí, brokolice, květák) protože rostliny vstřebávají síru z půdy. Nicméně zdrojem bude pouze ta syrová, množství v té vařené je podstatně nižší. Je také v syrovém mase.

Já osobně ji přijímám v kefíru, jogurtu, kysaném zelí, zelenině, vejcích a dodávám 1-4g formou MSM. Dodávám k ní také molybden, který pomáhá vstřebávání síry. Beru 150-300mcg chelátového molybdenu a několik gramů vitamínu C, což by mělo mít také synergický efekt.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 8:19 pm 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
sakul

Děkuji.
Ten vitamín C pobírám formou Kiwi. Copak je to ten molybden? Najdu ho také někde ve stravě?

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 10:48 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
sona134 píše:
sakul

Děkuji.
Ten vitamín C pobírám formou Kiwi. Copak je to ten molybden? Najdu ho také někde ve stravě?

Molybden je normální kov, jako měď, zinek, železo, chrom atp. Je ve stravě prakticky všude a někde jsem četl, že spíš hrozí přebytek, který brání vstřebávání mědi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 11:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
ravima píše:
Molybden je normální kov, jako měď, zinek, železo, chrom atp. Je ve stravě prakticky všude a někde jsem četl, že spíš hrozí přebytek, který brání vstřebávání mědi.

Jeho deficit není častý, zvýšeně se ale objevuje u lidí s kandidozou a střevní dysbiozou, jelikož je využívat na odbourávání acetaldehydu, jednoho z neurotoxinů, který produkují dysbakterie ve střevech. Pokud nemáte tyhle trable nemusíte se tím trápit. Více vám ale napoví vlasová analýza

Co se týče toho vitamínu C, pokud budete chtít do sebe dostat dávku která má významnější účinky, bude podle mne nutné sáhnout po například čisté kyselině askorbové nebo si zakoupit 500 či 1000mg tablety a vzít pár během dne.
Já to řeším tak že dám ráno do litrové petky 2 lžičky kysliny askorobové, jednu až dvě sody, nechám vyšumět a přidám dvě lžičky MSM. Takto popíjím celý den. Soda se dává aby tento mix přiliš nepřekysoval, protože jako kysleina askorbová tak msms snižují ph.

Vypsat benefity vyšších dávek céčka by zabralo několik stran a jsou sto stránkové studie na toto téma. Pro vás možná tedy jen informace, že protizánětlivý účinek je často zmiňován a mnohokrát prokázán. Osobně pokud bych měl odjet na pustý ostrov a mohl si vzít jen jeden doplněk, byla by to krabička céčka

Proti zánětům ještě dobré dodat dostatek omega3 třeba pomocí rybího oleje, může pomoci vitamín E, quercetin nebo třeba olej či výtažek z hroznových jader. Z koření kurkuma a zázvor, z bylin kopřiva či lékořice nebo ašvaganda. Poslední dvě zmíněné pomáhají dát do kupy nadledvinky. A to je klíčový orgán pro řešení zánětů, protože zde dochází k produkci protizánětlivého hormonu cortisolu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 2:11 am 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
sakul - úžasné, děkuji \":)\"

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 10:15 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Tak se ti musím omluvit. Já jsem myslel, že chceš získat přírodně MMS. Ty zkratky jsou prostě na houby:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 3:21 pm 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Vševěd - chci získat potravou MSM. Zkrátka mi jde o to dostat do sebe čistě v potravě, nikoli preparáty protizánětlivé složky .)

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 8:28 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
sona134 píše:
Vševěd - chci získat potravou MSM. Zkrátka mi jde o to dostat do sebe čistě v potravě, nikoli preparáty protizánětlivé složky .)

Nikdy jsem to přesně nepropočítával, nicméně domnívám , že pro léčebnou dávku, tedy několik gramů denně, do sebe v potravivnách dostanete těžko, jelikož síra se v nich vyskytuje v relativně malém množství (po pravdě je dost hnusná, takže díky bohu za to:)). Stejně tak céčko - to byste musel odšťavňovat hodně ovoce, což by znamenalo že do sebe dosranete také hromady cukru.

Oba doplňky jsou relativně levné, snadno dostupné a nejsou nijak kontroverzní. Například u céčka se zdá že je naprosto jedno v jaké formě jej přijímáte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 1:43 am 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Ať guglím jak guglím, nemohu vyguglit co obsahuje více živin - jestli ciblka samotná, nebo její nať. Mám na mysli takové ty malinkaté cibulky, lidi to vetšinou kupují do polévek, nevím jak se jmenují.

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 10:42 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Soňo, teď už naprosto vážně: ty jsi případ.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2013 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
sona134 píše:
Zajímá mne, zda, pokud budu kupříkladu denně pít cibulovou šťávu mohu dosáhnout příjmu msm v léčebném množství. Dále pak, zda by cibulová šťáva v zábalu + bramborová šťáva mohli pomoci při potlačení zánětu šlach, kloubu? Díky.

Dobře vám radí člen sakul a také se domnívám, že dostat do sebe stravou tolik síry je velice problematické, nebo i skoro nemožné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2013 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
sona134 píše:
Ať guglím jak guglím, nemohu vyguglit co obsahuje více živin - jestli ciblka samotná, nebo její nať. Mám na mysli takové ty malinkaté cibulky, lidi to vetšinou kupují do polévek, nevím jak se jmenují.

Ono jde o to jakých, pokud jde o tu síru tak patrně cibulka samotná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz