Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Promena anorganickeho jodu na organicky
PříspěvekNapsal: stř srp 29, 2012 9:51 am 
Offline

Registrován: pát pro 16, 2011 12:26 pm
Příspěvky: 4
Chtel bych polozit mozna najivnou otazku.Ja si doma delam sam kysane zeli.Co kdybych uz tam pridal ten Lugoluv roztok v primnerenim mnozstvi?Mozna by pri kvaseni se preskupil do organicke formy..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 8:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ozzy píše:
Chtel bych polozit mozna najivnou otazku.Ja si doma delam sam kysane zeli.Co kdybych uz tam pridal ten Lugoluv roztok v primnerenim mnozstvi?Mozna by pri kvaseni se preskupil do organicke formy..

Pochybuji, že to vůbec začne kvasit, jód je velice silný dezinfekční prostředek a dle mého názoru i v nepatrné koncentraci laktobacily zlikviduje i když vyzkoušené to nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 7:16 am 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Dobrý den, koupila jsem si Lugolův roztok. Zatím beru dva dny. Jakmile jsem si ho vzala, začaly mě pálit a svrbět dlaně. Copak by to mohlo být?
Ještě by mě zajímalo, lugol je 1%, do jakého množství mám kapat? TeĎ dávám do dvou deci. Můžu i 5 kapek lugolu do stejného množství vody?
Roztok mám ve dvou lahvičkách. Tu co nepoužívám jsem dala do lednice. Je to ok?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon zář 10, 2012 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Dobrý den, koupila jsem si Lugolův roztok. Zatím beru dva dny. Jakmile jsem si ho vzala, začaly mě pálit a svrbět dlaně. Copak by to mohlo být?
Ještě by mě zajímalo, lugol je 1%, do jakého množství mám kapat? TeĎ dávám do dvou deci. Můžu i 5 kapek lugolu do stejného množství vody?
Roztok mám ve dvou lahvičkách. Tu co nepoužívám jsem dala do lednice. Je to ok?
děkuji

Svrbění nedovedu vysvětlit, možná to vůbec nesouvisí. Množství vody je naprosto nepodstatné tak, aby se vám to dobře pilo. Skladování ve tmavém skle, ale v chladu není potřeba, nic se v tom namnožit nedovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte zář 11, 2012 11:21 am 
Offline

Registrován: sob črc 25, 2009 1:01 pm
Příspěvky: 2
panka píše:
Dobrý den, koupila jsem si Lugolův roztok. Zatím beru dva dny. Jakmile jsem si ho vzala, začaly mě pálit a svrbět dlaně. Copak by to mohlo být?
Ještě by mě zajímalo, lugol je 1%, do jakého množství mám kapat? TeĎ dávám do dvou deci. Můžu i 5 kapek lugolu do stejného množství vody?
Roztok mám ve dvou lahvičkách. Tu co nepoužívám jsem dala do lednice. Je to ok?
děkuji

Kdysi mne silně svědily dlaně, když jsem brala penicilin, jednalo se zřejmě o alergickou reakci, když jsem ho znovu po několika letech užila, dostala jsem anafylaktický šok


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 4:52 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
uz dlhu dobu ma trapia krcne mandle. kedysi som byvala neustale chora, podla mojej karty ktoru som si nedavno doma prestudovala, som v 18tich rokoch behom 6-7 mesiacov vyuzivala 12 antibiotik... nemam slov a nechapem ako mi ich tolko mohol doktor predpisat (chapem ze aj ja mam zasluhu, lenze bez predchadzajucich skusenosti kedy som mavala max chripku, som doktorom verila). odvtedy sa mi na mandliach robia biele capy a kvoli nim mi velmi zapacha z ust. rozhodla som sa teda dat si namiesat lugolov roztok, len mam uz vazne problem s cislami lebo vsade sa o nom pise inak. moze byt 5g jodu, 10g jodidu draselneho a 85ml dest. vody? aka by mala byt priblizne jeho cena?

a este by ma zaujimalo, ci sa da doveryhodne zistit nedostatok jodu tym, ze si na predlaktie kvapnem jednu kvapku lugolu (tusim by to malo zmiznut do 8 hodin ak sa nemylim).

dakujem a prajem pekny den \":)\"

+ este by ma zaujimalo davkovanie takto namiesaneho roztoku..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 10:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
uz dlhu dobu ma trapia krcne mandle. kedysi som byvala neustale chora, podla mojej karty ktoru som si nedavno doma prestudovala, som v 18tich rokoch behom 6-7 mesiacov vyuzivala 12 antibiotik... nemam slov a nechapem ako mi ich tolko mohol doktor predpisat (chapem ze aj ja mam zasluhu, lenze bez predchadzajucich skusenosti kedy som mavala max chripku, som doktorom verila). odvtedy sa mi na mandliach robia biele capy a kvoli nim mi velmi zapacha z ust. rozhodla som sa teda dat si namiesat lugolov roztok, len mam uz vazne problem s cislami lebo vsade sa o nom pise inak. moze byt 5g jodu, 10g jodidu draselneho a 85ml dest. vody? aka by mala byt priblizne jeho cena?

a este by ma zaujimalo, ci sa da doveryhodne zistit nedostatok jodu tym, ze si na predlaktie kvapnem jednu kvapku lugolu (tusim by to malo zmiznut do 8 hodin ak sa nemylim).

dakujem a prajem pekny den \":)\"

+ este by ma zaujimalo davkovanie takto namiesaneho roztoku..

Tak je to jedna z možných variant lugolova roztoku i když na můj vkus dost silná, většinou se aplikuje slabší roztok, který jsem zde již několikrát popisoval, ale dá se použít i tento i když je cca 5x silnější, nebo si ho naředíte vodou. Cena se bude asi dost lišit, protože není nijak objektivně stanovena a každá lékárna si ji stanoví dle vlastních pravidel. Test je celkem objektivní, jód se do vás buď vsákne, nebo musí vysublimovat a to trvá docela dlouho. Osobně bych ho zředil, na jeden díl tohoto lugolu, čtyři díly vody a potíral rovnou ty mandle, případně dát třeba 5-10 kapek do půl deci vody a kloktat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 9:10 am 
Offline

Registrován: pát zář 28, 2012 8:47 am
Příspěvky: 3
Dobrý den, mám takový problém. Už delší dobu se cítím mizerně (bolesti hlavy, kostí, kloubů, únava, deprese, úzkosti, panika, třes, návaly zimy a horka, pískání v uších, kolísání tlaku, ale převážně je stále vysoký, bolesti žaludku, ledvin, hlavy, výpadky paměti a pocity jakési mozkové mlhy a nemožnost soustředění, ztráty rovnováhy atd.) A tak se to zkouším nějak zlepšit, přestal jsem jíst maso, mléko a cokoliv živočišného, přestal jsem pít alkohol, brát jakékoliv léky, už měsíc se vyhýbám lepku a kukuřici, rok piju každé ráno syrové šťávy, zeleninové či ovocné, jím více čerstvého ovoce a zeleniny atd. Začal jsem si dělat klystýry abych se pročistil, doplňuji hořčík, ze začátku jsme za den dokázal vypít ve vodě i přes 8 lžiček, teď už jsem na cca 3 ...no a nakonec jsem se dočetl že to mi asi bude chybět i ten jód - obědnal jsem si tedy Lugolův roztok a udělal na zápěstí test vstřebatelnosti, cca za 3 hodiny je skvrna zcela pryč a tak jsem ho začal užívat. První den jsem si dal jednu kapku a v noci jsme cítil návaly horka a tlak v krku pod ohryzkem, druhý den jsem si dal kapky dvě a rozbolely mě strašně klouby, kosti, hlava a když jsem si měřil teplotu měl jsem celý den 38,4 a i celou noc horečka trvala, prudké bolesti zad okolo ledvin, a kostí se do rána silně stupňovali..po probuzení mám 37 teplotu a cítím tlak okolo ohryzku a pálení (štítná žláza?) . Mohl to vyvolat Lugolův roztok i při tak malé dávce? Pokud ano, proč? Mám v těle něco přemnožené a on to zabíjí a proto ty stavy či mi to ničí štítnou žlázu či ledviny? Mám pokračovat v braní Lugolu a pokud ano, kolik si mám dát kapek? Děkuji za případnou odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 1:42 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Karel Novák píše:
Dobrý den, mám takový problém. Už delší dobu se cítím mizerně (bolesti hlavy, kostí, kloubů, únava, deprese, úzkosti, panika, třes, návaly zimy a horka, pískání v uších, kolísání tlaku, ale převážně je stále vysoký, bolesti žaludku, ledvin, hlavy, výpadky paměti a pocity jakési mozkové mlhy a nemožnost soustředění, ztráty rovnováhy atd.) A tak se to zkouším nějak zlepšit, přestal jsem jíst maso, mléko a cokoliv živočišného, přestal jsem pít alkohol, brát jakékoliv léky, už měsíc se vyhýbám lepku a kukuřici, rok piju každé ráno syrové šťávy, zeleninové či ovocné, jím více čerstvého ovoce a zeleniny atd. Začal jsem si dělat klystýry abych se pročistil, doplňuji hořčík, ze začátku jsme za den dokázal vypít ve vodě i přes 8 lžiček, teď už jsem na cca 3 ...no a nakonec jsem se dočetl že to mi asi bude chybět i ten jód - obědnal jsem si tedy Lugolův roztok a udělal na zápěstí test vstřebatelnosti, cca za 3 hodiny je skvrna zcela pryč a tak jsem ho začal užívat. První den jsem si dal jednu kapku a v noci jsme cítil návaly horka a tlak v krku pod ohryzkem, druhý den jsem si dal kapky dvě a rozbolely mě strašně klouby, kosti, hlava a když jsem si měřil teplotu měl jsem celý den 38,4 a i celou noc horečka trvala, prudké bolesti zad okolo ledvin, a kostí se do rána silně stupňovali..po probuzení mám 37 teplotu a cítím tlak okolo ohryzku a pálení (štítná žláza?) . Mohl to vyvolat Lugolův roztok i při tak malé dávce? Pokud ano, proč? Mám v těle něco přemnožené a on to zabíjí a proto ty stavy či mi to ničí štítnou žlázu či ledviny? Mám pokračovat v braní Lugolu a pokud ano, kolik si mám dát kapek? Děkuji za případnou odpověď.
To by chtelo vedet vic, ale ze by delala kapka Lugolu takove veci neni normalni.

Jeste pro zajimavost par dotazu.
  • Jis radu zdravych veci, ale co jis jinak, standardni stravu, co jis nezdraveho?
  • Pomohla ti zmena stravy na bolesti hlavy, kosti...?
  • Ty 3 lzicky horciku denne, co to beres, chlorid horecnaty nebo epsomku nebo neco jineho? jak dlouho to beres?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 2:32 pm 
Offline

Registrován: pát zář 28, 2012 8:47 am
Příspěvky: 3
pv33 píše:
To by chtelo vedet vic, ale ze by delala kapka Lugolu takove veci neni normalni.

Jeste pro zajimavost par dotazu.
  • Jis radu zdravych veci, ale co jis jinak, standardni stravu, co jis nezdraveho?
  • Pomohla ti zmena stravy na bolesti hlavy, kosti...?
  • Ty 3 lzicky horciku denne, co to beres, chlorid horecnaty nebo epsomku nebo neco jineho? jak dlouho to beres?

Nezdraveho se snazim jist co nejmene, cim dal vic smeruji k lehcim a stravitelnejsim jidlum, cim zdraveji jim, tim vic pak telo odmita stravu co jsem jedl kdysi, spousty jidel jsem musel z jidelnicku vyradit, jelikoz mi spatne travili a nebylo mi po nich dobre vic nez driv...zmena stravy pomohla na spousty veci, ale ty kosti a hlava boli stale, ja mam obavy zda nemam v tele premnozene nejake plisne, parazity ci nejake viry ci bakterie, kdysi jsme prodelal podobne stavy a na infekcnim mi zjistili chlamydiovou infekci a tu odlecili behem tydne ATB, coz je nesmysl, ona je dost odolna, takze jestli treba nebyla v kostech a tele ulozena a ted se z nejakeho duvodu neprojevila v plne sile ( emocionalni vypeti kvuli tragedii v rodine a take jsem odvykal antidepresiva a hlavne benzodiazepiny, po odvykani techto leku to bylo nejhorsi, defacto zacalo pro me peklo - unava, zavrate a hlavne to proklate piskani v usich a silene kolisani tlaku, myslim ze me to nejak oslabilo mozna a neco se probudilo ve me, ale netusim co a mozna se pletu, navrch me desne bolej paty, ze nemuzu skoro ani chodit, a u lecitelka mi rekla ze to vypada na ledviny oslabene a nadledvinky, jenze co ja vim kde je pravda.
Ten horcik co beru je chlorid horecnaty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 9:21 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
asi blba otazka - lugol sa teda da uzivat aj vnutorne? mam premnozenu kvasinku a casto sa u mna vyskytuju akekolvek -koky, hlavne streptokok... vyssie som uviedla roztok ktory si chcem namiesat, plus jarda doplnil ako ho zriedit, dal by sa uzivat tak? dakujem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 9:36 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
phoenix píše:
asi blba otazka - lugol sa teda da uzivat aj vnutorne? mam premnozenu kvasinku a casto sa u mna vyskytuju akekolvek -koky, hlavne streptokok... vyssie som uviedla roztok ktory si chcem namiesat, plus jarda doplnil ako ho zriedit, dal by sa uzivat tak? dakujem...

Na streptokok a iné koky je výborná kapucínka (lichořeřišnice), Lugolov roztok sa užíva aj vnútorne po kvapkach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 11:13 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
kapucinku uz som niekolkokrat skusala, ale zatial zlepsenie zial nevidim. jarda uz kedysi pisal ze s mandlami byvaju dost problemy pri nedostatku jodu a mal by zabrat. aj by ma zaujimalo z coho sa tie blbe capy robia, mam totiz pocit ze u mna iba po konzumacii akychkolvek mliecnych vyrobkov, sem tam ked sa dostanem k dacomu sladkemu, ale to uz musi byt toho viac...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2012 6:42 am 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Beru 5 kapek lugolu a 100 µg selenu, je to tak správně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned říj 14, 2012 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Karel Novák píše:
Dobrý den, mám takový problém. Už delší dobu se cítím mizerně (bolesti hlavy, kostí, kloubů, únava, deprese, úzkosti, panika, třes, návaly zimy a horka, pískání v uších, kolísání tlaku, ale převážně je stále vysoký, bolesti žaludku, ledvin, hlavy, výpadky paměti a pocity jakési mozkové mlhy a nemožnost soustředění, ztráty rovnováhy atd.) A tak se to zkouším nějak zlepšit, přestal jsem jíst maso, mléko a cokoliv živočišného, přestal jsem pít alkohol, brát jakékoliv léky, už měsíc se vyhýbám lepku a kukuřici, rok piju každé ráno syrové šťávy, zeleninové či ovocné, jím více čerstvého ovoce a zeleniny atd. Začal jsem si dělat klystýry abych se pročistil, doplňuji hořčík, ze začátku jsme za den dokázal vypít ve vodě i přes 8 lžiček, teď už jsem na cca 3 ...no a nakonec jsem se dočetl že to mi asi bude chybět i ten jód - obědnal jsem si tedy Lugolův roztok a udělal na zápěstí test vstřebatelnosti, cca za 3 hodiny je skvrna zcela pryč a tak jsem ho začal užívat. První den jsem si dal jednu kapku a v noci jsme cítil návaly horka a tlak v krku pod ohryzkem, druhý den jsem si dal kapky dvě a rozbolely mě strašně klouby, kosti, hlava a když jsem si měřil teplotu měl jsem celý den 38,4 a i celou noc horečka trvala, prudké bolesti zad okolo ledvin, a kostí se do rána silně stupňovali..po probuzení mám 37 teplotu a cítím tlak okolo ohryzku a pálení (štítná žláza?) . Mohl to vyvolat Lugolův roztok i při tak malé dávce? Pokud ano, proč? Mám v těle něco přemnožené a on to zabíjí a proto ty stavy či mi to ničí štítnou žlázu či ledviny? Mám pokračovat v braní Lugolu a pokud ano, kolik si mám dát kapek? Děkuji za případnou odpověď.

Tak není to běžné, ale je to možné, ona dlouhodobě deficitní štítnice je vyhladovělá jako vězeň z koncentráku a pokud mu rovnou dáte řízky, může ho to zabít, čili necpat to tam jako peří do polštáře, ale opravdu pomalu a opatrně. Je třeba si uvědomit, že doporučená denní dávka je 150 mcg a zde jde u jedné kapky o cca 1,4 mg ,tedy jsme opravdu dost vysoko proti normálu, což ještě neznamená že to je špatně, ale ne každý to musí dobře snášet.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz