Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 16, 2024 9:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2013 2:16 pm 
Offline

Registrován: pon říj 29, 2012 12:02 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den,

zajímalo by mě, jak je to tedy s mletým lnem? Jedou týdně namelu len, případně i jiná semínka (chia), přidám lahůdkové droždí, himalájskou sůl, koření, zaliju vodou, nechám nějakou dobu odležet a pak z hmoty vytvářím na pečícím papírů placky, které nechávám schnout na topení (nyjí již bohužel jen na vzduchu, jelikož ještě nemám sušičku). Četla jsem, že namletý len se nemá skladovat, proto by mě zajímalo, jak je to v tomto případě. Snažím se vždy placky do týdne spotřebovat.
Ještě by mě zajímalo, zda lahůdkové droždí opravdu nemá vliv na kandidu a zda i v případě himalajské soli je vhodné solit minimálně.
Budu ráda za jakoukoli odezvu za kterou předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
P.e.t.r.a. píše:
Dobrý den,

zajímalo by mě, jak je to tedy s mletým lnem? Jedou týdně namelu len, případně i jiná semínka (chia), přidám lahůdkové droždí, himalájskou sůl, koření, zaliju vodou, nechám nějakou dobu odležet a pak z hmoty vytvářím na pečícím papírů placky, které nechávám schnout na topení (nyjí již bohužel jen na vzduchu, jelikož ještě nemám sušičku). Četla jsem, že namletý len se nemá skladovat, proto by mě zajímalo, jak je to v tomto případě. Snažím se vždy placky do týdne spotřebovat.
Ještě by mě zajímalo, zda lahůdkové droždí opravdu nemá vliv na kandidu a zda i v případě himalajské soli je vhodné solit minimálně.
Budu ráda za jakoukoli odezvu za kterou předem děkuji.

Obávám se, že toto není zrovna ideální postup. Dlouhé pomalé sušení namnoží plísně, tuk v rozdrcených semínkách žlukne a droždí může kandidě vyloženě chutnat. Netvrdím, že ty placky nejsou chutné, ale zda jsou i zdravé o tom bych již celkem polemizoval.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz