Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 7:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
[quote="mistule":1thg35il]Pane Jardo a myslíte, že by se v době kdy je doporučeno nic nepít, mohla pít alespoň voda se solankou? Tu piji ráno a žízeň po ní nemám. Piji denně asi 4 litry a moc dlouho bez vody nevydržím... Předem děkuji.[/quote:1thg35il]Podle toho co je tu psané máš pít jak prokoplá mezi 14-18h a pak mezi 18-08h naopak už nic protože budeš jen na soli. Ostatně ve 22h do sebe kopneš elixír, jdeš spát a ráno v 6h už budeš mít po ES jen jedinou starost: doběhnout včas na WC, takže žízeň nebudeš řešit \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mistule píše:
Pane Jardo a myslíte, že by se v době kdy je doporučeno nic nepít, mohla pít alespoň voda se solankou? Tu piji ráno a žízeň po ní nemám. Piji denně asi 4 litry a moc dlouho bez vody nevydržím... Předem děkuji.

Tak pití vám nikdo zakázat nemůže, ale v tomto případě vhodné opravdu není a pokud nechcete vracet nějaké svinstvo znovu do těla, tak to holt budete muset vydržet. Pokud se člověk pořádně naláduje vodou před akcí a těsně po akci není to zase takový problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Pár postřehů po mé první játrošance:

Předně bych doporučil do návodu na webu doplnit ohledně epsomské soli že: 60ml = XXg = X polévkových lžíc (dal jsem poctivé 4 PL ale ekvivalentu 60ml bych se stejně nedovážil - tipuju že to bylo podstatně víc). Chybělo mi i info co do sebe cpát/necpát v pátek do 14h. Je zmiňována jen štáva z jablek, ale žádná tuhá strava? Taky bych na web doplnil info z fóra, že mezi 14-18h se má chlastat jak duha a od 18-08h už vůbec.

Jinak jsem jablkovou šťávu v pátek v práci neměl (nevím jestli je vhodné odšťavňovat na den dopředu a nechávat ji v ledničce když se má běžně konzumovat do půl hodiny po vylisování) takže jsem celé dopoledne vytrvale požíral jabka a pil vodu. Kolem oběda jsem měl lehký zeleninový salát. Proceduru jsem dělal přesně podle stránek (fórum bylo offline) a proběhla OK. Ráno jsem už po 3. dávce ES šel "sedět" a létaly ze mě zelené hrášky (celkem 100 jich bylo určitě) včetně šedé megakoule velikosti vlašského ořechu, což mě namotivovalo brzy dát 2. kolo čistky. Co mě trochu vadilo je, že jsem byl po 4. dávce ES už jak průtokáč a mezi 06-15h jsem byl imrvére na WC (minimálně 8x). Nemusím asi popisovat, že pak sedět na židli, když prdel pálí jak čert není zrovna luxus. Přišlo mi to na očistu střev skoro stejně učinné jako šanka, kde jsem měl podobné anální story taky \"8)\"

Možná vás to udiví, ale ty vaše 4 polévkové lžíce jsou víceméně přesně těch 60 ml a je to i cca 60 g. V den očisty se nic nejí, pouze se pije ta jablečná šťáva a dá se uchovat pomocí vitamínu C, což je zde určitě popsáno, stačí si to pročíst. Také na vydatné pití upozorňuji dost často, čili to se prakticky nedá přehlédnout. Stejně tak je to s doporučením si po každém odchodu kalů omýt a namazat výfuk, což ty nepříjemné dopady minimalizuje. Budete asi dost zanesený, protože jinak pálení výfuku nebývá tak urputné a celkem se to dá vydržet. Každopádně je vhodné kůru pravidelně opakovat každých 14 dní, až do naprostého vyčištění jater.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 7:13 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Možná vás to udiví, ale ty vaše 4 polévkové lžíce jsou víceméně přesně těch 60 ml a je to i cca 60 g. V den očisty se nic nejí, pouze se pije ta jablečná šťáva a dá se uchovat pomocí vitamínu C, což je zde určitě popsáno, stačí si to pročíst. Také na vydatné pití upozorňuji dost často, čili to se prakticky nedá přehlédnout. Stejně tak je to s doporučením si po každém odchodu kalů omýt a namazat výfuk, což ty nepříjemné dopady minimalizuje. Budete asi dost zanesený, protože jinak pálení výfuku nebývá tak urputné a celkem se to dá vydržet. Každopádně je vhodné kůru pravidelně opakovat každých 14 dní, až do naprostého vyčištění jater.
Ty 4 PL jsem našel na zahraničním webu a vypadalo to na těch cca 60ml i v odměrce, ale váha (zřejmě krám) ukazovala 90g. Kolik C je potřeba na konzervaci 1 litru šťávy, aby přes noc vydržela v ledničce? Je problém požírat soubězně i jablka abych nebyl hladový? Šťávy bych musel vypít 5 litrů abych neměl hlad. I ty samotné jabka mě pročistili parádně. To omývání je těžké tipnout protože když jsem u šanky šel omývat tak ve mě zahrčelo a šel jsem na WC. Tady to bylo podobné a pokaždé když jsem čekal, že už jsem byl naposled, tak mě pajšl rychle vyvedl z omylu \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 7:47 am 
Offline

Registrován: čtv bře 31, 2011 7:41 am
Příspěvky: 3
Dobrý den,

chci se zeptat, jestli je možné při očistě jater pouřít místo Epsomské soli mořskou kuchyňskou sůl? Pokud ano, v jakém množství? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 10:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Rena píše:
Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné při očistě jater pouřít místo Epsomské soli mořskou kuchyňskou sůl? Pokud ano, v jakém množství? Děkuji za odpověď.
Ta tak projímavá asi není takže to asi nebude dobrý nápad...


Naposledy upravil Host dne čtv bře 31, 2011 11:32 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Ty 4 PL jsem našel na zahraničním webu a vypadalo to na těch cca 60ml i v odměrce, ale váha (zřejmě krám) ukazovala 90g. Kolik C je potřeba na konzervaci 1 litru šťávy, aby přes noc vydržela v ledničce? Je problém požírat soubězně i jablka abych nebyl hladový? Šťávy bych musel vypít 5 litrů abych neměl hlad. I ty samotné jabka mě pročistili parádně. To omývání je těžké tipnout protože když jsem u šanky šel omývat tak ve mě zahrčelo a šel jsem na WC. Tady to bylo podobné a pokaždé když jsem čekal, že už jsem byl naposled, tak mě pajšl rychle vyvedl z omylu \":-)\"

Toho céčka tak 3-6 g a jednoduché netučné jídlo, tedy jablka, sice zase tolik nevadí, ale zbytečně toho pak více kadíte. Omývání výfuku je nutné a je naprosto jedno zda pět vteřin potom kadíte znovu a hlavně stále mazat jedlým olejem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Rena píše:
Dobrý den,

chci se zeptat, jestli je možné při očistě jater pouřít místo Epsomské soli mořskou kuchyňskou sůl? Pokud ano, v jakém množství? Děkuji za odpověď.

Projímavá je ve velké dávce skoro stejně, ale určitě pro tuto proceduru není moc vhodná a daleko více vysušuje střeva, čili já bych se raději držel původního návodu a nevymýšlel nesmysly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 2:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Tak se chystám na třetí jaterní očistu. Druhá byla před měsícem a první o dva týdny dřív. Z organizačních důvodů ji budu dělat z pátka na sobotu, což má u mne nednu pikantní příchuť- že je to totiž v den mých 50tých narozenin. Přijde mi to pro očistu dosti silný termín ... \":-)\".
No a tak dnes jsem již bez tuků- právě se cpu nasucho pečenými bramborami v závěru potřenými slanou vodou s česnekem...mňamm \":-)\".
Zítra od rána zase jablečné šťávy... Přestože mám jablečnou šťávu rád, v tom velkém množství se mi vždycky dost rychle zprotiví. Začne mi pak být i tak jako zima... Asi by se nic nestalo, kdybych to prostřídal s nějakým jiným ovocem, ale- jak říká Jarda- nebudu vymýšle krávoviny, když tohle už je ověřené.
Po prvních dvou očistát se mi dějí vesměs pozitivní věci. Jako nejpodstatnější vnímám pokračující úlevu v bederní a křížové oblasti. jistě- dělám i mnoho dalších ozdravných aktivit (joga, muzikoterapie...), ale očista jater a jakási zvýšená péče o tlusté střevo (zažívání) v tom hraje zcela jistou roli.
Offtopic... vy, kteří máte občas pocit jako já- že ve vás potrava leží bez možnosti využití, zkuste se zabývat otázkou HCl. U mne se to jeví být alfou a omegou mých problémů. Začal jsem ji užívat před pár dny a cítím to jako zlomové zlepšení zažívání a určitě potažmo i dalších tělesných funkcí...\":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 9:12 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 31, 2011 7:41 am
Příspěvky: 3
Jistě znáte knihu Sám sobě lékařem. Autor zde při očistě jater a žlučníku píše, že k ní potřebujete 2 dcl olivového oleje a 2 dcl čerstvé citronové šťávy. Co je tedy účinější a v čem? Váš postup se solí, grepovou šťávou a jinými poměry oleje a šťávy nebo citron a olej po 2 dcl?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 11:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Myslím, že tu někde zaznělo, že jestli grepová nebo citronová šťáva je jedno. Já před lety zkusil citronovou- přesně ten poměr, co říkáte. Nějak mi ale tehdy unikla potřebnost přípravné fáze (nebo byla nějak benevolentnější...) a ani jsem nijak nesledoval hmatatelnost účinku...\":-)\" Teď dodržuji tuto "grepovou". Pro mne je to i chutnější. Troufám si tvrdit, že na celkovém množství mixu zase až tak nesejde, tedy když dáte těch 400ml, bude to taky O.K. Já minule odšťavnil dva velké grepy a bylo z toho mnohem víc šťávy. Bylo by mi ji líto vyhodit, tak jsem přiměřeně k tomu dal oleje a vzniklo asi 700ml mixu. No a výsledek očisty je patrný na fotkách, které jsem sem dal před měsícem \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 8:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Tak se chystám na třetí jaterní očistu. Druhá byla před měsícem a první o dva týdny dřív. Z organizačních důvodů ji budu dělat z pátka na sobotu, což má u mne nednu pikantní příchuť- že je to totiž v den mých 50tých narozenin. Přijde mi to pro očistu dosti silný termín ... \":-)\".
No a tak dnes jsem již bez tuků- právě se cpu nasucho pečenými bramborami v závěru potřenými slanou vodou s česnekem...mňamm \":-)\".
Zítra od rána zase jablečné šťávy... Přestože mám jablečnou šťávu rád, v tom velkém množství se mi vždycky dost rychle zprotiví. Začne mi pak být i tak jako zima... Asi by se nic nestalo, kdybych to prostřídal s nějakým jiným ovocem, ale- jak říká Jarda- nebudu vymýšle krávoviny, když tohle už je ověřené.
Po prvních dvou očistát se mi dějí vesměs pozitivní věci. Jako nejpodstatnější vnímám pokračující úlevu v bederní a křížové oblasti. jistě- dělám i mnoho dalších ozdravných aktivit (joga, muzikoterapie...), ale očista jater a jakási zvýšená péče o tlusté střevo (zažívání) v tom hraje zcela jistou roli.
Offtopic... vy, kteří máte občas pocit jako já- že ve vás potrava leží bez možnosti využití, zkuste se zabývat otázkou HCl. U mne se to jeví být alfou a omegou mých problémů. Začal jsem ji užívat před pár dny a cítím to jako zlomové zlepšení zažívání a určitě potažmo i dalších tělesných funkcí...\":-)\"

Není divu, že se u vás vše posouvá kupředu, protože základní kameny zdraví jsou dostatek kyseliny chlorovodíkové v žaludku a čistá játra i střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 09, 2010 6:44 pm
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
Právě mám za sebou další,osmou kůru(s předchozí 4 měs. pauzou) a výsledek? Druhá epsomka mě proháněla(jen voda), po oleji s grepem jsem šla za noc několikrát(zakalená voda), a až k ránu, ještě před třetí epsomkou ze mě vylítla hramada mastné hrudkovité kaše žlutozelené barvy. Po třetí epsomce opět žádné kamínky, jen zakalená voda s minimálním množství smetí a pár tmavozelených teček, ani moc neběhám na záchod... Tak nevím, co si o tom myslet, zejména ta kaše- bylo by hezké, kdyby to byl sajrajt ze žlučovodů, ale spíš si myslím, že jsem vykadila sražený grep s olejem.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Rena píše:
Jistě znáte knihu Sám sobě lékařem. Autor zde při očistě jater a žlučníku píše, že k ní potřebujete 2 dcl olivového oleje a 2 dcl čerstvé citronové šťávy. Co je tedy účinější a v čem? Váš postup se solí, grepovou šťávou a jinými poměry oleje a šťávy nebo citron a olej po 2 dcl?

Člen tomaso vám to píše správně, prakticky je to jedno a výsledek se dostaví, nicméně bez té soli bych to asi nedělal, to může někdy i dost bolet a to je zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
surikata píše:
Právě mám za sebou další,osmou kůru(s předchozí 4 měs. pauzou) a výsledek? Druhá epsomka mě proháněla(jen voda), po oleji s grepem jsem šla za noc několikrát(zakalená voda), a až k ránu, ještě před třetí epsomkou ze mě vylítla hramada mastné hrudkovité kaše žlutozelené barvy. Po třetí epsomce opět žádné kamínky, jen zakalená voda s minimálním množství smetí a pár tmavozelených teček, ani moc neběhám na záchod... Tak nevím, co si o tom myslet, zejména ta kaše- bylo by hezké, kdyby to byl sajrajt ze žlučovodů, ale spíš si myslím, že jsem vykadila sražený grep s olejem.....

U někoho jde pouze takový polotekutý bordel a není formovaný do kamínků, nicméně játrům to dělá dobře tak, jako tak, čili určitě se nesnažíte zbytečně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz