Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned říj 14, 2012 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Beru 5 kapek lugolu a 100 µg selenu, je to tak správně?

Ano, klidně to takto můžete brát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 1:06 am 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
no nam dnes prisla zasielka od Jardu - kaolin, lugol, vit. C a HCl a uz som aj stihla otestovat lugol ktory ma velmi milo prekvapil na vlasoch. Jardo je to mozne aby som z lugolu mala uplne leskle a zdravo vyzerajuce vlasy (este aj po prvom vonkajsom pouziti)?? zarobila som si asi 1-2 polievkove lyzice do pol litra studenej vody ktorou som si oplachla hlavu a nestacim sa divit ake mam pekne vlasy, to sa mi uz dlho nestalo (este sa mi aj krasne kucery spravili:))

kazdopadne budem pokracovat, ludia si lugol na hlavu chvalia, vraj je badat podstatne znizenie padania vlasov. (predtym som si samozrejme robila test, pred 7 hodinami som si dala kvapku lugolu na zapastie a po 2 hodinach ani naznak zltej a kedze mam dlhodobo problemy s mandlami, nedostatok je viacmenej jasny)

dakujem za vase male velke zazraky Jardo \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
no nam dnes prisla zasielka od Jardu - kaolin, lugol, vit. C a HCl a uz som aj stihla otestovat lugol ktory ma velmi milo prekvapil na vlasoch. Jardo je to mozne aby som z lugolu mala uplne leskle a zdravo vyzerajuce vlasy (este aj po prvom vonkajsom pouziti)?? zarobila som si asi 1-2 polievkove lyzice do pol litra studenej vody ktorou som si oplachla hlavu a nestacim sa divit ake mam pekne vlasy, to sa mi uz dlho nestalo (este sa mi aj krasne kucery spravili:))

kazdopadne budem pokracovat, ludia si lugol na hlavu chvalia, vraj je badat podstatne znizenie padania vlasov. (predtym som si samozrejme robila test, pred 7 hodinami som si dala kvapku lugolu na zapastie a po 2 hodinach ani naznak zltej a kedze mam dlhodobo problemy s mandlami, nedostatok je viacmenej jasny)

dakujem za vase male velke zazraky Jardo \":)\"

Tak speciálně pokud na vlasech hoduje nějaká potvůrka, třeba houba, není divu, že to funguje prakticky ihned, jód zabije prakticky veškeré malé šmejdy a to musí být ihned znát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 2:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Dobry den Jardo
Da sa lugoolov roztok aplikovať aj formou kúpela, že by som si do vany pridal par kvapiek lugolu?
ak áno kolko kvapiek asi. Alebo je to skor plytvanie lugolom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 11:36 pm 
Offline

Registrován: pon lis 19, 2012 11:11 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Nedavno jsem absolovala protiparazitní kůru -trojčátko pelyněk, lugol, hřebíček. K lugolu jsem brala i selen. Několik dní po kúře se mi objevil divný pocit v krku, jako bych tam něco měla (knedlík v krku). Stále se toho nemohu zbavit, tak nevím jestli jsem si nějak rozhodila štítnou žlázu, nebo zda se mi tam nějaký parazit nepřestěhoval. Jsem bezradná, děkuji za tip.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 12:07 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
kopretinka píše:
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Nedavno jsem absolovala protiparazitní kůru -trojčátko pelyněk, lugol, hřebíček. K lugolu jsem brala i selen. Několik dní po kúře se mi objevil divný pocit v krku, jako bych tam něco měla (knedlík v krku). Stále se toho nemohu zbavit, tak nevím jestli jsem si nějak rozhodila štítnou žlázu, nebo zda se mi tam nějaký parazit nepřestěhoval. Jsem bezradná, děkuji za tip.

tento problem som mala, preslo to, ked som prestala uzivat lugol.
neviem, ci to bolo na tomto fore, ale to je jedno - bola zmienka o to, ze lugol niekomu nemusi robit dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 12:48 am 
Offline

Registrován: pon lis 19, 2012 11:11 pm
Příspěvky: 2
ovekyska píše:
tento problem som mala, preslo to, ked som prestala uzivat lugol.
neviem, ci to bolo na tomto fore, ale to je jedno - bola zmienka o to, ze lugol niekomu nemusi robit dobre.

V průběhu užívání lugolu bylo vše v pořádku, potíže nastaly cca. 14 dní po ukončení kúry a přetrvávají cca měsíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 9:01 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 12:33 pm
Příspěvky: 30
Strávila jsem tu čtením a studováním několik hodin a dospěla jsem k názoru, že bych ráda zkusila podpořit štítnou žlázu lugolem a selenem.

PROSÍM, moc PROSÍM, mohl by mi někdo trpělivý a chápavý vysvětlit, jak je to s tím dávkováním? Kolik mikrogramů jódu by měla obsahovat ona jedna kapka? Omlouvám se, ale prostě můj mozek je zaměřen jiným směrem, nebo jsem jen prostě trochu tupější, ale já to z toho prostě nepochopím a nespočítám nebo mi to nedochází (stručné návody jsem četla). Jen tuhle jednu jedinou informaci... ptám se proto, že nevím, zda seženu přímo lugolův roztok a kapátko, proto bych si případně spočítala dávkování sehnatelnějších tabletek jódu (třeba Jodikal) - co případně místo lugolu, aby to bylo aspoň trochu cenově dostupné a podobně účinné?

Co se týče selenu, zmiňovaný L-Selenomethionine se dá sehnat kde? Kamarád google tentokrát zklamal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2012 7:35 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 12:33 pm
Příspěvky: 30
Tak Lugolův roztok jsem nesehnala, nebyl mi vydán, prý je na předpis. Je nějaká vhodná alternativa?
Zatím mám Kelp, jód v tabletách, ale netuším, kolik toho brát, aby to mělo účinek léčebný a ne jen preventivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát lis 30, 2012 10:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Dobry den Jardo
Da sa lugoolov roztok aplikovať aj formou kúpela, že by som si do vany pridal par kvapiek lugolu?
ak áno kolko kvapiek asi. Alebo je to skor plytvanie lugolom.

Tak plýtvání to není, on se do vás vcucne, jako když se koupete v mořské vodě a koncentraci zase tolik řešit nemusíte, prostě aby vás to neobarvilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát lis 30, 2012 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
kopretinka píše:
V průběhu užívání lugolu bylo vše v pořádku, potíže nastaly cca. 14 dní po ukončení kúry a přetrvávají cca měsíc.

Tak jak vám správně píše členka ovekyska někdy se to štítnici moc nelíbí a trochu se nafoukne, ale dosud jsem se nesetkal s tím, že by se zase nesfoukla, ovšem někdy to nějaký týden trvá, on jód vydrží v těle dost dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát lis 30, 2012 11:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Katka2 píše:
Tak Lugolův roztok jsem nesehnala, nebyl mi vydán, prý je na předpis. Je nějaká vhodná alternativa?
Zatím mám Kelp, jód v tabletách, ale netuším, kolik toho brát, aby to mělo účinek léčebný a ne jen preventivní.

Klidně mě zavolejte a já vám vysvětlím jak se k lugolu dopracovat a doladíme i dávkování i když to je zde již párkrát popsáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát pro 28, 2012 7:10 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
Dobry den, merala som si teplotu v ustach a cely den je pod 36.5, vacsinou 36,3 . lugol pouzivam na hlavu (zhruba kazdy treti den asi 30 kvapiek do pol litra vody, ktorym si hlavu oplachnem) a sem tam nim kloktam a potieram mandle. na vlasy ucinkuje vyborne, vobec ma nesvrbi koza a netvoria sa lupiny, je to taky zazrak. chcela by som ho uzivat aj vnutorne, opat mi nejak zredli vlasy a uz neviem co s tym. beriem HCl, stravu mam myslim si v poriadku a doplnam mineraly a tiez kaolin (vnutorne aj vonkajsie patlam na hlavu), MSM s vit. C.
stale mi ale neni jasne vnutorne davkovanie lugolovho roztoku, vsade sa pise inak. nechcem to zase prehnat kedze aj doplnam jod cez pokozku hlavy a to ste pisali ze sa toho tiez vsaje dost.
lugolov roztok mam ten od vas, cize 1g jodu, 2,5 jodidu na 100ml vody

1.da sa zacat prvy den 1 kvapkou, druhy 2, treti 3 a tak dalej dajme tomu na 10 kvapiek a po 3 tyzdnoch pauza (a ako dlho?). lebo to ze mam brat 80 kvapiek mi uz pride fakt moc...
2.a nejak som nenasla info co s tymi kvapkami, moze byt do pol deci vody a vypit?

dakujem za odpoved

update: teraz som si zmerala teplotu a zrazu vyskocila z 36.3 na 37.1 po tom, ako som si oplachla hlavu lugolom (cca 30 kvapiek na pol l vody) a vykloktala hrdlo (cca 8 kvapiek na pol deci vody)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob pro 29, 2012 10:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="phoenix":2r810zpu]Dobry den, merala som si teplotu v ustach a cely den je pod 36.5, vacsinou 36,3 . lugol pouzivam na hlavu (zhruba kazdy treti den asi 30 kvapiek do pol litra vody, ktorym si hlavu oplachnem) a sem tam nim kloktam a potieram mandle. na vlasy ucinkuje vyborne, vobec ma nesvrbi koza a netvoria sa lupiny, je to taky zazrak. chcela by som ho uzivat aj vnutorne, opat mi nejak zredli vlasy a uz neviem co s tym. beriem HCl, stravu mam myslim si v poriadku a doplnam mineraly a tiez kaolin (vnutorne aj vonkajsie patlam na hlavu), MSM s vit. C.
stale mi ale neni jasne vnutorne davkovanie lugolovho roztoku, vsade sa pise inak. nechcem to zase prehnat kedze aj doplnam jod cez pokozku hlavy a to ste pisali ze sa toho tiez vsaje dost.
lugolov roztok mam ten od vas, cize 1g jodu, 2,5 jodidu na 100ml vody

1.da sa zacat prvy den 1 kvapkou, druhy 2, treti 3 a tak dalej dajme tomu na 10 kvapiek a po 3 tyzdnoch pauza (a ako dlho?). lebo to ze mam brat 80 kvapiek mi uz pride fakt moc...
2.a nejak som nenasla info co s tymi kvapkami, moze byt do pol deci vody a vypit?

dakujem za odpoved

update: teraz som si zmerala teplotu a zrazu vyskocila z 36.3 na 37.1 po tom, ako som si oplachla hlavu lugolom (cca 30 kvapiek na pol l vody) a vykloktala hrdlo (cca 8 kvapiek na pol deci vody)[/quote:2r810zpu]
Tak rozpisy dávkování zde jsou, to si můžete nakoukat třeba zde

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř led 02, 2013 11:53 am 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dobrý den pane Jardo, chtěl bych se zeptat jestli jde provést u 2. měsičního dítěte jódovou skvrnu, chceme zjistit jestli malé dítě má dostatek jódu, jestli mu to nemůže uškodit, děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz