Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 12:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 8:18 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Petra píše:
Dobrý den Jardo, prosím o radu. V pátek jsem se pustila do jaterky. Vše podle plánu, v sobotu ráno to ještě vypadalo dobře. Udělala jsem klystýr. Po desátá přišla ta ovocná šťáva, jen dvě deci, protože, když jsem dělala jaterku na podzim, měla jsem celej půl litr a pak mi nějak bylo nedobře až do odpoledne. Po půl hodině hrušku a půl banánu a byl konec. Blbě od žaludku, bolest celého těla, povleklý jazyk. Odpoledně jsem vyzvrátila tu šťávu a ovoce. Pak jsem si dala za hodinu asi 4 piškoty, vypadalo to, že se mi ulevilo. Ale večer šly zase ty piškoty. Pak asi v deset večer šlo spoustu zelených kamínků, opravdu velký množství. Tak jsem si říkala, že buď byla špatně vyčištěná střeva před jaterkou nebo že by to udělal ten ranní klystýr, co myslíte?

Osobně se domnívám, že by bylo vhodné udělat řadu klystýrů, dokud nepůjde čistá voda. Vzhledem k tomu, že z Vás večer vyšla hromada kamínků, myslím, že není pochyb. Já provádím jaterku se čtyřmi až pěti klystýry a je to super a jestli jste postřehla tu mou fotku ze třetí jaterky (o pár stránek dřív), tak to ze mě vyšlo až po třetím klystýru.... Takže rozhodně doporučuju to co nejdřív vyčistit a je pokoj \":)\" Hold to tělo v sobě mít nechce a nemá zájem ani o jiné věci, když má zaneřáděné střevo a to dost silně... Můžete si to představit jako když uklízíte chodbu a furt Vám tam někdo chodí v botech... Jak dlouho by Vás to bavilo než by jste jim vynadala a vyhodila je ven, a to by to mohli myslet jakkoliv dobře, atd... Rozumíte mi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 9:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, prosím o radu. V pátek jsem se pustila do jaterky. Vše podle plánu, v sobotu ráno to ještě vypadalo dobře. Udělala jsem klystýr. Po desátá přišla ta ovocná šťáva, jen dvě deci, protože, když jsem dělala jaterku na podzim, měla jsem celej půl litr a pak mi nějak bylo nedobře až do odpoledne. Po půl hodině hrušku a půl banánu a byl konec. Blbě od žaludku, bolest celého těla, povleklý jazyk. Odpoledně jsem vyzvrátila tu šťávu a ovoce. Pak jsem si dala za hodinu asi 4 piškoty, vypadalo to, že se mi ulevilo. Ale večer šly zase ty piškoty. Pak asi v deset večer šlo spoustu zelených kamínků, opravdu velký množství. Tak jsem si říkala, že buď byla špatně vyčištěná střeva před jaterkou nebo že by to udělal ten ranní klystýr, co myslíte?

Jde o celkem normální detoxikační reakce těla. Tím, že ve vás zůstaly ti kameny a bordel z jater, jste se vlastně těmito toxickými odpady přiotrávila a tělo to pak vyhodí buď vrchem, nebo spodem. Ráno po kůře je vhodné hodně pít klidně i 1,5 litru, aby kameny vyšly a tělo se těchto silných toxinů zbavilo, tím zmizí unavenost a další projevy otravy. Těch klystýrů to chtělo spíše více a dostat ten bordel prostě ven, ten do těla nepatří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 3:19 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jak jste uvedl výše, znamená to, že když má člověk po čtvrté očistě 200 kamínků, že jeho játra byla už dost znečištěná? Nebo je to normální průběh, když to člověk nikdy nedělal? JE to známka pouze stravy nebo i ten bordel může být z jiných věcí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 8:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jak jste uvedl výše, znamená to, že když má člověk po čtvrté očistě 200 kamínků, že jeho játra byla už dost znečištěná? Nebo je to normální průběh, když to člověk nikdy nedělal? JE to známka pouze stravy nebo i ten bordel může být z jiných věcí?

Je to sice dost, ale není nijak neobvyklé postupně vyloučit 2-5000 ks kamenů v průběhu třeba celého roku, pokud jsou játra slušně zanesena. Většinou jde o špatnou stravu a alkohol, ale dost toho vytváří i parazité, kterých máme většinou mnohem více, než jsme ochotni si vůbec připustit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 8:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Chcem sa opýtať za kolegyňu. Dnes prišla od lekárov zrútená, že jej konečne po skoro roku stanovili diagózu na jej pretrvávajúce problémy a tou je, že má plný žlčník bahna. Nie kamienkov, ani kamene ale bahno. Chcela som jej pomôcť a nadhodila som, či by bola ochotná napred než ju rozrežú, absolvovať kúru na očistu pečene. Striktne to odmietla ako blbosť s tým, že okrem operácie jej nič iné nepomôže. Tak neviem, či je až taký veľký rozdiel medzi bahnom a kameňmi rôzneho formátu v žlčníku a pečeni a tak som zvedavá, či by táto kúra mohla to bahno nejako eliminovať. Čo myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 11:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Sybilla píše:
Chcem sa opýtať za kolegyňu. Dnes prišla od lekárov zrútená, že jej konečne po skoro roku stanovili diagózu na jej pretrvávajúce problémy a tou je, že má plný žlčník bahna. Nie kamienkov, ani kamene ale bahno. Chcela som jej pomôcť a nadhodila som, či by bola ochotná napred než ju rozrežú, absolvovať kúru na očistu pečene. Striktne to odmietla ako blbosť s tým, že okrem operácie jej nič iné nepomôže. Tak neviem, či je až taký veľký rozdiel medzi bahnom a kameňmi rôzneho formátu v žlčníku a pečeni a tak som zvedavá, či by táto kúra mohla to bahno nejako eliminovať. Čo myslíte?

Žlčník si ľudia dávajú odfiknúť len tak bez toho, aby si uvedomili, aká je to dôležitá súčasť tráviaceho traktu. Bolo by možné pomôcť s odstránením toho bahna zo žlčníka bez operácie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 11:42 am 
Offline

Registrován: úte bře 23, 2010 12:04 pm
Příspěvky: 18
mojej mame pred 2 mesiacmi vyoperovali zlcnik..mala ho plny malych kamienkov...uz sa s tym vraj nic ine nedalo robit..tie bolesti ked sa tie kamienky uvolnovali do zlcovodov boli strasne navyse vysoke riziko..otravy keby tie kamienky prederavili zlcovody..
lenze bolesti ma obcas aj teraz..sice ine ale mava..a to drzi prisnu dietu..
navyse ma silnu osteoporozu...lekari hovoria ze vapnik jej telo nedokaze prijimat..preto jej rednu stale kosti...poradite co sa s tym da robit? moderna medicina zda sa na tieto veci recepty nema..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Chcem sa opýtať za kolegyňu. Dnes prišla od lekárov zrútená, že jej konečne po skoro roku stanovili diagózu na jej pretrvávajúce problémy a tou je, že má plný žlčník bahna. Nie kamienkov, ani kamene ale bahno. Chcela som jej pomôcť a nadhodila som, či by bola ochotná napred než ju rozrežú, absolvovať kúru na očistu pečene. Striktne to odmietla ako blbosť s tým, že okrem operácie jej nič iné nepomôže. Tak neviem, či je až taký veľký rozdiel medzi bahnom a kameňmi rôzneho formátu v žlčníku a pečeni a tak som zvedavá, či by táto kúra mohla to bahno nejako eliminovať. Čo myslíte?

Nějak jsem váš dotaz přehlédl, tak se omlouvám. Pokud vyjdou celé kusy cholesterolu a žlučové kameny, tak nevidím žádný problém ve vyloučení tekutého maglajzu, je to rozhodně mnohem méně problematické, než nějaká operace, která stejně nic neřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Peter píše:
mojej mame pred 2 mesiacmi vyoperovali zlcnik..mala ho plny malych kamienkov...uz sa s tym vraj nic ine nedalo robit..tie bolesti ked sa tie kamienky uvolnovali do zlcovodov boli strasne navyse vysoke riziko..otravy keby tie kamienky prederavili zlcovody..
lenze bolesti ma obcas aj teraz..sice ine ale mava..a to drzi prisnu dietu..
navyse ma silnu osteoporozu...lekari hovoria ze vapnik jej telo nedokaze prijimat..preto jej rednu stale kosti...poradite co sa s tym da robit? moderna medicina zda sa na tieto veci recepty nema..

Udělala kardinální hovadinu, ale to již nevyřešíme a co se týká vápníku, tak ji naordinujte ve velkých dávkách hořčík a vše se upraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 9:45 am 
Offline

Registrován: úte bře 23, 2010 12:04 pm
Příspěvky: 18
este by som potreboval radu ohladne vysokeho cholesterolu u nej..predpokladam ze prave ten cholesterol je na pricine zvysenej tvorby zlcnikovych kamenov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Peter píše:
este by som potreboval radu ohladne vysokeho cholesterolu u nej..predpokladam ze prave ten cholesterol je na pricine zvysenej tvorby zlcnikovych kamenov.

Začněte používat sirnou patlanici a mělo by se to srovnat, není to sice jediný možný postup, ale v dané chvíli, kdy netuším co všechno máte poškozené, je nejvhodnější. Samozřejmě by bylo vhodné vyčistit játra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 28, 2010 8:08 am 
Offline

Registrován: úte bře 02, 2010 5:36 am
Příspěvky: 8
Bydliště: u Kroměříže
zdravím. tak jsem dokončil 2 jaterní očistu.proběhla v pohodě,oproti první, kdy jsem byl nervozní co bude. po 3 a 4 dávce roztoku jsem vypil po 1 litr vody. nevyloučil jsem už tak velké kameny jak poprve,ale velikosti čočky až hrášku . množství opět obdivuhodné. celé 3 týdny jsem nevěděl,že mám játra. díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 28, 2010 8:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ohnut píše:
zdravím. tak jsem dokončil 2 jaterní očistu.proběhla v pohodě,oproti první, kdy jsem byl nervozní co bude. po 3 a 4 dávce roztoku jsem vypil po 1 litr vody. nevyloučil jsem už tak velké kameny jak poprve,ale velikosti čočky až hrášku . množství opět obdivuhodné. celé 3 týdny jsem nevěděl,že mám játra. díky.

Pokud máte tu možnost, tak příští očistu si načasujte na 12.4., to je dva dny před černým měsícem a vylučovací schopnost jater je značně umocněna vlivem měsíce, což umožní vyloučení většího množství bordelu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 28, 2010 8:55 am 
Offline

Registrován: úte bře 02, 2010 5:36 am
Příspěvky: 8
Bydliště: u Kroměříže
Jarda píše:
Pokud máte tu možnost, tak příští očistu si načasujte na 12.4., to je dva dny před černým měsícem a vylučovací schopnost jater je značně umocněna vlivem měsíce, což umožní vyloučení většího množství bordelu.

děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 10:01 am 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Dobrý den, obracím se s dalšími dotazy k očistě jater. Tento víkend jsem dokončila třetí očistu. Očisty proběhly v doporučených odstupech a střeva mi už fungují tak jak mají. Při první očistě vyšly kamínky (ikdyž málo a drobné), při druhé jen takové cholesterolové chuchvalce a při té poslední nic. Nebyly ani žádné detoxikační reakce jako je únava, bolest hlavy, ap. s vyjímkou průjmu vyvolaného hořčíkem. Nevím, jestli to může souviset, tak to uvádím: Ve středu jsem absolvovala reflexní diagnostiku z chodidel. Neměla jsem vůbec citlivé plošky slinivky ani štítné žlázy se kterými se léčím, ale velmi citlivá byla játra. Paní mi řekla, že játra patří k prioritám organismu a tak ( dokud to jde), ukládá tělo jejich problémy jinde, tj. většinou se oslabí činnost slinivky nebo štítné žlázy. Pátraly jsme zpět v čase a nezvladatelnou virózu, která vyvrcholila anémií a opakovanými transfúzemi krve vyhodnotila jako možnost špatné diagnózy, konkrétně neléčené mononukleózy. Ta výrazně játra oslabila a odstartovala ostatní problémy. S ohledem na fakt, že v daném roce měl s krátkým odstupem silnou mononukleózu můj syn, se mi zdá tato teorie reálná. Večer po vyšetření a druhý den až do odpoledních hodin jsem měla velmi silné detoxikační reakce. Migréna, zvracení, průjem, zimnice.
Proč se mi játra nečistí, ikdyž evidentně v pořádku nejsou? Ve Vašem návodě jsem viděla Vaši sbírku kamínků, které vyšly bez ohledu na Vaše dlouhodobé, šetrné stravování. Já jsem sice jedla celý život umírněně a z pohledu většiny velmi zdravě, ale pochybuji, že bych měla mít játra čistější než Vy. Má to nějaké vysvětlení?
Druhý dotaz je k načasování. Několikrát zmiňujete důležitost přesného dodržení. Jak to je při přechodu na letní čas? Pokud vím, je to typicky lidský výmysl a orgány svůj čas nikam neposouvají. A nakonec mě zajímá, je-li možné posunout pití první a druhé dávky hořčíku o hodinu dříve ( teď nemyslím časový posun, ale vůči pití směsi oleje a grepu). Moje tělo zatím dostatek hořčíku nemá a tak se průjem dostaví až cca ve 22 hodin. Jsem pak v situaci váhání, jestli ještě čekat s pitím směsi nebo trnout jestli nebudu muset na WC v době, kdy se nemám ani hnout. Zatím to vždy vyšlo, ale jsou to zbytečné nervy.
Díky za odpověď.


Naposledy upravil ixi dne pon bře 29, 2010 10:17 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz