Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon čer 17, 2024 4:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob led 10, 2015 11:16 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
U nas posila jen smlouvu o primem zastoupeni, mail:
Mail DHL píše:
Dobrý den,
na základě telefonického rozhovoru zasílám k vyplnění smlouvu. Prosím zároveň i o oboustrannou fotokopii občanského průkazu. Děkuji.
S pozdravem ...
A priloha je Smlouva o přímém zastoupení v celním řízení a zplnomocnění, kde je napriklad:
Citace:
5. Klient se zavazuje uhradit na výzvu DHL veškeré celní poplatky (clo, daň z přidané hodnoty a další), které Celní úřad předepíše DHL k úhradě v souvislosti se zásilkou klienta, jakož i uhradit DHL veškeré penále a poplatky a jiná plnění, pokud tyto nebyly způsobeny nesprávným postupem DHL a které DHL v souvislosti s celním odbavením zásilky klienta vynaložila. Zároveň se klient zavazuje uhradit poplatky za speciální celní služby. Typy a výše jednotlivých poplatků jsou stanoveny v ceníku služeb ( http://www.dhl.cz ). Klient se zavazuje provádět platby v hotovosti.
Takze tech 260,- zrejme bylo "dalsi". Kdybych nekde nezabordelil tu fakturu, tak s nima dam rec. Takhle to asi necham az na dobu, kdy budu pripadne chtit neco dalsiho pres DHL. A pak si to poradne zjistim dopredu. Nebo to tu zatim proveri nekdo jiny, kdo bude delat objednavku driv.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř led 14, 2015 10:03 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Tak jsem náhodou objevil papír od zásilky z iherb přes DHL. Zjistil jsem, že jsem zaplatil 260,- Kč za
Záruka DHL v celním řízení
Záruka za to, že za mne zaplatili DPH 197,- Kč je 260,-.

Hodil jsem to do googlu a vylezlo například
http://gizchina.cz/2014/11/07/saga-pokracuje-oficialni-stanovisko-dhl-ke-kauze-zaruka-celniho-rizeni/ píše:
Poplatek „Záruka DHL v celním řízení“ je účtován za využití finančních prostředků DHL pro financování celního dluhu a daní souvisejících se zásilkou.

Příjemce zásilky nemusí v okamžiku celního řízení použít vlastní finanční prostředky, DHL za něj provede úhradu příslušných poplatků a příjemce zaplatí až v okamžiku převzetí zásilky.

Proces celního odbavení se díky tomu zrychlí, zaplacení předem umožní uvolnění zásilky, a ta pak může být doručena příjemci dříve.

Poplatek ve výši 2% z celkové částky cla, daní a DPH (min. 260 Kč, max. 2 000 Kč) je účtován již několik let zákazníkům, kteří platí celní poplatky bezhotovostně. Teprve od 1.11.2014 zavedla DHL Express účtování tohoto poplatku také u plateb v hotovosti. Uvedla tak do souladu s ostatními zeměmi způsob účtování poplatku podle globálních pravidel.

Poplatek se nevztahuje na zákazníky, kteří na základě dohody s DHL Express platí cla, daně a DPH formou předplatného nebo přímým inkasem z účtu

Smlouvy o zastoupení v celním řízení a zplnomocnění mezi DHL a zákazníky upravují účtování poplatku v článku II. Předmět smlouvy, v bodě číslo 5. Poplatek je uveden v ceníku pro rok 2014 v sekci „Ostatní doplňkové služby“.

V každém případě považuji slušně řečeno za neseriózní, že mi někdo z DHL volal a říkal, že pošle smlouvu o zastoupení pro proclení a já jsem se ho ptal co to proclení bude stát a on řekl, že to bude zadarmo. Kdyby řekl, že si jako záruku strhnou 260,- nebo ať jim pošlu peníze dopředu, tak to chápu, ale to neřekl. A to mi ještě říkal řidič, že příště to už bude 490,-.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř led 21, 2015 9:36 am 
Offline

Registrován: pon dub 12, 2010 10:53 am
Příspěvky: 33
Aktuálně mají cenu poštovného International Airmail pouze 2$, takže slevili na polovinu.

To dorazí jako obyčejný balíček za 10 dní až měsíc, podle toho, jak dlouho to leží u našich celníků.

Pokud objednáváte poprvé, můžete použít můj kód na slevu 5$ - MIX559 (neomezená platnost), který se zadává při objednávce. Při objednávce nad 40$ má slevový kód hodnotu 10$.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2015 10:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Co se tyka CR, tak asi zadne zmeny zacatkem 2015 proti letosnimu roku nejsou. Volal jsem na celnici pres kterou jsou zasilky Ceske posty a zadna zmena na dovoz leku a doplnku pry neni.

Jak se to vezme, celnice tedy skoro nic a zase propad koruny představuje bohužel velkou změnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř úno 18, 2015 8:44 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak mi na celnici neprošla sušená bio

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát úno 27, 2015 3:15 pm 
Offline

Registrován: stř pro 05, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 22
MÁTE NĚKDO ZKUŠENOSTI ? http://www.biovea.com/pl/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 3:45 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
tak od marca zasa novinka na iherbe co sa tyka DHL... naposledy platilo, ze ak vam DHL precli zasielku musite za to zaplatit minimalne 12 eur (precitajte si moj komentar vyssie)... ale ak ste zaplatili vypocitanu dan na ich ucet, tak vam tych 12 eur odpustili.... teraz je to po novom tak, ze platit dan mozete len kurierovi (teda nie na ucet) a tych 12 eur platite navrch vzdy... jednina moznost ako sa tomuto poplatku vyhnut je, ze si balik pleclite sami... tj pridete na letisko napr do Kosic a tam si to preclite.... no co povedat.... idu proti sebe... resp. my vela moznosti dopravy nemame... bud si to nechame poslat obycajnou airmall a cakame dlho a musime dodrzat nejake vahove kvoty a tiez naximalnu cenu aby sme neplatili dan, alebo DHL alebo tretia este drahsia moznost... je to neferove \":(\"

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 6:26 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
S lichvářským poplatkem od DHL 490Kč a zvyšujícím se kurzem dolaru začínají být objednávky z iherbu nevýhodné a některé věci už se za stejnou cenu dají pořídit u nás.

Nicméně samozřejmě na iherb zůstává neporovnatelně vyšší výběr.

Já jsem objednávání téměř zrušil, protože se neztotožňuji s tím, abychom DHL platil 490Kč, za to že za mě zaplatí DPH 500-800Kč a den či dva tyhle peníze nemají k dispozici.
Navíc mi opakovaně omylem naúčtovali clo chybou jejich deklaranta a jedna reklamace trvala rok a ta druhá stále běží. Tedy rok jsem neměl tyhle peníze k dispozici.

Tedy situace kdy já platím téměř 100procentní úrok za jejich půjčku na den a pak čekám na stejnou částku přes rok za úrok nula je něco, co si nechci dopřávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 7:12 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
ved to... objednavka za 702 eur... zaplatim dan cca 14 eur a plus 12 eur im do vacku... \":(\"((

"Za použitie globálnej colnej zábezpeky DHL pri colnom prerokovaní zásielky si účtujeme poplatok vo výške 2% z hodnoty colného dlhu, min. však 12 EUR a max. 90 EUR vrátane DPH."

preco prave 12 eur? preco tie 2% neplatia aj pre nizsie sumy??? ved za 12 eciek mam dalsi doplnok stravy...


inac Sakul... neviem ci je to jazy&kova bariera alebo co ale nerozumiem tomuto " a pak čekám na stejnou částku přes rok za úrok nula je něco, co si nechci dopřávat." daju sa nejako tie peniaze vratit? da sa poziadat o vratenie dane alebo o com si pisal? pytam sa ako lama ale fakt neviem ci spravne rozumeim...


na doklade, ktory mi DHL posle po par dnoch od dorucenia sa pise: "Odpocet dane si mozete narokovat na zaklade prilozeneho originalu dielu 3/8 JCD"... neviete co pod tym myslia? to sa asi tyka len zivnostnikov...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 10:21 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
redbat píše:
ved to... objednavka za 702 eur... zaplatim dan cca 14 eur a plus 12 eur im do vacku... \":(\"((

"Za použitie globálnej colnej zábezpeky DHL pri colnom prerokovaní zásielky si účtujeme poplatok vo výške 2% z hodnoty colného dlhu, min. však 12 EUR a max. 90 EUR vrátane DPH."

preco prave 12 eur? preco tie 2% neplatia aj pre nizsie sumy??? ved za 12 eciek mam dalsi doplnok stravy...


inac Sakul... neviem ci je to jazy&kova bariera alebo co ale nerozumiem tomuto " a pak čekám na stejnou částku přes rok za úrok nula je něco, co si nechci dopřávat." daju sa nejako tie peniaze vratit? da sa poziadat o vratenie dane alebo o com si pisal? pytam sa ako lama ale fakt neviem ci spravne rozumeim...


na doklade, ktory mi DHL posle po par dnoch od dorucenia sa pise: "Odpocet dane si mozete narokovat na zaklade prilozeneho originalu dielu 3/8 JCD"... neviete co pod tym myslia? to sa asi tyka len zivnostnikov...

Spíše jsem to nesrozumitelně napsal. DHL mi opakovaně naúčtovali 500-700Kč za clo, které nemělo být účtované (chyba deklaranta). Jenže reklamace trvá více jak rok.
Tedy já jim platím 490Kč za to, že drží den či dva mé peníze za DPH, což je 600-800Kč, nicméně pak čekám na 500-700Kč, (tedy skoro stejnou částku) skoro rok či více a ne svojí chybou.
Tedy DHL mi naúčtuje takřka 100procent úrok za den či dva a já čekám rok a když dobře, dostanu zpátky co jsem neoprávněně zaplatil. Dle jejich úrokové logiky bych měl dostat asi tak milion.

Komunikace s jejich zákaznickým sesrvisem ohledně tohoto byla k vzteku, tedy pokud nebude jiný způsob než DHL, budu objednávat jen vyjímečně nebo vůbec.

Jinak to co píšeš ohledně daně se opravdu týká jen živnostníků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2015 7:28 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
vdaka! uz mi to je jasne \</div

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 4:17 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
neskusal niekto z vas preverit, ci su taketo praktiky DHL v sulade so zakonom? pytat si za par hodiny zabezpeky takmer 100 % urok? kam to treba posunúť? na SOIku?

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 4:33 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Chtel jsem se zeptat jestli teda jeste nekdo na iherbu nakupuje? Me jde hlavne o doplnky od Solgaru a taky tam maji kvalitni oleje z trescich jater za dobre penize. Nebo lze nakupovat jeste jinde? Lekarna.cz apod. to je tragedie.. Na 001shop maji produkty od Solgaru, ale co si ctu na hyurece, tak na ne kazdej nadava, ze maji vecne sortiment "skladem" prito ho skladem nemaji, pak prijde pulka objednavky apod..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2015 8:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:26 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Český Brod
Ja tam nakupuji. Po 3-4 letech jsem mel ted podruhe problem s rychlosti doruceni a proclenim.

Nevim proc se ted musi pouzivat DHL. Ten byl vzdy puvodcem problemu. U te jine dopravy, ktera ted v nabidce neni nebyl nikdy problem. Jen to trvalo 3 tydny, ale s tim bylo dopredu pocitano.

_________________
Trpělivost přináší růže, netrpělivost věnce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob dub 04, 2015 11:53 am 
Offline

Registrován: stř pro 05, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 22
Objednávka 18.3 dorazila 2.4 s dopravou International Airmail.
71 dolarů - 1800kč a bez cla.
Vyzvedávala jsem si jí rovnou na poště.
SPOKOJENOST.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz